Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Nexus 4


CjGeorgio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο sgs2 τραβουσα βίντεο και όταν ήθελα να το ανεβασω στο YouTube από την συσκευή μου έλεγε σε τι ανάλυση θέλω να ανεβη. Στο nexus 4 δεν βρήκα κάτι τέτοιο...
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο sgs2 τραβουσα βίντεο και όταν ήθελα να το ανεβασω στο YouTube από την συσκευή μου έλεγε σε τι ανάλυση θέλω να ανεβη. Στο nexus 4 δεν βρήκα κάτι τέτοιο...

 

Επισης μιας και λες για αναλυση,εχω δει οτι οποτε ανεβαζω φωτο σε social μου ριχνει την αναλυση

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Επισης μιας και λες για αναλυση,εχω δει οτι οποτε ανεβαζω φωτο σε social μου ριχνει την αναλυση

 

Ναι και σε εμένα.τώρα εβγαλα κάτι φωτογραφίες απο την επαγγελματικια μου μηχανή και της πέρασα στο κινητό στην camera.αυτόματα ανέβηκαν και στο dropbox και της ανεβασα στο facebook απο το κινητό. Από το κινητό κατάλαβα διάφορα στην ανάλυση από την κάμερα όμως όχι..

Το βίντεο δεν έχει επιλογή να επιλεξω σε τι ανάλυση θέλω να ανέβει. Κακό αυτό. Δεν έχω λάπτοπ για να δω αν μου βγάζει επιλογή μα παίξει 1080P.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον για ότι αφορά εφαρμογές θα πρέπει να απευθυνθείτε στο Android forum. Δεύτερον οι φωτογραφίες στο facebook και στο twitter έχουν ανάλυση πολύ χαμηλότερη από αυτήν της κάμερας του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Με αυτή την χρήση ( που πολλές φορές κάνω και εγώ ) ότι κέρνελ και να βάλεις το ίδιο θα σου κρατάει. Το λέω εγώ που έχω περάσει από σχεδόν όλους ( faux - ελληνα - αερα - ) και αφού ξεκίνησα από του τρελοπορταγάλλου κατέληξα πάλι σε αυτόν.

μια απο τα ιδια και δω

 

Με χαλαρη χρηση και κλεισυο το βραδυ μιαμιση μερα...δοκιμαζεις και αν δεν σου κανει την βγαζεις...μαγεια του νεξους...

τιποτα ιδιαιτερο δλδ,με φρανκο τα ιδια

 

Κ γω με Φράνκο 140 κ paranoid φρέσκια.. Δεν είμαι ικανοποιημένος....

Τον airkernel apo που τον κατεβάζουμε??? Με paranoid 3.60 εχεις δοκιμάσει κ συ??

απο το app store(ios)

 

πρόσεχε μόνο γιατί νομίζω ότι θέλει πρώτα reset kernel και μετά πέρασμα τον ΄΄αέρα΄΄

 

το βασικοτερο μειον του φρανκο(κιλλερ)

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια και δω

 

 

τιποτα ιδιαιτερο δλδ,με φρανκο τα ιδια

 

 

απο το app store(ios)

 

 

 

Αντε Κοψε τις ειρωνίες ρε..εσύ κ ο άλλος... Το έχετε ξεφτιλίσει εδώ μέσα... Ειρωνες.. Ξερολες... Άντε να πούμε..!!

Αν δεν γουσταρετε να απαντάτε μην σχόλιαζετε..

Λες κ είμαι υποχρεωμένος να ξέρω τα παντα..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Αντε Κοψε τις ειρωνίες ρε..εσύ κ ο άλλος... Το έχετε ξεφτιλίσει εδώ μέσα... Ειρωνες.. Ξερολες... Άντε να πούμε..!!

Αν δεν γουσταρετε να απαντάτε μην σχόλιαζετε..

Λες κ είμαι υποχρεωμένος να ξέρω τα παντα..!!

 

Εχω να σου κάνω μία πρόταση. Σου αγοράζω το nexus μπας και πάρεις άλλο και σταματήσεις να ποστάρεις στο τοπικ.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εχω να σου κάνω μία πρόταση. Σου αγοράζω το nexus μπας και πάρεις άλλο και σταματήσεις να ποστάρεις στο τοπικ.

 

Νατος ...πετάχτηκε κ ο άλλος...!!! Σαν να μην πω τι....

Εγώ λέω κοψτε το...το έχετε καταντήσει αηδία....

Ή κάντε ενα δικο σας νήμα κ μιλάτε οι δυο σας...ή να βαζετε μέσα σε αυτό οποίοι είναι του (επιπέδου σας...)

Διαφορετικά βουλωστε το...!!!!

Γέμισαν τα φόρουμ απο κάτι τετοιους ντεμεκ χάκερς...!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

αντε να απαντησω λογικα.

 

εχεις φλασαρει PA κ Franco...

 

και ρωτας που βρισκουμε τον airkernel?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Νατος ...πετάχτηκε κ ο άλλος...!!! Σαν να μην πω τι....

Εγώ λέω κοψτε το...το έχετε καταντήσει αηδία....

Ή κάντε ενα δικο σας νήμα κ μιλάτε οι δυο σας...ή να βαζετε μέσα σε αυτό οποίοι είναι του (επιπέδου σας...)

Διαφορετικά βουλωστε το...!!!!

Γέμισαν τα φόρουμ απο κάτι τετοιους ντεμεκ χάκερς...!!!

 

ε μα τα θέλει ο μώλος σου ρε φίλε, τώρα σοβαρά γιατί θα μας τρελάνεις.....εχεις πέρασει p. a έχεις περάσει Kernel και ρωτάς πως θα περάσεις άλλον kernel ?

Δηλαδή Ε Λ Ε Ο Σ !!!!!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις..ξεκολατε ρε...!! Εβαλα. Μετα την codefire x που ειχα κανα τριμηνο..την paranoid... Παντα είχα κερνελ φράκο..απο το app του που εχω στην συσκευή κάνω αναβάθμιση κερνελ..απο 139 στον 140 κ παει λεγοντας...

Δεν έτυχε να ξανά περάσω άλλον διαφορετικό...

Τον τροπο τον ξέρω...που να τον βρω δεν ξέρω......που είναι το περίεργο...

Τώρα θα μου πείτε παλι εσείς οι γνωστικοί... Στο xda φυσικά...!!!

Το ξέρω κ αυτό..αλλά μπήκα κ εκεί κ μπερδευτικα πιο πολύ..!!

Που είναι το παράξενο κ το κακό εξηγηστε μου...!!!

Προς τι δηλαδή τόση κακια κ ειρωνια μαζι...????

Ντροπή κ άισχος...!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

αντε να απαντησω λογικα.

 

εχεις φλασαρει PA κ Franco...

 

και ρωτας που βρισκουμε τον airkernel?

 

Καλα κανει και ρωταει γιατι δεν ειναι στο ιδιο νημα για ολες τις ρομ στο xda.ειναι στο android development ...επισης γιαυτο ειναι και το νημα εδω για να κανουμε την ζωη πιο ευκολη των αλλων που ειναι ακομα newbies.

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανει και ρωταει γιατι δεν ειναι στο ιδιο νημα για ολες τις ρομ στο xda.ειναι στο android development ...επισης γιαυτο ειναι και το νημα εδω για να κανουμε την ζωη πιο ευκολη των αλλων που ειναι ακομα newbies.

 

υπάρχουν και οι μηχανές αναζήτησης .........

Παντως να ξέρεις και εχει υποθεί κάποιες σελίδες πιο πριν, υπάρχουν κάποια άτομα που έχουν ψιλοαπομακρυνθεί από το τοπικ γιατί διαβάζουν ανούσια πράγματα και πίστεψέ με έχουν γνώσεις και υποδομή να βοηθήσουν αρκετό κόσμο.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανει και ρωταει γιατι δεν ειναι στο ιδιο νημα για ολες τις ρομ στο xda.ειναι στο android development ...επισης γιαυτο ειναι και το νημα εδω για να κανουμε την ζωη πιο ευκολη των αλλων που ειναι ακομα newbies.

Ευχαριστώ φιλέ...αστους δεν πειράζει...

Αντί αυτοι που υποτιθετε ξέρουν τα παντα..να βοηθάνε εδώ μέσα άσχετους σαν κ μένα ....

Κοροϊδεύουν κ ειρωνευονται οτι αυτοι κρίνουν (γελοίο).......

Τι να πεις... Έτσι που κανουν όμως στο τέλος δεν θα μπαίνει κανεις εδώ κ θα μείνουν οι δυο τους...

Ας τα βλέπουν οι admins αυτά που τους αφήνουν να αλώνιζουν....!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλέ...αστους δεν πειράζει...

Αντί αυτοι που υποτιθετε ξέρουν τα παντα..να βοηθάνε εδώ μέσα άσχετους σαν κ μένα ....

Κοροϊδεύουν κ ειρωνευονται οτι αυτοι κρίνουν (γελοίο).......

Τι να πεις... Έτσι που κανουν όμως στο τέλος δεν θα μπαίνει κανεις εδώ κ θα μείνουν οι δυο τους...

Ας τα βλέπουν οι admins αυτά που τους αφήνουν να αλώνιζουν....!!!

 

μην το συνεχίζεις ρε καρντάση .......οι Mod ξέρουν πολυ καλά τι πρέπει να κάνουν, δεν χρειάζονται δημόσια παρότρυνση.....εξάλλου κάποιο άλλοι είχαν φορτωθεί σε άλλους για ανέβασμα αγγελιών και τους είχαν σβήσει σπαμ ποστ......

Τελειωσε το εδώ μπας και διαβάσουμε τίποτα ουσιαστικό

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν και οι μηχανές αναζήτησης .........

Παντως να ξέρεις και εχει υποθεί κάποιες σελίδες πιο πριν, υπάρχουν κάποια άτομα που έχουν ψιλοαπομακρυνθεί από το τοπικ γιατί διαβάζουν ανούσια πράγματα και πίστεψέ με έχουν γνώσεις και υποδομή να βοηθήσουν αρκετό κόσμο.

 

Φιλε το γνωριζω οτι υπαρχουν οι μηχανες αναζητησης αλλα γιαυτο πιστευω υπαρχουν τα διαφορα νηματα σε διαφορα forum για να βοηθουν και αλλους που δεν ξερουν .οσο αν εχουν απομακρυνθει αλλοι ειναι δικαιωμα τους.μακαρι ομως να γυρισοουν για να βοηθησουν και αυτοι με την σειρα τους...

Link to comment
Share on other sites

καλα κανει κ ρωταει,αλλα μου πηρε 2 δευτερολεπτα να γραψω στο google "nexus 4 airkernel" και να με παει στο αντιστοιχο νημα.απλα πραματα

 

θα τον δοκιμασω κ γω αν κ ειμαι ευχαριστημενος απο τους τελευταιους του φρανκο

 

Ναι ρε συ....αλλά κ πια η δουλεια του φόρουμ κ της ενότητας αυτής δηλ..??

Τοτε να καταργησουμε τα παντα κ να βαρά με όλοι οτι απορια εχουμε στο google...!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

μην το συνεχίζεις ρε καρντάση .......οι Mod ξέρουν πολυ καλά τι πρέπει να κάνουν, δεν χρειάζονται δημόσια παρότρυνση.....εξάλλου κάποιο άλλοι είχαν φορτωθεί σε άλλους για ανέβασμα αγγελιών και τους είχαν σβήσει σπαμ ποστ......

Τελειωσε το εδώ μπας και διαβάσουμε τίποτα ουσιαστικό

 

Εγώ να το τελειώσω..?? Εσενα περιμένω...

τι να διαβάσεις...???

εσύ τα ξέρεις όλα...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να το τελειώσω..?? Εσενα περιμένω...

τι να διαβάσεις...???

εσύ τα ξέρεις όλα...!!

 

καλά, συνεχισέ το μόνο σου, εγώ πλέον σηκώνω τα χέρια ψηλά και σταματάω εδώ :)

Αφού δεν μπορείς να καταλάβεις με την καμία....:blink:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σου αγοράζω το nexus μπας και πάρεις άλλο και σταματήσεις να ποστάρεις στο τοπικ.

 

+ απειρο.

Βαζω κι εγω χρηματα.

No hard feelings.

Link to comment
Share on other sites

+ απειρο.

Βαζω κι εγω χρηματα.

No hard feelings.

ψωμί δεν είχαμε, τυρί μας ήρθε......!!!

δεν το πουλάω ρε...έτσι για να σκασετε όλοι σας...!!!

Εδώ θα με έχετε να με τρώτε στην μάπα..!!

Απο το 2005 κ έχουμε ακόμα...!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι ξερω δεν υπαρχει κατι τετοιο.μπορεις να παιξεις με αλλα προγραμματα.φωτο μουσικη εχω το dropbox και με βολευει μια χαρα για μεταφορα

 

Συγνωμη αν σε πριζω!!!Τις επαφες πως τις μετεφερες??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τις κάνεις εξαγωγή σε κάποιο αρχείο και μετά εισαγωγή στον λογαριασμό gmail που έχεις. Μόλις συνδέσεις το nexus με τον λογαριασμό αυτό μπορείς να κάνεις συγχρονισμό επαφών και να κατέβουν όλες στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τις κάνεις εξαγωγή σε κάποιο αρχείο και μετά εισαγωγή στον λογαριασμό gmail που έχεις. Μόλις συνδέσεις το nexus με τον λογαριασμό αυτό μπορείς να κάνεις συγχρονισμό επαφών και να κατέβουν όλες στο κινητό.

 

Δεν τις συχρονιζω με το gmail τις εχω αποθηκευσει απο kies σε μορφη αρχειου spb....τι κανουμε εδω?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Nexus 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...