Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

599 προβλεπω να παίξει Ελλάδα το mi6 την infoquest. Ελπίζω να βγω τελείως λάθος..

 

Sent from my MHA-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά δε το σκέφτηκα μόνος για την τιμή...Μου το είπε άτομο που εργάζεται μέσα ότι απ τις τιμές Σκρουτζ που είδε σήμερα θα είναι πιο κάτω...Τώρα αν μου είπε μπούρδες τι να σας πω δε ξέρω...Ότι μου είπε σας λέω.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το βρίσκεις στα 350 περίπου το απλό στα 400 το κεραμικό από κινα.Ποιός θα δώσει 600 ευρώ για να το πάρει από εδώ?η διαφορά είναι τεράστια λέμε.
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Το εχω 2 μήνες το mi6 6/64 και το έχω ευχαριστηθεί το μόνο λάθος που έκανα ήταν ότι έπρεπε να ειχα πάρει το 128gb εξαρχής και τώρα από βδομάδα περιμένω το κεραμικό.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τη βασική έκδοση την κόβω κάπου 470€...Θα δείξει σύντομα :)

 

Μακάρι να έρθει σε τέτοια τιμή

Αλλά το αποκλείω

Αλλά έχει δίνει

Το note 2 το έφερε πολύ καθυστερημένα και στα 700 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Αρνητικό τι θεωρείτε παιδιά για το τηλέφωνο;Ποιον θεωρείτε αποτρεπτικό παράγοντα;

Εγω το δουλευω λιγο πανω απο ενα μηνα

Αρνητικο δεν εχω βρει πανω του...

Αν με το στανιο πρεπει να βρει κανεις κατι ειναι οτι δεν εχει 3.5 jack

Aλλα σου εχουν ανταπτορακι μεσα και βαζεις κανονικα τα ακουστικα σου.

Επισης υπαρχει ανταπτορακι απο usb type c που βγαζει 2 εξοδους, μια για τα ακουστικα κι η αλλη για να φορτιζεις ταυτοχρονα.

Το κινητο ειναι οτι καλυτερο εχει βγαλει η xiaomi εως τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ενώ και με αυτό, κάνεις τα ακουστικά σου Bluetooth. Και επιπλέον πολύ χρήσιμο για να παίζεις μουσική σε εξωτερικά ηχεία

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα η έλλειψη της μπάντας 20 του 4g είναι dealbreaker για οποιοδήποτε κινητό.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα η έλλειψη της μπάντας 20 του 4g είναι dealbreaker για οποιοδήποτε κινητό.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Καλημέρα, τι πάροχο κινητής έχεις και που ακριβώς σε εμποδίζει η έλλειψη στην καθημερινότητα σου ? Με ενδιαφέρει γιατί το διαβάζω απο αρκετούς αλλά δεν το εξηγεί κανείς τι πρακτικά σημαίνει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τι πάροχο κινητής έχεις και που ακριβώς σε εμποδίζει η έλλειψη στην καθημερινότητα σου ? Με ενδιαφέρει γιατί το διαβάζω απο αρκετούς αλλά δεν το εξηγεί κανείς τι πρακτικά σημαίνει. Ευχαριστώ.
Έχω cosmote. Υπόψιν ότι είμαι επαρχία (καθώς ακούω από αρκετούς ότι στην Αθήνα δεν έχουν θέμα με την έλλειψη της, προφανώς λόγω της πυκνής κάλυψης από τις άλλες 2 μπάντες). Όντας κάτοχος του mi5 που επίσης δεν είχε την μπάντα 20 αντιμετώπιζα το φαινόμενο της μετάπτωσης σε edge από 4g. Το μεγάλο πλεονέκτημα της μπάντας 20 είναι η μεγάλη διεισδυτικοτητά της και η κάλυψη μεγάλων αποστάσεων. Μέσα σε κτήρια συνεπώς και ιδιαίτερα σε ισόγεια και χαμηλούς ορόφους αλλά και στην ύπαιθρο το κινητό δεν είχε 4g. Επίσης επειδή ενδεχομένως η cosmote δεν είχε ιδιαίτερα καλό δίκτυο 3g καθώς προτίμησε την απευθείας μετάβαση σε δίκτυα 4ης γενιάς, το κινητό δεν έπιανε συχνά και καλό 3g - H+. Όλα τα παραπάνω και συγκρινόμενο με ένα lumia 920 ετους 2012, το οποίο έπιανε παντού σχεδόν 4g (τα δούλευα ταυτόχρονα πολλές φορές) με οδήγησαν στην απόφαση να δώσω το εξαιρετικό κατά τα άλλα Mi5. Για άλλον προτεραιότητα μπορεί να είναι ο επεξεργαστής και η μνήμη πχ, αν είναι gamer. Εμένα προτεραιότητα είναι η συνδεσιμοτητα του κινητού καθώς χρησιμοποιώ πολύ 4g και το κινητό ως hotspot. Και στο κάτω κάτω είναι ένα τεχνολογικό feature το οποίο είναι απαραίτητο πλέον σε όλη την Ευρώπη, ας το βάλουν και ας ανεβάσουν λίγο την τιμή, δε χάθηκε ο κόσμος.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Έχω cosmote. Υπόψιν ότι είμαι επαρχία (καθώς ακούω από αρκετούς ότι στην Αθήνα δεν έχουν θέμα με την έλλειψη της, προφανώς λόγω της πυκνής κάλυψης από τις άλλες 2 μπάντες). Όντας κάτοχος του mi5 που επίσης δεν είχε την μπάντα 20 αντιμετώπιζα το φαινόμενο της μετάπτωσης σε edge από 4g. Το μεγάλο πλεονέκτημα της μπάντας 20 είναι η μεγάλη διεισδυτικοτητά της και η κάλυψη μεγάλων αποστάσεων. Μέσα σε κτήρια συνεπώς και ιδιαίτερα σε ισόγεια και χαμηλούς ορόφους αλλά και στην ύπαιθρο το κινητό δεν είχε 4g. Επίσης επειδή ενδεχομένως η cosmote δεν είχε ιδιαίτερα καλό δίκτυο 3g καθώς προτίμησε την απευθείας μετάβαση σε δίκτυα 4ης γενιάς, το κινητό δεν έπιανε συχνά και καλό 3g - H+. Όλα τα παραπάνω και συγκρινόμενο με ένα lumia 920 ετους 2012, το οποίο έπιανε παντού σχεδόν 4g (τα δούλευα ταυτόχρονα πολλές φορές) με οδήγησαν στην απόφαση να δώσω το εξαιρετικό κατά τα άλλα Mi5. Για άλλον προτεραιότητα μπορεί να είναι ο επεξεργαστής και η μνήμη πχ, αν είναι gamer. Εμένα προτεραιότητα είναι η συνδεσιμοτητα του κινητού καθώς χρησιμοποιώ πολύ 4g και το κινητό ως hotspot. Και στο κάτω κάτω είναι ένα τεχνολογικό feature το οποίο είναι απαραίτητο πλέον σε όλη την Ευρώπη, ας το βάλουν και ας ανεβάσουν λίγο την τιμή, δε χάθηκε ο κόσμος.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Εφόσον είναι αντικείμενο εργασίας τότε υπάρχει λόγος να έχεις την απαίτηση, για τον μέσο χρήστη όμως είναι ένα feature (όπως σωστά αναφέρεις) που μάλλον δεν θα πολυκαταλάβει την έλλειψη του. Τώρα γιατί δεν το προσθέτει η xiaomi είναι μάλλον σπαζοκεφαλιά.. Σε ευχαριστώ για το κείμενο , με κάλυψες και με το παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα γιατί δεν το προσθέτει η xiaomi είναι μάλλον σπαζοκεφαλιά.

Οι συσκευές που προορίζονται για την Κίνα δεν έχει νόημα να έχουν Β20 γιατί εκεί η μπάντα δεν χρησιμοποιείται. Απ'ότι γνωρίζω, η Β20 δεν χρησιμοποιείται ούτε στην Ινδία (βασική αγορά για όλες της εταιρίες).

Η Xiaomi, σε ότι προορίζει και για την Ευρωπαϊκή αγορά το ονομάζει Global ή Internasional version και του βάζει Β20.

Γενικά πάντως, η Ευρώπη προς το παρόν δεν φαίνεται να απασχολεί και πολύ την Xiaomi και αυτό φαίνεται ξεκάθαρα στις συσκευές που βγάζει.

Για το ότι εισάγουν οι εταιρίες στην Ελλάδα (και στην Ευρώπη) συσκευές χωρίς Β20 (η οποία παρεμπιπτόντως είναι σοβαρότατη μπάντα και χρησιμοποιείται κατά κόρον σε ολόκληρη την Ευρώπη) δεν φταίει η Xiaomi.

 

Επίσης: Θα δείς οτι οι συσκευές που φέρνει "επίσημα" η Xiaomi Greece (η infoquest δηλαδή) είναι επιλεγμένες και έχουν όλες Β20 (εάν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος). Αύριο λένε οτι θα παρουσιάσουν και το mi6 επίσημα. Περιμένω να δώ τί θα γίνει με την Β20. :rolleyes:

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εδω που τα λεμε, θα μπορουσε να βαζει στις ναυαρχιδες της.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εδω που τα λεμε, θα μπορουσε να βαζει στις ναυαρχιδες της.

Όχι απλά θα μπορούσε...αλλά για μένα θα ΕΠΡΕΠΕ!

Δείχνει το πόσο υπολογίζει την Ευρωπαϊκή αγορά. :cool:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά θα μπορούσε...αλλά για μένα θα ΕΠΡΕΠΕ!

Δείχνει το πόσο υπολογίζει την Ευρωπαϊκή αγορά. :cool:

Συμφωνώ με τη πρώτη σου διαπίστωση.

Για τη 2η θα πω ότι δεν υπολογίζει περισσότερο τις εκτός πόλεων περιοχές μιας και η 800άρα μπάντα, λόγω διεισδυτικότητας και δύναμης επιλέγεται στην κατά βάση στην επαρχία.

Αλλά ναι, είναι γνωστό fail...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Άρα να πάμε σε honor 9 που έχει 20άρα;

 

Αν το τιμολογησει η infoquest κοντά 500 ευρώ τότε Huawei p10, honor 9, lg g6 ακόμη και αν είχε το σέρβις της στο Βλαδιβοστοκ θα είναι πιο δελεαστικες προτάσεις από το mi6 για μένα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...