Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρηγγειλα χθες απο Banggood 333 euro. Το περιμενω πως και πως.

 

Με το καλο να παραλάβεις και να το χαρείς.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς το κεραμικό; αξίζει η διαφορά; δεδομένου ότι μάλλον θα είναι για πάντα μέσα στη θηκη

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ξανά πάλι, δεν υπάρχει mi6 με 800αρα όπου και αν πουλιέται

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ξανά πάλι, δεν υπάρχει mi6 με 800αρα όπου και αν πουλιέται

 

οκ απλός ήθελα να ξέρω γιατί το είδα στον κοτσόβολο και λέω μήπως ήτανε άλλη έκδοση

Link to comment
Share on other sites

μονο αμα περασεις την εκδοση απο το ελληνικο φορουμ σου βγαζει σωστη γραμματοσειρα ωστε να το κανεις αυτο.

με τις μανισιες ειναι στα αγγλικα οποτε δεν αναγνωριζει την ελληνικη γραμματοσειρα στα πλαγια

 

Θέλει κάποιο τρόπο συγκεκριμένο ή κατεβάζω κάποιο αρχείο από το φόρουμ που λες;

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το κεραμικό; αξίζει η διαφορά; δεδομένου ότι μάλλον θα είναι για πάντα μέσα στη θηκη

 

Ελα φιλε μου !! Εγω εχω το κεραμικο τι θες να ρωτησεις ??? Ειναι ποιο ομορφο και στιβαρο απο το απλο.. Αν τα λεφτα της διαφορας ειναι λιγα πιστευω οτι αξιζει... Το απλο <<6/128>> με την καμια ειναι σχεδον ιδια λεφτα... ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το απλό 6/128 δεν αξίζει, αλλά σκέφτομαι ότι το κεραμικό με τη θηκη δε θα φαίνεται καν, μόνο που θα μπορεί να πουλιέται λίγο παραπάνω μετά... Αδιαβροχοποιηση ίδια σε όλα ε;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι σωστα αλλα οταν το βγαλεις απο την θηκη πιστεψε με ειναι μερα απο νυχτα σε σχεση με το απλο... Συν τα 128 gb... ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Θέλει κάποιο τρόπο συγκεκριμένο ή κατεβάζω κάποιο αρχείο από το φόρουμ που λες;

 

θελει αιτηση για ξεκλειδωμα bootloader , αδεια απο την xiaomi , ξεκλειδωμα και μετα περασμα twrp και φλασαρισμα την ρομ που θα επιλεξεις.

αμα μπεις στο φορουμ και πας στην ενοτητα του mi6 τα εχει ολα αναλυτικα

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το κεραμικό; αξίζει η διαφορά; δεδομένου ότι μάλλον θα είναι για πάντα μέσα στη θηκη

 

Ιδιο ακριβως ειναι εμφανισιακα. δεν ξεχωριζει. η μονη διαφορα ειναι οτι το πλαισιο γυρω απο τις πισω καμερες ειναι χρυσο.

πηρα 2 απο κινα ενα κανονικο και ενα κεραμικο και τα ειχα και τα 2 στα χερια μου. δεν ξεχωριζουν

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ιδιο ακριβως ειναι εμφανισιακα. δεν ξεχωριζει. η μονη διαφορα ειναι οτι το πλαισιο γυρω απο τις πισω καμερες ειναι χρυσο.

πηρα 2 απο κινα ενα κανονικο και ενα κεραμικο και τα ειχα και τα 2 στα χερια μου. δεν ξεχωριζουν

 

Εχω και εγω 2 mi6 το κεραμικό ξεχωρίζει από το χρώμα ειναι μαύρο και λιγο χρυσαφίζει και το λογότυπο ειναι χρυσάφι και 18κ χρυσά δαχτυλίδια στην κάμερα και ποιο βαρύ, ενώ το μαύρο κατάμαυρο και ασημένιο λογότυπο.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Παντα το κεραμικο ηθελα να παρω αλλα δεν εβρισκα ουτε mi5 σε καλη τιμη, αλλα και οταν βρηκα ειχε μια γρατζουνια πισω και με εβαλε σε σκεψεις (μονο σε burn out μοτοσικλετων αντιστεκεται; )

Μαλλον θα παω σε απλο mi6 για πιο οικονομικα, ποτέ δε μου στερεψαν τα 64gb δε βγαζω και φοτος

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, σταματησε να λειτουργει το κεντρικο κουμπι που ειναι το δαχτυλικο αποτυπωμα ξαφνικα. υπαρχει καπου ρυθμιση να επανελθει? επισης δεν βρισκω που παμε κ βαζουμε το αποτυπωμα. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, σταματησε να λειτουργει το κεντρικο κουμπι που ειναι το δαχτυλικο αποτυπωμα ξαφνικα. υπαρχει καπου ρυθμιση να επανελθει? επισης δεν βρισκω που παμε κ βαζουμε το αποτυπωμα. ευχαριστω

 

Ρυθμισεις-συστημα και συσκευη-κλειδωμα οθονης και κωδικος-διαχειριση αποτυπωματων

 

καντο εργοστασιακες ρυθμισεις μηπως επανελθει

Link to comment
Share on other sites

επανηλθε μονο του κανοντας το εργοστασιακες ρυθμισεις και περνωντας miui 9 παραλληλα. τρελο τελειως, στην αρχη δουλευε μονο σαν επιστροφη απο καποια εφαρμογη, μου ελεγε οταν προσπαθουσα να βαλω δακτυλικο αποτυπωμα οτι ειναι βρωμικος ο σενσορας του αποτυπωματος και να τον καθαρισω, αλλα ηταν πεντακαθαρος, και καποια στιγμη επανηλθε απο μονο του μετα απο πολλες προσπαθειες να του περασω δακτυλικο αποτυπωμα. τρελο τελειως. σκαλωμα τρελο προφανως.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση... Σε όλους δεν δουλεύει η λυχνία ειδοποιήσεων όταν έχεις ειδοποίηση από εφαρμογές όπως είναι το messenger, viber; είμαι με σταθερή 9.0.1.0 NCAMIEI
Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει καμια 10αρια θηκες τελικα αυτη που ειχε μεσα η συσκευασια δεν την αλλαζω με τιποτα. ξερει κανεις που μπορω να βρω να αγορασω ιδια θηκη σιλικονης οπως αυτη της συσκευασιας ; δεν μπορω να βρω πουθενα

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση... Σε όλους δεν δουλεύει η λυχνία ειδοποιήσεων όταν έχεις ειδοποίηση από εφαρμογές όπως είναι το messenger, viber; είμαι με σταθερή 9.0.1.0 NCAMIEI

 

πηγαινε

Ρυθμισεις - Εγκατεστημενες εφαρμογες - βρες την εφαρμογη πχ viber πατα πανω της - Ειδοποιησεις - Led ειδοποιησης και καντο enable

 

To αντιστοιχο και σε οποια αλλη εφαρμογη θες

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Από banggood με ποια περιέχομενα έρχεται η συσκευασία?

 

το ιδιο ερχεται απο παντου. κινητο θηκη σιλονης καλωδιο + ανταπτορα για την πριζα για τη φορτιση και το σιδερακι για τη σιμ . μαζι και καποια αχρηστα χαρτια

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα γελώ για τα άχρηστα χαρτιά.. Όντως.. Θυμάμαι όταν το πρώτο πήρα έβγαλα το συρτάρι για την sim και μου πέφτει από το χέρι.. Και μετά δεν ήξερα πως να το βάλω.. Κοιτάζω στης οδηγίες τίποτα... Κλάιν.. :p:lol:;)

 

Πάντως παιδιά ένα έχω να πω. Με της 2 τελευταίες xtrv dev η αυτονομία είναι πάνω από 7 ώρες sot σίγουρα..

Με την δικιά μου χρήση πάντα και με της ίδιες εφαρμογές που βάζω πάντα.. Είχα να δω τέτοια νούμερα παρόλο

που είχα τα τελευταία 2 χρονιά και mi5 αλλά και mi5s από εποχή LG g2 με dorimanx kernel τέτοια αυτονομία!!

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα γελώ για τα άχρηστα χαρτιά.. Όντως.. Θυμάμαι όταν το πρώτο πήρα έβγαλα το συρτάρι για την sim και μου πέφτει από το χέρι.. Και μετά δεν ήξερα πως να το βάλω.. Κοιτάζω στης οδηγίες τίποτα... Κλάιν.. :p:lol:;)

 

Πάντως παιδιά ένα έχω να πω. Με της 2 τελευταίες xtrv dev η αυτονομία είναι πάνω από 7 ώρες sot σίγουρα..

Με την δικιά μου χρήση πάντα και με της ίδιες εφαρμογές που βάζω πάντα.. Είχα να δω τέτοια νούμερα παρόλο

που είχα τα τελευταία 2 χρονιά και mi5 αλλά και mi5s από εποχή LG g2 με dorimanx kernel τέτοια αυτονομία!!

 

Πως μετρας την αυτονομια να δω και εγω τι βγαζει το δικο μου. με την τελευταια xtrv το antutu εγραψε 40.000 λιγοτερο απο την προηγουμενη αλλα νομιζω οτι ειναι καλυτερα η μπαταρια απο την προηγουμενη

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...