Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν θα έχω φόβο για τελονιο?

 

1) Gearbest: Σε προϊόντα αξίας από 20$ και πάνω διαλέγουμε πάντα EU Express. Πρόκειται για μια εταιρεία logistics που ονομάζεται DPD UK η οποία μεταφέρει τα δέματα από Κίνα η Hong Kong στην Αγγλία τα εκτελωνιζει και μετά τα προωθεί σε εμάς στην Ελλάδα. Το τέλος εκτελωνισμου και οτιδήποτε άλλο το έχουμε προπληρώσει μέσα στα μεταφορικά. Οπότε είμαστε σε κάθε περίπτωση ασφαλείς και επίσης δεν διαπράττουμε καμία παρανομία μιας και τα δέματα μας έρχονται από Ευρώπη.

 

2) Banggood: Σε προϊόντα αξίας από 20$ και πάνω διαλέγουμε πάντα Priority Direct Mail. Στην περίπτωση αυτή έχουμε μια άλλη εταιρεία logistics που ονομάζεται flytexpress η οποία προωθεί με παρόμοιο τρόπο τα δέματα μας από Κίνα η Χονγκ Κονγκ στην Αγγλία και μετά μέσω Ολλανδίας και των ολλανδικών ταχυδρομείων (PostNL) στην Ελλάδα. Ισχύουν και για αυτή την μέθοδο ότι ισχύει και για το EU Express του Gearbest. Είναι ασφαλέστατο!!!

 

Και για τα δυο καταστήματα σε δέματα κάτω των 20$ διαλέγουμε την unregistered μέθοδο η την πιο φτηνή registered μιας και οι πιθανότητες τελωνείου είναι μηδαμινές.

 

 

 

Xiaomi Mi6 6/128 Ceramic

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο ανησυχητικό, αν και όχι απαραίτητα κακό. Από την εποχή των 3gb ram (mi4, mi4c) δεν έχουν πρόβλημα με κλείσιμο εφαρμογών, φαντάζομαι πόσο μάλλον τώρα.. Εσύ παρατηρείς κλείσιμο εφαρμογών ή το λες για ψυχολογικούς λόγους;

Μπορείς να πας στις ρυθμίσεις, developer options και κάτω κάτω να απενεργοποιησεις το background process limit, δεν το έχω μπροστά μου ακριβώς.

Υπάρχει και άλλη δραστική λύση, αλλά πρώτα πες μου αν το πρόβλημα έχει να κάνει με κλείσιμο εφαρμογών.

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα με κλείσιμο εφαρμογών, απλά από το κλείσιμο εφαρμογών είδα τη χρήση μνήμης και παραξενευτηκα. Το τηλ. δεν κολλάει και δεν χρειάζεται να κλείσω κάποια εφαρμογή για να απελευθερωθει μνήμη...

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν από τα 6gb ram να μου εμφανίζει διαθέσιμα από 700-900 MB? Το ίδιο συμβαίνει σε όλους σας;

 

Ποια ρομ εχεις στο κινητο ?? Πηγενε μια στης ρυθμισεις και πες μας ακριβως ποια εκδοση λειτουργικου εχεις..Μπας και εχεις unofficial.. ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα πήρα και εγώ ένα MI 6 CERAMIC 6/128 και θέλω να ρωτήσω να αλλάξω σε miui 9 ή δεν είναι ακόμα έτοιμη? 219a6f4eac96806900ee4e8898bede77.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποια ρομ εχεις στο κινητο ?? Πηγενε μια στης ρυθμισεις και πες μας ακριβως ποια εκδοση λειτουργικου εχεις..Μπας και εχεις unofficial.. ;)

 

Το ίδιο με παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

εχει αγορασει κανεις δευτερο φορτιστη και καλωδιο για το τερατακι μας???και αν απο που...

ευχαριστω...

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανένα κουπόνι για το Xiaomi mi 6?

 

Xiaomi Mi6 6GB-RAM-64GB-ROM απο BANGGOOD με κουπονι: 10bgmi664 και priority direct mail βγαινει στα 352 ευρω.

 

Για το δικο μου πηρα αυτην την θηκη κ εμεινα τρομερα ικανοποιημενος. το αγκαλιαζει και δεν γλιστραει στο χερι τοσο πολυ

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi6 6GB-RAM-64GB-ROM απο BANGGOOD με κουπονι: 10bgmi664 και priority direct mail βγαινει στα 352 ευρω.

 

Για το δικο μου πηρα αυτην την θηκη κ εμεινα τρομερα ικανοποιημενος. το αγκαλιαζει και δεν γλιστραει στο χερι τοσο πολυ

 

AAAAxxxx Χασαμε το κουπονι για το 128αρι.... Το ειχανε βαλει μονο για μια μερα ...Να παρει... :(:worry:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Και χωρίς κουπόνια αξίζει εχω 2 mi6 1 64gb και 1 128gb ceramic τα 2 μαζί βγηκαν στα 865 η αγορα του πρωτου εγινε Ιούνιο με τιμή υψηλή τότε και πάλι να σκεφτείς ότι θα μπορούσα να παρω αντί για 2 κινητά 1 π.χ. samsung με αυτά τα χρήματα και να χρειάζονταν δεν ξερω πόσα ακόμη για δεύτερη συσκευή.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Και χωρίς κουπόνια αξίζει εχω 2 mi6 1 64gb και 1 128gb ceramic τα 2 μαζί βγηκαν στα 865 η αγορα του πρωτου εγινε Ιούνιο με τιμή υψηλή τότε και πάλι να σκεφτείς ότι θα μπορούσα να παρω αντί για 2 κινητά 1 π.χ. samsung με αυτά τα χρήματα και να χρειάζονταν δεν ξερω πόσα ακόμη για δεύτερη συσκευή.

 

Και εγω φιλε μου το mi5s 4/128 θα δωσω γιαυτο θελω να παω στο κεραμικο να ειμαι στα ιδια επιπεδα !!! ;);)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όποιος δεν βιάζεται να το αγοράσει βγαίνουν συνέχεια κουπόνια για το Mi6 θα το ανεβάσω εδώ μόλις υπάρχει κάποιο διαθέσιμο.

 

Xiaomi Mi6 6/128 Ceramic

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει αγορασει κανεις δευτερο φορτιστη και καλωδιο για το τερατακι μας???και αν απο που...

ευχαριστω...

Εγώ πήρα ένα δεύτερο μαζί με καλώδιο.

https://m.ebay.com/itm/New-Original-XIAOMI-6-Charger-QC-3-0-Fast-US-EU-Adapter-MI-6-Type-C-Cable-2017-/112448265277?varId=412838250055&txnId=1722437714001

 

Xiaomi Mi6 6/128 Ceramic

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει και εγω 2 φορτιστες ακομα αυτον εδω απο αυτον τον πωλητη και ειναι πολυ καλο και γρηγορο

https://www.aliexpress.com/item/ROCK-2-USB-port-Quick-Charger-2-0-Phone-Chargers-MTK-Quick-Travel-Charger-Adapter-EU/32804440018.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.IUPWP1

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Το κουπόνι 10BGESM6128C παίζει, μόλις αγόρασα Xiaomi Mi6 6/128 Ceramic στα 368,00 Edited by medis77
Προσθήκη μοντέλου
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!������������

 

Xiaomi Mi6 6/64 στα 335€ με EU Express στο Gearbest.

 

Link: https://goo.gl/6VY7Va

 

Κουπόνι: 11NOV408

Edited by sokgiorgos
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά..Να ρωτήσω και κάτι ακόμα επειδή δεν το έχω και πολυ με το θέμα της κάμερας (μπορεί να ρωτήσω κάτι αυτονόητο ή χαζό αλλά πραγματικά δεν έχω ιδέα). Υπάρχει διαφορά στην ποιότητα, ανάλυση και γενικά στην κάμερα σε σχέση με Mi 5??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους !! Το κουπόνι 10BGESM6128C παίζει, μόλις αγόρασα και εγώ το Xiaomi Mi6 6/128 Ceramic στα 368,00 !! ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους !! Το κουπόνι 10BGESM6128C παίζει, μόλις αγόρασα και εγώ το Xiaomi Mi6 6/128 Ceramic στα 368,00 !! ;);)
Απο το kimovil, το βλεπω στα 348€ παντως.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο το kimovil, το βλεπω στα 348€ παντως.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Μιλαμε μαζι με τα μεταφορικα δηλαδη την priοrity line βρε !!;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που βγηκε το kimovil χαθηκε η μπαλα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά..Να ρωτήσω και κάτι ακόμα επειδή δεν το έχω και πολυ με το θέμα της κάμερας (μπορεί να ρωτήσω κάτι αυτονόητο ή χαζό αλλά πραγματικά δεν έχω ιδέα). Υπάρχει διαφορά στην ποιότητα, ανάλυση και γενικά στην κάμερα σε σχέση με Mi 5??
Πολυ καλύτερη κάμερα μπρος πίσω στο Mi6 παρτο όσο ακόμα το κουπόνι για το κεραμικό ισχύει σήμερα

 

 

Κάποιο καλό τζαμακι έχει πάρει κανείς να μας πει για να μη αγοράζουμε ότι να ναι.

Xiaomi Mi6 6/128 Ceramic

Edited by sokgiorgos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!������������

 

Xiaomi Mi6 6/64 στα 335€ με EU Express στο Gearbest.

 

Link: https://goo.gl/6VY7Va

 

Κουπόνι: 11NOV408

 

εχθες παραγγειλα 4 miband 2 απο gearbest.

οταν την ρωτησα σε live chat την εκπροσωπο για eu express μου ειπε οτι ειχανε θεματα με την αγγλια και τους τα επεστεφαν πολλα πισω . τωρα δεν ξερω τι ακριβως παιζει. παντως την συγκεκριμενη επιλογη shipping την ειχαν αφαιρεσει .

εχθες την παρασκευη πηρα το mi6 με το κουπονι απο banggood με Priority Direct Mail . ελπιζω να μην εχω τιποτα ανεπιθυμητες ειδοποιησεις απο τελωνιο

Edited by twmnnmik
Link to comment
Share on other sites

εχθες παραγγειλα 4 miband 2 απο gearbest.

οταν την ρωτησα σε live chat την εκπροσωπο για eu express μου ειπε οτι ειχανε θεματα με την αγγλια και τους τα επεστεφαν πολλα πισω . τωρα δεν ξερω τι ακριβως παιζει. παντως την συγκεκριμενη επιλογη shipping την ειχαν αφαιρεσει .

εχθες την παρασκευη πηρα το mi6 με το κουπονι απο banggood με Priority Direct Mail . ελπιζω να μην εχω τιποτα ανεπιθυμητες ειδοποιησεις απο τελωνιο

 

Δεν θα έχεις θέμα. Έχω αγοράσει πάρα πολλά πράγματα από Banggood με Priority και δεν είχα ποτέ θέμα και μάλιστα την προηγούμενη εβδομάδα παρήγγειλα για ένα φίλο ένα xiaomi Redmi note 4 και το περιμένω.

 

Xiaomi Mi6 6/128 Ceramic

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ με την σείρα μου το γυάλινο 6/64..Θα μου έρθει τις επόμενες μέρες.. Ερώτηση..Αυτό άμα πέσει μία φορά finito? σπάνε ολα? (Εννοείται ότι θα περάστει θήκη, εγκυκολπεδικά ρωτάω)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...