Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ, πες οτι βρω να αγορασω.

Πως 'δουλευει' τελικα αυτη η καρτα;

Δινεις κωδικο στο play και πες κοστιζει 2 ευρω η εφαρμογη που θα αγορασεις, ενω η καρτα ειναι των 10 ευρω.

Αρα εσυ μπορει να ξαναδωσεις τον κωδικο και να ξαναγορασεις, μεχρι να συμπληρωθουν τα 10 ευρω; Καπως ετσι παει, ή εχει αλλη λογικη;

 

Περνάς στον λογαριασμό σου τα λεφτά της κάρτας κάνοντας εξαργύρωση κωδικού και κάθε φορά που αγοράζεις κάτι αφαιρείται το ανάλογο ποσό.Εγώ έτσι το έχω καταλάβει ,δεν το έχω κάνει ποτέ όμως.

Το λέω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Όπως το περιγράφεις είναι σαν να κάνεις ανανέωση χρόνου σε καρτοκινητό.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Όπως το περιγράφεις είναι σαν να κάνεις ανανέωση χρόνου σε καρτοκινητό.

 

Δεν το έχω κάνει και για αυτό κρατώ και τις επιφυλάξεις μου.:O

Link to comment
Share on other sites

Περνάς στον λογαριασμό σου τα λεφτά της κάρτας κάνοντας εξαργύρωση κωδικού και κάθε φορά που αγοράζεις κάτι αφαιρείται το ανάλογο ποσό.Εγώ έτσι το έχω καταλάβει ,δεν το έχω κάνει ποτέ όμως.

Το λέω λάθος;

 

Όπως τα λες είναι. Βάζει τη κάρτα και όταν κάνεις αγορά αφαιρείτε το ποσό . Εγώ παίρνω είτε από public είτε από seven spot.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις γνώσεις σας ...

Πήρα ένα πλυντήριο, και λέει ότι επικοινωνεί με smarphone για επιπλέον προγράμματα και διάγνωση βλαβών. Το ζήτημα είναι ότι επικοινωνεί με NFC και δεν έχουμε τέτοιο τηλέφωνο ...

Υπάρχει καμμία αντίστοιχη εφαρμογή;;

Ευχαριστώ.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αφού θέλει nfc και δεν έχεις πως θα επικοινωνήσει?:confused:

Για αυτό ρώτησα, μήπως υπάρχει κανένας τρόπος ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε να δεις αν το πλυντήριο μπορεί να επικοινωνήσει με άλλο τρόπο με το smartphone.

 

Aν ναι τότε θα την βρεις την άκρη...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα απεγκατάσταση της εφαρμογής Don't Panic όμως την είχα μεταφέρει στην sdcard και δυστυχώς μου έχει αφήσει την συντόμευση "Mireo viaGPS" που δεν μπορώ να την βγάλω. Δεν βοήθησε ούτε το sdmaid ούτε το clean master. Επίσης δεν υπάρχει πλέον στο Google Play Store για να την ξαναεγκαταστήσω μπας και καταφέρω να το διώξω τελείως. Κάποια λύση το app ή πια αρχεία είναι στην sdcard να τα σβήσω χειροκίνητα;Screenshot_2017_02_21_23_03_33.png Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς κάποιον 3rd party launcher ή τον stock του κινητού σου; Λογικά θα είναι έυκολο να βρεις στην κάρτα μνημης το φάκελο που λες μια και θα έχει κάποιο αντίστοιχο όνομα με το mireo don't panic
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον beagle (Geointelligence Team - επίσημη υποστήριξη της συγκεκριμένης εφαρμογής) για την άψογη υποστήριξη και βοήθεια για να λυθεί το πρόβλημά μου....μακάρι να λειτουργούσαν κι άλλοι με αυτή την νοοτροπία-φιλοσοφία. Παρεπιπτόντως με επανεγκατάσταση της εφαρμογής, μεταφορά της στην sdcard κι αποεγκατάσταση από εκεί, έφυγε η συντόμευση. Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον beagle (Geointelligence Team - επίσημη υποστήριξη της συγκεκριμένης εφαρμογής) για την άψογη υποστήριξη και βοήθεια για να λυθεί το πρόβλημά μου....μακάρι να λειτουργούσαν κι άλλοι με αυτή την νοοτροπία-φιλοσοφία. Παρεπιπτόντως με επανεγκατάσταση της εφαρμογής, μεταφορά της στην sdcard κι αποεγκατάσταση από εκεί, έφυγε η συντόμευση.

 

Ήταν εξαιρετικοί από τον καιρό που έφτιαχναν τους χάρτες για το destinator της MLS. Χαίρομαι που ακούω ότι δεν άλλαξαν. Επαγγελματίες. Κάποτε ο χάρτης για την Ελλάδα της Geointeligece δεν είχε αντίπαλο. Δεν παρακολουθώ την δουλειά τους εδώ και χρόνια και δεν ξέρω αν κράτησαν την ποιότητά τους.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Η ποιοτητα συνεχιζει να ειναι αριστη αλλα δυστυχως τους android users που τους στηριξαμε,μας παρατησαν..Στα wince pna παντως μια χαρα τα πανε.Εκαναν και την πατατα με την συνεργασια με ΤΟΜΤΟΜ/Τeleatlas τοτε,δεν τους βγηκε..

 

Στάλθηκε από το Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,Υπάρχει κάποιους τρόπος σε android κινητό να έχουμε ανοικτά τα δεδομένα για σερφάρισμα αλλα ταυτόχρονα να μην μπορούμε να δεχτούμε κλήσεις και μηνύματα;Να φαίνεται δηλαδή κλειστό για κλησεις και μηνύματα αλλα να μπορούμε να λειτουργούμε τα δεδομένα..Λογικα δύσκολο αλλά λέω μήπως γίνεται με κάποιον τρόπο η με καποια εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,Υπάρχει κάποιους τρόπος σε android κινητό να έχουμε ανοικτά τα δεδομένα για σερφάρισμα αλλα ταυτόχρονα να μην μπορούμε να δεχτούμε κλήσεις και μηνύματα;Να φαίνεται δηλαδή κλειστό για κλησεις και μηνύματα αλλα να μπορούμε να λειτουργούμε τα δεδομένα..Λογικα δύσκολο αλλά λέω μήπως γίνεται με κάποιον τρόπο η με καποια εφαρμογή.

Αυτό που ζητάς γίνεται με WiFi. Το βάζεις πρώτα λειτουργία πτήσης το κινητό και ανοίγεις το WiFi μετα. Με δεδομενα όμως δεν γίνεται γιατί θέλει δίκτυο !! Οπότε δεν γίνεται να έχεις τα data ανοιχτά και ταυτόχρονα να μη μπορείς να δεχτείς κλήσεις η μηνύματα.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Ισως με καποιο προγραμμα sms/call blocker.Βασικα για τις κλησεις μπορεις να κανεις προωθηση σε εναν αριθμο σου πχ καποιο νουμερο παλιο που το εχεις κλειστο. *21*0030κινητο# και ολες οι κλησεις θα πηγαινουν εκει και θα φαινεσαι off.

 

Στάλθηκε από το Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με φραγή εισερχομένων κλήσεων... αλλά αυτός που καλεί ακούει μήνυμα ότι έχεις φραγή εισερχομένων. Για τα μηνύματα δεν γίνεται τίποτα από την στιγμή που είσαι στο δίκτυο.
Link to comment
Share on other sites

Με τη φραγη ναι.με την προωθηση ολων σε κλειστο αριθμο δεν ακουει τιποτε.με τα call blocker αναλογα τη συσκευη μπορει να προλαβαινει να χτυπησει στον αλλο μια φορα,πριν του το κλεισει αυτοματα το προγραμμα

 

Στάλθηκε από το Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

lek88 ναι το ξέρω αυτο με το wifi απλα εγω θέλω να το κάνω οταν είμαι εκτός σπιτιού και χρησιμοποιώ τα δεδομένα..Αυτό με την φραγή είναι μια καλή ιδέα αλλά πάλι δεν θέλω να ακούει ο άλλος φραγή αλλά οτι το εχω κλειστό..Το ξερω πολλα ζητάω

Τελικά και αυτό με την προώθηση φαίνεται πάρα πολύ καλή λύση..Μάλλον αυτό θα εφαρμόσω..Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!!!!

Edited by georgeapo34
Link to comment
Share on other sites

Στον στοκ messenger, εχω nexus 6p, δουλευουνε σε καποιον τα enhanced features, δηλαδη να στελνεις μηνυματα μεσω wifi ή δικτυου κινητης;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου βγήκε πάνω στην μπάρα ειδοποιησεων ενα μηνυμα που λεει "απετειται ενεργεια λογαριασμου gmail" το παταω και μου βγάζει αυτό

fc226327b32c61e68a24f14074499c5c.jpg

 

Βάζω τον κωδικο μου και μου λέει :

86d130a46abd4f53f8a71d5650f772e1.jpg

 

 

Πρώτη φορά μου βγάζει κάτι τέτοιο. Τι μπορεί να είναι;;

 

 

Edit : μετα απο πολλες προσπάθειες δέχθηκε τον κωδικό μου και τώρα ζητάει αριθμό τηλεφώνου. Απ ότι κατάλαβα κάτι γίνεται με το Gmail μου. Με το ταχυδρομειο. Λετε να προσπάθησε κάποιος να μπει γι αυτό με πέταξε εξω και ζητάει στοιχεία; 8c216b233a79af2142f561183e2a2294.jpg

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μου βγήκε πάνω στην μπάρα ειδοποιησεων ενα μηνυμα που λεει "απετειται ενεργεια λογαριασμου gmail" το παταω και μου βγάζει αυτό

fc226327b32c61e68a24f14074499c5c.jpg

 

Βάζω τον κωδικο μου και μου λέει :

86d130a46abd4f53f8a71d5650f772e1.jpg

 

 

Πρώτη φορά μου βγάζει κάτι τέτοιο. Τι μπορεί να είναι;;

 

 

Edit : μετα απο πολλες προσπάθειες δέχθηκε τον κωδικό μου και τώρα ζητάει αριθμό τηλεφώνου. Απ ότι κατάλαβα κάτι γίνεται με το Gmail μου. Με το ταχυδρομειο. Λετε να προσπάθησε κάποιος να μπει γι αυτό με πέταξε εξω και ζητάει στοιχεία; 8c216b233a79af2142f561183e2a2294.jpg

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Και εμενα μου το εβγαλε και στα 3 κινητα της οικογενειας(Με διαφορετικα gmail το καθενα) καθως και στο chrome στο pc.κανα γενικο προβλημα της google θα ηταν...

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου το εβγαλε και στα 3 κινητα της οικογενειας(Με διαφορετικα gmail το καθενα) καθως και στο chrome στο pc.κανα γενικο προβλημα της google θα ηταν...

Εντάξει τοτε... Μαλλον ηταν γενικό το πρόβλημα!

Τελικά αφού έβαλα καμία 15ρια φορές τον κωδικό μου τον δέχθηκε χωρίς να δώσω νούμερο τηλεφωνου... Ολα καλα.

Νόμισα ότι κάποιος πήγε να μπει στο Gmail μου.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

ναι, κι εμενα μου ζητησε authentication εκ νεου σε ολες τις συσκευες (Laptop & 2 κινητα) το gmail, ποιος ξερει γιατι...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...