Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σας την τελευταια εβδομαδα μου μενει ξαφνικα απο μπαταρια, εξαντλειτε πολυ ευκολα..την μια στιγμη δειχνει 50 % την αλλη 70 % και μετα σβήνει..γιατι?τι να κανω?

οταν το βαζω στην φορτιση δεν φορτιζει ...ενω δονειται κατα την εισοδο του καλωδιου δεν φορτιζει..εχω δοκιμασει διαφορα καλωδια και φορτιστες..

 

Καλημέρα πσσο καιρό το έχεις;Από που το έχεις αγοράσει;Το φορτιζες με το δικό του το φορτιστή; Πιθανόν να έχει πρόβλημα η υποδοχή που μπαίνει το καλώδιο στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάλλον πας για αλλαγή μπαταρίας φίλε μου... Θυμάμαι παλαιότερα ότι είχα πάει για να μου τσεκάρουν την μπαταρία του κινητού μου στον Γερμανό δωρεάν. Απλά δεν ξέρω εάν τώρα μπορούν να τσεκάρουν την μπαταρία, διότι κατά κύριο λόγο τα κινητά έχουν εσωτερική μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Όχι δυστυχώς. Για να δουλέψει η gcam πρέπει να ρυθμιστεί το api2 σε άλλη επιλογή και αυτό χωρίς ρουτ δεν παίζει. Ούτε και μέσω adb.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και ενώ έχω βάλει πόλη και χώρα την Ελλάδα μου δείχνει ότι είμαι 6 ώρες μπροστά και δεν αλλάζει τι μπορώ να κάνω? Τι είναι η Enterprise edition και πως θα βρω τον κωδικό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω οργανώσει κάποιες φωτό σε άλμπουμ και θέλω να τις σώσω στον υπολογιστή. Βάζω φλασάκι σε Fat32. Το κινητό το βλέπει κανονικά. Το πρόβλημα είναι ότι επιλέγω τον φάκελο με τις φωτό, "αντιγραφή", αλλά δεν υπάρχει η "επικόλληση" στο στικάκι. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα...Παρατήρησα τις τελευταίες μέρες ότι όταν βάζω το κινητό για φόρτιση δεν κάνει καλή επαφή και βγαίνει το βύσμα. Έβαλα τον adaptor του USB C σε OTG και επίσης δεν κάνει επαφή. Το έχω πάρει απο skroutzομάγαζο και αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είχε 1 χρόνο εγγύηση καταστήματος, όπου είναι την επόμενη βδομάδα. Έχει παρατηρηθεί σε κάποιον άλλο, παίρνει επισκευή και αν ναι καλύπτεται;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Παρατήρησα τις τελευταίες μέρες ότι όταν βάζω το κινητό για φόρτιση δεν κάνει καλή επαφή και βγαίνει το βύσμα. Έβαλα τον adaptor του USB C σε OTG και επίσης δεν κάνει επαφή. Το έχω πάρει απο skroutzομάγαζο και αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είχε 1 χρόνο εγγύηση καταστήματος, όπου είναι την επόμενη βδομάδα. Έχει παρατηρηθεί σε κάποιον άλλο, παίρνει επισκευή και αν ναι καλύπτεται;

 

Έχω βάλει εδώ και περίπου έναν μήνα adaptor για μαγνητικό καλώδιο usb. Πριν από αυτό δεν είχα παρατηρήσει κάτι παρόλο που χρησιμοποιούσα καθημερινά και τον φορτιστή, αλλά και ακουστικά για μουσική. Αν λήγει σύντομα η εγγύηση πρέπει να επικοινωνήσεις όσο πιο γρήγορα μπορείς με το κατάστημα που το αγόρασες γιατί θεωρώ ότι πρέπει να σε καλύπτει για την επισκευή. Σε κάθε περίπτωση θα ήταν καλό να γνωρίζουμε πάντως πως εξελίχθηκε.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα μαζί τους και θα το πάω να δω τι θα πούνε. Συνηθίζω να κάνω πλήρη στήσιμο κινητού απο την αρχή όταν χρειαστεί και όχι απο αντίγραφο ασφαλείας, επειδή όμως δεν θα έχω άμεσα τον χρόνο υπάρχει εμπειρία απο το αντίγραφο ασφαλείας πόσο αξιόπιστο είναι και τι περνάει; Είδα ότι έχει δημιουργία τοπικού αντίγραφου ασφαλείας αλλά όχι επαναφορά, μόνο μέσω του Mi Cloud είδα να την αναφέρει. Απο τοπικό αρχείο πώς γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν βαζω στη φόρτιση το κινιτο η οθονη δεν υπακούει δηλαδη ουτε σωστο scroll κανει ουτε αναγνωρίζει τα πατηματα. Οταν βγαζω το καλωδιο φτιαχνει τι μπωρει να παιζει
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν βαζω στη φόρτιση το κινιτο η οθονη δεν υπακούει δηλαδη ουτε σωστο scroll κανει ουτε αναγνωρίζει τα πατηματα. Οταν βγαζω το καλωδιο φτιαχνει τι μπωρει να παιζει

 

Αυτό που αναφέρεις μου το έχει κάνει και εμένα αλλά όχι με το δικό του καλώδιο και φορτιστή. Μήπως βάζεις άλλον φορτιστή ή άλλο καλώδιο;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Εχω τον ιδιο φορτιστη αλλα αλλο καλωδιο που υποστηρίζει γρήγορη φορτιση γιατι το παλιο το εφαγε η γατα. Το θεμα ειναι οτι δοκιμασα τον φορτιστή ενος mia1 που δεν ειναι ταχυφορτιστης με το ιδιο καλοδιο που εχω και ειναι μια χαρα αρα ο μαλλον ο φορτιστής ο δικος του φταιει. Ζεσταίνεται υπερβολικα κιολας
Link to comment
Share on other sites

για gcam χωρισ ρουτ δοκιμαστε και αυτον τον οδηγο

https://in.c.mi.com/thread-1005937-1-1.html?fbclid=IwAR2dn6GcjdKCc667FxBrKAmsSRtxcuw8MaUR2g1_TU5A3UTMwkhtomxmvIs

σε mi mix 2 παιζει αψογα

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει εδώ και περίπου έναν μήνα adaptor για μαγνητικό καλώδιο usb. Πριν από αυτό δεν είχα παρατηρήσει κάτι παρόλο που χρησιμοποιούσα καθημερινά και τον φορτιστή, αλλά και ακουστικά για μουσική. Αν λήγει σύντομα η εγγύηση πρέπει να επικοινωνήσεις όσο πιο γρήγορα μπορείς με το κατάστημα που το αγόρασες γιατί θεωρώ ότι πρέπει να σε καλύπτει για την επισκευή. Σε κάθε περίπτωση θα ήταν καλό να γνωρίζουμε πάντως πως εξελίχθηκε.

 

Παρέλαβα το κινητό, ανέφεραν ότι έκαναν εσωτερικό καθαρισμό. Το πρόβλημα δείχνει να έχει αποκατασταθεί τόσο με το βύσμα φόρτισης όσο και με το adaptor του USB C. Δεν χρέωσαν κάτι, εντός εγγύησης

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εμένα λειτουργεί κανονικά. Σήμερα το έβαλα και μέσα σε 32 λεπτά φόρτισε κάπου 70%. Μερικές φορές που έχω δει ότι δεν δουλέυει το αποσυνδέω και το συνδέω πάλι και λειτουργεί.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Τελικά εμείς με τη stable rom θα πάρουμε ποτέ pie? :(

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα, μου εμφανιστηκε πριν λιγες μερες νεα αναβαθμιση V10.3.4.0.OCAMIXM. Εχει κανει κανεις σας την ενημερωση αυτη να μας πει εντυπωσεις? Επισης απ οτι βλεπω ειναι andoird 8 παλι και οχι 9...
Xiaomi mi6, Xiaomi redmi note3 pro, Xperia z3 compact, xperia z, Lg p990 2x, Samsung galaxy 551, Sony ericsson elm, sony ericsson K800i, NOKIA 5310, Sharp 770sh, Sharp gx17, Nokia 5210, Ericsson t28
Link to comment
Share on other sites

ποιος χεστηκε για το miui 11? εδώ το s8 έχει παρει security patch φλεβάρη 19 και android 9 κάτι μήνες... πλήρης απογοήτευση η xiaomi για την υποστήριξη του mi 6 :down:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας , εχω παρατηρήσει πως μετά απο κάαθε πτωση το κινητο μου κανει τα εξης.. α)μπορει να σβησει και να αναψει μετα απο πολλες προσπαθειες μετα απο πολλες ωρες β) να μην φορτιζει γ) να εχει προβλημα γενικα με την μπαταρια για καποιες ωρες...να αδειαζει και να γεμιζει παρα πολυ γρηγορα . χθες μου επεσε απο το κρεβατι , και εννω το βαζω για φορτιση αναβει την ωρα που τοποθετω το καλωδιο - δονειτε αλλα δεν φορτιζει..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σωπάτε κι έβγαλε ειδοποίηση για ενημέρωση σε android 9 pie.... :lol:

 

Μήπως την έχει περάσει κανείς σε stable ?

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε στις 29/7/2019 ,

φαινεται να δουλευει μια χαρα στα ολα του για ακομα μια φορα !

Antutu scores

Android 7 : 178.780

Android 8 : 206.900

Android 9 : 213.745

οσο παει και ανεβενουν τα νουμερα !

Edited by timpavxr
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...