Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Νέος στο Android. Θέλω να κατεβάσω μια εφαρμογή επί πληρωμή. Μου βγάζει επιλογές: 1/Χρεωστική κάρτα, 2/PayPal, 3/Εξαργύρωση κωδικού.

Στα Windows 10 είχα επιλογή να χρεωθεί από το ποσό που είχε μέσα το Vodafone καρτοκινητό μου.

Εδώ δεν έχω τέτοια επιλογή;

Μόνο με cosmote συμβόλαιο πρέπει να δουλεύει για την ώρα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Νέος στο Android. Θέλω να κατεβάσω μια εφαρμογή επί πληρωμή. Μου βγάζει επιλογές: 1/Χρεωστική κάρτα, 2/PayPal, 3/Εξαργύρωση κωδικού.

Στα Windows 10 είχα επιλογή να χρεωθεί από το ποσό που είχε μέσα το Vodafone καρτοκινητό μου.

Εδώ δεν έχω τέτοια επιλογή;

Μόνο με Cosmote γίνεται αυτό. Πήγαινε στα lidl στο ταμείο... Εκεί στα περισσότερα έχουν προπληρωμενη κάρτα Google play! Έχει των 10€ και 15€ και 20€ αν θυμάμαι καλά. Για να μη μπλέκεις τώρα με χρεωστικές κάρτες.

Επίσης να ξέρεις ότι δέχεται και προπληρωμενη Πειραιώς Mastercard. Αν θες να χρησιμοποιησεις την Πειραιώς την βάζεις εκεί που λέει για PayPal.

 

Επίσης σε μερικά lidl θα βρεις και προπληρωμενη κάρτα paysafe.

Link to comment
Share on other sites

15, 25 και 50 είναι οι κάρτες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η με χρεωστικη αγοράστε η με paypal που έχετε συνδεδεμένη την κάρτα σας εκεί.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Συμφωνώ.

Προσωπικα χρησιμοποιώ paypal

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Υποτίθεται ότι υπάρχει το family account στο οποίο μοιράζεσαι τα apps μεταξύ accounts.

Σε εμεένα δεν εμφανίζεται η επιλογή και όταν πηγαίνω απο το link μου λέει οτι δεν είναι διαθέσιμο για εμένα.

 

Δεν παίζει Ελλάδα? Μπορει να ενεργοποιηθεί κάπως? Πχ αλλαγή χώρας?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ιδιαίτερα μουσικόφιλος. Βασικά το πρώτο πράγμα που θα κάνω οταν βρω ευκαιρία είναι να βάλω τ ακουστικά μου και να βυθιστό στον μουσικό μου κόσμο ακούγοντας μερικά από τα 1600+ κομμάτια που έχω περασμένα στο κινητό μ. Επειδή θέλω όμως να κάνω αυτήν την ευχαρίστηση ακόμα πιο ευκολή ψάχνω εναν player με τα παρακάτω χαρατκηριστίκα.

 

Επειδή κατεβάζω συνέχεια μουσική στον υπολογιστή μ και καινουργια κομμάτια συνεχως θέλω μια εφαρμογή που να συγχρονίζει κατευθειαν τα κομμάτια του υπολογιστή μου με αυτα του κινητου και να περνάει αυτόματα οσα λείπουν. Επιπλέον ομως θελω να συγχρονίζουν και οι playlists που εχβ φτιάξει στο pc μου. Δεν εχω βρει κάτι να προσφέρει αυτο που ψάχνω. Μπορειται να βοηθήσεται. Θα με ευχαριστούσε αν όλα αυτά τα έκανα με την default εφαρμογή του κινητού μ (Huawei Mate 7).

 

Ευχαριστώ!

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι

 

https://www.google.gr/amp/lifehacker.com/5877855/music-player-showdown-which-desktop-player-is-best-for-syncing-to-android/amp

 

Winamp και MediaMonkey οι καλύτερες επιλογές.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κάθε φορα που ανοίγω το κινητό και πάω κατευθείαν στην εκκαθάριση μνήμης βλέπω ένα καρο εφαρμογές να τρέχουν και να πιάνουν μνήμη ram πχ zedge,my vodafone και άλλες πολλές μερικές από αυτές δεν τις χρησιμοποιώ συνεχεια και καθημερινά αλλα μια στο τόσο μπορώ με κάποιο τρόπο να τις κάνω να μην ξανά ανοίγουν αυτόματα κάθε φορα που ανοίγω το κινητό??

 

γιατί δηλαδή να μου πιάνει συνεχεια μνήμη ram το zedge όταν το ανοίγω μια φορα στις 2 βδομάδες να κατεβάσω κάνα wallpaper και δεν καταλαβαίνω και τον λόγο που ανοίγει αυτόματα τι χρειάζεται δηλαδή

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κάθε φορα που ανοίγω το κινητό και πάω κατευθείαν στην εκκαθάριση μνήμης βλέπω ένα καρο εφαρμογές να τρέχουν και να πιάνουν μνήμη ram πχ zedge,my vodafone και άλλες πολλές μερικές από αυτές δεν τις χρησιμοποιώ συνεχεια και καθημερινά αλλα μια στο τόσο μπορώ με κάποιο τρόπο να τις κάνω να μην ξανά ανοίγουν αυτόματα κάθε φορα που ανοίγω το κινητό??

 

γιατί δηλαδή να μου πιάνει συνεχεια μνήμη ram το zedge όταν το ανοίγω μια φορα στις 2 βδομάδες να κατεβάσω κάνα wallpaper και δεν καταλαβαίνω και τον λόγο που ανοίγει αυτόματα τι χρειάζεται δηλαδή

Κάνε αναγκαστική διακοπή από τις πληροφορίες της εφαρμογής
Link to comment
Share on other sites

Κάνε αναγκαστική διακοπή από τις πληροφορίες της εφαρμογής

ναι αλλα στην επομενη επανεκκίνηση δεν θα τρέχει πάλι

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα στην επομενη επανεκκίνηση δεν θα τρέχει πάλι
Πέτα την κ©$®εφαρμογή. Είναι κακογραμμένη. Βάζε την οπότε θες να ψάξεις κάτι ή μπαίνε στο site τους.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κάθε φορα που ανοίγω το κινητό και πάω κατευθείαν στην εκκαθάριση μνήμης βλέπω ένα καρο εφαρμογές να τρέχουν και να πιάνουν μνήμη ram πχ zedge,my vodafone και άλλες πολλές μερικές από αυτές δεν τις χρησιμοποιώ συνεχεια και καθημερινά αλλα μια στο τόσο μπορώ με κάποιο τρόπο να τις κάνω να μην ξανά ανοίγουν αυτόματα κάθε φορα που ανοίγω το κινητό??

 

γιατί δηλαδή να μου πιάνει συνεχεια μνήμη ram το zedge όταν το ανοίγω μια φορα στις 2 βδομάδες να κατεβάσω κάνα wallpaper και δεν καταλαβαίνω και τον λόγο που ανοίγει αυτόματα τι χρειάζεται δηλαδή

Στην μπατρια εχει επιλογες για τις εφρμογες για να κλεινουν με το που κλεινει, κλειδωνει η οθονη, να ανοιγουν περιστασιακα κα. Το εχεις ψαξει; Αν οχι για ριξε μια ματια. Αν θυμαμαι καλα τα samsung εχουν τετοιες ρυθμισεις στην μπαταρια για εξοικονομιση.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Στην μπατρια εχει επιλογες για τις εφρμογες για να κλεινουν με το που κλεινει, κλειδωνει η οθονη, να ανοιγουν περιστασιακα κα. Το εχεις ψαξει; Αν οχι για ριξε μια ματια. Αν θυμαμαι καλα τα samsung εχουν τετοιες ρυθμισεις στην μπαταρια για εξοικονομιση.
ναι το έχω ψάξει από εκεί και τις έχω βάλει να είναι πάντα απενεργοποιημένες για εξοικονόμηση ενέργειας αλλα και πάλι ανοιχτές φαίνονται

διαφορα στην ram δεν είδα πάντως όταν τις έβαλα στην εξοικονόμηση

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την αγορά νέου κινητού & θέλω να μάθω αν υπάρχει τρόπος για μεταφορά των εφαρμογών & των δεδομένων που έχω

από το παλιό κινητό στο νέο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος ανταπτορας απο female micro usb 3.1 type c σε male micro usb 2(Που εχουν τα περισσοτερα αν οχι ολα τα κινητα android ακομα και αρχαια) male και που μπορω να βρω ακομα και στο εξωτερικο για να παραγγειλω 2-3.

 

Σας ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, ίσως να μην έθεσα σωστά την ερώτηση μου.

Θέλω να μάθω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μεταφέρει όλες τις εφαρμογές & τα αρχεία μου από το παλιό στο νέο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

αναλογα με την συσκευη καποιε κατασκευαστες πχ samsung και huawei εχουν ενσωματωμένη εφαρμογη που το κανει αυτο......... καποια αλλα δεν εχουν
Link to comment
Share on other sites

αναλογα με την συσκευη καποιε κατασκευαστες πχ samsung και huawei εχουν ενσωματωμένη εφαρμογη που το κανει αυτο......... καποια αλλα δεν εχουν

 

Θέλω να μεταφέρω απο Lenovo σε Xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Το Skype είναι χάλια για κινητό ρε ****το... Δεν μπορούν να το φτιάξουν λίγο; κάθε πέρσι και καλύτερα

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μεταφέρω απο Lenovo σε Xiaomi

 

δεν εχεις και πολλα να κανεις εκει......

1, copy paste foto + video + music στον υπολογιστη

2. export contacts to vcf

3. copy paste foto + video + music απο τον υπολογιστη στο καινουργιο κινιτο

4. import contact from vcf

5. και κατεβαζεις απο την αρχη οτι εφαρμογη ειχες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...