Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Nexus 4


CjGeorgio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν τις συχρονιζω με το gmail τις εχω αποθηκευσει απο kies σε μορφη αρχειου spb....τι κανουμε εδω?

 

Ρε μεγάλε μου έχεις και high end συσκευή και δε ξέρεις να μεταφέρεις επαφές? Από κάτι τέτοιους πλούτισε ο γερμανός.πήγαινε στις επαφές σου και κάνε εξαγωγή σε αρχείο στον εξωτερικό χώρο και μετά μέσω dropbox η με Bluetooth στείλε τες στο nexus.Και παρεμπιπτόντως εδώ είναι το thread του nexus για Γενικές απορίες ΑΡΧΑΡΙΩΝ περί android υπάρχουν άλλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν τις συχρονιζω με το gmail τις εχω αποθηκευσει απο kies σε μορφη αρχειου spb....τι κανουμε εδω?

http://unsarcastic.blogspot.gr/2012/06/restore-or-copy-contacts-from-kies-to.html?m=1

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

 

Φιλε σ'ευχαρηστω για την βοηθεια σου και το χρονο σου γιατι μερικοι μονο ξερουν να ειρωνευοντε και να κανουν τους εξυπνους

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σ'ευχαρηστω για την βοηθεια σου και το χρονο σου γιατι μερικοι μονο ξερουν να ειρωνευοντε και να κανουν τους εξυπνους

 

Άσχετα με την ειρωνεία, συμφωνώ ότι θέματα γενικά για το android δεν έχουν θέση στο επίσημο topic καμιάς συσκευής.

Στο λέω φιλικά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με την ειρωνεία, συμφωνώ ότι θέματα γενικά για το android δεν έχουν θέση στο επίσημο topic καμιάς συσκευής.

Στο λέω φιλικά.

 

Συμφωνω φιλε και εχεις δικιο σ'αυτο αλλα ο τυπος δεν ξερει να μιλαει.......απλα κολησα και ηθελα μια γρηγορη απαντηση ενω ειναι τοσο ευκολο...

IPhone 15 Pro 

Link to comment
Share on other sites

Ρε μεγάλε μου έχεις και high end συσκευή και δε ξέρεις να μεταφέρεις επαφές? Από κάτι τέτοιους πλούτισε ο γερμανός.πήγαινε στις επαφές σου και κάνε εξαγωγή σε αρχείο στον εξωτερικό χώρο και μετά μέσω dropbox η με Bluetooth στείλε τες στο nexus.Και παρεμπιπτόντως εδώ είναι το thread του nexus για Γενικές απορίες ΑΡΧΑΡΙΩΝ περί android υπάρχουν άλλα.

Από κάτι τέτοιους πλούτισε ο γερμανός και από κάτι τέτοιους σαν εσένα η Ελλάδα είναι εδώ που είναι.Από κάτι τέτοιους σαν έσενα που δεν ξέρουν να συμπεριφέρονται.Ναι θα μπορούσε να κάνει σε άλλο thread την ερώτηση αλλά είναι τραγικό να επιτιθέσαι ετσι.Συγνώμη που ξέφυγα και εγώ απο το θέμα.Στο θέμα μας τώρα...

Το κινητό μου έβγαλε μια μέρα με 4 ώρες ανοιχτή οθόνη(στο 30% η φωτεινότητα),ανοιχτο wifi 1 ώρα,4 ώρες bluetooth και 30 λεπτά ομιλία.Δεν έχω πειράξει τίποτα.Καλά είναι ;

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά με βάλατε στη θέση μου.πραγματικά όμως.αισθάνομαι τόσο άσχημα τώρα.Είμαι και εγώ η αιτία που η Ελλάδα έφθασε εδώ που έφθασε.έπρεπε να το ακούσω σε ένα forum τεχνολογίας για να σιγουρευτώ.άντε ρε σοβαρευτείτε νυχτιάτικα.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά απορώ με την ανεκτικότητα των moderators. Είναι συγκεκριμένα τα άτομα που χαλάνε την εικόνα των threads για το N4, μη σεβούμενοι τον βασικότερο κανόνα του forum.

Για τελευταία φορά αν ΔΕΝ θέλετε να βοηθήσετε ΜΗΝ απαντάτε. Η ανοχή των υπόλοιπων χρηστών έχει φτάσει στα όρια της.

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά απορώ με τα όρια σας.αφού συγκεκριμένα άτομα χαλάνε το forum με το να το παίζουν έξυπνοι και ειρωνες, έχετε κάθε δικαίωμα να κάνετε ένα report σε κάποιον moderator και να επιληφθεί του θέματος.Εάν νομίζετε ότι το να λες σε κάποιον να ανοίξει τα μάτια του είναι χειρότερο από το να ρωτάει κάποιος άσχετα και άκυρα πράγματα ανά δύο σελίδες, πραγματικά κάντε report.Και αν κάποιον τον ενοχλεί ο τρόπος έκφρασης ας το πει.Επίσης υπάρχει το report και για αυτό.μα πραγματικά απορώ δηλαδή.άκου χαλάνε και το forum..τι άλλο θα ακούσουμε δεν ξέρω.Και μη μου μιλάτε μέσω τρίτων παιδιά δεν την μπορώ τόση ευγένεια.Και ναι έχω τις μέρες μου και στραβό ξύπνησα και πιαστηκα από ότι βρήκα.αν ενοχλείστε report me.
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που γενικά κρατώ χαμηλούς τόνους όλα αυτά τα χρόνια θα ήθελα να σχολιάσω αλλα και να υποστηρίξω εν μέρη των firekostas.

 

Και να έχουμε κολλήσει σε κάτι απλό οπως στην συγκεκριμένη φάση να μεταφέρουμε τον τηλεφωνικό μας κατάλογο, δεν μπορούμε να κάνουμε flood έτσι απλά ενα thread.

 

Όντως έχωντας android ναυαρχίδες επι σειρά κάποιων ετών ο scrorpio 3 θα μπορούσε να γνωρίζει οτι και μέσω της Google μπορεί να γίνει αλλα και το πολύ απλό export απο το μενού των επαφών.

Βέβαια τώρα με vanilla Android θα είναι πιο ευκολο να καταλάβει πως συγχρονίζουν οι επαφές με το google mail.

 

@Scrorpio 3: Μια ευκολη λύση επίσης για να κάνεις edit και μεταφορά επαφών είναι το my phone explorer που η ανάπτυξη του κρατά απο τις εποχές των Sony Ericson non android.

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά απορώ με τα όρια σας.αφού συγκεκριμένα άτομα χαλάνε το forum με το να το παίζουν έξυπνοι και ειρωνες, έχετε κάθε δικαίωμα να κάνετε ένα report σε κάποιον moderator και να επιληφθεί του θέματος.Εάν νομίζετε ότι το να λες σε κάποιον να ανοίξει τα μάτια του είναι χειρότερο από το να ρωτάει κάποιος άσχετα και άκυρα πράγματα ανά δύο σελίδες, πραγματικά κάντε report.Και αν κάποιον τον ενοχλεί ο τρόπος έκφρασης ας το πει.Επίσης υπάρχει το report και για αυτό.μα πραγματικά απορώ δηλαδή.άκου χαλάνε και το forum..τι άλλο θα ακούσουμε δεν ξέρω.Και μη μου μιλάτε μέσω τρίτων παιδιά δεν την μπορώ τόση ευγένεια.Και ναι έχω τις μέρες μου και στραβό ξύπνησα και πιαστηκα από ότι βρήκα.αν ενοχλείστε report me.

 

Δοξασει. Το εχουμε πει τοσες φορες...Αχρηστα post, search buttons...Συνεχεια οι ιδιες συζητησεις. Μια φορα δεν εχει υπαρξει που να μπω και να διαβασω πραγματικα χρησιμα post η κατι που δεν εχει απαντηθει.

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει τι επίσημο thread του NEXUS 4 με το tracking number της παραγγελίας σου ίσως? Οκ ίσως να ήμουν λίγο ειρωνικός αλλά πες μου λίγο αν είναι το σωστό μέρος για να εκφράσεις την απορία σου.
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει τι επίσημο thread του NEXUS 4 με το tracking number της παραγγελίας σου ίσως? Οκ ίσως να ήμουν λίγο ειρωνικός αλλά πες μου λίγο αν είναι το σωστό μέρος για να εκφράσεις την απορία σου.

 

και συ ρε αγορινα σπαταλησες 2 με 3 ποστ απλα για να του την πεις αντι απλα να απαντησεις κανονικα;και με κανεις και μενα και σπαταλαω αλλο ενα....

Link to comment
Share on other sites

Firekostas εντάξει το καταλαβαμε οτι έχεις γνώσεις και είσαι ξερολας αλλά μήπως το παρά Τράβας με τον τρόπο σου να μιλάς ειρωνικά στον οποιοδιποτε κάνει μια ερώτηση που έχει απαντηθεί ποιο πριν;

κοψε λίγο την ειρωνία. Δεν ρωτάνε αποκλειστικά εσένα. Μια χαρά φόρουμ είναι πολλοί έχουν απορίες και μπαίνουν εδώ να της λύσουν να πληροφορηθούν και οι γνώστες να βοηθάνε.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει τι επίσημο thread του NEXUS 4 με το tracking number της παραγγελίας σου ίσως? Οκ ίσως να ήμουν λίγο ειρωνικός αλλά πες μου λίγο αν είναι το σωστό μέρος για να εκφράσεις την απορία σου.

 

Εισαι λαθος. Διαφωνω με τον τροπο σου.

Eπρεπε να βαλεις epic facepalm, αυτο ηταν απλο.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι πληροφοριακα.Δεν ειμαι ξερολας,ειμαι ξεραπολας.Επισης αλλη δουλεια δεν εχω και ασχολουμαι οοοοοοολη μερα με το να διορθωνω κοσμο.Οποιος δεν γουσταρει το χω ξαναπει,report me.Αλλα μετα θα αρχισω και γω για το οποιοδηποτε flood,flame,off topic,και γενικως ΑΚΥΡΟ POST.Οι κανονες του forum υπαρχουν για ολους οχι μονο για εμενα που προκαλω και ειρωνευομαι.

 

P.s. Με τον φιλο τα ειπαμε και με pm και ολα ειναι οκ.Η ζωη συνεχιζεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα πιθανόν να αγοράσω το nexus 4 και θα ήθελα να έχω τη γνώμη σας στο αν θα τρέχει απροβλημάτιστα την επερχόμενη kitkat έκδοση ?
Not a fanboy. Just a minimal fan.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πιθανόν να αγοράσω το nexus 4 και θα ήθελα να έχω τη γνώμη σας στο αν θα τρέχει απροβλημάτιστα την επερχόμενη kitkat έκδοση ?

 

Άνετα φίλε..

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Nexus 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...