Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι ,αγορασα 3 tablet με προβληματα(οσα τουλαχιστον προλαβα να ελεξω)το πρωτο εχανε τις ρυθμισεις,και τα αλλα δυο δεν γεμιζε η μπαταρια 100%.απο ψαξιμο που εκανα βρηκα οτι υπαρχει τεστ για wifi,multitasking κλπ,γι αυτο ρωταω αν υπαρχει καποιο να τα ελεγχει ολα.

 

Όταν λες δεν γεμιζε η μπαταρια 100 % πόσο πήγαινε δηλαδή? 98 %? Ή λιγότερο.?

Και ποιές ρυθμίσεις έχανε?

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό μου πάντως zopo 980 το φωτάκι είναι πράσινο μεν από το 90% αλλά συνεχίζει κανονικά μέχρι το εκατό.στην αρχή κι εγώ νόμιζα ότι έχει πρόβλημα!
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δεν γεμιζε η μπαταρια 100 % πόσο πήγαινε δηλαδή? 98 %? Ή λιγότερο.?

Και ποιές ρυθμίσεις έχανε?

οταν το εκλεινα γυριζε πολωνεζικα,τα αλλα φορτιζαν 97% και 87%

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το νεο περιπτερο google να το ξηλωσω οπως ηρθε ή θα χω θεματα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρισκομαι σε πλοιο στο εξωτερικο και δεν εχω wi-fi διαθεσιμο, μπορω ομως να κατεβασω την νεα εκδοση μεσω του δικτυου τηλεφωνιας για το Nexus 4, δεν με αφηνει ομως καθως λεει μονο οταν ειμαι συνδεδεμενος σε καποιο wi-fi. Υπαρχει καποια ρυθμιση για να το αλλαξω αυτο και να το κατεβασω με 3G? (ελπιζω να ποσταρα στη σωστη κατηγορια)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εκο το εξής πρόβλημα και δεν μπορώ να βγάλω άκρη:wacko:

όταν επιλέγω στο Titanium backup Τα αντίγραφα ασφαλείας να αποθηκεύονται στη την κάρτα τότε το τηλέφωνο δε μου αναγνωρίζει την κάρτα:( όταν επιλέγω να αποθηκευτούν στην μνήμη τηλεφώνου τότε μου αναγνωρίζει κανονικά την κάρτα μνήμης :) μήπως μπορεί κάποιος απο σας θα με βοηθήσει:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Egw δεν είχα κανένα θέμα.

 

Thank you boy. Θα του κανω και ενα back up μπας και παιχτει τιποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν και εψαξα στο θεμα δεν μπορεσα να βρω απαντηση.εχω κατεβασει το youtube app αλλα για να λειτουργησει πρεπει να κανω αναβαθμηση στις υπηρεσειες google play.οταν τις κατεβαζω μου λεει οτι δεν ειναι δυνατον να γινει εγκατασταση.πηγα κατεβασα ενα πιο καινουριο google play αλλα και παλι δεν με αφηνει να το εγκαταστησω,αλλα ουτε και να το διαγραψω το παλιο.ΤΙ ΚΑΝΩ????????????εχει κανεισ βρει λυση?
Link to comment
Share on other sites

αν και εψαξα στο θεμα δεν μπορεσα να βρω απαντηση.εχω κατεβασει το youtube app αλλα για να λειτουργησει πρεπει να κανω αναβαθμηση στις υπηρεσειες google play.οταν τις κατεβαζω μου λεει οτι δεν ειναι δυνατον να γινει εγκατασταση.πηγα κατεβασα ενα πιο καινουριο google play αλλα και παλι δεν με αφηνει να το εγκαταστησω,αλλα ουτε και να το διαγραψω το παλιο.ΤΙ ΚΑΝΩ????????????εχει κανεισ βρει λυση?

 

Δεν καταλαβαινω το προβλημα. Εισαι ρουτ? Εχεις custom rom?

Link to comment
Share on other sites

αν και εψαξα στο θεμα δεν μπορεσα να βρω απαντηση.εχω κατεβασει το youtube app αλλα για να λειτουργησει πρεπει να κανω αναβαθμηση στις υπηρεσειες google play.οταν τις κατεβαζω μου λεει οτι δεν ειναι δυνατον να γινει εγκατασταση.πηγα κατεβασα ενα πιο καινουριο google play αλλα και παλι δεν με αφηνει να το εγκαταστησω,αλλα ουτε και να το διαγραψω το παλιο.ΤΙ ΚΑΝΩ????????????εχει κανεισ βρει λυση?

 

Κατ'αρχάς ποια έκδοση λειτουργικού φοράς; Δευτερον το Google Play Services κανει update απο μονο του, όταν η συσκευη έρχεται με προεγκατεστημένα τα G-apps. Τελος δοκιμασε σαν εναλλακτικη του YouTube app, το PVSTAR+.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

μηπως δεν εχει χωρο;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Thank you boy. Θα του κανω και ενα back up μπας και παιχτει τιποτα.

Αν φοβάσαι να το βγάλεις γιατί μπορεί να το χρειαστείς μετά, γιατί δεν κάνεις απλά ένα Freeze (Απενεργοποίηση εφαρμογής); Αυτό γίνεται είτε μέσω του Android ή με το Link2SD.

αν και εψαξα στο θεμα δεν μπορεσα να βρω απαντηση.εχω κατεβασει το youtube app αλλα για να λειτουργησει πρεπει να κανω αναβαθμηση στις υπηρεσειες google play.οταν τις κατεβαζω μου λεει οτι δεν ειναι δυνατον να γινει εγκατασταση.πηγα κατεβασα ενα πιο καινουριο google play αλλα και παλι δεν με αφηνει να το εγκαταστησω,αλλα ουτε και να το διαγραψω το παλιο.ΤΙ ΚΑΝΩ????????????εχει κανεισ βρει λυση?

Κανονικά αυτό που πας να κάνεις εσύ γίνεται αυτόματα χωρίς ειδοποίηση. Κάτι μου λέει ότι έχεις CUSTOM ή πειραγμένη ROM. Όπως και να 'χει κοίτα:

  • Μήπως δεν έχεις χώρο.
  • Μήπως υπάρχει κανένα cache αρχείο με όνομα com.google.android.gms ή παρόμοιο από προηγούμενη απόπειρα εγκατάστασης που απέτυχε στο ./data/app και σβήσε το.
  • Κάνε επανεκκίνηση μετά από κάθε βήμα.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποια αρχεία που είναι .exe και .jar. Τι πρόγραμμα χρειάζομαι που να τα αναγνωρίζει για να τα ανοίξω;

Δεν θέλουν εγκατάσταση, είναι αρχεία-εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

jar παντως ειναι εντελως γελοιο να μην τρεχει.....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινεται στον chrome να βλεπω τους σελιδεκτες που εχω στον chrome στο pc?Εισηγαγα στο pc οτι σελιδοδεικτες ειχα απο τον firefox στον chrome.Ενερφοποιησα στον chrome του κινητου τον συγχρονισμο αλλα δε μου βγαζει τους σελιδοδεικτες που στον chrome του υπολογιστη μου τους βγαζει πανω σαν εισαγωγη απο τον firefox.Επισης γινεται να βαλω default browser ton chrome στο κινητο?Πχ οταν ανοιγω απο emails συνδεσμους να ανοιγει απο προεπιλογη ο chrome? Edited by KOPRINIOTIS
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι στο φακελο .android_secure folder εχουν μαζευτει 2,8GB αρχεια τυπου .asec

Μπορω καποια απο αυτα να τα σβησω ?

(Βεβαια εχω βαλει καμια 300αρια εφαρμογες) και εχω βγαλει πολλες

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα!ερωτηση....τρεχω jb 4.1.1 μπορω να φλασαρω μια ρομ για 4.1.1??

 

Αν είσαι root και έχεις CWM... ναι! :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει σημασια kernel κλπ??

 

όχι, αφού θα αντικατασταθεί ο kernel

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...