Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και όταν πατάς "άνοιγμα" τι σου λέει?

Το ανοίγει, αλλά το ανοίγει μέσα από το play store που σημαίνει ότι αν κλείσω το wi fi πάπαλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγαινε με τον file explorer της συσκευής σου στο φάκελο που έχεις εσύ επιλέξει να γίνεται η εγκατάσταση των εφαρμογών και επίλεξε το apk της εφαρμογής.

Δεν έχω επιλέξει κάποιο φάκελο, ποιος είναι ο default?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να λέει άνοιγμα σημαίνει οτι η εφαρμογή είναι εγκατεστημένη. Το wifi που κολλάει;

Πήγαινε Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > Όλα και δες αν πράγματι είναι εγκατεστημένες αυτές οι εφαρμογές.

Αν τις βρεις εκεί τις εφαρμογές τότε δεν έχεις το πρόβλημα που έλεγες με το Play Store μέσω υπολογιστή.

Το πρόβλημα θα έχει να κάνει με το οτι δεν σου δείχνει notifications κάθε φορά που εγκαθίσταται μια εφαρμογή με αυτό τον τρόπο.

Edited by Yngwiedis
Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αλλά αν πάω στην σελίδα της εφαρμογής και μετά κλείσω το wifi βλέπω ακόμα το Άνοιγμα και μπορώ να το πατήσω. Δεν τρέχει η εφαρμογή από το Play Store αλλά από την συσκευή.

Δες εκεί που σου είπα αν υπάρχουν εγκατεστημένες οι εφαρμογές.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω επιλέξει κάποιο φάκελο, ποιος είναι ο default?

 

Δες στο Internal Storage -> Downloads. Αυτό σε πηγαίνει στον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου, όχι στην micro SD.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αλλά αν πάω στην σελίδα της εφαρμογής και μετά κλείσω το wifi βλέπω ακόμα το Άνοιγμα και μπορώ να το πατήσω. Δεν τρέχει η εφαρμογή από το Play Store αλλά από την συσκευή.

Δες εκεί που σου είπα αν υπάρχουν εγκατεστημένες οι εφαρμογές.

Τίποτα. Δοκίμασα το Epson iprint, λέει εγκαταστάθηκε αλλά πήγα ρυθμίσεις/εφαρμογές και τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ, αφού λέει άνοιγμα και τις ανοίγει είναι εγκατεστημένες. Όχι ότι δεν είναι τεχνικά εφικτό να τρέχουν ονλάιν αλλά αν συνέβαινε κάτι τέτοιο θα το ξέραμε.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, έκανα restart τη συσκευή και ξεκίνησε και κάνει όλες τις εγκαταστάσεις που είχαν ζητηθεί από το laptop.

Άρα κάπου σκαλώνει η δουλειά και για να τις δει θέλει restart.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δες ποιας εταιρίας είναι οι εφαρμογές που προτείνει και μπες μήπως έχουν κάποια από αυτές που κατέβασες ή μήπως ψιλιαστεις κάτι..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά στην lollipop έχει διορθώσει η Google την βλακεία του να μην μπορούν οι εφαρμογές να εγγραψουν στην κάρτα μνήμης;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να πάρω back up τα μηνύματα / sms / εικόνες από το hangouts;

 

Οι εικόνες δεν υπάρχουν online στο Account σου; άμα κάνει εγκατάσταση την εφαρμογή hangouts στον υπολογιστή και πατήσεις σε μια εικόνα που έστειλες ή σου στείλατε, σε βγάζει σε μια gallery με τις εικόνες που έστειλες με εκείνη την επαφή. Νομίζω...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδιά στην lollipop έχει διορθώσει η Google την βλακεία του να μην μπορούν οι εφαρμογές να εγγραψουν στην κάρτα μνήμης;

 

Επειδή αυτό νομίζω ενδιαφέρει πολύ κόσμο, ένας απλός τρόπος για να διαπιστωθεί είναι ο εξής.

Παίρνοντας Backup με τον Nova στην εξωτερική κάρτα η κάνοντας ένα απλό rename ενός φακέλου με τον ES.

Αν μπορεί κάποιος με lolipop και χωρίς root ας δοκιμάσει να μας πει..

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ξεχασει για κανα 2 μερες,το εχω το gosms,εκανα εγκατασταση κατι τυχαιο απο το πλει στορ μολις τωρα και δεν μου βγαλε τιποτα,και το gosms εκανε update χτες/προχτες, ισως να ηταν αυτο το app το προβλημα τελικα.
Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως τέτοιου είδους παράθυρα έρχονται από launchers τύπου go launcher κλπ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

καλησσπερ,εχω το εξης προβλημα:εχω tablet lenovo a3300 κ προσπαθω να ανεβασω βιογραφικο απο οποιονδηποτε web browser κ οι μονες επιλογες που μου εμφανιζονται ειναι να διαλεξω απο φωτογραφιες η προγραμμα εγγραφης ηχου η καμερα.δεν εχω προσβαση στα αρχεια μου για να βρω το βιοφραφικο κ να το ανεβασω ενω εχω κ file manager.οποιος γνωριζει..
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αυτό νομίζω ενδιαφέρει πολύ κόσμο, ένας απλός τρόπος για να διαπιστωθεί είναι ο εξής.

Παίρνοντας Backup με τον Nova στην εξωτερική κάρτα η κάνοντας ένα απλό rename ενός φακέλου με τον ES.

Αν μπορεί κάποιος με lolipop και χωρίς root ας δοκιμάσει να μας πει..

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Πλέον στην lolipop διορθώθηκε το θέμα και όλα είναι όπως πριν.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οχι στην kitkat δεν μπορείς να γράψεις στην sd .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εγω με Lollipop δεν μπορω ουτε να μεταφερω ουτε να μετονομασω φακελους στην εξωτερικη sd με τον ES Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Ποιον file explorer χρησιμοποιείς ,με es file μπορώ μια χαρά χωρίς root .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...