Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις πως να φτιαχνεις εικονιδια με φωτογραφία?

 

Δες το Desktop VisualizeR

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται να φτιαξω εικονίδια για θεμα κ οχι widgets/shortcuts

?

 

Υπαρχει κανενας εδω στο φόρουμ? Σε ποιο section να το ρωτησω?

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται να φτιαξω εικονίδια για θεμα κ οχι widgets/shortcuts

?

 

A! εσύ πας σε άλλη κατηγορία και εκεί θα σε βοηθήσει κάποιος themer .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κανείς????

 

Εάν είσαι με stock android αποθηκεύονται στο /cache.

Για να έχεις πρόσβαση σε αυτό το φάκελο χρειάζεται να το έχεις κάνει root.

 

Όπως είπε και ο Villis, το αρχείο διαγράφεται μετά την επιτυχή αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχήν καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους.

 

Σας γράφω αναζητώντας λύση σε ένα μου πρόβλημα.

Έχω δύο (2) ίδια Tablet Desiretab (chinise) Στο ένα από τα δύο πέρασα με το livesuite μια άλλη rom και όλα θα ήταν καλά αν αυτό ήταν όλο.

 

Η νέα rom έχει κάποια προβλήματα με το driver του touch της οθόνης.

Ψάχνω κάποιο τρόπο ούτως ώστε από το άλλο tablet που έχει την εργοστασιακή του rom να την κάνω copy ghost ή κάτι τέλος πάντων και να μεταφερθεί ολόκληρη στο προβληματικό.

 

Έχει κάποιος κάποια ιδέα για πρόγραμμα ή τρόπο να το επιτύχω;

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως σας βρηκα. εχω ενα κινεζικο android και δεν εχει ελληνικα. Πως θα μπορουσα να το βαλω ελληνικα?

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε καποιον τροπο η καποια εφαρμογη που να διαγραφει ( οχι απαραιτητα να τις κανει kill) τις πιο προσφατες εφαρμογες απ τη λιστα?Δηλαδη μ ενα κλικ να αδειαζει η λιστα χωρις να τις διωχνω μια-μια με το δακτυλο(ics 4)
Link to comment
Share on other sites

Αμα πατήσεις παρατεταμένα το home (κεντρικό κουμπί) και μετά στον κάδο σβήνονται όλες μαζί και δεν χρειάζεται δάκτυλο!!!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στις ρυθμίσεις συγχρονισμού της google έχει και συγχρονισμό επαφών και συγχρονισμό στοιχείων ατόμων.ποια η διαφορά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως σας βρηκα. εχω ενα κινεζικο android και δεν εχει ελληνικα. Πως θα μπορουσα να το βαλω ελληνικα?

 

ευχαριστω πολυ

Αν εννοείς ότι δεν έχει επιλογή ελληνικών στις ρυθμίσεις γλώσσας, δοκίμασε την εφαρμογή morelocale2 από το google play :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αμα πατήσεις παρατεταμένα το home (κεντρικό κουμπί) και μετά στον κάδο σβήνονται όλες μαζί και δεν χρειάζεται δάκτυλο!!!!

 

Εχω ice cream sandwich και υπαρχει και 4ο κουμπι στο τηλεφωνο για τα recently used apps οποτε δε χρειαζεται το home button.

Καδος ανακυκλωσης???:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Οπως ειπα και σε αλλο ποστ που εκανα για αλλο θεμα,εχω επιδοτηση και μπορω απο οτι μου ειπαν απο τον συνδρομητη που εχω συνδεση,μπορω να παρω απο οπου θελω το κινητο με τα λεφτα της επιδοτησης,γιατι σε καποιο καταστημα μου ειπαν οτι για να μετρησει η επιδοτηση μου θα πρεπει να ειναι συγκεκριμενο καταστημα που να αναγνωριζει ο συνδρομητης μου.Το ερωτημα μου ειναι το εξης:εχω βρει το galaxy S4 απο ελληνικη εταιρια στο ιντερνετ(δεν ξερω αν μπορω να σας γραψω στο forum,αν ναι πειτε μου να γραψω λινκ),στα 468€ και οπως καταλαβαινεται εχει μεγαλη διαφορα απο τα 739€..παιζει κατι?για ποιο λογο τοσο "φτηνα",δηλαδη τετοια μεγαλη διαφορα??πρεπει να προσεχω κατι στην αγορα αυτη(οπως π.χ.τη ROM, η την προελευση του κινητου?)στη σελιδα αυτη,γραφει οτι εχει κανονικα και εγγυηση 2 χρονια και εχει και τηλεφωνα επικοινωνιας.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Absof@ckinglutely...ARIS S3.... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε καποιον τροπο η καποια εφαρμογη που να διαγραφει ( οχι απαραιτητα να τις κανει kill) τις πιο προσφατες εφαρμογες απ τη λιστα?Δηλαδη μ ενα κλικ να αδειαζει η λιστα χωρις να τις διωχνω μια-μια με το δακτυλο(ics 4)

 

Θα πρέπει να κατεβάσεις εφαρμογή αν δεν έχει το σύστημα από μόνο του. Παρόλα αυτά δεν το συνιστά κάνεις το να διαγράφεις από την μην μην τις εφαρμογές. Συνήθως κάνεις περισσότερο κακό παρά καλό.

 

 

 

 

Καλησπερα παιδια!Οπως ειπα και σε αλλο ποστ που εκανα για αλλο θεμα,εχω επιδοτηση και μπορω απο οτι μου ειπαν απο τον συνδρομητη που εχω συνδεση,μπορω να παρω απο οπου θελω το κινητο με τα λεφτα της επιδοτησης,γιατι σε καποιο καταστημα μου ειπαν οτι για να μετρησει η επιδοτηση μου θα πρεπει να ειναι συγκεκριμενο καταστημα που να αναγνωριζει ο συνδρομητης μου.Το ερωτημα μου ειναι το εξης:εχω βρει το galaxy S4 απο ελληνικη εταιρια στο ιντερνετ(δεν ξερω αν μπορω να σας γραψω στο forum,αν ναι πειτε μου να γραψω λινκ),στα 468€ και οπως καταλαβαινεται εχει μεγαλη διαφορα απο τα 739€..παιζει κατι?για ποιο λογο τοσο "φτηνα",δηλαδη τετοια μεγαλη διαφορα??πρεπει να προσεχω κατι στην αγορα αυτη(οπως π.χ.τη ROM, η την προελευση του κινητου?)στη σελιδα αυτη,γραφει οτι εχει κανονικα και εγγυηση 2 χρονια και εχει και τηλεφωνα επικοινωνιας.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Αν δεις στο skroutz.gr υπάρχουν και άλλα μαγαζιά που το έχουν σε αυτή την τιμή....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ξερει κανεις πως μπορω να εχω αναφορα παραδοσης στο go sms pro ?

 

Πήγαινε send and receive settings

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως μπορει να βοηθησει κανεις?εχω android 4.2.1 και προσπαθω να βαλω στην αρχικη οθονη widgets οπως του my month calendar και δεν γινεται .δηλαδη το εχω κατεβασει αλλα μολις παταω το εικονιδιο της εφαρμογης μου δειχνει μια εικονα που λεει πως να βαλω το widget στην οθονη.και γενικα οπου και να εψαξα στο internet μου λεει οτι για να βαλεισ καποιο widget πατας το κουμπι των εφαρμογων διαλεγεις την καρτελα με τα widget και το κρατας παρατεταμενα κλπ κλπ κλπ.το θεμα ειναι οτι στην καρτερλα δεν υπαρχει εκει κανενα widget και γενικα δεν μπορω να βρω τροπο να βαζω εκει τα widget για τις εφαρμογες!τι λετε?τι μπορω να κανω με το θεμα των widget?υπαρχει καμια εφαρμογη που να προσθετει να φτιαχνει widgets? Edited by favas21
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μισο χρονο, δεν βλεπω καμια προοδο.

Δεν υπαρχει κανενας που να απεκτησε κινεζικο android κινητο και εστω το rootαρε με καποιο τροπο;

Εχω δοκιμασει παρα πολλες μεθοδους.

Αν μου γραψετε απο κατω, ποια προγραμματα χρησιμοποιησατε για root της δικης σας συσκευης, ισως καποιο να ταιριαξει.

Ελπιζω να μπειτε στον κοπο να γραψετε μια γραμη ο καθενας.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά χρησιμοποιώ και το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.antutu.phoneprofilefree

Δημιουργώντας profiles, το βραδυ π.χ. αφήνω ανοικτό μόνο το τηλέφωνο (απενεργοποιώ WiFi, GPS, 3G, Bluetooth)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως μπορει να βοηθησει κανεις?εχω android 4.2.1 και προσπαθω να βαλω στην αρχικη οθονη widgets οπως του my month calendar και δεν γινεται .δηλαδη το εχω κατεβασει αλλα μολις παταω το εικονιδιο της εφαρμογης μου δειχνει μια εικονα που λεει πως να βαλω το widget στην οθονη.και γενικα οπου και να εψαξα στο internet μου λεει οτι για να βαλεισ καποιο widget πατας το κουμπι των εφαρμογων διαλεγεις την καρτελα με τα widget και το κρατας παρατεταμενα κλπ κλπ κλπ.το θεμα ειναι οτι στην καρτερλα δεν υπαρχει εκει κανενα widget και γενικα δεν μπορω να βρω τροπο να βαζω εκει τα widget για τις εφαρμογες!τι λετε?τι μπορω να κανω με το θεμα των widget?υπαρχει καμια εφαρμογη που να προσθετει να φτιαχνει widgets?

 

Στην lock screen δεν υποστηρίζονται τα περισσότερα widgets. Μόνο κάποια λίγα. Δες στο Google ποια είναι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως μπορει να βοηθησει κανεις?εχω android 4.2.1 και προσπαθω να βαλω στην αρχικη οθονη widgets οπως του my month calendar και δεν γινεται .δηλαδη το εχω κατεβασει αλλα μολις παταω το εικονιδιο της εφαρμογης μου δειχνει μια εικονα που λεει πως να βαλω το widget στην οθονη.και γενικα οπου και να εψαξα στο internet μου λεει οτι για να βαλεισ καποιο widget πατας το κουμπι των εφαρμογων διαλεγεις την καρτελα με τα widget και το κρατας παρατεταμενα κλπ κλπ κλπ.το θεμα ειναι οτι στην καρτερλα δεν υπαρχει εκει κανενα widget και γενικα δεν μπορω να βρω τροπο να βαζω εκει τα widget για τις εφαρμογες!τι λετε?τι μπορω να κανω με το θεμα των widget?υπαρχει καμια εφαρμογη που να προσθετει να φτιαχνει widgets?

βάλε άλλον launcher, πχ nova και μπορείς να βάλεις οτι widget και συντόμευση θες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...