Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,μηπως υπαρχει τροπος να εντωπισω το κινητο οταν εχει κλαπει :ninja: και το εχει κανει wipe data/reset.

Δεν μου εχει κλαπει αλλα αμα γινει :D .

Εχω βαλει ολα τα σχετικα remote control(Samsung,Google,Android Lost,Prey,Lockwatch)

Το κινητο μου ειναι το Samsung Galaxy J3 (2016)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,μηπως υπαρχει τροπος να εντωπισω το κινητο οταν εχει κλαπει :ninja: και το εχει κανει wipe data/reset.

Δεν μου εχει κλαπει αλλα αμα γινει :D .

Εχω βαλει ολα τα σχετικα remote control(Samsung,Google,Android Lost,Prey,Lockwatch)

Το κινητο μου ειναι το Samsung Galaxy J3 (2016)

 

O μόνος τρόπος είναι να έχεις περάσει τον κέρβερο (η κάποιο τέτοιο αντικλεπτικό) σαν εφαρμογή συστήματος (θέλει ρουτ) και φυσικά απαραίτητη η προϋπόθεση να ΜΗΝ ξέρει ο κλέφτης να φλασάρει άλλη ρομ...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Το link δεν δουλευει

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.computer.desktop.launcher.file.explorer&hl=el

 

θα σου πρότεινα να μην το δοκιμάσεις ... αλλά αφού το ψάχνεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραια,αυτον τον "κερβερο" που τον βρισκω;

 

Στο play, cerberus η στο site τους. Ο κέρβερος από πολλούς θεωρείται το καλύτερο, αλλά κάποιοι θεωρούν το prey.

Αν έχεις αγοράσει κάποιο από αυτά που προανέφερες, ίσως και να μη τον χρειάζεσαι.

Δοκιμάζεις και αποφασίζεις. :)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.computer.desktop.launcher.file.explorer&hl=el

 

θα σου πρότεινα να μην το δοκιμάσεις ... αλλά αφού το ψάχνεις

 

Για ποιον λόγο να μη το δοκιμάσω? Υπάρχει κάποιος κίνδυνος?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λόγο να μη το δοκιμάσω? Υπάρχει κάποιος κίνδυνος?

 

κίνδυνο δεν νομίζω ! δοκίμασε το δεν έχεις να χάσεις κάτι και πες μας εντυπώσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανένα λινκ δε δουλεύει και δεν το βρίσκω ούτε με αναζήτηση.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λόγο να μη το δοκιμάσω? Υπάρχει κάποιος κίνδυνος?

υπαρχει κινδυνος εκτοξευσης του PC σου προς το κινητο σου :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω ενα κινητο lenovo s660 και επειδη αλλαζω συσκευη, θελω να μεταφερω τους αριθμους που ειναι στο τηλεφωνο, στην sim.

δυστυχως στα contacts δεν υπαρχει καποια επιλογη απο phone σε sim.

επισης καποια apps που δοκιμασα (phone to sim) δεν δουλευουν επιτυχως.

 

Πως γινεται ρε παιδια η μεταφορα? Ενα τοσο απλο πραγμα, και λυση δεν βλεπω.

 

Επισης, δεν μπορω να βρω ρυθμιση, ωστε οι νεες μου καταχωρησεις αριθμων, να αποθηκευονται στην sim και οχι στο τηλεφωνο. Υπαρχει κατι?

 

Android έχεις... θα μεταφέρεις τις επαφές στο google account σου και μετά θα τις έχεις σε όσες συσκευές αλλάξεις. H sim έχει απαρχαιωμένες δυνατότητες δεν χρησιμοποιείται για αυτές τις δουλειές πια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για την προγραμματισμένη ενεργοποίηση και απενεργοποίηση του κινητού? Έχω το LG Optimus 4X (p880) με custom rom και δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα στις ρυθμίσεις της.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα με τον χωρο αποθηκευσεις.

Προσπαθω να κανω αντιγραφα ασφαλειας με το titanium και μου λεει "Ανεπαρκης χωρος αποθηκευσεις".

Εχω 11,4GB απο 13,8 εσωτερικης μνημης και 28,9 απο 31,9 στην SD που ειναι προεπιλεγμενος δισκος εγγραφης.

Εσβησα και δεδωμενα εφαρμογων απ'αυτες που ειχαν αρκετα, αλλα ξανα τα ιδια :(

Υπαρχει καμια προταση επιλυσης ? Το τηλεφωνο ειναι με 5.1

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει το playstore τις δύο εφαρμογές για ενημέρωση. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην εμφανίζονται; Τη μια δεν την έχω κάνει καν εγκατάσταση. Μπορεί κάποια φορά από λάθος να πατήσω ενημέρωση όλων και να ενημερωθούν κι αυτές...

Οι εφαρμογές είναι της Samsung. 16538985fc6512b329f0b7660d7d6ae9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει γίνει και δεν μπορώ να ανεβάσω με κανέναν τρόπο screenshot γιατί μου λέει πως το μέγεθος του αρχείου υπερβαίνει το επιτρεπτό, πράγμα που δεν συμβαίνει. Αυτό γίνεται από όπου και αν έχω μπει είτε σταθερό είτε κινητό. Καμία ιδέα;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει γίνει και δεν μπορώ να ανεβάσω με κανέναν τρόπο screenshot γιατί μου λέει πως το μέγεθος του αρχείου υπερβαίνει το επιτρεπτό, πράγμα που δεν συμβαίνει. Αυτό γίνεται από όπου και αν έχω μπει είτε σταθερό είτε κινητό. Καμία ιδέα;

 

Να ανεβάσεις screenshot που?

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει το playstore τις δύο εφαρμογές για ενημέρωση. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην εμφανίζονται; Τη μια δεν την έχω κάνει καν εγκατάσταση. Μπορεί κάποια φορά από λάθος να πατήσω ενημέρωση όλων και να ενημερωθούν κι αυτές...

Οι εφαρμογές είναι της Samsung. 16538985fc6512b329f0b7660d7d6ae9.jpg

Αν οι εφαρμογές αυτές που ζητούν ενημέρωση είναι προεγκατεστημένες εφαρμογές της συσκευής λίγο δύσκολο να μπορέσεις να κάνεις κάτι χωρίς root......

Link to comment
Share on other sites

Να ανεβάσεις screenshot που?

 

Ναι σωστά... Εδώ εννοώ, στο site. Screenshot από το κινητό ή ακόμα κάποιο αρχείο. Μου βγάζει μύνημα πως υπερβαίνει το επιτρεπτό μέγεθος ενώ δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Μήνες τώρα και δεν βγάζω άκρη.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά... Εδώ εννοώ, στο site. Screenshot από το κινητό ή ακόμα κάποιο αρχείο. Μου βγάζει μύνημα πως υπερβαίνει το επιτρεπτό μέγεθος ενώ δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Μήνες τώρα και δεν βγάζω άκρη.

 

Για να στο λέει έτσι θα είναι.

 

Και δεν είναι αυτό το καταλληλο θέμα για τέτοια συζήτηση, διότι δεν είναι θέμα του ανδρόιδ αυτό αλλά θέμα λειτουργίας του φόρουμ.

 

Ψάξε λίγο στο φόρουμ για τη σωστή ενότητα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει γίνει και δεν μπορώ να ανεβάσω με κανέναν τρόπο screenshot γιατί μου λέει πως το μέγεθος του αρχείου υπερβαίνει το επιτρεπτό, πράγμα που δεν συμβαίνει. Αυτό γίνεται από όπου και αν έχω μπει είτε σταθερό είτε κινητό. Καμία ιδέα;

 

Same here, man. Και δεν το διορθώνουν εδώ και πολύ καιρό..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος ή εφαρμογή που να σου επιτρέπει να ανοίξεις δύο ή και περισσότερες εφαρμογές (π.χ. browser, video player, text note, κλπ) και να τις έχεις σε παράθυρα να τρέχουν ταυτόχρονα στην οθόνη, έτσι ώστε να μπορείς να μεταβείς σπό την μία στην άλλη χωρίς να χρειάζεται να τις ξαναφορτώσει από την αρχή; Κάτι σαν multi tasking δηλαδή.

Στο playstore υπάρχουν σχετικές εφαρμογές που το κάνουν, και μάλιστα κάποιες αρκετά καλά, με την διαφορά όμως ότι τρέχουν δικά τους προγράμματα, δηλαδή δικό τους browser, δικό τους player κ.ο.κ.

Μιλάω για non rooted κινητό, με λειτουργικό 5.1.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος ή εφαρμογή που να σου επιτρέπει να ανοίξεις δύο ή και περισσότερες εφαρμογές (π.χ. browser, video player, text note, κλπ) και να τις έχεις σε παράθυρα να τρέχουν ταυτόχρονα στην οθόνη, έτσι ώστε να μπορείς να μεταβείς σπό την μία στην άλλη χωρίς να χρειάζεται να τις ξαναφορτώσει από την αρχή; Κάτι σαν multi tasking δηλαδή.

Στο playstore υπάρχουν σχετικές εφαρμογές που το κάνουν, και μάλιστα κάποιες αρκετά καλά, με την διαφορά όμως ότι τρέχουν δικά τους προγράμματα, δηλαδή δικό τους browser, δικό τους player κ.ο.κ.

Μιλάω για non rooted κινητό, με λειτουργικό 5.1.

Μόνο με τις εφαρμογές που έχει στο playstore δεν γίνεται αλλιώς. Η Google το έβαλε στη Nougat για πρώτη φορά και αρκετά samsung κινητα το έχουν από το 2012.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...