Jump to content

[Άποψη] iPhone 7 - Γιατί τα 32 GB αποθηκευτικού χώρου δεν είναι αρκετά;


DINFUN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειδικά με τη μπαταρία που έχει το iPhone, ότι πρέπει για Spotify είναι..

 

 

 

Μάλλον δεν έχεις ιδέα για την μπαταρία του 7plus

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by parafron4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 80
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα 32GB είναι ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΑ για τον μέσο χρήστη ότι και να λέτε.

 

Tim Cook , Εσύ ?

 

Ποιός ειναι ο μέσος χρήστης;

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάρα πολύ καλή αυτονομία το 7 plus με spotify.

 

Μάλλον δεν έχεις ιδέα για την μπαταρία του 7plus

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μόνο που υπάρχουν και άλλα μοντέλα.
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θύρα για καρτούλα έπρεπε να έχει το μήλον.

 

Μιλάμε για την αππλ που μας έβγαλε το 3.5 jack γιατί τους έπιανε χώρο :rolleyes:

Γενικά παίρνω αππλ και θα συνεχίσω γιατί για εμένα το καλύτερο αντροιντ είναι το χειρότερο ιφον αλλά αυτοϊκανοποιούνται πολύ συχνά εκεί στο κουπερτινο.

Link to comment
Share on other sites

Με 32 gb χωρίς επέκταση σε τέτοια τιμή γελάνε τα τσιμέντα. Είτε άρεσει είτε όχι σε μερικούς. Το αν αρκεί σε κάποιος χρήστες σεβαστό. Δεν αναιρεί στο ελάχιστο όμως την κοροϊδία. Όπως εξίσου κοροϊδία ήταν πριν 2-3 χρόνια τα 16 gb χωρίς επέκταση τόσο σε iPhones όσο και σε Android.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά, τα usb sticks για iPhone αξίζουν; μπορείς να περάσεις όποιο αρχείο θέλεις χωρίς περιορισμούς (πχ μουσική); Εντάξει, είναι πανάκριβα, αλλά στο eBay έχει κάτι τιμές, που (αξίζει; ) να ρισκάρεις.

http://m.ebay.com/itm/128GB-i-Flash-Drive-3-in1-USB-Memory-Stick-U-Disk-for-Android-IOS-iPhone-PC-/182413011383?nav=SEARCH&varId=484991681929

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Με βιντεο 4Κ, χωρις καρτα και αποθηκευτικο χωρο περισυ στα 16GB και φετος στα 32GB απλα ... που πας ρεεε Καραμητρο;;;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά, τα usb sticks για iPhone αξίζουν; μπορείς να περάσεις όποιο αρχείο θέλεις χωρίς περιορισμούς (πχ μουσική); Εντάξει, είναι πανάκριβα, αλλά στο eBay έχει κάτι τιμές, που (αξίζει; ) να ρισκάρεις.

http://m.ebay.com/itm/128GB-i-Flash-Drive-3-in1-USB-Memory-Stick-U-Disk-for-Android-IOS-iPhone-PC-/182413011383?nav=SEARCH&varId=484991681929

 

Ναι, εννοείται πως αξίζουν, όπως αναφέρεις είναι ακριβά. Ενδιαφέρουσα πρόταση είναι το iKlips duo, μικρό σε διαστάσεις αλλά ταχύτατο. Χρησιμοποιεί δίκη του εφαρμογή συγχρονισμό και δεν μεταφέρει μόνο αρχεία αλλά κάνει πολλά περισσότερα

 

http://www.adamelements.com/iKlips_DUO/iklips_DUO.html

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολες. Εχω 64GB μονο και μονο επειδη ειναι η χαμηλοτερη χωρητικοτητα της συσκευης μου. Τα 32 θα μου εφταναν υπερ-ανετα.

 

Αν θεωρειτε οτι το smartphone εχει αντικαταστησει κινητο, ταμπλετ, λαπτοπ, μιντια πλευερ, pc, φωτογραφικη μηχανη, βιντεοκαμερα, παιχνιδομηχανη και εξωτερικο σκληρο και ολοι εσεις κανετε φουλ χρηση σαν να ειχατε ολες τις παραπανω συσκευες, τοτε βαλτε 2 τερα σκληρο να τελειωνουμε.

 

Επισης, τωρα που διαβαζω τα σχολια, ολοι λετε οτι πρεπει να σβησω βιντεο και φωτο γιατι γεμισε. Μα ΠΟΙΟΣ ο λογος να εχεις 30 γκιγκα φωτο και βιντεο πανω σου. Θα τα δεις ποτε? Αποθηκευσε τα στον υπολογιστη σου και κρατα καποιες φωτο που τις θες μαζι σου.

Edited by kots00
Link to comment
Share on other sites

Υπερβολες. Εχω 64GB μονο και μονο επειδη ειναι η χαμηλοτερη χωρητικοτητα της συσκευης μου. Τα 32 θα μου εφταναν υπερ-ανετα.

 

Αν θεωρειτε οτι το smartphone εχει αντικαταστησει κινητο, ταμπλετ, λαπτοπ, μιντια πλευερ, pc, φωτογραφικη μηχανη, βιντεοκαμερα, παιχνιδομηχανη και εξωτερικο σκληρο και ολοι εσεις κανετε φουλ χρηση σαν να ειχατε ολες τις παραπανω συσκευες, τοτε βαλτε 2 τερα σκληρο να τελειωνουμε.

 

Αμα δεν τα κανεις ολα αυτα ποιος ο λογος να παρεις smartphone και μαλιστα των 600+ ευρω;

Link to comment
Share on other sites

Το ξερεις το ανεκδοτο που λεει:

-γιατι ο σκυλος γλειφει τα @@ του?

-γιατι μπορει

Κατι τετοιο μου φαινεται οτι τρεχει εδω. Και με το "εδω" εννοω στα εξειδικευμενα φορουμ. Στον πραγματικο κοσμο ενας στους 20 εχει προβλημα με τη χωρητικοτητα (και η πλειοψηφια μαλιστα εχει 16 GB). Εδω μεσα συχναζουν οι χομπιστες του κινητου. Αυτοι που ενεργοποιουν και τις 967 λειτουργιες που εχει το τηλ τους γιατι... ετσι. Αυτοι που εχουν εγγατεστημενες 250 εφαρμογες ενω χρησιμοποιουν 15. Αυτοι που εχουν διπλα τους την τηλεοραση αλλα θελουν να δουν ταινια 4Κ στο τηλ (λες και θα καταλαβουν τη διαφορα). Και μαλιστα πρεπει να εχουν και 6-7 ταινιες αποθηκευμενες για ωρα αναγκης. Αυτοι που εχουν 98.000 ωρες μουσικης στο τηλ για να ακουσουν συνολικα μια ωρα και εικοσι λεπτα τη μερα καθως πανε και καθως γυρνανε απ τη δουλεια. Αυτοι που με λιγα λογια βαζουν το κινητο απεναντι τους να το βλεπουν και ******************************

 

Με βαση τα παραπανω, καταλαβαινω εσας εδω μεσα να λετε οτι θελω 43 τερα χωρητικοτητα, αλλα σε παρακαλω ας αφησουμε ησυχο το μεσο χρηστη. Δεν τον αγγιζουν αρθρα με τιτλο "ειναι αρκετα τα 32 GB"

 

υ.γ. δεχομαι ομως και το επιχειρημα "με 800€ που δινω θελω να μου φτιαχνει και καφε" γιατι αντικειμενικα οι ναυαρχιδες θελουν παραλογα λεφτα.

 

Ρε παιδι μου μαζι σου. Αλλα αν δεν το αξιοποιεις το κινητο γιατι να παρεις iphone των 600 ευρω? Γιατι να σκασει τοσα χρηματα ενας χρηστης που δεν τον νοιαζουν ολα αυτα που λες;

 

Στο πατερα μου για παραδειγμα, που ταιριαζει απολυτα με τη περιγραφη που εκανες, εχω παρει ενα lumia 730 των 100 ευρω και ειναι πολυ χαρουμενος (παιρνει και sd :p). Δεν απευθυνεται ομως σε τετοιο χρηστη... για ναυαρχιδα μιλαμε.

 

Και δεν ειναι αναγκη να τα κανεις ολα... αλλος το θελει για gaming... αλλος το θελει για φωτογραφιες/βιντεο... αλλος το θελει ακομα και για ταινιες που λες. Δεν ειναι δυσκολο να γεμισεις 32GB αν αξιοποιεις σε καποιο βαθμο ενα απο τα χαρακτηριστικα. Σκεψου οτι 3-4 βιντεο 4K να τυχει να τραβηξεις και γεμισε το κινητο.

Edited by ZZW30
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω 64αρα εκδοση και εχω 28,6 GB ελευθερα. Εχοντας συνηθισει απο ενα iPhone 4 και ενα LG G2 αμφοτερα περιορισμενα στα 16, σβηνω που και που ο,τι δεν μου χρειαζεται παροτι δεν υπαρχει αμεσα η αναγκη να το κανω. Ειναι ωραιο να εχεις ανεση στη συσκευη σου και να μην αγχωνεσαι αν θα τραβηξεις λιγες φωτογραφιες παραπανω ή βαλεις ενα μεγαλο παιχνιδι. Τα 16 πλεον ειναι ελαχιστα εκτος αν δεν αποθηκευεις παρα ελαχιστα multimedia ή εχεις πολυ βασικες εφαρμογες. Τα 32 παλευονται παντως και ειναι θετικο το οτι η Apple κατηργησε τα 16 απο παντου. Τωρα 128 μου φαινονται υπερβολη (ισως γιατι ουτε τραβαω ουτε βλεπω βιντεο). Σε ταμπλετ ομως ισως αξιζαν τα λεφτα τους...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις ιδέα για την μπαταρία του 7plus

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Μίλησα για plus??

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάρα πολύ καλή αυτονομία το 7 plus με spotify.

 

Μίλησα για plus??

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδι μου μαζι σου. Αλλα αν δεν το αξιοποιεις το κινητο γιατι να παρεις iphone των 600 ευρω? Γιατι να σκασει τοσα χρηματα ενας χρηστης που δεν τον νοιαζουν ολα αυτα που λες;

 

Στο πατερα μου για παραδειγμα, που ταιριαζει απολυτα με τη περιγραφη που εκανες, εχω παρει ενα lumia 730 των 100 ευρω και ειναι πολυ χαρουμενος (παιρνει και sd :p). Δεν απευθυνεται ομως σε τετοιο χρηστη... για ναυαρχιδα μιλαμε.

 

Και δεν ειναι αναγκη να τα κανεις ολα... αλλος το θελει για gaming... αλλος το θελει για φωτογραφιες/βιντεο... αλλος το θελει ακομα και για ταινιες που λες. Δεν ειναι δυσκολο να γεμισεις 32GB αν αξιοποιεις σε καποιο βαθμο ενα απο τα χαρακτηριστικα. Σκεψου οτι 3-4 βιντεο 4K να τυχει να τραβηξεις και γεμισε το κινητο.

 

 

 

Για τον ίδιο λόγο που κάποιος θα πάρει Πορσε για να πηγαίνει στον Μασούτη για ψώνια και το καλοκαίρι στο χωριό. Γιατί τα έχει και καλα κάνει.

 

Δεν ήξερα οτι στο κινητό μου θα έπρεπε να έχω φωτογραφίες και βίντεο από τις διακοπές του 2004 η να έχω 4000 τραγούδια και καμιά 10αρια παιχνίδια για να το αξιοποιήσω σωστά.

 

Έχω 10 γίγα ελεύθερα από τα 32 και όπως ειπα σε άλλο ποστ μουσική από το σποτιφαι η ναπστερ και φωτογραφίες και βίντεο με την πρώτη ευκαιρία τα μεταφέρω σε εξωτερικούς σκληρούς και σε cloud.

Και για να μην παρεξηγηθώ φυσικά και δεν θα με χαλούσε αν είχε και Sd slot αλλά όχι και τα 32 είναι γίγα.

Ο καθένας όπως βολεύεται και κουμάντο στα λεφτά του κάνει ο ίδιος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Για τον ίδιο λόγο που κάποιος θα πάρει Πορσε για να πηγαίνει στον Μασούτη για ψώνια και το καλοκαίρι στο χωριό. Γιατί τα έχει και καλα κάνει.

 

Δεν ήξερα οτι στο κινητό μου θα έπρεπε να έχω φωτογραφίες και βίντεο από τις διακοπές του 2004 η να έχω 4000 τραγούδια και καμιά 10αρια παιχνίδια για να το αξιοποιήσω σωστά.

 

Έχω 10 γίγα ελεύθερα από τα 32 και όπως ειπα σε άλλο ποστ μουσική από το σποτιφαι η ναπστερ και φωτογραφίες και βίντεο με την πρώτη ευκαιρία τα μεταφέρω σε εξωτερικούς σκληρούς και σε cloud.

Και για να μην παρεξηγηθώ φυσικά και δεν θα με χαλούσε αν είχε και Sd slot αλλά όχι και τα 32 είναι γίγα.

Ο καθένας όπως βολεύεται και κουμάντο στα λεφτά του κάνει ο ίδιος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

10αρια παιχνίδια; Τα βαριά παιχνίδια είναι μεγαλύτερα από 1 gb. 4-5 να βάλεις είσαι ήδη μείον 7-10gb. 32 μνήμη υποθέτω ότι σημαίνει 25 ελευθερα, σωστά; Άρα σου απομένουν 15-18 gb ελεύθερα. Δεν θα χεις και 3-4gb mp3 και 3-4gb φωτογραφίες ; Βαλε και 5-6 βιντεάκια 4k και γεμισες (θεωρώ πως πάντα αφήνεις 3-4 gb ώστε να μην σε περιορίσει αν τύχει και τα χρειαστείς για πχ βιντεο)

 

Μωρέ δωστα όπου θες. Μαζί σου. Αλλα αυτός που παίρνει porce δεν θα περιορίσει τον εαυτό του και θα πάρει το 128αρη. ;)

 

Αλλά σε κάθε περιπτωση, είμαστε σε τεχνολογικό φόρουμ. Το να δικαιολογούμε ναυαρχίδα των 600+ ευρώ για τέτοια έλλειψη δεν θεωρώ πως στέκει. Από εκεί και πέρα και γω έχω πάρει ένα σωρό άχρηστα γκατζετακια... Δεν τα λέω όμως και λογικά ;)

 

Υ.Γ. Δεν αμφιβάλλω ότι έχεις όντως τόσα ελεύθερα και ούτε απευθύνομαι σε σένα προσωπικά. Απλά ήθελα να σου δείξω ότι κάθε άλλο παρά ακραίο είναι να σε περιορίζουν τα 32GB. Προσωπικά αυτη τη στιγμή έχω ένα nexus 5x και με ζοριζει κάπως το ότι ειναι 32αρη χωρίς sd

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

10αρια παιχνίδια; Τα βαριά παιχνίδια είναι μεγαλύτερα από 1 gb. 4-5 να βάλεις είσαι ήδη μείον 7-10gb. 32 μνήμη υποθέτω ότι σημαίνει 25 ελευθερα, σωστά; Άρα σου απομένουν 15-18 gb ελεύθερα. Δεν θα χεις και 3-4gb mp3 και 3-4gb φωτογραφίες ; Βαλε και 5-6 βιντεάκια 4k και γεμισες (θεωρώ πως πάντα αφήνεις 3-4 gb ώστε να μην σε περιορίσει αν τύχει και τα χρειαστείς για πχ βιντεο)

 

 

 

Μωρέ δωστα όπου θες. Μαζί σου. Αλλα αυτός που παίρνει porce δεν θα περιορίσει τον εαυτό του και θα πάρει το 128αρη. ;)

 

 

 

Αλλά σε κάθε περιπτωση, είμαστε σε τεχνολογικό φόρουμ. Το να δικαιολογούμε ναυαρχίδα των 600+ ευρώ για τέτοια έλλειψη δεν θεωρώ πως στέκει. Από εκεί και πέρα και γω έχω πάρει ένα σωρό άχρηστα γκατζετακια... Δεν τα λέω όμως και λογικά ;)

 

 

 

Υ.Γ. Δεν αμφιβάλλω ότι έχεις όντως τόσα ελεύθερα και ούτε απευθύνομαι σε σένα προσωπικά. Απλά ήθελα να σου δείξω ότι κάθε άλλο παρά ακραίο είναι να σε περιορίζουν τα 32GB. Προσωπικά αυτη τη στιγμή έχω ένα nexus 5x και με ζοριζει κάπως το ότι ειναι 32αρη χωρίς sd

 

 

Καταρχάς το παράδειγμα με την πορσε το ανέφερα γιατί είπες "γιατί να σκάσει κάποιος 600 ευρώ χωρίς να το αξιοποιεί"

Θα έκανε τη δουλειά του και με ένα toyota αλλά αν τα έχεις θα πας στο ακριβό και ας μην το αξιοποιείς στο 100%

Πάμε παρακάτω.

 

Τα πιο πολλά παιχνίδια τα παίζω στο iPad λόγο μεγέθους οθόνης και στο iPhone έχω 3-4 για να περνάει η ώρα.

Αν χρειαζόμουν τα 128 θα έπαιρνα αυτό η θα πουλούσα το 32 και θα αγόραζα το 128.

Ξαναλέω ότι μουσική ακούω μόνο από σποτιφαι η ναπστερ όποτε 0mb δέσμευση χώρου.

Ανέκαθεν όλα τα βίντεο και φωτογραφίες τα περνουσα σε εξωτερικό σκληρό η σε cloud αρα κ εκεί 0mb.

Έχω περίπου 70 εφαρμογές κ ελεύθερα 10gb+

 

Τι θα πει δεν στέκει να υπάρχει ναυαρχίδα με μνήμη 32gb;

Δεν θα έστεκε αν είχε μόνο αυτό αλλά εφόσον υπάρχουν εκδοσεις και με μεγαλύτερες χωρητικότητες για όλες τις ανάγκες τοτε δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

τα 32 για εμενα σε οποιοδηποτε κινητο ειναι αρκετα γιατι οτι βιντεο ή φωτογραφιες τραβαω απο διακοπες δεν το αφηνω στο κινητο αλλα παει στο pc.
Link to comment
Share on other sites

τα 32 για εμενα σε οποιοδηποτε κινητο ειναι αρκετα γιατι οτι βιντεο ή φωτογραφιες τραβαω απο διακοπες δεν το αφηνω στο κινητο αλλα παει στο pc.

 

Πες μας και πόσες φορές τα έχεις δει από το pc που έχεις ?

Δεν μιλάω για σένα απαραίτητα αλλά για πολύ κόσμο που τα περνάει και δεν τα ξανά βλέπει.

Προσωπικά τα βασικα από στιγμές τα κρατάω στο κινητό και έχω 5 χρόνια αρχείο από διάφορες στιγμές όπως ο γάμος μου κάποιες διακοπές και βόλτες και φυσικά όχι το 100% όσων τράβηξα αλλά τα βασικα που ήθελα.

Σε πληροφορώ λοιπόν ότι έχω ευχαριστηθει να τα δείχνω είτε σε smart TV 's είτε από τη συσκευή, κατά καιρούς που τυχαίνει να συζητάμε και να τα έχω άμεσα διαθέσιμα. Στο pc πάλι είναι μόνο για back up και για να διαλέγω τι θα εκτυπωθει.

 

Όσο για το παράδειγμα με τα ακριβά αυτοκίνητα ο συσχετισμος είναι τελείως αστοχος. Ένας που διαθέτει 700 ευρώ για κινητό όμως επειδή θεωρεί ότι έχει την καλύτερη κάμερα ή γιατί του αρέσει είναι αστείο να πρέπει να δώσει αλλά 100 ευρώ, δηλαδή πάνω από το 15% της αξίας απλά για να κερδίσει λίγα gb.. Όταν μπορεί να πάρει πολλή περισσότερη μνήμη με λιγότερα λεφτά..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γιατί από το pc δεν μπορούμε να τα στριμαρουμε στο κινητό; Από το google drive δεν μπορούμε να τα δούμε;;Φυσικά και μπορούμε αλλά τώρα σώνει και καλα πρέπει να μας πείσετε ότι τα 32 είναι λίγα και ότι πρέπει να κράξουμε την αππλε όπως σε κάθε ποστ φυσικά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Γιατί από το pc δεν μπορούμε να τα στριμαρουμε στο κινητό; Από το google drive δεν μπορούμε να τα δούμε;;Φυσικά και μπορούμε αλλά τώρα σώνει και καλα πρέπει να μας πείσετε ότι τα 32 είναι λίγα και ότι πρέπει να κράξουμε την αππλε όπως σε κάθε ποστ φυσικά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Δεν κραζω την apple αλλα οποιοδηποτε high-end κινητο που δεν δινει τα προφανη. Δεν ημουν ποτε fan καμιας εταιρειας ποσο μαλλον hater.

 

Φετινη ναυαρχιδα και περιορισμος στο storage ειναι ενα αρνητικο που καλο θα ηταν να τονιστει. Τωρα το αν καποιος το προτιμα παροτι αυτο το περιορισμο δεν μου κανει εντυπωση. Αλλα να λεμε τα πραγματα οπως ειναι ;) 32gb ειναι περιορισμος που ναι μεν για καποιους ειναι διαχειρισιμος αλλα δεν παυει εστω ψυχολογικα να σε περιοριζει (πχ κατσε να σβησω κατι ή ας βαλω λιγοτερα mp3 ή ας ριξω το βιντεο απο 4K σε 1080p)

 

Και το τι παιρνει κανεις για μουρη ειναι πολυ υποκειμενικο και προσωπικο για το καθενα οποτε δεν το κατακρινω. Αλλα σε τεχνολογικο φορουμ μιλαμε για specs και λειτουργικοτητα και οχι τι θα εντυπωσιασει καλυτερα ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Γιατί από το pc δεν μπορούμε να τα στριμαρουμε στο κινητό; Από το google drive δεν μπορούμε να τα δούμε;;Φυσικά και μπορούμε αλλά τώρα σώνει και καλα πρέπει να μας πείσετε ότι τα 32 είναι λίγα και ότι πρέπει να κράξουμε την αππλε όπως σε κάθε ποστ φυσικά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Σωστά, είναι πιο εύκολο να τις δείχνεις από pc.. Οκ.

Όσο για την apple, και την Samsung κραζαμε όταν την έβγαλε, δεν είναι θέμα εταιρείας.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, είναι πιο εύκολο να τις δείχνεις από pc.. Οκ.

 

Όσο για την apple, και την Samsung κραζαμε όταν την έβγαλε, δεν είναι θέμα εταιρείας.

 

 

 

Ειπα ότι είναι πιο εύκολο να τις δείχνω από το pc;

Ειπα ότι θέλω να τις έχω οργανωμένες σε φακέλους στο pc και σε σκληρούς παρά στη συσκευή μου.

Αυτές που θέλω να δείχνω μπορώ και από το google drive.

Και ένα τερα μνήμη να είχα φωτογραφίες και βίντεο δεν θα κρατούσα στο κινητό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ειπα ότι είναι πιο εύκολο να τις δείχνω από το pc;

Ειπα ότι θέλω να τις έχω οργανωμένες σε φακέλους στο pc και σε σκληρούς παρά στη συσκευή μου.

Αυτές που θέλω να δείχνω μπορώ και από το google drive.

Και ένα τερα μνήμη να είχα φωτογραφίες και βίντεο δεν θα κρατούσα στο κινητό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ο κάθε ένας όπως μπορεί. Εγώ όταν είμαι έξω βόλτες κτλ με βολεύει να τις έχω στο κινητό, είπα αναλυτικά μάλιστα τι κάνω. Προφανώς και εγώ έχω πολλά gb στο pc μου αλλά από σημαντικές στιγμές ή βόλτες ή δραστηριότητες θέλω να έχω μαζί μου. Σήμερα έδειχνα από ορειβασία ή από downhill σε έναν φίλο.. Και αυτό ευχαριστήθηκα..

Τώρα αν κάποιος θέλει να το έχει άδειο το κινητό τα 32 είναι υπερβολή...

Εγώ αυτό που είπα είναι ότι κάθε συσκευή που δεν έχει SD είναι απαράδεκτο και κάθε ένας έχει διαφορετικες ανάγκες. Το να μου καλύψει όμως εμένα αυτή την ανάγκη δεν καταλαβαίνω τι ενοχλεί τους άλλους.. Εσύ κάτσε χωρίς κάρτα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ο κάθε ένας όπως μπορεί. Εγώ όταν είμαι έξω βόλτες κτλ με βολεύει να τις έχω στο κινητό, είπα αναλυτικά μάλιστα τι κάνω. Προφανώς και εγώ έχω πολλά gb στο pc μου αλλά από σημαντικές στιγμές ή βόλτες ή δραστηριότητες θέλω να έχω μαζί μου. Σήμερα έδειχνα από ορειβασία ή από downhill σε έναν φίλο.. Και αυτό ευχαριστήθηκα..

 

Τώρα αν κάποιος θέλει να το έχει άδειο το κινητό τα 32 είναι υπερβολή...

 

Εγώ αυτό που είπα είναι ότι κάθε συσκευή που δεν έχει SD είναι απαράδεκτο και κάθε ένας έχει διαφορετικες ανάγκες. Το να μου καλύψει όμως εμένα αυτή την ανάγκη δεν καταλαβαίνω τι ενοχλεί τους άλλους.. Εσύ κάτσε χωρίς κάρτα..

 

 

 

Το ίδιο πράγμα λέμε με την διαφορα ότι εσυ τι έχεις στο κινητό ενώ εγώ αυτές που θέλω να δείξω τις έχω στο google drive.

Δεν μας έβαλε το μαχαίρι στο λαιμό να αγοράσουμε το 32αρι. Επιλογές υπάρχουν πολλές ανάλογα με τις ανάγκες του καθενός.

Ειπα και σε άλλο ποστ ούτε εμένα θα με χάλαγε μια sd αλλά για μένα δεν είναι σημαντικό κριτήριο για την επιλογή συσκευής.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...