Jump to content

5.5+", 3+gb ram, 2 sim, ΠΟΛΥ καλή αυτονομία, ΟΧΙ mtk, 200-250€


mol
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφτασε ο κομπος στο χτενι με το νοτε 2, οπότε πρεπει μεχρι πασχα να αλλαξω συσκευη.

Θελω να αποφυγω κινεζικες αποθηκες, λογω τελωνείου κυρίως, εκτος αν με τριγωνικη αποστολη ειμαστε 100% οκ!

 

Οτι γραφει στον τιτλο.

Σκεφτομαι κατι σε xiaomi redmi note 4 snapdragon ή το ακριβότερο (?) Leeco le max 2.

 

Επισης ΟΧΙ μτκ, aosp/cm/lineage os ευπροσδεκτα!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε ο κομπος στο χτενι με το νοτε 2, οπότε πρεπει μεχρι πασχα να αλλαξω συσκευη.

Θελω να αποφυγω κινεζικες αποθηκες, λογω τελωνείου κυρίως, εκτος αν με τριγωνικη αποστολη ειμαστε 100% οκ!

 

Οτι γραφει στον τιτλο.

Σκεφτομαι κατι σε xiaomi redmi note 4 snapdragon ή το ακριβότερο (?) Leeco le max 2.

 

Επισης ΟΧΙ μτκ, aosp/cm/lineage os ευπροσδεκτα!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ο λόγος που δεν θέλεις mtk;

Link to comment
Share on other sites

"Την εχω πατησει" με το χιαομι και το ζτε. Απο cm/aosp roms καμια δεν επαιζε αψογα.

Για αυτό και μονο. Κατα τα αλλα δεν εχω κανενα θέμα με το soc

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε ο κομπος στο χτενι με το νοτε 2, οπότε πρεπει μεχρι πασχα να αλλαξω συσκευη.

Θελω να αποφυγω κινεζικες αποθηκες, λογω τελωνείου κυρίως, εκτος αν με τριγωνικη αποστολη ειμαστε 100% οκ!

 

Οτι γραφει στον τιτλο.

Σκεφτομαι κατι σε xiaomi redmi note 4 snapdragon ή το ακριβότερο (?) Leeco le max 2.

 

Επισης ΟΧΙ μτκ, aosp/cm/lineage os ευπροσδεκτα!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

ε αφού το έχεις ήδη βρει και το γράφεις τι το ψάχνεις;

xiaomi redmi note 4 snapdragon τη global έκδοση στα 250€ από Ελλάδα ή κανά 210€ από ευρωπαϊκή αποθήκη. Προς το παρόν τα κινέζικα που κάνουν τριγωνική και θα έπεφτε κάτω από 200 δε το έχουν φέρει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ε αφού το έχεις ήδη βρει και το γράφεις τι το ψάχνεις;

xiaomi redmi note 4 snapdragon τη global έκδοση στα 250€ από Ελλάδα ή κανά 210€ από ευρωπαϊκή αποθήκη. Προς το παρόν τα κινέζικα που κάνουν τριγωνική και θα έπεφτε κάτω από 200 δε το έχουν φέρει

Εγώ μόλις το παρήγγειλα για φίλο απο vickmall...

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις το παρήγγειλα για φίλο απο vickmall...

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αποκλείεται δεν έχει φέρει τη global version το vickmall και ούτε ξέρουν πότε θα τη φέρουν και αν έχουμε επικοινωνήσει πολλοί μαζί τους. Minideal & to2c μόνο την έχουν αλλά χωρίς τριγωνική.

Μήπως μπερδεύεις με τo note 4X που είναι στα ίδια χαρακτηριστικά μεν με snapdragon αλλά η κινέζικη version χωρίς την B20 μπάντα στο 4G.

 

ΥΓ: αν δεν ενδιαφέρει να είναi global εκδοση φυσικά και να έχει όλες τις συχνότητες στο 4G υπάρχουν κι άλλες λύσεις φυσικά

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εννοω global rom. Κ Λογικά αν βγει version με 20 band μ ενα φλασαρισμα της ρομ θα μπαινει σ όλες τις συσκευές

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

leeco cool 1 dual.. Στο προτεινω ανεπιφυλακτα..

Οχι το max 2 με λιγα ευρώ(παραπάνω απ το χιαομι)?

Lenovo Vibe P 2

 

ε αφού το έχεις ήδη βρει και το γράφεις τι το ψάχνεις;

xiaomi redmi note 4 snapdragon τη global έκδοση στα 250€ από Ελλάδα ή κανά 210€ από ευρωπαϊκή αποθήκη. Προς το παρόν τα κινέζικα που κάνουν τριγωνική και θα έπεφτε κάτω από 200 δε το έχουν φέρει

Εμ δε το βρηκα. Αυτο ειναι το πρόβλημα.

Σιγουρα το le max 2 ειναι αυτο που ζητάω (βασικά op3t θελω) ομως δε ξερω αν αξιζει τα παραπάνω ευρω σχετικα με το νοτε 4

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοω global rom. Κ Λογικά αν βγει version με 20 band μ ενα φλασαρισμα της ρομ θα μπαινει σ όλες τις συσκευές

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχει ηδη βγει ειναι αλλη συσκευη, ειναι θεμα hardware αλλωστε, αλλο global rom κι αλλο international εκδοση με Β20 που εχει ηδη κυκλοφορησει εδω και λιγες μερες (οπως ειχε γινει και με το redmi note 3). Υπαρχει ηδη σε καποια κινεζομαγαζα δες και το τοπικ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=448880 Φυσικα δε φλασαρετε με καποιο τροπο για να αποκτηθει η Β20

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι το νοκια 6 θα ξεκινησει στην χωρα μας στα 300 ευρω περιπου, οποτε ξεφευγει..

 

Αν δεν κανω λαθος το Note 4 global (b20-snap625 8core) απο ευρωπαικη αποθηκη ειναι αυτο http://www.honorbuy.com/1068-xiaomi-redmi-note-4-international-version-32gb-black.html

Aλλα δεν αξιζει απεξω αφου λιγο παραπανω εχει στην χωρα μας..!

Edited by iliasleon40
Link to comment
Share on other sites

Από τα Xiaomi Redmi 4 και Xiaomi Redmi Note 4, μόνο το "Xiaomi Redmi Note 4X" θα υποστηρίζει την μπάντα 20.

Και το Redmi Note 4X θα είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα από την επόμενη εβδομάδα. Πηγή: ελληνική αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

εγω ψαχνω παρομοια χαρακτηριστικα(αυτονομια ,ιντσες ,snapdragon κλπ) αλλα θελω 2 σιμ ΚΑΙ sd card θεση!μαρκες μια απο τις γνωστες(xiaomi,huawei,lenovo,zte κλπ) εως 250(που κανει το xiaomi note 4 global απο ελλαδα αλλα δεν εχει 2 σιμ και καρτα μνημης θεση ταυτοχρονα!)
Link to comment
Share on other sites

αυτό σε προσφορα;https://www.mediamarkt.gr/el/product/_alcatel-idol-4-dark-grey-vr-1188735.htmlγραψτε λαθος τωρα ειδα 5,5+ οθονη.ακυρο:cry: Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου εάν δεν σε ενδιαφέρουν οι φώτο τότε πολύ καλή επιλογή είναι το

lenovo vibe p2

Τώρα εάν είσαι διατεθιμένος να δώσεις +60€ παραπάνω θα σου πρότεινα να πάρεις την καλύτερη συσκευή στα 300€ το

Huawei Mate S

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου εάν δεν σε ενδιαφέρουν οι φώτο τότε πολύ καλή επιλογή είναι το

lenovo vibe p2

Τώρα εάν είσαι διατεθιμένος να δώσεις +60€ παραπάνω θα σου πρότεινα να πάρεις την καλύτερη συσκευή στα 300€ το

Huawei Mate S

το vibe δεν εχει και 2 σιμ και καρτα μνημης θεση ενω το mate 2 ετιας κοντευει οχι snapdragon :(
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi5 μονόδρομος αν δε σε χαλάνε οι 5,2 ίντσες. Snapdragon 820, 3GB ram, 32GB εσωτερική μνήμη, Globarl Rom και φοβερή υποστήριξη από ξένα και Ελληνικά φόρουμ :)
Link to comment
Share on other sites

εγω ψαχνω παρομοια χαρακτηριστικα(αυτονομια ,ιντσες ,snapdragon κλπ) αλλα θελω 2 σιμ ΚΑΙ sd card θεση!μαρκες μια απο τις γνωστες(xiaomi,huawei,lenovo,zte κλπ) εως 250(που κανει το xiaomi note 4 global απο ελλαδα αλλα δεν εχει 2 σιμ και καρτα μνημης θεση ταυτοχρονα!)

Tα moto g4 και g4 plus εχουν..Ριξτα μια ματια!

Link to comment
Share on other sites

Tα moto g4 και g4 plus εχουν..Ριξτα μια ματια!

 

να σου πω την μαυρη αληθεια ενω ακουω καλα λογια για motorola δεν ειχα ποτε μου(πλην του γνωστου star tac!!!)

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την μαυρη αληθεια ενω ακουω καλα λογια για motorola δεν ειχα ποτε μου(πλην του γνωστου star tac!!!)

Πολυ καλο για την εποχη του ε!:)

Απο μενα περασε η 1η γενια moto g και εμεινα απολυτα ευχαριστημενος!

Ειναι συσκευες που για καιρο δεν θα ξανα ασχοληθει καποιος....γιαυτο και δεν εχει πολυ κινητικοτητα το αντιστοιχο θεμα τους (γνωμη μου παντα)..

 

Προσωπικα καλοβλεπω το moto g4 plus http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/4g-smartphone-lenovo-moto-g4-plus-dual-sim-16gb-mayro/prod8250754pp/ σε αντικατασταση του p8 lite..

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο για την εποχη του ε!:)

Απο μενα περασε η 1η γενια moto g και εμεινα απολυτα ευχαριστημενος!

Ειναι συσκευες που για καιρο δεν θα ξανα ασχοληθει καποιος....γιαυτο και δεν εχει πολυ κινητικοτητα το αντιστοιχο θεμα τους (γνωμη μου παντα)..

 

Προσωπικα καλοβλεπω το moto g4 plus http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/4g-smartphone-lenovo-moto-g4-plus-dual-sim-16gb-mayro/prod8250754pp/ σε αντικατασταση του p8 lite..

Πολυ μετριος επεξεργαστης. Στσ χρήματα αυτά υπάρχουν καλυτερες συσκευές πλέον..

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολυ μετριος επεξεργαστης. Στσ χρήματα αυτά υπάρχουν καλυτερες συσκευές πλέον..

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν ειναι αυτοσκοπος ο παντα νεος επεξεργαστης, τοτε ναι...

Για καποιον που δεν καιγεται να εχει τελευταιας γενιας hardware νομιζω ειναι καλη επιλογη..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου εάν δεν σε ενδιαφέρουν οι φώτο τότε πολύ καλή επιλογή είναι το

lenovo vibe p2

Τώρα εάν είσαι διατεθιμένος να δώσεις +60€ παραπάνω θα σου πρότεινα να πάρεις την καλύτερη συσκευή στα 300€ το

Huawei Mate S

 

Εχει το mate s καλη αυτονομια;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...