Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με πληρωμή είναι κατά την γνώμη μου η

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Elecont.WeatherClock

Και επίσης θεωρώ καλή την

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.accuweather.android

Link to comment
Share on other sites

Για μένα καμία
Γιατί το λες; Έχεις δοκιμάσει κάποιες και πέφτουν έξω στις προβλέψεις τους; αποκλείεται να μην είναι καλή καμία ... :)
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως το καλύτερο και με το μεγαλύτερο δίκτυο με διαφορά είναι το AccuWeather. Δεν είναι τυχαίο που σχεδόν όλα τα κινητά σαν provider της μαμίσιας εφαρμογής καιρού έχουν AccuWeather. Από το accu τραβάνε οι περισσότεροι. Συνολικά είναι το καλύτερο.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες; Έχεις δοκιμάσει κάποιες και πέφτουν έξω στις προβλέψεις τους; αποκλείεται να μην είναι καλή καμία ... :)

 

Θεωρώ πως το καλύτερο και με το μεγαλύτερο δίκτυο με διαφορά είναι το AccuWeather. Δεν είναι τυχαίο που σχεδόν όλα τα κινητά σαν provider της μαμίσιας εφαρμογής καιρού έχουν AccuWeather. Από το accu τραβάνε οι περισσότεροι. Συνολικά είναι το καλύτερο.

 

Αξιοπιστια δεν υπαρχει ,τι σημαινει καλυτερο για εσας; ενταξει ,ισως αυτες που λετε εσεις να ειναι καλυτερες απο τις αλλες, αλλα ακομη και αυτες πεφτουν εξω ,γι αυτο λεω εγω καμια

Δοκιμασα παρα πολλες ,τωρα για να δω τι καιρο θα κανει την ημερα πχ που εχω δουλεια κοιταζω 3-4 εφαρμογες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως το καλύτερο και με το μεγαλύτερο δίκτυο με διαφορά είναι το AccuWeather. Δεν είναι τυχαίο που σχεδόν όλα τα κινητά σαν provider της μαμίσιας εφαρμογής καιρού έχουν AccuWeather. Από το accu τραβάνε οι περισσότεροι. Συνολικά είναι το καλύτερο.

την κατέβασα αλλά τα widget της android weather δεν τα έχει γμτ. μόνο 3-4 ολόκληρο AccuWeather?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι γενικα παιδια οτι απο το android 6 νομιζω δεν μπορουσες να χειριστείς τα αρχεια που εχεις στην memory card με αλλα προγραμματα εκτος αυτου που εχει μεσα το κινητο.

 

Αυτο λυθηκε?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως το καλύτερο και με το μεγαλύτερο δίκτυο με διαφορά είναι το AccuWeather. Δεν είναι τυχαίο που σχεδόν όλα τα κινητά σαν provider της μαμίσιας εφαρμογής καιρού έχουν AccuWeather. Από το accu τραβάνε οι περισσότεροι. Συνολικά είναι το καλύτερο.
Έχεις το AccuWeather? Το κατέβασα για δοκιμή. Το θέμα είναι ότι κάνει ανανέωση κάθε 3 λεπτά!!! Ενώ στις ρυθμίσεις έχει να επιλέξεις ανανέωση κάθε μισή η μία ώρα.
Link to comment
Share on other sites

Αξιοπιστια δεν υπαρχει ,τι σημαινει καλυτερο για εσας; ενταξει ,ισως αυτες που λετε εσεις να ειναι καλυτερες απο τις αλλες, αλλα ακομη και αυτες πεφτουν εξω ,γι αυτο λεω εγω καμια

Δοκιμασα παρα πολλες ,τωρα για να δω τι καιρο θα κανει την ημερα πχ που εχω δουλεια κοιταζω 3-4 εφαρμογες :lol:

Όλα τα μοντέλα καιρού μπορούν να πέσουν έξω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις το AccuWeather? Το κατέβασα για δοκιμή. Το θέμα είναι ότι κάνει ανανέωση κάθε 3 λεπτά!!! Ενώ στις ρυθμίσεις έχει να επιλέξεις ανανέωση κάθε μισή η μία ώρα.

 

Το έχω αγοράσει κιόλας αλλά αφού η μαμίσια τραβάει από AccuWeather το έχω βγάλει. Αυτό το θέμα με την ανανέωση δεν το θυμάμαι. Έχει πάντως τη δυνατότητα να μην το έχεις στην αυτόματη ανανέωση. Εγώ είχα το εικονίδιο χωρίς widget και όταν ήθελα να δω την θερμοκρασία απλά απούσα την εφαρμογή και ανανέωνε εκείνη τη στιγμή. Και δουλειά κάνεις και οικονομία στην μπαταρία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την κατέβασα αλλά τα widget της android weather δεν τα έχει γμτ. μόνο 3-4 ολόκληρο AccuWeather?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από widgets δεν έχει, δεν έχουν δώσει βάση τόσο στην εμφάνιση.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μου έχει βγάλει στη γραμμή ειδοποιήσεων διάφορα. Mail, ενημερώσεις εφαρμογών κτλ. Έχει & μία αναπάντητη κλήση από Viber. Δε μπορώ να τη βγάλω αυτήν ρε παιδιά. Του Viber, οι άλλες ok. Πώς μπορώ; Μπήκα στην εφαρμογή, είδα την κλήση, πάτησα επάνω της, έσβησα τη συνομιλία, τίποτα. Πάλι το εμφανίζει. Τι κάνω;

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση?

 

Μπα τίποτα!

Του έκανα επανεκκίνηση. Μετά μου ήρθε μήνυμα στο Viber. Το πέταξα από τις ειδοποιήσεις της οθόνης. Η αναπάντητη όμως εκεί. Ακλόνητη.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Μπα τίποτα!

Του έκανα επανεκκίνηση. Μετά μου ήρθε μήνυμα στο Viber. Το πέταξα από τις ειδοποιήσεις της οθόνης. Η αναπάντητη όμως εκεί. Ακλόνητη.

Μπες ρυθμίσεις, εφαρμογές και κάνε μια εκκαθάριση από εκεί

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μου έχει βγάλει στη γραμμή ειδοποιήσεων διάφορα. Mail, ενημερώσεις εφαρμογών κτλ. Έχει & μία αναπάντητη κλήση από Viber. Δε μπορώ να τη βγάλω αυτήν ρε παιδιά. Του Viber, οι άλλες ok. Πώς μπορώ; Μπήκα στην εφαρμογή, είδα την κλήση, πάτησα επάνω της, έσβησα τη συνομιλία, τίποτα. Πάλι το εμφανίζει. Τι κάνω;

Ευχαριστώ!

Κόλλησε!

Πήγαινε στις ρυθμίσεις συσκευής, εφαρμογές, viber και στο παράθυρο που θα ανοίξει βρες τις ειδοποιησεις και κλειστες κ άνοιξετες παλι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω τρέξει μια εφαρμογή που λέγεται Amazfit κάθε φορα που ανοίγω το κινητό μου ανοίγει και το BT το έχω τσεκάρει το κάνει η εφαρμογή υπάρχει από κάπου να απενεργοποιήσω να μην διαχειρίζεται το BT η συγκεκριμένη εφαρμογή

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, εγκατέστησα σε S8+ ένα .apk για γραμματοσειρά και τώρα που θέλω να το κάνω απεγκατάσταση δεν υπάρχει στις ρυθμίσεις και στη λίστα όλων των εφαρμογών.

Πως τη βγάζουμε τώρα;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το SdMaid και κάνε το απεγκατασταση από κει μέσα. Θα το βρει αυτό!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.thedarken.sdm

 

 

Επίσης αν ξέρεις που μπορώ να βρω γραμματοσειρες για Samsung που να λειτουργούν με ενδιαφέρει! Γιατί όσες έχω δοκιμάσει να βάλω γίνεται η εγκατάσταση αλλά δεν δουλεύουν.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Κόλλησε!

Πήγαινε στις ρυθμίσεις συσκευής, εφαρμογές, viber και στο παράθυρο που θα ανοίξει βρες τις ειδοποιησεις και κλειστες κ άνοιξετες παλι

 

Ok το έκανα & έφτιαξε! Ευχαριστώ & σένα & τον dimtz για τη βοήθεια! :)

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το SdMaid και κάνε το απεγκατασταση από κει μέσα. Θα το βρει αυτό!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.thedarken.sdm

 

 

Επίσης αν ξέρεις που μπορώ να βρω γραμματοσειρες για Samsung που να λειτουργούν με ενδιαφέρει! Γιατί όσες έχω δοκιμάσει να βάλω γίνεται η εγκατάσταση αλλά δεν δουλεύουν.

Κι εγώ για αυτό θέλω να την κάνω απεγκατάσταση γιατί δε μου δούλεψε ποτέ.

 

Παρόλο αυτά ούτε το SDMaid τη βρίσκει.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοήθεια.

 

Μετά από αναβάθμιση στο τηλέφωνο και πέρασμα ξανά των εφαρμογών, παρατήρησα πως ότι φωτό μου στέλνουν στο messenger αυτή αποθηκεύεται αυτόματα στη συσκευή ενώ δεν θέλω. Από που απενεργοποιείται αυτό? Θυμάμαι παλιά την είχα βρει την επιλογή αλλά τώρα δεν τα καταφέρνω. :wacko:

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Α γειά σου!!!! Ευχαριστώ! Λόγω της απάντησής σου έψαχνα να δω που υπάρχει αυτό το "Μέσα και φωτογραφίες". Ούτε καν πηγαινε στο μυαλό μου ότι έπρεπε να πατήσω την εικονίτσα άβαταρ για να μπω στις ρυθμίσεις! Αλλού έψαχνα!
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να μην φαίνεται στο play store ότι μια εφαρμογή θέλει ενημέρωση αφου δεν θελω να την κάνω?

Ναι γίνεται!

Αν είσαι root γίνεται και με Titanium backup. Αλλά ανάλογα την έκδοση λογισμικού μετα από επανεκκίνηση ξαναφαινεται.

Αν δεν είσαι γίνεται μ' αυτή την εφαρμογή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=kellinwood.zipsigner2

Προϋποθέτει όμως απεγκατάσταση, της εφαρμογής που σ' ενδιαφέρει, και ξανά εγκατάσταση!

Η διαδικασία είναι απλή. Παίρνεις το apk της εφαρμογής που θέλεις και το έχεις στο κινητό σου στην μνήμη (το κάνεις π.χ. με es Exlorer). Εν συνεχεία "περνάς" το apk αρχείο απ' την εφαρμογή zipsinger και σου δημιουργεί άλλο ένα apk "φτιαγμένο". Κάνεις απεγκατάσταση της εφαρμογή και κάνεις εγκατάσταση το νέο "φτιαγμένο" apk και είσαι έτοιμος!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισχυει ακομα και για apk της google?

 

Send By Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...