Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από τους ήδη κατόχους του κινητού, μπορεί να μας πείτε αν μετανιώσατε για τα λεφτά που δώσατε για το συγκεκριμένο κινητό και αν ναι ποιο θα παίρνατε αντ' αυτού? Σας ρωτάω γιατί είμαι στο παρά πέντε να το αγοράσω και θέλω 1 τελευταία γνώμη. Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, μάλλον όλοι τραβάνε τα μαλλιά τους

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Από τους ήδη κατόχους του κινητού, μπορεί να μας πείτε αν μετανιώσατε για τα λεφτά που δώσατε για το συγκεκριμένο κινητό και αν ναι ποιο θα παίρνατε αντ' αυτού? Σας ρωτάω γιατί είμαι στο παρά πέντε να το αγοράσω και θέλω 1 τελευταία γνώμη. Ευχαριστώ!!!

 

Εξαρτάται από το πόσα θέλεις να δώσεις. Αν είχε βγει το honor 9 στα 400 ίσως να το είχα πάρει λόγω τιμής και 800αρας.

 

Από την άλλη όμως με έχει καλύψει η αυτονομία με δύο κάρτες που το δουλεύω και η έλλειψη της 800αρας ακόμα δεν μου έχει στοιχίσει σε σχέση με τη παλιά μου συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Από τους ήδη κατόχους του κινητού, μπορεί να μας πείτε αν μετανιώσατε για τα λεφτά που δώσατε για το συγκεκριμένο κινητό και αν ναι ποιο θα παίρνατε αντ' αυτού? Σας ρωτάω γιατί είμαι στο παρά πέντε να το αγοράσω και θέλω 1 τελευταία γνώμη. Ευχαριστώ!!!

 

Κοιτα, τι να μετανιωσεις. Το κινητο ειναι ο βασιλιας του VFM σε High End κατηγορια. 330 το πηρα. Δεν υπαρχει ανταγωνιστης σε τετοια τιμη για τετοιο κινητο.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό συμφωνώ και έχω που είχα και mi5 και mi5s.. Το mi6 τα σπάει είναι τούμπανο ταχύτατο με τρομερή αυτονομία για τα λεφτά του δεν παίζεται.. Και εάν πάρεις και το 6/128 ceramic είναι πραγματικά ένα κόσμημα.. Προχώρα τσίμπα το κινητό!! ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Σε όσους θέλουν να πάρουν το mi6 ποτέ μην είστε σίγουροι ότι δεν θα περάσετε τελωνείο γιατί έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος..!! Ποτέ!! Αλλά... Πολλά μαγαζιά είναι δοκιμασμένα και λόγο αποστολών ανασυσκευασιας τριγωνικής πείτε το όπως θέλετε και στην πράξη δεν περνάνε!! Υπάρχουν 2 ολόκληρες ενότητες στην ελληνική κοινότητα που μιλάνε γι αυτά τα θέματα. Και βάση πολλών συζητήσεων και αγορών τους τελευταίους μήνες η πράξη εχει δείξει ότι αυτήν την περίοδο χωρίς να θέλω να κάνω καμιά διαφήμιση είναι το Bangggod. Εγώ από εκεί πήρα το mi6 μου και σε 12 μέρες το είχα στα χέρια μου χωρίς τελωνείο..!! Έκατσε.. Παλιά το Mi5 μου το είχα πάρει από geekbuing χωρίς.. Έκατσε.. Αλλά έχουν σφηξει τα πράγματα.. Gearbest με αυτές της κριτικές που διαβάζω θα το απέφευγα.. Όλα αυτά με την πάροδο μπορεί να αλλάξουν βέβαια.. Πάντα να ψωνίζετε με μέθοδο αποστολής ανεξάρτητα το μαγαζί με priority line η οποία κάνει κοντά στο 20 ευρώ ώστε να μειωθούν στο ελάχιστο οι πιθανότητες να σταματήσει τελωνείο.. Αλλά με Κίνα ποτέ δεν είσαι σίγουρος. Πάντα υπάρχει ένα ρίσκο γενικά. Αλλιώς από ευρωπαϊκή αποθήκη με το ανάλογο καπέλο!! Η απόφαση δικιά σας!!

 

Εχω αγορασει 3 φορες απο vickmall χωρις να περασει τελωνιο, βλεπω οτι δεν το προτεινετε, μηπως εχουν αλλαξει τα πραγματα με αυτο το μαγαζι και εχουμε κανα θεμα;

Link to comment
Share on other sites

5 μιση ώρες SOT εμένα με όλα ανοικτά και σχετικά βαριά χρήση. Κτήνος!

Ένα πραμα με εχει ξενερώσει. Η σελφοκαμερα πραγματικα ειναι σαν 2 mpixel αντι για 8.

Κυρίως σε βραδινη λήψη, χάλια μαύρα. Κανένα app, ρομ ή γενικα κάτι που να μπορεί να το φτιάξει;

Ίσως σε μελλοντικό update?

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει 3 φορες απο vickmall χωρις να περασει τελωνιο, βλεπω οτι δεν το προτεινετε, μηπως εχουν αλλαξει τα πραγματα με αυτο το μαγαζι και εχουμε κανα θεμα;

 

Το vickmall αλλά και το Bangggod από όσο διαβάζω στην ελληνική κοινότητα αυτά τα 2 είναι από τα ποιο αξιόπιστα μαγαζιά γενικά αυτήν την περίοδο... Απλά είναι ποιο ακριβό και έχει λίγο μπει στην <<άκρη>> θα λέγαμε ίσως... Εσύ διαλέγεις πάντως από που θα πάρεις... ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το vickmall αλλά και το Bangggod από όσο διαβάζω στην ελληνική κοινότητα αυτά τα 2 είναι από τα ποιο αξιόπιστα μαγαζιά γενικά αυτήν την περίοδο... Απλά είναι ποιο ακριβό και έχει λίγο μπει στην <<άκρη>> θα λέγαμε ίσως... Εσύ διαλέγεις πάντως από που θα πάρεις... ;) ;)

Ευχαριστω για την απαντηση!

Ειμαι σε αναζητηση smartphone και μαλλον καταληγω στο Mi6, το μονο θεμα ειναι οτι περιμενα να το εχουν Κωτσοβωλος η Puplic εδω στην περιοχη μου, αλλα σημερα που πηγα να δω, δεν το εχεις κανενα απο τα δυο. Περιμενω την Παρασκευη μηπως το ανεβασουν σε καποιο μαγαζι μεσω Skroutz και το παρω, αλλιως παω απο εξω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!

 

Το κεραμικό 128 λογικά αύριο είναι παραδοτέο να δούμε αν πληρώσω δασμός κ ΦΠΑ.

 

Επειδή έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ με Ρουτ και να περάσω ρομ, υπάρχει κάποιος οδηγός κάπου για το mi6?

Από τα βασικά με το ξεκλείδωμα bootloader που περιμένεις από την mi μέχρι επιλογή μιας καλής και αξιόπιστης ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!

 

Το κεραμικό 128 λογικά αύριο είναι παραδοτέο να δούμε αν πληρώσω δασμός κ ΦΠΑ.

 

Επειδή έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ με Ρουτ και να περάσω ρομ, υπάρχει κάποιος οδηγός κάπου για το mi6?

Από τα βασικά με το ξεκλείδωμα bootloader που περιμένεις από την mi μέχρι επιλογή μιας καλής και αξιόπιστης ρομ.

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/25743-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%81%CE%BF%CE%BC-%CF%83%CF%84%CE%BF-Xiaomi-Mi6-sagit-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC/?pageNo=1

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα.

Μπορει καποιος να μου προτεινει σε τιμη που να συμφερει μαγαζι και τροπο αποστολης για το 64 global version?

Ευχαριστω!

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα.

Μπορει καποιος να μου προτεινει σε τιμη που να συμφερει μαγαζι και τροπο αποστολης για το 64 global version?

Ευχαριστω!

 

Καλησπερα. Εγω στην θεση σου θα το παραγγελνα απο το banggood με τροπο αποστολης priority direct mail !!

Κοντα στα 338 σου βγαινει αλλα εγω στα 371 μπορει να επερνα το 128αρι... Εσυ ξερεις....Υπομονη μεχρι παρασκευη

μπας και βγαλουν καμια προσφορα η κυκλοφορησει και κανα κουπονι μεχρι τοτε...!!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις παρέλαβα το κεραμικό και ήρθε με την παρακάτω ρομ παίρνοντας αναβάθμιση MIUI 9 άμεσα

 

Θεωρείτε σαν ρομ είναι οκ; Επίσης υπάρχει κάποια καλή πρόταση για tempered glass? ec92ce81bf0c582749790b3e05ad9117.jpg

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις παρέλαβα το κεραμικό και ήρθε με την παρακάτω ρομ παίρνοντας αναβάθμιση MIUI 9 άμεσα

 

Θεωρείτε σαν ρομ είναι οκ; Επίσης υπάρχει κάποια καλή πρόταση για tempered glass? ec92ce81bf0c582749790b3e05ad9117.jpg

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

 

Μια χαρά εισαι!

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εγω στην θεση σου θα το παραγγελνα απο το banggood με τροπο αποστολης priority direct mail !!

Κοντα στα 338 σου βγαινει αλλα εγω στα 371 μπορει να επερνα το 128αρι... Εσυ ξερεις....Υπομονη μεχρι παρασκευη

μπας και βγαλουν καμια προσφορα η κυκλοφορησει και κανα κουπονι μεχρι τοτε...!!! ;)

 

Σωστα. Υπομονη μεχρι την Παρασκευη!!

Το pdm προφανως ειναι χωρις τελωνειο, ε?

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi 6 και Mi MIX 2 σε εξαιρετικές τιμές λόγω Black Friday! http://www.techgear.gr/xiaomi-mi-mix-2-and-mi-6-black-friday-129440/

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi: ξεκινά η ανάπτυξη του Android 8.0 για το Mi 6!

 

https://gr.gizchina.com/2017/11/22/xiaomi-xekina-i-anaptyxi-tou-android-8-0-gia-to-mi-6/

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi 6 και Mi MIX 2 σε εξαιρετικές τιμές λόγω Black Friday! http://www.techgear.gr/xiaomi-mi-mix-2-and-mi-6-black-friday-129440/

 

Αξιόπιστο κατάστημα το lightinthebox και με επιλογή να σου πληρώσει το τελωνείο εάν περάσει.σε tv box αξίας 60 ευρώ πλήρωσα 30 ευρώ τελωνείο,και προς τιμή του καταστήματος μου πλήρωσε τα νταβατζιλικια.οποτε το θέμα δεν είναι εάν θα περάσει τελωνείο αλλά ποτέ θα ανοίξει ο σάκος στο Ελ Βενιζέλος.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi: ξεκινά η ανάπτυξη του Android 8.0 για το Mi 6!

 

https://gr.gizchina.com/2017/11/22/xiaomi-xekina-i-anaptyxi-tou-android-8-0-gia-to-mi-6/

 

Καλό Αύγουστο δηλαδή κάθε χρόνο βγαίνει το επόμενο android και η Xiaomi την επόμενη χρονιά το κυκλοφορεί .Έλα που όταν το δώσει θα έρθει και η miui 10 θα έχει βγει το επόμενο andoid P? και πάντα δίνει τα μισά χαρακτηριστικά του android που έρχεται στην αρχή και λίγο πριν βγει το επόμενο miui δίνει τα άλλα μισά .

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Λόγο έλλειψης της 800αρας αντιμετώπισε κάνεις θέμα με το 4g? Από επαρχία κανένας να έχει άποψη;
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα,είμαι σε δίλημμα και δεν ξέρω από που συμφέρει να το πάρω το κινητό.

 

Το εχω βρει εδώ: https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-6-5-15-Inch-6GB-128GB-Smartphone---Ceramic-Black-388563.html

Και αυτό: https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-6-5-15-Inch-6GB-128GB-Smartphone---Ceramic-Black-378481.html

 

Έχω λογαριασμό γιατί εχω κάνει παλιά μια αγορά ενός κινητού.

 

Και το εχω βρει και εδώ: https://www.eglobalcentral.eu/xiaomi-mi-6-dual-sim-128gb-4g-sim-free-unlocked-ceramic-black-cn-ver.-english-only.html

Δεν εχω λογαριασμό ακόμα.

Και ρωτάω εσάς από που με συμφέρει να κάνω την αγορά;;

Παίζει να έχει τελωνείο σε ένα από τα τρία η όχι;;

Συγγνώμη αν σας ζαλίζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα,είμαι σε δίλημμα και δεν ξέρω από που συμφέρει να το πάρω το κινητό.

 

Το εχω βρει εδώ: https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-6-5-15-Inch-6GB-128GB-Smartphone---Ceramic-Black-388563.html

Και αυτό: https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-6-5-15-Inch-6GB-128GB-Smartphone---Ceramic-Black-378481.html

 

Έχω λογαριασμό γιατί εχω κάνει παλιά μια αγορά ενός κινητού.

 

Και το εχω βρει και εδώ: https://www.eglobalcentral.eu/xiaomi-mi-6-dual-sim-128gb-4g-sim-free-unlocked-ceramic-black-cn-ver.-english-only.html

Δεν εχω λογαριασμό ακόμα.

Και ρωτάω εσάς από που με συμφέρει να κάνω την αγορά;;

Παίζει να έχει τελωνείο σε ένα από τα τρία η όχι;;

Συγγνώμη αν σας ζαλίζω.

Προτίμησε bangood ή gearbest που έχουν direct και priority για σίγουρη αποφυγή τελωνείου. Το απλό ταχυδρομείο έχει πολλές πιθανότητες για τελωνείο πια

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Αξιόπιστο κατάστημα το lightinthebox και με επιλογή να σου πληρώσει το τελωνείο εάν περάσει.σε tv box αξίας 60 ευρώ πλήρωσα 30 ευρώ τελωνείο,και προς τιμή του καταστήματος μου πλήρωσε τα νταβατζιλικια.οποτε το θέμα δεν είναι εάν θα περάσει τελωνείο αλλά ποτέ θα ανοίξει ο σάκος στο Ελ Βενιζέλος.

 

Χρειάζεται κάποια επιλογή για το τελωνείο που αναφέρεις ή γενικώς να δηλωθεί συγκεκριμένος τρόπος αποστολής;

 

Δεν παρατήρησα σε αυτό αλλά σε κάποια άλλα καταστήματα είδα ότι αναφέρουν ότι είναι Chinese version, αρχικά χωρίς Google Play. Όταν γενικώς δεν αναφέρουν ότι είναι Global υπάρχει κάποιο θέμα; Πήρα απο μαγαζί απο skroutz ένα Redmi 4x Global version και μπορούσε να χρησιμοποιηθεί όπως ανοίχτηκε απο το κουτί χωρίς να χρειαστεί κάποια παραμετροποίηση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...