Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όντας παλιός κάτοχος συσκευής Nokia που έβγαζε το βελάκι όταν η κλήση που λαμβάναμε ήταν προωθημένη από κάποιο σταθερό, και τωρινός συσκευής Samsung (εμφανίζει ένα μικρό και ελάχιστο παραθυράκι που αναφέρει την προώθηση κλήσης για 2 δεύτερα και μετά εξαφανίζεται) ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια συσκευή πχ LG ή άλλη μάρκα που τονίζει την προωθημένη κλήση (καθαρά για επαγγελματικούς λόγους) ή αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να το κάνει εξίσου αυτό (χωρίς να χρειάζεται ρουτ η συσκευή για ευνόητους για τα Samsung λόγους...)

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις-παρατηρήσεις σας...

 

Φιλικά Κώστας

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις εξαγωγή της επαφές στη κάρτα sd και μετά στη νέα rom θα τις κάνει εισαγωγή και τέλος συγχρονισμό με το νέο mail
αν οι επαφες ειναι και στο gmail και στο κιν κτλ θα σωθουν ολες ?
Link to comment
Share on other sites

αν οι επαφες ειναι και στο gmail και στο κιν κτλ θα σωθουν ολες ?

Ναι.....θα διαλέξεις να κάνεις εξαγωγή όλες τις επαφές....mail, κινητού, κάρτας sim

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω επαναφορα στο ταμπλετ μου, πως μπορω να αποθηκευσω τα παιχνιδια (τα level) που εχω πεξει ωστε να μην ξεκιναω απο την αρχη?
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω επαναφορα στο ταμπλετ μου, πως μπορω να αποθηκευσω τα παιχνιδια (τα level) που εχω πεξει ωστε να μην ξεκιναω απο την αρχη?

 

titanium backup, τα μεταφερεις στην microSD, και τα επαναφερεις μετα την επαναφορα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

titanium backup, τα μεταφερεις στην microSD, και τα επαναφερεις μετα την επαναφορα.

 

Θελει να ειμαι root....

Link to comment
Share on other sites

Θελει να ειμαι root....

 

ε καντο και συ μια στα γρηγορα, σου ανοιγει δρομους. αλλιως δεν νομιζω οτι γινεται.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα απο τετοια... αφου δεν γινεται θα ριξω μαυρη πέτρα

 

περιμενε μηπως καποιος εχει λυση χωρις ρουτ...μην βιαστεις.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα απο τετοια... αφου δεν γινεται θα ριξω μαυρη πέτρα

Δοκίμασε και το helium backup από πλευράς playstore. Δεν θέλει ρουτ

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Βλέπω ότι ο σωστός προγραμματισμός ενός nfc δεν είναι τελικά και τόσος απλός.

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να πετύχουμε να προγραμματίσουμε ενα nfc ναι μετά να διαβάζεται από κινητό χωρίς να χρειάζεται κάποιο πρόγραμμα για να το διαβάσει παρά μόνο το κινητό και ανοιχτό το nfc ?

ΠΧ προγραμμάτισα με το trigger που όντας πολύ καλό αλλά για να διαβάσει ένα άλλο κινητό το tag ζητά την εφαρμογή trigger!!!!!

Πως προσπερνάω αυτό το πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας έκανα root στο κινητό μου αλλά θέλω να το επαναφέρω όπως ήταν πριν στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Να κάνω κάποιο update ή Δημιουργία αντιγραφου ασφαλείας και επαναφορά; Αυτό θα αποθηκεύσει τις επαφες μου στο Google?
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις στις επιλογες των επαφων συγχρονισμο με google, τοτε θα είναι ετσι κιαλλιως. Παρε backup με Titanium ή απο recovery ακομα καλυτερα. Ή μονο οι επαφες σε ενδιαφέρουν;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

όντας παλιός κάτοχος συσκευής Nokia που έβγαζε το βελάκι όταν η κλήση που λαμβάναμε ήταν προωθημένη από κάποιο σταθερό, και τωρινός συσκευής Samsung (εμφανίζει ένα μικρό και ελάχιστο παραθυράκι που αναφέρει την προώθηση κλήσης για 2 δεύτερα και μετά εξαφανίζεται) ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια συσκευή πχ LG ή άλλη μάρκα που τονίζει την προωθημένη κλήση (καθαρά για επαγγελματικούς λόγους) ή αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να το κάνει εξίσου αυτό (χωρίς να χρειάζεται ρουτ η συσκευή για ευνόητους για τα Samsung λόγους...)

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις-παρατηρήσεις σας...

 

Φιλικά Κώστας

 

επειδή με επείγει λίγο, υπάρχει κάποιος που μπορεί να βοηθήσει?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων...

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

επειδή με επείγει λίγο, υπάρχει κάποιος που μπορεί να βοηθήσει?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Δυστυχώς απ'όσο γνωρίζω αυτή η λειτουργία απουσιάζει τόσο σε android όσο και σε iOs και Windows os.

Απαράδεκτο μεν, συμβαίνει δε.

Στο android μπορείς μόνο με root δυστυχώς να ρυθμίσεις πως να σε ενημερώνει.

Link to comment
Share on other sites

Στο android μπορείς μόνο με root δυστυχώς να ρυθμίσεις πως να σε ενημερώνει.

Πως ακριβώς γίνεται αυτό δηλ. με root να σε ενημερώνει για κλήση που προέρχεται από προώθηση;

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς γίνεται αυτό δηλ. με root να σε ενημερώνει για κλήση που προέρχεται από προώθηση;

Δεν το έθεσα σωστά, οι 1,2 εφαρμογές που κάνουν αυτή τη δουλειά απαιτούν root για να δουλέψουν εάν το λογισμικό της android συσκευής είναι 4.1+.

 

Παράδειγμα η εφαρμογή Forwarded call alert.

Link to comment
Share on other sites

Καποια μλκ γινεται...

Τι φταιει ρε παιδια, κι ωρες ωρες, σε αλλον πατω να κανει κληση, και άλλον καλεί;

Εχω εκτεθει πολλες φορες ετσι.

Γιατι πατω την επαφη να κανει κληση, δεν καθομαι μετα να κοιταζω επιμονα να δω που κανει κληση αλλα κοιτω καπου αλλου σε αλλη δουλεια, και αυτο μου εχει καλεσει αλλον!

Βρηκα πολλες φορες τον εαυτο μου να απολογειται, 'συγνωμη, καλα εισαι, αλλον ηθελα να καλεσω΄!!!!

Τι φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε στο θέμα της συσκευής σου.Δεν είναι κάτι που συμβαίνει γενικά στο android
Link to comment
Share on other sites

Μηπως τυχαινει να το κανει οταν φορτιζει;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το κανει ασχετα.

Δεν ξερω αν φταιει ο caller, το κινητο, η rom κλπ, γι αυτο ρωτησα εδω, δεν ειπα οτι το κανει το android, αλλα δεν ξερω προς που να προσανατολιστω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κάποιο πρόβλημα με το auto back up τις google. Εχω κανει όλα τα απαραίτητα κ εχω 2 φακέλους στισ φοτογραφιες που ουτε μπορώ να δω τι εχουν ουτε να τους σβήσω κ λεει έχει ενα αριθμό φωτογραφιών ο ενας ειναι auto back up κ ο άλλος profile foto tis google τι μπορω να κάνω να μιν μου τρωει χωρο αδικα ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ένα θέμα με gravity box, ενώ έχω ρυθμίσει στη γραμμή κατάστασης τη μπαταρία να φαίνεται κύκλος με ποσοστό μετά από κάποια επανεκκίνηση μου βγάζει και το κανονικό εικονίδιο μαζί και πρέπει να ξαναμπαινω στο μενού να το ξαναρυθμιζω.

Επίσης έχω βάλει τα Quick settings και δεν τα βρίσκω πουθενά.

Κ. Κ - 4.4.4 Paranoid 4.6

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...