Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Nexus 4


CjGeorgio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αγόρασε από το ebay το digitizer και άλλαξε το μόνος σου.Είναι εύκολο.δες κάποιο diy από YouTube
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα μου έπεσε και εμένα το αγαπημένο μου Nexus 4...

[ATTACH]45374[/ATTACH]

Τελικά αξίζει η αλλαγή της οθόνης στην procordia ή με τα 2πλάσια (περίπου) λεφτά παίρνεις το Nexus 5;

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα! S O S !!!! Μου επεσε κατω το κινητο κ εσπασε η οθόνη κ δυστυχώς δεν λειτουργεί το touch!!! Κανείς καμια ιδέα να παραγείλω οθόνη απο κάπου; H αντικατάσταση μετά είναι εύκολη; Βρήκα από εδω..

http://www.ebay.com/itm/Replacement-LCD-Screen-Display-Touch-Digitizer-for-LG-E960-Google-Nexus-4-Tool-/400717611938?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item5d4ca183a2

Παίζει να βρώ και φθηνότερα με γρήγορο shipping?Ευχαριστώ

Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! S O S !!!! Μου επεσε κατω το κινητο κ εσπασε η οθόνη κ δυστυχώς δεν λειτουργεί το touch!!! Κανείς καμια ιδέα να παραγείλω οθόνη απο κάπου; H αντικατάσταση μετά είναι εύκολη; Βρήκα από εδω..

http://www.ebay.com/itm/Replacement-LCD-Screen-Display-Touch-Digitizer-for-LG-E960-Google-Nexus-4-Tool-/400717611938?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item5d4ca183a2

Παίζει να βρώ και φθηνότερα με γρήγορο shipping?Ευχαριστώ

 

γιατί ebay.com ;

 

ebay.co.uk http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XLCD+Screen+Display+%26+Touch+Digitizer+for+LG+E960&_nkw=LCD+Screen+Display+%26+Touch+Digitizer+for+LG+E960&_sacat=0&_from=R40

 

Ποια γρήγορα αν θες amazon.co.uk

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

 

Σωστα! Έτσι κ αλλιώς αγγλία κοίταζα. Η οθόνη πάντως ανάβει κανονικά. Μόνο το touch δν λειτουργεί. Μήπως να ψάξω μονο για digiter?

Link to comment
Share on other sites

Σωστα! Έτσι κ αλλιώς αγγλία κοίταζα. Η οθόνη πάντως ανάβει κανονικά. Μόνο το touch δν λειτουργεί. Μήπως να ψάξω μονο για digiter?

 

αμα ανάβει η οθόνη , φυσικά και θες μόνο digiter, δεν χρειάζεται να δώσεις παραπάνω λεφτά

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

αμα ανάβει η οθόνη , φυσικά και θες μόνο digiter, δεν χρειάζεται να δώσεις παραπάνω λεφτά

Είδα στο youtube οτι είναι ψιλοδύσκολο να κολλήσει και το φοβάμαι..και επίσης η Lg αλλάζει όλη την οθόνη, που σημαίνει είναι compact!

Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

Είδα στο youtube οτι είναι ψιλοδύσκολο να κολλήσει και το φοβάμαι..και επίσης η Lg αλλάζει όλη την οθόνη, που σημαίνει είναι compact!

Παιδιά αν πάρω οθόνη unoficial παίζει να έχω θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν πάρω οθόνη unoficial παίζει να έχω θέμα;

Δεν θα εχει τη ιδια ποιότητα με την γνησια, αλλα λογικα δεν θα υπαρχει καποιο αλλο προβλημα,εγγυηση δεν θα εχεις..

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα έιχα και γω το ιδιο προβλημα: Ράγισε ελαχιστα πανω δεξιά η οθόνη με αποτελεσμα να χαθεί το touch στο πανω μισο της(η οθονη δουλευει κανονικα).

Σκεφτόμουν ουτως η αλλως να το πουλησω για να παρω το moto g lte.

 

Πιστέυετε οτι θα μπορω να το πουλησω σε αυτη την κατασταση;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Προσφατα έιχα και γω το ιδιο προβλημα: Ράγισε ελαχιστα πανω δεξιά η οθόνη με αποτελεσμα να χαθεί το touch στο πανω μισο της(η οθονη δουλευει κανονικα).

Σκεφτόμουν ουτως η αλλως να το πουλησω για να παρω το moto g lte.

 

Πιστέυετε οτι θα μπορω να το πουλησω σε αυτη την κατασταση;

 

για ανταλλακτικα ναι.:O

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πριν λιγο μου εσπασε κι εμενα η οθονη κατω αριστερα.Λειτουργουν ολα κανονικα,εκτος απο το touch στα soft keys.Παλι καλα,αμα το γυρισω στο πλαι,πανε κι αυτα στο πλαι και μπορω και το λειτουργω.Αυριο το πρωι θα παρω τηλ στην procordia,αλλα παραλληλα κοιταω και για third party.Αξιζει λετε?Αν θελει 134,με 200 αγοραζω καινουριο,δεν συμφερει πιστευω.
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σε μένα δεν δουλεύει η lcd. Έχετε να προτείνετε αξιόπιστο και όσο δυνατόν φθηνότερο πωλητή για οθόνη;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Παλιά συζήτηση, αλλά την ανασταίνω γιατί έχω πρόβλημα με το digitizer... (η οθόνη είναι ΟΚ).

Έχω αγοράσει το ανταλλακτικό και έψαξα λίγο να βρω μάστορα να το αλλάξει αλλά δεν το αναλαμβάνουν, ένας είπε ότι ειδικά για το Nexus 4 υπάρχει μεγάλος κίνδυνος κατά την εργασία να καταστραφεί η οθόνη, οπότε δεν αναλαμβάνουν αλλαγή μόνο digitizer.

 

αγόρασε από το ebay το digitizer και άλλαξε το μόνος σου.Είναι εύκολο.δες κάποιο diy από YouTube

 

Είδα... και δεν φαίνεται καθόλου εύκολο... Εκτός από άπειρη υπομονή, χρειάζεται να ζεσταίνεις το κινητό για να μαλακώσει η κόλλα σε κατάλληλη θερμοκρασία, όχι πολύ ζέστη και το καταστρέψεις αλλά ούτε λίγη ζέστη και ζοριστείς να ξεκολλήσεις με κίνδυνο να σπάσεις κάτι. Μετά, χρειάζεσαι ένα κατάλληλο διαλυτικό για να φύγει η παλιά κόλλα, και για την συγκόλληση χρειάζεσαι κάποια κατάλληλη κόλλα.

 

Προσωπικά, πιάνουν τα χέρια μου, αλλά φοβάμαι ότι θα καταστρέψω κάτι... Όποιος το έχει κάνει με επιτυχία, ας μας δώσει τα φώτα του...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλημερα, ξερετε κανεναν αξιοπιστο πωλητη η σαιτ να παρω digitizer+οθονη? Ειχε σε καποιο σημειο η οθονη προβλημα με το Touch και σημερα μου επεσε (χωρις να σπασει η οθονη) και δεν δουλευει σχεδον καθολου το digitizer. Ευχαριστω εκ των προτερων :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , προχθες επεσε το κινητο κατω και ολη η δεξια μερια μονο του touch screen εχει νεκρωσει . Δεν εχει σπασει καθολου απλα οταν παταω σε μια εφαρμογη ή καποιο γραμμα απο το πληκτρολογιο που εχω στα δεξια δεν ανταποκρινεται. Ξερετε ποσο θα παει αν το στειλω procordia για φτιαξιμο εκτος εγγυησης? Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπερα παιδια..ακομα εχω το LG NEXUS 4 ... Μετα απο τοσα χρονια λειτουργιας ειμαι ευχαριστημενος διχως κανενα θεμα....Απλα εφαγε μια στουκα και το τζαμακι εχει κανει ραγισματα κ δν δουλευει η αφη ...και ολοι μ ζητανε απο 70€ εως 140€ ...

Υπαρχει καποια λυση;Ευχαριστω...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Aν πιάνουν τα χέρια σου ή κάποιου γνωστού σου,αγοράζεις οθόνη από ebay ή amazon και την βάζεις μόνος σου.Kόστος 30-35€ μαζί με μεταφορικά.Δες κανένα βιντεάκι στο youtube,και αν νομίζεις ότι μπορείς να τα καταφέρεις,κάνεις την αγορά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Nexus 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...