Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι την εχω μια βδομαδα ολα κομπλε ειναι μονο η μπαταρια δεν ειναι οπως την 9.2.2.0 αλλα καμια σχεση με τημ 9.2.3.0. Αλλωστε θα δωσουν την 9.5.7.0 ota που θα ειναι πιστευω λυμένο και αυτο το θεμα. Το θεμα ειναι ποτε θα την δωσουν. Οποτε βολευτείτε με αυτην και οταν τη δωσουν τη περνατε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήγα να την περάσω και μου λέει αδυναμία επιβεβαίωσης πακέτου ενημέρωσης. Με την 9.5.3 δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να την περάσω και μου λέει αδυναμία επιβεβαίωσης πακέτου ενημέρωσης. Με την 9.5.3 δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμενα την περασε κανονικα. Αφου εχεις την 9.5.3.0 εισαι οκ απλα περιμενεις την 9.5.7.0

Link to comment
Share on other sites

Εμενα την περασε κανονικα. Αφου εχεις την 9.5.3.0 εισαι οκ απλα περιμενεις την 9.5.7.0
Ναι καλή η 9.5.3. Απλά είμαι εθισμένος στο να περνάω νέες ρομ. Γι αυτό πήρα xiaomi στο κάτω κάτω.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκτός της 9.2.3, οποιαδήποτε μπορείς.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

στο επίσημο site miui εκτός απο την 9.2.3 δεν θα μπει τπτ άλλο για το mi6 ?

Link to comment
Share on other sites

στο επίσημο site miui εκτός απο την 9.2.3 δεν θα μπει τπτ άλλο για το mi6 ?

 

Θα μπει λογικα τελος του μηνα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την πέρασα την 9.5.6.Για κάποιο λόγο μου φαίνονται όλα να πηγαίνουν πιο γρήγορα. Εφαρμογές και παιχνίδια ανοιγοκλείνουν σφαίρα. Σε ενοχλητικό βαθμό. Για να δούμε, πρώτες ώρες είναι.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους. Έχω ένα p10 και σκέφτομαι να ανταλλάξω με φίλο που έχει το mi6. Ο λόγος είναι καθαρά το dual sim. Αξίζει αυτή η μετάβαση? 3 εβδομάδων το p10 και απόλυτα ευχαριστημένος. Και τώρα έρχομαι στην βασική παρατήρηση. Έχω τρομάξει λίγο με τα όσα γράφεται με τις συνεχόμενες αλλαγές σε ρομ. Εγώ θέλω να πάρω το τηλέφωνο, να του κάνω factory reset (ότι και να έχει πειράξει ο φίλος) και να μην ασχοληθώ καθόλου με αναβαθμίσεις από sites. Απλά ότι έρχεται ΟΤΑ από xiaomi. Γίνεται αυτό? Να έχει δηλαδή επίσημη έκδοση xiaomi με Ελληνικά και τίποτα άλλο. Όπως το έχω δει λίγο σε πολυκατάστημα. Γίνεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους. Έχω ένα p10 και σκέφτομαι να ανταλλάξω με φίλο που έχει το mi6. Ο λόγος είναι καθαρά το dual sim. Αξίζει αυτή η μετάβαση? 3 εβδομάδων το p10 και απόλυτα ευχαριστημένος. Και τώρα έρχομαι στην βασική παρατήρηση. Έχω τρομάξει λίγο με τα όσα γράφεται με τις συνεχόμενες αλλαγές σε ρομ. Εγώ θέλω να πάρω το τηλέφωνο, να του κάνω factory reset (ότι και να έχει πειράξει ο φίλος) και να μην ασχοληθώ καθόλου με αναβαθμίσεις από sites. Απλά ότι έρχεται ΟΤΑ από xiaomi. Γίνεται αυτό? Να έχει δηλαδή επίσημη έκδοση xiaomi με Ελληνικά και τίποτα άλλο. Όπως το έχω δει λίγο σε πολυκατάστημα. Γίνεται αυτό?
Ναι γίνεται. Εγώ έτσι το δουλεύω. Ήμουν μεταξύ των δύο συσκευών που αναφέρεις και τελικά κατέληξα στο mi6. Θα με ενδιέφερε η γνώμη σου αφού δεις και τα δύο.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φίλε μου, είμαι πλέον πολύ διστακτικός-αναποφάσιστος για αυτή την μετάβαση με αυτά που διαβάζω. Δεν ξέρω αν αξίζει. και βέβαια θα ενημερώσω αν γίνει, μετά από κάποια εμπειρία.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους. Έχω ένα p10 και σκέφτομαι να ανταλλάξω με φίλο που έχει το mi6. Ο λόγος είναι καθαρά το dual sim. Αξίζει αυτή η μετάβαση? 3 εβδομάδων το p10 και απόλυτα ευχαριστημένος. Και τώρα έρχομαι στην βασική παρατήρηση. Έχω τρομάξει λίγο με τα όσα γράφεται με τις συνεχόμενες αλλαγές σε ρομ. Εγώ θέλω να πάρω το τηλέφωνο, να του κάνω factory reset (ότι και να έχει πειράξει ο φίλος) και να μην ασχοληθώ καθόλου με αναβαθμίσεις από sites. Απλά ότι έρχεται ΟΤΑ από xiaomi. Γίνεται αυτό? Να έχει δηλαδή επίσημη έκδοση xiaomi με Ελληνικά και τίποτα άλλο. Όπως το έχω δει λίγο σε πολυκατάστημα. Γίνεται αυτό?

 

Αν δεις με τις εκδόσεις είναι συγκεκριμένα άτομα που ασχολούνται. Οι περισσότεροι δεν νομίζω να ψάχνουν να βάζουν και dev εκδόσεις. Εγώ π.χ. το έχω stock και περνάω μόνο τις stable μέσω ota.

Link to comment
Share on other sites

Άρα θέλω να πιστεύω πως αυτοί που είναι με Official είναι απροβλημάτιστοι.

Πάντως, εδώ και 2 μήνες ήμουν στα καταστήματα με τις ώρες, δεν μπορούσα να αποφασίσω ποιο από τα 2 μου κάνει περισσότερο. P10 vs Mi6 . Και εκεί που καταλήγω, μου έρχεται από την δουλειά εταιρικό νούμερο. Καλύτερα χαρακτηριστικά το mi6, περισσότερα καλούδια και καλύτερο περιβάλλον το p10. Εύχομαι να μην το μετανιώσω. Επίσης , παραξενεύτηκα που με το που είπα ανταλλαγή στον φίλο δέχτηκε αμέσως….

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν λιγο ήρθε OTA η 9.5.6 official stable global , την πέρασα και οι ειδοποιήσεις είναι οκ ! όπως και το animation lag δεν υπάρχει πλέον ! Battery brain δεν είχα γιατί χρησιμοποιώ τον Nova prime . Ελπίζω να είναι όλα καλά θα δούμε τις επόμενες μέρες . Edited by timpavxr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους . Μετά από το rn 4 αποφάσισα κ πήρα σήμερα το.mi 6 απο το πλαίσιο. Μια ερώτηση , υπάρχουν κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις για την κάμερα στο auto έτσι ώστε να παίρνει ακόμα καλύτερες φωτογραφίες . Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν λιγο ήρθε OTA η 9.5.6 official stable global , την πέρασα και οι ειδοποιήσεις είναι οκ ! όπως και το animation lag δεν υπάρχει πλέον ! Battery brain δεν είχα γιατί χρησιμοποιώ τον Nova prime . Ελπίζω να είναι όλα καλά θα δούμε τις επόμενες μέρες .

 

Και σε μένα μόλις τώρα. Εγώ θα αναμένω εντυπώσεις από τους γενναίους που θα την εγκαταστήσουν! Μήπως πρόσεξες αν έχει face unlock;

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

9.5.6 global stable και χάθηκαν τα θέματα και η επιλογή carousel. Επίσης όταν πας να επιλέξεις ήχο κλήσης, αρκετοί δεν ακούγονται. Μπορείς όμως να τους επιλέξεις, απλώς δεν μπορείς να κάνεις προεπισκόπιση. Οι ειδοποιήσεις δουλεύουν σωστά, καταναλώνει λιγότερη ram και γενικά δουλεύει πιο σωστά από την προηγούμενη 9.2.3. Από μπαταρία, λίγο καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

9.5.6 global stable και χάθηκαν τα θέματα και η επιλογή carousel. Επίσης όταν πας να επιλέξεις ήχο κλήσης, αρκετοί δεν ακούγονται. Μπορείς όμως να τους επιλέξεις, απλώς δεν μπορείς να κάνεις προεπισκόπιση. Οι ειδοποιήσεις δουλεύουν σωστά, καταναλώνει λιγότερη ram και γενικά δουλεύει πιο σωστά από την προηγούμενη 9.2.3. Από μπαταρία, λίγο καλύτερα.

Τα θέματα έχουν χαθεί από καιρό και κάτι έχει να κάνει με τα στοιχεία που ζητά. Μόνο σε Κίνα νομίζω υποστηρίζονται.

Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα επανέρχονται όταν επιλέξεις Ινδία, Ηνωμένες πολιτείες κτλ. ακόμη και Γουινέα. Αλλά τώρα που είπες Κίνα, πες μου σε παρακαλώ, στην επιλογή χώρας, σου βγάζει επιλογή Κίνα; Γιατί σε μένα δεν μου βγάζει. Δε νομίζω να μην το βλέπω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να αποχωριστώ το δικό μου αν κ σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος...

 

Έχω την κεραμική έκδοση με τα 128md ποια θα ήταν μια καλή τιμή για να το δώσω; Είναι σε τέλεια κατάσταση.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...