Jump to content

[myPOLL] Πόσες ίντσες είναι η οθόνη του smartphone σας;


ZZW30
 Κοινοποίηση

Πόσες ίντσες είναι η οθόνη του smartphone σας;  

935 members have voted

  1. 1. Πόσες ίντσες είναι η οθόνη του smartphone σας;

    • Έως και 4,7"
      99
    • Από 4,8" έως και 5,2"
      267
    • Από 5,3" έως και 5,7"
      473
    • Από 5,8" και μεγαλύτερη
      96


Recommended Posts

Eίχα 5.5 και γύρισα σε 5... Για μεταφορά το 5άρι είναι βολικότερο προφανώς, αλλά για μένα πάντα 5.5 είναι καλύτερα όσον αφορά τη χρήση της συσκευής... Από εκεί και πέρα η αλήθεια είναι οτιδήποτε συνηθίζεται, δηλ. και το 5άρι δε με χαλάει πλέον, αλλά νομίζω ότι όταν ξαναγοράσω συσκευή θα πάω για 5.5...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 194
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν ήρθε η ώρα να αντικαταστήσω το 5άρι και πήρα το LG V10 με την 5,7 οθόνη του (συν την γνωστή 2η οθόνη του) είχα τις αμφιβολίες μου αν θα με βόλευε το μέγεθος. Ε, αυτές οι αμφιβολίες έγιναν καπνός πριν περάσουν καν 48 ώρες και πολλές λέω... Είναι τέτοια η απόλαυση της μεγάλης οθόνης που εκμηδενίζει αυτόματα οποιαδήποτε άλλη τυχόν σκέψη. Και γενικά δεν έχω καμία δυσκολία στον χειρισμό του κινητού, χωρίς να έχω τίποτα τεράστια χέρια...Άλλωστε δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το τρικ που έχει το V10 με την σμίκρυνση της οθόνης. Απλά δεν μου χρειάζεται !

Όσο για μελλοντικά ούτε σκέψη φυσικά για κάτι μικρότερο, μεγαλύτερο ναι, αν έχει και μικρά bezels ακόμα καλύτερα...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

5.7 αναμένοντας the next big thing ;)
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

5" αλλά δεν το μπορώ με τίποτα, πιστεύω ότι στο επόμενο θα επιστρέψω στις 4 για να μπορώ να το δουλεύω με το 1 χέρι.

 

Ναι ρε νίτρο επιτέλους και κάποιος άλλος.

 

Είχα 5'' για 3 μήνες μόνο και δεν άντεξα πήγα πίσω σε 4.7 (z3 compact). Και τώρα με βλέπω να γυρίζω στις 4 αφού δεν υπάρχει κάτι άλλο σε android :(

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για πολύωρη χρήση οι πολλές ινζτες είναι ότι καλύτερο. Για χρήση κινητού 6". Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο ειναι αυτο που εκανε η samsung και θα το ακολουθησουν οι υπολοιποι σε 2 χρονια..

5.8΄σε σκαφος 5' .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο ειναι αυτο που εκανε η samsung και θα το ακολουθησουν οι υπολοιποι σε 2 χρονια..

5.8΄σε σκαφος 5' .

 

Οσο μικραινουν τα besels, αυτο θα γινεται με ολους.. ;)

 

(Και, οσο αναφορα "τους υπολοιπους", ριξε μια ματια και ΕΔΩ! ( http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_mix-8400.php ) ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ! την Samsung.. :)

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω μικρό χέρι και δάχτυλα το 5αρη μου είναι υπεραρκετό. Άσε που χωράει σε τσέπη. Τα μεγαλύτερα δύσκολα μου κάθονται καλά.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα.5,7 νομίζω είναι ιδανικά!Αλλά και 6,4 που είχα με το mi max (Xiaomi) για καιρό,δε με χάλαγε καθόλου!!Γενικά,κάτω από 5,5 δεν απολαμβάνεις τα βίντεο το ίδιο,η έστω και τις φωτο.Σου βγαίνουν τα μάτια,ειδικά αν είσαι και κάποιας ηλικίας όπως εγώ! ;) Χαχαχα

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Απο 6" και πανω,δυσκολα πλεον να παω εστω και σε 5.7" γιατι μου φαινονται μικρα.

Εχω ενα Νεξους 6 και ενα Xiaomi Mi Max.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είμαι από τους ελάχιστους που χρησιμοποιεί κινητό με 4,7" οθόνη (Galaxy Α3 2016) και είναι ευχαριστημένος από αυτή τη διάσταση. :O
Link to comment
Share on other sites

Το τωρινό μου κινητό είναι με οθόνη 5 ιντσών αλλά ευχαρίστως θα ξαναέπερνα 5,5 ιντσών όπως το προηγούμενο που είχα...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

5,5 ιντσες ειναι μια χαρα για να δουλευεις με το ενα χερι, αρκει να συνηθίσεις να γυρνας και λογο την συσκευη μες στο χερι σου και να μην θες να κάνεις τα πάντα μόνο με τον αντίχειρα σου.. Ανετα θα πήγαινα και σε 5,7 με 6 ιντσες..
haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Έχω 5.5

Το θεωρω ιδανικό μέγεθος με προϋπόθεση όμως μικρό πλαίσιο.

Οπότε άνετα θα πήγαινα σε μεγαλύτερο π.χ 5.7 ή 5.8 ή και 6.

Υπάρχουν ή έρχονται προτάσεις που πιστεύω θα είναι διαχείρισημα στο χέρι με μειωμένα

Τα basels.

Όπως έχει ειπωθεί, μεγαλώνουμε κιόλας... που να δεις σε...4.7 :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πρώην χρήστης 5,7 και νυν 4,7. Ευτυχώς ακόμα δεν έχω θέμα με τα μάτια , όλα ευανάγνωστα στην "μικρή" οθόνη, πληκτρολόγιο με swype οπότε και εκεί όλα καλά.

 

Καμία σχέση στην ευκολία χρήστης , το μικρό είναι σουπερ. Γενικά όποιο είναι πάνω από 14 εκατοστά είναι δύσκολο

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

6.4 xperia z ultra το εχω απο το 2013 και δεν το αλλαζω με τιποτα....
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...