Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Ξέρει κανείς να μου πει γιατί ενώ μέχρι τώρα συνδεόμουν στο wi-fi του σπιτιού αυτόματα, τώρα δεν γίνεται;

Τώρα πρέπει να πατήσω παρατεταμένα το εικονίδιο του wi-fi, να δω όλα τα δίκτυα και να επιλέξω το δικό μου.

 

Φαίνεται σαν να έχει αποεπιλεγεί η αυτόματη σύνδεση για κάποιο λόγο. Πήγαινε στο wifi από τις ρυθμίσεις, πάτα το βελάκι που δείχνει δεξιά δίπλα από το δίκτυο του σπιτιού σου και στο μενού που θα εμφανιστεί είναι η πρώτη επιλογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα παιδια. υπαρχει καποιος που απο stable πηγε σε miui 10 και μπορει να στειλει τα βηματα? και πως του φαινεται επισης αν και εφοσον ε... :) ευχαριστω

 

Δεν έχω πάει, μπορείς όμως να δεις τη διαδικασία εδώ: http://en.miui.com/a-232.html. Εναλλακτικά, σε λίγες εβδομάδες λογικά θα σου έρθει το MIUI 10 stable αυτόματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας προσπαθώ να συνδεθώ. Με ένα chat αλλά μου γράφει ότι θέλει Adobe flash player. Και η συσκευή μου δεν το υποστηρίζει

 

Καμιά συσκευή σμαρτφον δεν υποστηρίζει πλέον Adobe flash, ούτε η Adobe δεν το υποστηρίζει πια στα κινητά. Μόνο από υπολογιστή. Υπάρχουν διάφορες εφαρμογές στο Google Play Store που λένε πως μπορούν να κάνουν το κινητό σου να το υποστηρίξει αλλά είναι απάτες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φαίνεται σαν να έχει αποεπιλεγεί η αυτόματη σύνδεση για κάποιο λόγο. Πήγαινε στο wifi από τις ρυθμίσεις, πάτα το βελάκι που δείχνει δεξιά δίπλα από το δίκτυο του σπιτιού σου και στο μενού που θα εμφανιστεί είναι η πρώτη επιλογή.

 

Μόλις πατήσω το βελάκι, δεν έχω κανένα μενού. Μόνο "Κοινοποίηση δικτύου Wi-Fi" με σάρωση QR.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι άλλο που μου κάνει μόνο στο facebook. Σε τυχαίες στιγμές, όπως ρολάρω προς τα κάτω, μαυρίζει η οθόνη. Η μισή έχει εικόνα και η άλλη είναι μαύρη. Αν τη κινήσω πάνω κάτω, τότε ξεκολλάει και φορτώνει και η υπόλοιπη.

Link to comment
Share on other sites

Να εκμεταλλευτώ τις γνώσεις σας λίγο ακόμη. Πριν το Μi6 είχα το Samsung s2 plus, root. Το έχω στην άκρη καβάντσα. Ξαφνικά δεν δουλεύει το εικονίδιο του Wi-Fi. Δηλ. το αγγίζω, γίνεται ενεργό για λίγο και αμέσως μετά απενεργοποιείται μόνο του. Σαν να το έκλεισα εγώ. Μόνο που δεν το έκανα. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων 3 φορές αλλά τίποτα. Δε μιλάω για την πλακέτα, ότι είναι ενεργό αλλά δεν βρίσκει δίκτυα. Σαν να έχει ο διακόπτης ελατήριο. Εγώ πατάω ΟΝ και αυτό πάει ξανά στο ΟFF. Καμιά ιδέα τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα την περιοχη σε Ινδία για να εχω θέματα και μου εμφανισε 2-3 εφαρμογές ΜΙ που δεν υπήρχαν και γενικότερα κατι κινεζιες τυπου yellow pages, κινέζικα shortcuts στον default browser που χρησιμοποιω κλπ.Αν επιστρεψω σε Ελλάδα θα φύγουν αυτά? Επίσης υπάρχει άλλη χώρα για να μπορώ να έχω θεματα χωρίς κινεζιες? Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σας. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην εμφανίζεται στις φωτογραφίες το μήνυμα " Mi 6 Dual cam"
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνεις καν στις ρυθμίσεις , απλά όταν πας να βγάλεις φωτό πάνω δεξιά έχει τα options ,εκεί έχει το υδατογράφημα διπλής κάμερας κ είτε το αφαιρεις είτε το κρατάς
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δε θα έβγαινε η stable 10? Την πήρε κανείς?

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για Σεπτεμβρίο ξέρω εγώ που το είδες για 27 ;;

 

https://itechnews.gr/2018/08/miui-10-stable-erchetai-prota-sto-xiaomi-mi-6/

Link to comment
Share on other sites

Μηιως εννοουν από τις 27 σταδιακά . Δεν ξέρω ρωταω

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.indiatoday.in/technology/news/story/xiaomi-mi-6-now-receiving-miui-10-stable-update-global-roll-out-expected-soon-1325200-2018-08-28 ότι θέλουν γραφουν ... Σεπτεμβρίο όπως είχαν πει αρχικα

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος από εσάς που να έχει εγκαταστήσει aicp rom... τι gapps εγκαταστήσατε;

ευχαριστώ εκ των προτέρων, αφορά συσκευή φίλου...

Link to comment
Share on other sites

ok, θα τη δοκιμάσουμε και αυτή...

απλά στην aicp είχαμε θέματα με τα gapps, έβγαζε κατά την εγκατάσταση και των pic & των nano error 20 κατά το φλασαρισμα...

θα ήμουν υπόχρεος αν μου έλεγες ποια gapps να χρησιμοποιήσουμε απ' όλα... ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να κάνω μια ερώτηση . Για ποιο λόγο το mi 6 είναι τόσο απαξιώμενο στα μεταχειρισμένα ; Το βρίσκεις αυτή την στιγμή που μιλάμε στα 230 κ εύκολα . Συμβαίνει με όλα τα xiaomi ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να κάνω μια ερώτηση . Για ποιο λόγο το mi 6 είναι τόσο απαξιώμενο στα μεταχειρισμένα ; Το βρίσκεις αυτή την στιγμή που μιλάμε στα 230 κ εύκολα . Συμβαίνει με όλα τα xiaomi ;

 

Καλησπέρα, φέτος οι τιμές έχουν πέσει πολύ έχω βάλει σε αγγελία το mi6 κεραμικό 128 στα 300€ και θέλουν να το πάρουν με 250 εάν είναι δυνατόν.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Τα 230 είναι πολύ χαμηλά. Μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα ή να βιάζεται ο κάτοχος να το ξεφορτωθεί.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Η αντιπροσωπεία το είχε βγάλει στα 400€ επίσημα. Αν τα μεταχειρισμένα είναι και κινέζικα εννοείται ότι θα παίζουν στα 250€...

 

Δεν είναι και τόσο εμπορεύσιμα όσο άλλα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι είναι το θέμα της οθόνης 16/9 το μέγεθος του κινητού και ότι με 350 παίρνεις από Κίνα το mi 8 . Προσπαθησα να το πουλήσω με απόδειξη από πλαίσιο μόλις 4 μηνων και άψογο και η καλύτερη πρόταση που είχα ήταν 270 σε έναν τύπο από την Ρόδο με αντικαταβολή , το οποίο φυσικά δεν δέχτηκα . Κ ειχα σκάσει 400....
Link to comment
Share on other sites

Το mi 8 με τα μεταφορικά από Κίνα πάει 380,00€ και πρακτικά είναι χωρίς εγγύηση. Όποιος είναι τολμηρός φυσικά και δεν θα κοιτάξει μεταχειρισμένο mi 6 από Ελλάδα.

Η οθόνη δυστυχώς έχει γίνει μονόδρομος αν θες το καλύτερο chip.:(

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...