Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σας έχει τύχει να κλείνει η συσκευή από μόνη της; Αυτή την βδομάδα πρέπει να μου έχει κλείσει τρεις φορές. Σήμερα μάλιστα ξύπνησα και ήταν κλειστή.

 

αλλαξε ρομ ή factory reset . δεν ειναι φυσιολογικο αυτο που σου κανει

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αλλαξε ρομ ή factory reset . δεν ειναι φυσιολογικο αυτο που σου κανει

 

Φυσιολογικό δεν είναι απλά ήθελα να δω αν ήταν λόγω εφαρμογής ή λόγω του update ή hw... Έκανα fr και ελπίζω να μην ξαναγίνει γιατί δεν είμαστε για τετοια....

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό δεν είναι απλά ήθελα να δω αν ήταν λόγω εφαρμογής ή λόγω του update ή hw... Έκανα fr και ελπίζω να μην ξαναγίνει γιατί δεν είμαστε για τετοια....

 

Τελικά έκανα fr και το πρόβλημα για την ώρα δεν έχει επανεμφανιστεί. Παρόλο αυτά αν κάποιος έχει δει μείωση απόδοσης μπαταρίας ή ταχύτητας από την τελευταία αναβάθμιση, καλό είναι να κάνει ένα fr. Η διαφορά στην αυτονομία είναι διακριτή σε σχέση με πριν.

Link to comment
Share on other sites

Ο τροπος για να δει καποιος πραγματικη διαφορα στην απόδοση της συσκευης και μηδενικά lags να απενεργοποιησει την βελτιστοποιηση miui απο το μενου προγραμματιστων ειναι η τελευταια επιλογη κατω κατω.
Link to comment
Share on other sites

Ο τροπος για να δει καποιος πραγματικη διαφορα στην απόδοση της συσκευης και μηδενικά lags να απενεργοποιησει την βελτιστοποιηση miui απο το μενου προγραμματιστων ειναι η τελευταια επιλογη κατω κατω.

 

Η πρώτη δουλειά που έκανα! Είναι πολύ επιθετική η miui στη διατήρηση των εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,αγορασα καινουργιο το Mi 6 απο πλασιο,μπηκα μεσα στον stock browser,ειχε αρκετες συντομευσεις-εικονιδια,παταγα παρατεταμενα επανω για να τα αφαιρεσω αλλα δεν εκαναν κατι,μετα διαβασα οτι μονο με root διαγραφονται.

λες οπως παταγα παρατεταμενα την οθονη να εκανα ζημια?

δεν γνωριζω κ πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εδώ και αρκετό καιρό εχουν εξαντληθεί τα αποθέματα του MI6 και οι τιμές στην ελλαδα ανέβηκαν και παλι. Ηθελα να ρωτήσω, υπάρχει περίπτωση να βγουν και παλι αποθέματα και να πεσουν η να το παρω τωρα που μπορω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αγόρασα το mi6 μεταχειρισμένο πριν μια βδομάδα και παρατηρώ οτι η οθόνη στο κάτω μέρος της είναι ελαφρώς κιντρινισμένη-πιο σκούρα (φένεται λίγο κυρίως στο άσπρο). Έχει ακούσει κανεις ποτέ αυτό το πρόβλημα στο mi6?

Ρωτάω γιατι μου μπαίνουν υποψίες καθώς παρότι σε φωτεινότητα είναι μια χαρά η οθόνη, σε σχέση με το redmi note 3 pro που είχα πριν τα χρώματα είναι λίγο πιο άτονα, μπας και ο προηγούμενος είχε αλλάξει την οθόνη με κάποια μη γνήσια...

Xiaomi mi6, Xiaomi redmi note3 pro, Xperia z3 compact, xperia z, Lg p990 2x, Samsung galaxy 551, Sony ericsson elm, sony ericsson K800i, NOKIA 5310, Sharp 770sh, Sharp gx17, Nokia 5210, Ericsson t28
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αγόρασα το mi6 μεταχειρισμένο πριν μια βδομάδα και παρατηρώ οτι η οθόνη στο κάτω μέρος της είναι ελαφρώς κιντρινισμένη-πιο σκούρα (φένεται λίγο κυρίως στο άσπρο). Έχει ακούσει κανεις ποτέ αυτό το πρόβλημα στο mi6?

Ρωτάω γιατι μου μπαίνουν υποψίες καθώς παρότι σε φωτεινότητα είναι μια χαρά η οθόνη, σε σχέση με το redmi note 3 pro που είχα πριν τα χρώματα είναι λίγο πιο άτονα, μπας και ο προηγούμενος είχε αλλάξει την οθόνη με κάποια μη γνήσια...

Έτσι είναι και η δικιά μου... Στην αρχή μου χτυπούσε άσχημα στο μάτι αλλά πλέον το συνήθισα.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι και η δικιά μου... Στην αρχή μου χτυπούσε άσχημα στο μάτι αλλά πλέον το συνήθισα.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο την πρωτη μερα που το πηρες ή εγινε σιγα σιγα ετσι? Γιατι αν ειναι να μεινει ετσι το σηνυθιζω τι να κανω. Μη χειροτερεψει οπως αλλα κινητα που υπερθερμενονται και μεγαλωνουν οι κιτρινες επιφανειες...

Xiaomi mi6, Xiaomi redmi note3 pro, Xperia z3 compact, xperia z, Lg p990 2x, Samsung galaxy 551, Sony ericsson elm, sony ericsson K800i, NOKIA 5310, Sharp 770sh, Sharp gx17, Nokia 5210, Ericsson t28
Link to comment
Share on other sites

Απο την πρωτη μερα που το πηρες ή εγινε σιγα σιγα ετσι? Γιατι αν ειναι να μεινει ετσι το σηνυθιζω τι να κανω. Μη χειροτερεψει οπως αλλα κινητα που υπερθερμενονται και μεγαλωνουν οι κιτρινες επιφανειες...
Από την πρώτη μέρα έτσι είναι..

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου γιατι δεν βλεπω κατι τετοιο που λετε .... ?

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου γιατι δεν βλεπω κατι τετοιο που λετε .... ?

 

Λογικα δεν θα ειναι σε ολα αυτο το ελαττωμα... Εψαξα στο παγκοσμιο miui φορουμ και το ανεφεραν κι εκει μερικοι οτι τους το παρουσιαζε αυτο. Καποιοι επισης λεγανε οτι ειναι αναλογα τον τυπο της οθονης που εχει (δεν εχουν ολα την ιδια οθονη).

Xiaomi mi6, Xiaomi redmi note3 pro, Xperia z3 compact, xperia z, Lg p990 2x, Samsung galaxy 551, Sony ericsson elm, sony ericsson K800i, NOKIA 5310, Sharp 770sh, Sharp gx17, Nokia 5210, Ericsson t28
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα,μηπεω ηταν στις πρωτες παρτιδες?εγω στο δικο μου δεν βλεπω κατι,τι ημερομηνια γραφει το δικο σου που εχει κιτρινιλια?πισω στο κουτι κατω δεξια?το δικο μου ειναι το global version 12/2017
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα,μηπεω ηταν στις πρωτες παρτιδες?εγω στο δικο μου δεν βλεπω κατι,τι ημερομηνια γραφει το δικο σου που εχει κιτρινιλια?πισω στο κουτι κατω δεξια?το δικο μου ειναι το global version 12/2017

 

Πισω στο κουτι γραφει 08/2017, Global ελληνικης εισαγωγης.

 

Να ξαναπω παντως οτι δυσκολα ειναι ορατη. Ειναι σαν μια λωριδα κατω κατω περιπου 5% της επιφανειας της οθονης που φενεται και μια επιφανεια 20% περιπου πανω απο τη λωριδα αυτη, που ισα ισα ειναι κιντρινισμενη, και μονο σε λευκο φοντο την παρατηρεις. Θα ανεβαζα και φωτογραφιες αλλα δεν φενεται απο αλλη καμερα.

Edited by drift391
Xiaomi mi6, Xiaomi redmi note3 pro, Xperia z3 compact, xperia z, Lg p990 2x, Samsung galaxy 551, Sony ericsson elm, sony ericsson K800i, NOKIA 5310, Sharp 770sh, Sharp gx17, Nokia 5210, Ericsson t28
Link to comment
Share on other sites

Πισω στο κουτι γραφει 08/2017, Global ελληνικης εισαγωγης.

 

Να ξαναπω παντως οτι δυσκολα ειναι ορατη. Ειναι σαν μια λωριδα κατω κατω περιπου 5% της επιφανειας της οθονης που φενεται και μια επιφανεια 20% περιπου πανω απο τη λωριδα αυτη, που ισα ισα ειναι κιντρινισμενη, και μονο σε λευκο φοντο την παρατηρεις. Θα ανεβαζα και φωτογραφιες αλλα δεν φενεται απο αλλη καμερα.

 

ποτε ειναι αγορασμενο κ εχεις τοσο παλαια παρτιδα?εγω απο πλαισιο αγορασμενο πριν λιγο καιρο και ειναι 12/2017.

 

Ας μας πει κ το μελος MAFIA τι παρτιδα ειναι το δικο του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα! Κάτοχος του mi 6 εδώ και 10 μέρες περίπου και από τις πρώτες εντυπώσεις είμαι πολύ ευχαριστημένος. Λίγο με τα themes ξενέρωσα που πρέπει να αλλάζουμε region αλλά τι να κάνουμε θα το αντέξω!

Το κινητό το αγόρασα από κωτσό. Σε περίπτωση ξεκλειδώματος bootloader κλαίω την εγγύηση; Δεν το έχω ψάξει αυτό το θέμα και δεν ξέρω τι παίζει με την infoquest...:O

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα! Κάτοχος του mi 6 εδώ και 10 μέρες περίπου και από τις πρώτες εντυπώσεις είμαι πολύ ευχαριστημένος. Λίγο με τα themes ξενέρωσα που πρέπει να αλλάζουμε region αλλά τι να κάνουμε θα το αντέξω!

Το κινητό το αγόρασα από κωτσό. Σε περίπτωση ξεκλειδώματος bootloader κλαίω την εγγύηση; Δεν το έχω ψάξει αυτό το θέμα και δεν ξέρω τι παίζει με την infoquest...:O

 

καλησπερα,μπορεις μας πεις τι πατιδα ειναι?το αναγραφει στο πισω μερος κατω δεξια του κουτιου.

 

εχεις καποιο θεμα με την οθνη οπως αναγραφουν παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

ποτε ειναι αγορασμενο κ εχεις τοσο παλαια παρτιδα?εγω απο πλαισιο αγορασμενο πριν λιγο καιρο και ειναι 12/2017.

 

Ας μας πει κ το μελος MAFIA τι παρτιδα ειναι το δικο του.

 

 

Δεν εχω κουτι εγω, το ειχα αγορασει απο κινα οταν ειχα παει και για να μη μπλεξω σε κανα τελωνειο πεταξα το κουτι

πρωτη φορα ακουω παντως οτι δεν εχουν ολα την ιδια οθονη ...

Πως αλλιως μπορω να δω αυτο που ρωτατε χωρις κουτι ; εφαρμογη ;

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει αυτή η προσφορά

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-xiaomi-mi-6-6gb-64gb-smartphone-black-737.html?utm_source=John%20Mi6 με κουπόνι H9CTII36 30€ πιο κάτω =325€ + 4,57€ UPS στο σπίτι σας μέσω Γερμανίας και 2 χρόνια εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει αυτή η προσφορά

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-xiaomi-mi-6-6gb-64gb-smartphone-black-737.html?utm_source=John%20Mi6 με κουπόνι H9CTII36 30€ πιο κάτω =325€ + 4,57€ UPS στο σπίτι σας μέσω Γερμανίας και 2 χρόνια εγγύηση

Εγώ από κει πήρα το 128αρι. Σε 2 μέρες από την παραγγελία το είχα σπίτι.

Ελπίζω μόνο να μην χρειαστεί η εγγύηση. Το πρώτο που παρέλαβα είχε θέμα με την κάμερα DOA και έκανα 20 μέρες να βγάλω άκρη.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω αυτην την στιγμη απο επισημα ελληνικα καταστηματα στα 399 ειναι καλυτερα να παρεις απο εκει για να εχεις και τα 2 χρονια εγγυησης.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...