Jump to content

Νέα συσκευή με κριτήριο την κάμερα (max 300 EUR)


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Ήρθε η ώρα μετά από 3+ χρόνια να αλλάξω συσκευή. Ενδιαφέρομαι μόνο για android συσκευή με καλή κάμερα. Το budget που διαθέτω είναι max 300 ευρώ. Έχω ξεχωρίσει το Moto G5 Plus και το LG G5 SE. Στο τελευταίο με προβληματίζουν διάφορες αναφορές που γίνονται για πρόβλημα στην οθόνη και δεν ξέρω αν πρέπει να πάρω το ρίσκο. Οποιαδήποτε συμβουλή/πρόταση ευπρόσδεκτη! Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ήρθε η ώρα μετά από 3+ χρόνια να αλλάξω συσκευή. Ενδιαφέρομαι μόνο για android συσκευή με καλή κάμερα. Το budget που διαθέτω είναι max 300 ευρώ. Έχω ξεχωρίσει το Moto G5 Plus και το LG G5 SE. Στο τελευταίο με προβληματίζουν διάφορες αναφορές που γίνονται για πρόβλημα στην οθόνη και δεν ξέρω αν πρέπει να πάρω το ρίσκο. Οποιαδήποτε συμβουλή/πρόταση ευπρόσδεκτη! Ευχαριστώ

 

Απ'ότι βλεπω το Moto G5 έχει καλό σένσορα αλλά δεν σου δίνει ούτε OIS ούτε 4K recording(ενώ τα υποστηρίζει)

Το G5 SE έχει καλύτερη κάμερα από το άλλο, αλλά είναι ένα ρίσκο να το αγοράσεις καθώς τα bootloops έχουν γίνει μόδα εκεί στην LG.

 

Δες και το Xperia X ή ακόμη καλύτερα το X perfomance(330 ευρω)

Link to comment
Share on other sites

Δεν με απασχολεί τόσο το 4Κ. To OIS κάνει τόσο μεγάλη διαφορά?

Για να αποφεύγεις τυχόν θολούρες από το κούνημα του χεριού σου ενώ τραβας φωτο/βίντεο. Να σημειώσω πως το Xperia X που σου πρότεινα έχει το SteadyShot της Sony το οποίο κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά με το OIS.

Link to comment
Share on other sites

Α, μάλιστα! Η κάμερα τoυ X είναι ίδια με αυτή του Χ performance ?

 

Ναι, και οι μπροστα και οι πισω ειναι ιδιες σε αυτα τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μία απορία έχω. Το g5se το καλύπτει η αντιπροσωπεία μιας και δεν το εισάγει η ίδια εδώ; Αν όχι τοτε είναι μεγάλο το ρίσκο για lg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μία απορία έχω. Το g5se το καλύπτει η αντιπροσωπεία μιας και δεν το εισάγει η ίδια εδώ; Αν όχι τοτε είναι μεγάλο το ρίσκο για lg

 

Ριξε μια ματια στις τελευταιες σελιδες αυτου του αρθρου και θα καταλαβεις πανω-κατω τι παιζεται

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=207722&page=15

Link to comment
Share on other sites

Μπα...Το κινητό το θέλω για 2-3 χρόνια! Δεν αλλάζω συσκευή συχνά και δεν θα πάρω το ρίσκο τελικά. Θα περιμένω review του Moto και ίσως ψάξω για κανένα μεταχειρισμένο S6
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν κοιτας και το μοτο g4 plus;δεν είναι και τόσο κατώτερο από το 5 και θα το βρεις και πιο φθηνό σιγουρα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μία απορία έχω. Το g5se το καλύπτει η αντιπροσωπεία μιας και δεν το εισάγει η ίδια εδώ; Αν όχι τοτε είναι μεγάλο το ρίσκο για lg

 

Τι εννοείς; αφου το κινητό υπάρχει στο Πλαισιο και σε όλες σχεδόν τις μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν κοιτας και το μοτο g4 plus;δεν είναι και τόσο κατώτερο από το 5 και θα το βρεις και πιο φθηνό σιγουρα

 

Έλεγα να πάρω το καινούριο γιατί ακούγεται στην πιάτσα ότι έχει ακόμα καλύτερη κάμερα :P Αλλά στην χειρότερη αυτό θα κάνω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; αφου το κινητό υπάρχει στο Πλαισιο και σε όλες σχεδόν τις μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων

 

Έχω μείνει πίσω τότε. Για αυτό και ρώτησα ;)

 

Στις αρχές δεν το εισήγαγαν και υπήρχε η πεποίθηση ότι ήταν μόνο για Ινδία/Λατινική Αμερική.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παίδες.. Μεταξύ μεταχειρισμένου Galaxy S6 και καινούριου Xperia X (όχι το performance) ποιο θα επιλέγατε? Βασικό κριτήριο η κάμερα αλλά και η γενικότερη λειτουργία του τηλεφώνου..ΔΕΝ ασχολούμαι με παιχνίδια επομένως δεν με νοιάζει η διαφορά στους επεξεργαστές.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως φίλε που είχα moto g 1st gen σαν εσένα, πήγα τελικά σε nexus 5x στα 280€ πριν 10 μέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Η κάμερα του είναι πολύ καλή και η γενικότερη λειτουργία του απροβλημάτιστη με stock android που το είχα συνηθίσει και μου άρεσε απο moto g.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παίδες.. Μεταξύ μεταχειρισμένου Galaxy S6 και καινούριου Xperia X (όχι το performance) ποιο θα επιλέγατε? Βασικό κριτήριο η κάμερα αλλά και η γενικότερη λειτουργία του τηλεφώνου..ΔΕΝ ασχολούμαι με παιχνίδια επομένως δεν με νοιάζει η διαφορά στους επεξεργαστές.

 

Μάλλον το s6 , αν δεν σε ενοχλεί η έλλειψη SD.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως φίλε που είχα moto g 1st gen σαν εσένα, πήγα τελικά σε nexus 5x στα 280€ πριν 10 μέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Η κάμερα του είναι πολύ καλή και η γενικότερη λειτουργία του απροβλημάτιστη με stock android που το είχα συνηθίσει και μου άρεσε απο moto g.

 

Οντως το nexus 5x εχει απο τις καλυτερες καμερες οπου με τη τεχνολογια HDR+ εχει αποτελεσμα εφαμιλλο του s7. Απλα υποψιν η αυτονομια του ειναι καπως μικρη (ιδια επιπεδα με lg g4 φαντασου).

Link to comment
Share on other sites

Επιμένω στο Xperia X διότι απ'ότι βλέπω το προηγούμενο κινητό σου το είχες για 3+ χρόνια. Μακρυπρόθεσμη αγορά πρέπει να κάνεις. Το S6 και το Nexus 5x δεν λέω, έχουν υπέροχη κάμερα και τα δύο, αλλά το θέμα είναι αν θα σου κάνει την ζωή εύκολη ή δύσκολη σε λίγο καιρό(Κινητά 2 χρόνων και τα δυο, ενώ το X ενός)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το 5X μου αρέσει πολύ αλλά με 2 GB RAM το φοβάμαι και το απορρίπτω. Μου κάνει εντύπωση ότι το Xperia X έχει τόσο υψηλό σκορ στο DXomark αλλά σε διάφορα forums και γενικά σε λίστες με τα καλύτερα camera phones δεν συμπεριλαμβάνεται. Εσείς τι λέτε σύντροφοι? Μόνο με κριτήριο την κάμερα και μέχρι 300 euros ποιο είναι το καλύτερο ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το 5X μου αρέσει πολύ αλλά με 2 GB RAM το φοβάμαι και το απορρίπτω. Μου κάνει εντύπωση ότι το Xperia X έχει τόσο υψηλό σκορ στο DXomark αλλά σε διάφορα forums και γενικά σε λίστες με τα καλύτερα camera phones δεν συμπεριλαμβάνεται. Εσείς τι λέτε σύντροφοι? Μόνο με κριτήριο την κάμερα και μέχρι 300 euros ποιο είναι το καλύτερο ?

 

Είναι αρκετά τα 2gb για nexus συσκευή

Δεν έχει μέσα πολλές πρόσθετες υπηρεσίες και εφαρμογές και δουλεύει πολύ καλά

Το nexus 5 ενός φου πάει σφαίρα εδώ και πάνω από 2 χρόνια.

Δεν έχει κάνει και πότε κιόλας επαναφορά εργοστασιακών

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά τα 2gb για nexus συσκευή

Δεν έχει μέσα πολλές πρόσθετες υπηρεσίες και εφαρμογές και δουλεύει πολύ καλά

Το nexus 5 ενός φου πάει σφαίρα εδώ και πάνω από 2 χρόνια.

Δεν έχει κάνει και πότε κιόλας επαναφορά εργοστασιακών

 

Τάσο το ξέρω αλλά είναι ήδη κινητό 2ετίας και όπως είπα ΄χω σκπό να το κρατήσω για 3 χρονάκια σίγουρα :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...