Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα με το application του ταχυδρομείου yahoo? Ενω δούλευε μια χαρά ξαφνικά Δεν μπορώ να διαγράψω με τίποτα τα εισερχόμενα email Τις τελευταίες μέρες. Έχω την τελευταία έκδοση 4.8.10

Λαμβάνω και στέλνω κανονικά.... μόνο να διαγράψω δεν μπορώ. Δεν τα σβήνει

 

 

2) Και κάτι ακόμα.... ξαφνικά δεν μου λειτουργεί ο dolphin browser. Δεν με βάζει σε καμία σελίδα. Ότι και να πατήσω φορτώνει μέχρι τη μέση η γραμμή και κολλάει εκεί. Μου βγάζει λευκη σελίδα Και μετά από λίγο μου γράφει "διακοπη...." Δοκίμασα απεγκατάσταση κ ξανά εγκατάσταση αλλά τίποτα.....

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Επίσημο update μέσω OTA νομίζω καμία εταιρεία δεν επιτρέπει σε περίπτωση rooted συσκευής.

Τώρα το πως έγινε το πρώτο μου κάνει εντύπωση.

 

 

Εγώ δεν έχω αντιμετωπισει πρόβλημα με OTA updates σε rooted συσκευές ποτέ.

Με custom recovery έχω αντιμετωπισει πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ψαχνω εναγονιως την εκδοση kitkat 4.4.2 για SONY NEO V να την κατεβασω!!

αν μπορει καποιος να μου στειλει ενα link θα του ειμΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΧΡΗΣΤΟΣ

Link to comment
Share on other sites

2) Και κάτι ακόμα.... ξαφνικά δεν μου λειτουργεί ο dolphin browser. Δεν με βάζει σε καμία σελίδα. Ότι και να πατήσω φορτώνει μέχρι τη μέση η γραμμή και κολλάει εκεί. Μου βγάζει λευκη σελίδα Και μετά από λίγο μου γράφει "διακοπη...." Δοκίμασα απεγκατάσταση κ ξανά εγκατάσταση αλλά τίποτα.....

 

Κι εμένα μου το έκανε αυτό κάποιες μέρες. Έφτιαξε μόνο του. Θέμα της εφαρμογής και ελπίζω να μην ξαναγίνει.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]59869[/ATTACH]

Ρε παιδιά με όλα τα κινητά ΚΑΙ με τα τρία δίκτυα πολλές φορές δείχνει μόνο το προς τα πάνω βέλος και δεν ανεβαίνουν ούτε κατεβαίνουν δεδομένα.τρώει κόλλημα.Μετά είτε θα κλείσω ανοίξω τα δεδομένα και θα στρώσει η μόνο του μετά από κανένα δίλεπτο! Γιατί γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί.

Αυτόν τον καιρό χρησιμοποιώ το Lenovo Vibe Z2 Pro, και έχω για διαχείριση της φωτεινότητας το γνωστό πρόγραμμα Lux.

Στα δύο προγράμματα ανάλυσης της κατανάλωσης της μπαταρίας βλέπω αυτά τα δύο αποτελέσματα και δεν ξέρω τι να πιστέψω.

 

[ATTACH]59870[/ATTACH][ATTACH]59872[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως ειναι το "android system webview" που το ειδα στο android 5.0.1 lolipop που πηρε το κινητο μου(samsung galaxy s4 i9505) πριν μερικες μερες?
Link to comment
Share on other sites

Κατα λαθος η μητερα μου ενεργοποηησε το μενου developer menu στο κινητο της sony xperia lt18i και τωρα παρολο που κανω clear data στο μενου settings -> apps -> καρτελα all -> settings -> clear data το μενου "developer menu" υπαρχει ακομα και επανεκινηση του κινητου δοκιμασα αλλα το μενου παραμενει.

 

Εχει κανεις καμια ιδεα τι αλλο μπορω να κανω για να απενεργοποιησω το μενου "developer menu"?

Link to comment
Share on other sites

Κατα λαθος η μητερα μου ενεργοποηησε το μενου developer menu στο κινητο της sony xperia lt18i και τωρα παρολο που κανω clear data στο μενου settings -> apps -> καρτελα all -> settings -> clear data το μενου "developer menu" υπαρχει ακομα και επανεκινηση του κινητου δοκιμασα αλλα το μενου παραμενει.

 

Εχει κανεις καμια ιδεα τι αλλο μπορω να κανω για να απενεργοποιησω το μενου "developer menu"?

Δεν υπαρχει καποιος λογος να το "εξαφανισεις"!!

Οι περισσοτεροι απ' τα πρωτα πραγματα που κανουμε, ειναι να ενεργοποιουμε αυτο μενου! Απλα αν δεν ξερεις, καλυτερα μην πειραξεις κατι απο 'κει!

Πιθανον να εξαφανιστει μονο με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Link to comment
Share on other sites

Απλα ειπα οτι εκανα αυτο γιατι το ειδα σε αρκετους οδηγους οτι με αυτον τον τροπο μπορεις να κρυψεις παλι αυτο το μενου αλλα αν ειναι να πρεπει να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων γι' αυτο το λογο δεν παιζει να το κανω.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί.

Αυτόν τον καιρό χρησιμοποιώ το Lenovo Vibe Z2 Pro, και έχω για διαχείριση της φωτεινότητας το γνωστό πρόγραμμα Lux.

Στα δύο προγράμματα ανάλυσης της κατανάλωσης της μπαταρίας βλέπω αυτά τα δύο αποτελέσματα και δεν ξέρω τι να πιστέψω.

 

[ATTACH]59870[/ATTACH][ATTACH]59872[/ATTACH]

Βάλε wakelock detector και θα πιστέψεις ότι βγάλει εκεί.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κατα λαθος η μητερα μου ενεργοποηησε το μενου developer menu στο κινητο της sony xperia lt18i και τωρα παρολο που κανω clear data στο μενου settings -> apps -> καρτελα all -> settings -> clear data το μενου "developer menu" υπαρχει ακομα και επανεκινηση του κινητου δοκιμασα αλλα το μενου παραμενει.

 

Εχει κανεις καμια ιδεα τι αλλο μπορω να κανω για να απενεργοποιησω το μενου "developer menu"?

 

Δυστυχώς ούτε εγώ έχω κάποια πρόταση. Εντυπωσιακό πάντως ότι κατάφερε να το εμφανίσει, δεδομένου ότι αυτό ακριβώς θέλουν να αποτρέψουν, εάν δεν ξέρεις τι κάνεις :)

Link to comment
Share on other sites

Κατα λαθος η μητερα μου ενεργοποηησε το μενου developer menu στο κινητο της sony xperia lt18i και τωρα παρολο που κανω clear data στο μενου settings -> apps -> καρτελα all -> settings -> clear data το μενου "developer menu" υπαρχει ακομα και επανεκινηση του κινητου δοκιμασα αλλα το μενου παραμενει.

 

Εχει κανεις καμια ιδεα τι αλλο μπορω να κανω για να απενεργοποιησω το μενου "developer menu"?

 

Xperia z3 compact δουλεύει όταν κάνω clear settings.

 

Δοκίμασε να κάνεις off to developer options πριν κάνεις clear τα settings data. Κάνε clear και την cache στα settings επίσης.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να σταματήσω να βλέπω διαφημίσεις της Google στην οθόνη του τηλεφώνου χωρίς να κάνω root. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να σταματήσω να βλέπω διαφημίσεις της Google στην οθόνη του τηλεφώνου χωρίς να κάνω root. Ευχαριστώ.

Αν διαβασεις 1-2 σελιδες πισω θα βρεις απαντησεις.......

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! να ρωτησω θελω να μεταφερω τι επαφες μου απο το gmail λογαριασμο μου σε αλλον gmail λογαριασμο πως μπορω να το κανω αυτο?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! να ρωτησω θελω να μεταφερω τι επαφες μου απο το gmail λογαριασμο μου σε αλλον gmail λογαριασμο πως μπορω να το κανω αυτο?

 

Τις κανεις εξαγωγη σε αρχειο και στον νεο λογαριασμο εισαγωγη απο αρχειο επιλεγοντας αυτο που εχεις κανει πρωτα εξαγωγη .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τις κανεις εξαγωγη σε αρχειο και στον νεο λογαριασμο εισαγωγη απο αρχειο επιλεγοντας αυτο που εχεις κανει πρωτα εξαγωγη .

 

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.... αλλα λιγο βοηθεια με τα βηματα?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.... αλλα λιγο βοηθεια με τα βηματα?

 

Πας εκει που λεει ολλες τις επαφες στο περισοτερα και εγαξωγη σε αρχειο CSV Google

 

Μετα στον νεο λογαριασμο με τον ιδιο τροπο εισαγωγη απο αρχει CSV Google

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

μολις κατεβασα την καινουρια εφαρμογη του ote tv go και διαβασα οτι πρεπει η συσκευη να ειναι unrooted για να παιξει. δεν ξερω τελικα αν ισχυει γιατι δεν εχει ενεργοποιηθει η υπηρεσια για μενα ακομα...

αν τελικα δεν παιζει αφου εγω το εχω κανει root το κινητο , υπαρχει εφαρμογη που να <<δειχνει>> τη συσκευη σε καποιες εφαρμογες οτι δεν ειναι root?

καπου ειδα αυτην εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.amphoras.hidemyroot

την γνωριζετε? μπορει να μου δημιουργησει κανενα προβλημα και να μη δουλευει καθολου η συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

μολις κατεβασα την καινουρια εφαρμογη του ote tv go και διαβασα οτι πρεπει η συσκευη να ειναι unrooted για να παιξει. δεν ξερω τελικα αν ισχυει γιατι δεν εχει ενεργοποιηθει η υπηρεσια για μενα ακομα...

αν τελικα δεν παιζει αφου εγω το εχω κανει root το κινητο , υπαρχει εφαρμογη που να <<δειχνει>> τη συσκευη σε καποιες εφαρμογες οτι δεν ειναι root?

καπου ειδα αυτην εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.amphoras.hidemyroot

την γνωριζετε? μπορει να μου δημιουργησει κανενα προβλημα και να μη δουλευει καθολου η συσκευη?

 

Για αρχή θα σου πρότεινα μέσα από τις ρυθμίσεις του SuperSU στα Settings να ξετικάρεις το Enable Superuser. Ίσως να το κοροϊδέψει...:shifty:

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λόγο του ότι έχω πρόβλημα με το Google play Και δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα, Εκανα καταργηση εγκατάστασης ενημερώσεων στο app του google play μπας και στρώσει Και τώρα έχω την αρχική έκδοση. Πως βάζω πάλι την νεοτερη?

 

 

EDIT: εντάξει λύθηκε το θέμα με την παλιά version! Ενημερώθηκε απο μόνο του Μετά από λίγη ώρα χωρίς να κάνω τίποτα.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

μολις κατεβασα την καινουρια εφαρμογη του ote tv go και διαβασα οτι πρεπει η συσκευη να ειναι unrooted για να παιξει. δεν ξερω τελικα αν ισχυει γιατι δεν εχει ενεργοποιηθει η υπηρεσια για μενα ακομα...

αν τελικα δεν παιζει αφου εγω το εχω κανει root το κινητο , υπαρχει εφαρμογη που να <<δειχνει>> τη συσκευη σε καποιες εφαρμογες οτι δεν ειναι root?

καπου ειδα αυτην εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.amphoras.hidemyroot

την γνωριζετε? μπορει να μου δημιουργησει κανενα προβλημα και να μη δουλευει καθολου η συσκευη?

RootCloak module και xposed framework .Με αυτά τα δυο μπορείς να κάνεις οποία εφαρμογή θέλεις να δείχνει οτι δεν έχεις root acces .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...