Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγκατέστησα ένα θέμα από το επισημο theme store και διαπίστωσα αρνητική επίδραση στην καταναλωση της μπαταρίας. Υπάρχει περίπτωση να συμβαίνει όντως κάτι τέτοιο ή είναι ιδέα μου;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια ποτε θα ερθει καινουριο update για την 9.2.3.0? Το εκανε update απο μονο του την ωρα που κοιμομουν και αυτα τα διπλα notifications μου την σπανε αφανταστα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όσους ψάχνουν τζαμάκι μία πολύ καλή και φθηνή λύση είναι αυτή. Σήμερα το παρέλαβα και πριν λίγο το τοποθέτησα. Άψογη εφαρμογή και πολύ καλή αίσθηση. Προς το παρόν είμαι πολύ ευχαριστημένος. Θα δείξει σε βάθος χρόνου.

 

Καλημέρα. Λοιπόν, ύστερα από 5 ημέρες τοποθέτησης του τζαμιού και χρήσης του κινητού έχω να πω ότι ανακαλώ! Χθες καθάρισα το τζαμάκι από τις δαχτυλιές και παρατήρησα ότι υπήρχε σκόνη εσωτερικά του τζαμιού. Ήταν από την μεριά του κουμπιού ενεργοποίησης. Στις αρχές θυμάμαι ότι όταν το πατούσα ακουγόταν ένα τικ. Κατάλαβα ότι έβρισκε η θήκη σιλικόνης στο τζαμάκι αλλά από την στιγμή που δεν έβλεπα ότι το πετούσε το αγνόησα. Με την πάροδο του χρόνου όμως μαζεύτηκε σκόνη κάτω από το τζαμάκι το οποίο σημαίνει ότι το πετούσε τελικά. Το έβγαλα και παρατήρησα κάτι που δεν είχα παρατηρήσει στην αρχή. Υπήρχε κόλλα μόνο περιμετρικά του τζαμιού και όχι σε όλο το τζαμάκι. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να ανασηκώνεται το τζαμάκι από το πάτημα του κουμπιού και να μπαίνει η σκόνη πολύ εύκολα εφόσον υπήρχε μικρή ποσότητα κόλλας και μόνο περιμετρικά. Συμπέρασμα; Μακρυά και από αυτό το τζαμάκι. Μάλλον θα καταλήξω να το αφήσω όπως είναι και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ποτε θα ερθει καινουριο update για την 9.2.3.0? Το εκανε update απο μονο του την ωρα που κοιμομουν και αυτα τα διπλα notifications μου την σπανε αφανταστα

 

Εκτός απο τα διπλά notifications έχετε θέμα ότι δεν κτυπάει ότι ήρθε κάποιο email, παρά μόνο δόνηση; Όλες οι υπόλοιπες ενημρώσεις κλήσεις/SMS/υπενθυμίσεις δεν έχουν θέμα

Link to comment
Share on other sites

Οχι εκτος απο την μεγαλη καταναλωση μπαταριας και τα διπλα notifications δεν εχω καποιο αλλο θεμα..Ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος να γυρισω στην προηγουμενη ρομ η ποτε θα βγει η καινουρια?
Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο τα διπλά notifications έχετε θέμα ότι δεν κτυπάει ότι ήρθε κάποιο email, παρά μόνο δόνηση; Όλες οι υπόλοιπες ενημρώσεις κλήσεις/SMS/υπενθυμίσεις δεν έχουν θέμα

 

Εγώ και με το viber έχω θέμα και δεν χτυπάει.

 

Και βασικά μου την δίνει που πριν χτυπήσει το ξυπνητήρι χτυπάει η ειδοποίηση των ενημερώσεων.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα μου πει κάποιος τι παίζει με τον δεύτερο χώρο? Αν το κάνω θα χάσω πάλι τις φωτογραφίες?

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και με το viber έχω θέμα και δεν χτυπάει.

 

Και βασικά μου την δίνει που πριν χτυπήσει το ξυπνητήρι χτυπάει η ειδοποίηση των ενημερώσεων.

 

Με το viber δεν μου δουλεύει και εμένα ο ήχος και μάλλον είναι γενικό πρόβλημα του Oreo. Έστειλα στο support του viber και μου απάντησαν ότι θα το δουν. Για το ξυπνητήρι, μπορείς να απενεργοποιήσεις την ειδοποίηση από τις ρυθμίσεις του ξυπνητηριού.

Link to comment
Share on other sites

Θεματα πολλα. Χτυπαει κανονικά το gmail, δεν ερχονται καν ειδοποιήσεις απο το hotmail παρα μονο αν συνδεσω το φορτιστη! Οτι να ναι. Προβληματα με τον ηχο! Τα τραγουδια με bluetooth δεν ακούγονται παρα μονο αν τα κανω pause και play ξανα. Διπλες ειδοποιησεις. Απο μπαταρια εγω ειμαι οκ. Crash σε apps! Γενικα ναυαρχιδα που δεν κανει οτι ενα mid αλλων εταιριων! Εδω και ενα μηνα! Δηλαδη τι περιμενουν? Ελεος πια!
Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε στην 9.2.3.0 περάστε την επόμενη oreo λινκ που διορθώνει τα διπλά notifications, animation lags, battery drain κλπ. Δεν είναι σαν την 9.2.2.0 αλλά καμία σχέση με την απαράδεκτη 9.5.3.0

 

Αφού κατέβει, για την εγκατάσταση πάμε Settings->About phone->System update-> 3 τελείες πάνω δεξιά και μετά Choose update package.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε στην 9.2.3.0 περάστε την επόμενη oreo λινκ που διορθώνει τα διπλά notifications, animation lags, battery drain κλπ. Δεν είναι σαν την 9.2.2.0 αλλά καμία σχέση με την απαράδεκτη 9.5.3.0

 

Αφού κατέβει, για την εγκατάσταση πάμε Settings->About phone->System update-> 3 τελείες πάνω δεξιά και μετά Choose update package.

 

Βοήθα φιλεεε! Πως? Την κατεβαζω απλα και την εγκαθιστώ? Ειναι επισημα απο τη xiaomi? Παιζει να μπρικαρω το κινητο?

Επισης, εγω εχω την 9.2.3.0. Θα περασει κανονικα?

Edited by alexandros82
Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα στην 8,3,29 dev εχω θεμα στις ειδοποιησεις των διπλων εφαρμογων.. δηλαδη ηχος στο δευτερο viber δεν ακουγεται ενω του εχω δοκιμασει τα παντα δεν γινεται τιποτα...
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Βοήθα φιλεεε! Πως? Την κατεβαζω απλα και την εγκαθιστώ? Ειναι επισημα απο τη xiaomi? Παιζει να μπρικαρω το κινητο?

Επισης, εγω εχω την 9.2.3.0. Θα περασει κανονικα?

 

Επίσημη είναι από τον server της xiaomi. Δεν θα μπρικαρει. Είναι η ίδια ρομ που έχει έρθει σε OTA σε κάποιους. Την κατεβάζεις και ακολουθείς τα βήματα πιο πανω.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θέμα με τις ειδοποιήσεις στο viber δεν έχω πια. Παραμένει το θέμα με τις ειδοποιήσεις του gmail, 9.2.3.0
Link to comment
Share on other sites

Καινούρια συσκευή.

Όταν ανοίγω τα μηνύματα sms, φαίνονται οι αριθμοί τηλεφώνου και όχι τα ονόματα όσων έστειλαν. Περνάει λίγη ώρα και μετά στη θέση των αριθμών εμφανίζονται τα ονόματα. Για να καταλάβετε:

6936.....2 Γεια.

Αργότερα γίνεται:

Γιάννης Γεια.

Link to comment
Share on other sites

9.5.3

 

Το Mi6 συμπεριφέρεται σαν παλαβό ....

 

Μερικές φορές δουλευει κανονικά .. άλλες το πιάνει η παλαβομάρα.

 

Πριν από λίγο.... ενω δεν είχε σκαει καμί αειδοποίηση σχεδόν απο το απόγευμα, σκάσαν όλα μαζι.. Viber, messager, mail κλπ.. :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

9.5.3

 

Το Mi6 συμπεριφέρεται σαν παλαβό ....

 

Μερικές φορές δουλευει κανονικά .. άλλες το πιάνει η παλαβομάρα.

 

Πριν από λίγο.... ενω δεν είχε σκαει καμί αειδοποίηση σχεδόν απο το απόγευμα, σκάσαν όλα μαζι.. Viber, messager, mail κλπ.. :lol::lol::lol:

Κανε ενα factory reset και ξαναστηστο. Αν συνεχιζει να τα κανει αυτα το μαλλον εχει προβλημα το κινητο. Με την εκδοση αυτη εγω δεν εχω κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από τότε που πέρασα την 9.5.3 δεν έχω προβλήματα. Και η διαχείριση μνήμης πάει πολύ καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...