Jump to content

Smartwatches standalone android


Exposed_Bone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενώ είχα παραγγείλει το KingWear KW88 από GearBest τελικά άλλαξα την παραγγελία για το LEMFO LEM5 3G. Θεώρησα ότι η 1GB Ram και η ελαφρώς μεγαλύτερη Internal Memory θα μου φανεί χρήσιμη.

 

Ήμουν μεταξύ των δύο, παρόλο που το δεύτερο ίσως είναι λίγο τσιμπημένο για «κινεζιά», ωστόσο θεωρώ απαραίτητη προϋπόθεση να δέχεται κάρτα sim και να φοράει full android

Link to comment
Share on other sites

Ενώ είχα παραγγείλει το KingWear KW88 από GearBest τελικά άλλαξα την παραγγελία για το LEMFO LEM5 3G. Θεώρησα ότι η 1GB Ram και η ελαφρώς μεγαλύτερη Internal Memory θα μου φανεί χρήσιμη.

 

Ήμουν μεταξύ των δύο, παρόλο που το δεύτερο ίσως είναι λίγο τσιμπημένο για «κινεζιά», ωστόσο θεωρώ απαραίτητη προϋπόθεση να δέχεται κάρτα sim και να φοράει full android

 

Καλημερα , το ιδιο ψηνομαι και εγω να παρω .

Να περιμενω εσενα η κανενα αλλο που το εχει ηδη να μας πει αν ειναι καλο ?:O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με συγχωρείτε αν με βρίσκετε ανενημέρωτο αλλά θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση.

 

Τα ρολόγια έχουν κανονικά playstore που μπορείς να κατεβάσεις οποιαδήποτε εφαρμογή κατεβάζεις και στο κινητό σου?

Ρωτάω γιατί έχω μια action camera και θέλω να την έλεγχο από την εφαρμογή του playstore στο ρολόι αντί για το κινητό.

Επίσης θέλω να περάσω GPS Navigon αντί για google maps που πιθανόν να έχει από το εργοστάσιο.

 

Με ενδιαφέρει το LEMFO LEM5 3G. (Ενώ στην εικόνα δείχνει πως έχει wifi, στα χαρακτηριστικά του δεν το δείχνει. Τι ισχύει)

 

Επίσης με ενδιαφέρει το KINGWEAR KW88

 

Ευχαριστώ.

Edited by theosdor
Link to comment
Share on other sites

Να περιμενω εσενα η κανενα αλλο που το εχει ηδη να μας πει αν ειναι καλο ?:O

Το δικό μου στο δρόμο είναι ... σίγουρα θα γράψω μερικές εντυπώσεις μόλις το παραλάβω

 

Τα ρολόγια έχουν κανονικά playstore που μπορείς να κατεβάσεις οποιαδήποτε εφαρμογή κατεβάζεις και στο κινητό σου?

Ρωτάω γιατί έχω μια action camera και θέλω να την έλεγχο από την εφαρμογή του playstore στο ρολόι αντί για το κινητό.

Θεωρητικά ναι ... μάλιστα όλα τα full android και «κυκλικά» ρολόγια έχουν ειδικό mode ώστε αν η εφαρμογή δεν έχει σχεδιαστεί για στρογγυλή οθόνη να προσαρμόζεται ώστε να μην χάνεις πληροφορία στις άκρες (π.χ. κάποιο κουμπί).

 

Στην πράξη φοβάμαι ότι ελάχιστες εφαρμογές θα είναι πραγματικά συμβατές και δεν έχω καταλάβει αν μια εφαρμογή που υποστηρίζει android wear αν τα full android μπορούν να εκμεταλλευτούν αυτή την συμβατότητα, διαφορετικά θα έχουμε όντως πρόβλημα αφού το να βάλεις full-android σε ρολόι θεωρείται κάτι το ανορθόδοξο, οπότε ελάχιστοι developers θα έχουν προνοήσει κάτι τέτοιο.

 

Γενικά δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς παίζει με το android wear :O

 

Επίσης με ενδιαφέρει το KINGWEAR KW88

Γνώμη μου αν και η «κρυφή» κάμερα μπορεί σε εξαιρετικές περιπτώσεις να φανεί πολύ χρήσιμη (:happy:), ωστόσο η μισή internal memory και η μισή ram είναι σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ είχα παραγγείλει το KingWear KW88 από GearBest τελικά άλλαξα την παραγγελία για το LEMFO LEM5 3G. Θεώρησα ότι η 1GB Ram και η ελαφρώς μεγαλύτερη Internal Memory θα μου φανεί χρήσιμη.

 

Ήμουν μεταξύ των δύο, παρόλο που το δεύτερο ίσως είναι λίγο τσιμπημένο για «κινεζιά», ωστόσο θεωρώ απαραίτητη προϋπόθεση να δέχεται κάρτα sim και να φοράει full android

 

Καλημερα , το ιδιο ψηνομαι και εγω να παρω .

Να περιμενω εσενα η κανενα αλλο που το εχει ηδη να μας πει αν ειναι καλο ?:O

 

Μετά από αρκετό ψάξιμο παρήγγειλα και εγώ το LEMFO LEM 5 από Ali Express και το αναμένω...Μόλις το παραλάβω θα γράψω εντυπώσεις και θα ανεβάσω και photos... ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2-3 μέρες μου ήρθε το Lemfo Lem5. Σαν συσκευή έχει εξαιρετική κατασκευή. Καλό ηχείο και μικρόφωνο. Δεν νομίζω κανένας να έχει πρόβλημα με αυτό. Η μπαταρία με κλειστά networks και σαν ρολόι παίζει να βγάζει 2 μέρες.

 

Ωστόσο ένα full android σε τόσο και μικρή και στρογγυλή οθόνη είναι απλά ένα πείραμα, θα μπορούσε να ήταν η πτυχιακή ή το διδακτορικό κάποιου αλλά μέχρι εκεί. Ελάχιστη προσαρμοστικότητα έχει γίνει και μόνο στα πολύ βασικά και οπότε θα το έκρινα ως εξαιρετικά δύσκολο στον χειρισμό και θέλει υπομονή

 

Από μόνο του θέλει πολλά tap για να το βάλεις π.χ. αθόρυβο (τι πιο λογικό ένα ρολόι να μην θέλεις να χτυπήσει σε ένα meeting), αφού έχουν προβλέψει σύντομη ρύθμιση μόνο για WIFI/BT. Τέτοια ζητήματα τα έλυσα με EasyTouch.

 

Από την άλλη κατάφερα να περάσω το Outlook app και κάνω συγχρονισμό κανονικά τις επαφές μου, το οποίο μοιάζει αστείο για ένα ρολόι να έχει υποστήριξη Microsoft Exchange. Το πιο αστείο είναι ότι με βόλεψε το teamviewer host, ώστε να παραμετροποιώ μια εφαρμογή πιο γρήγορα με την άνεση ενός πληκτρολογίου και χωρίς η στρογγυλότητα της οθόνης να μου κόβει πράγματα.

 

PS: Για όσους ενδιαφέρονται βγαίνει το Lemfo Les1 με 1GB Ram, 16GBRom και κάμερα.

Edited by Exposed_Bone
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2-3 μέρες μου ήρθε το Lemfo Lem5. Σαν συσκευή έχει εξαιρετική κατασκευή. Καλό ηχείο και μικρόφωνο. Δεν νομίζω κανένας να έχει πρόβλημα με αυτό. Η μπαταρία με κλειστά networks και σαν ρολόι παίζει να βγάζει 2 μέρες.

 

Ωστόσο ένα full android σε τόσο και μικρή και στρογγυλή οθόνη είναι απλά ένα πείραμα, θα μπορούσε να ήταν η πτυχιακή ή το διδακτορικό κάποιου αλλά μέχρι εκεί. Ελάχιστη προσαρμοστικότητα έχει γίνει και μόνο στα πολύ βασικά και οπότε θα το έκρινα ως εξαιρετικά δύσκολο στον χειρισμό και θέλει υπομονή

 

Από μόνο του θέλει πολλά tap για να το βάλεις π.χ. αθόρυβο (τι πιο λογικό ένα ρολόι να μην θέλεις να χτυπήσει σε ένα meeting), αφού έχουν προβλέψει σύντομη ρύθμιση μόνο για WIFI/BT. Τέτοια ζητήματα τα έλυσα με EasyTouch.

 

Από την άλλη κατάφερα να περάσω το Outlook app και κάνω συγχρονισμό κανονικά τις επαφές μου, το οποίο μοιάζει αστείο για ένα ρολόι να έχει υποστήριξη Microsoft Exchange. Το πιο αστείο είναι ότι με βόλεψε το teamviewer host, ώστε να παραμετροποιώ μια εφαρμογή πιο γρήγορα με την άνεση ενός πληκτρολογίου και χωρίς η στρογγυλότητα της οθόνης να μου κόβει πράγματα.

 

PS: Για όσους ενδιαφέρονται βγαίνει το Lemfo Les1 με 1GB Ram, 16GBRom και κάμερα.

 

Το αναμένω και εγώ.. Το έχω παραγγείλει από Ali Express πριν μερικές μέρες…Εκανε καιρό να σου έρθει φίλε; Είναι συμβατό με κινητά που έχουν 6.0.1 και πάνω; Η οθόνη έχει τίποτα bugs? Εχω δει photos στο internet από χρήστες που παραπονιούνται για καμένα pixels και έχω δει και video στο youtube με την οθόνη να αναβοσβήνει…Γενικά είσαι ευχαριστημένος από την αγορά; Ελπίζω να μην το μετανιώσω αλλιώς με βλέπω να πηγαίνω σε κανένα επώνυμο… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το αναμένω και εγώ.. Το έχω παραγγείλει από Ali Express πριν μερικές μέρες…Εκανε καιρό να σου έρθει φίλε; Είναι συμβατό με κινητά που έχουν 6.0.1 και πάνω; Η οθόνη έχει τίποτα bugs? Εχω δει photos στο internet από χρήστες που παραπονιούνται για καμένα pixels και έχω δει και video στο youtube με την οθόνη να αναβοσβήνει…Γενικά είσαι ευχαριστημένος από την αγορά; Ελπίζω να μην το μετανιώσω αλλιώς με βλέπω να πηγαίνω σε κανένα επώνυμο… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς στα περισσότερα δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Το πήρα από το Gearbest και έβαλα DHL, όποτε από την στιγμή που μου το έστειλαν έκανε 3 μέρες.

 

Νομίζω κάπου πήρε το μάτι μου χρήστης με Android 7 να γράφει για κάποιο πρόβλημα. Δυστυχώς ή ευτυχώς το κύριο κινητό μου είναι Lumia, ωστόσο από περιέργεια και μόνο κατέβασα το app σε ένα παλιό Moto G που έχει 6 (νομίζω), συνδέθηκε κανονικά και αναγνώρισε κάμποσες εφαρμογές για να προωθεί τα notification. Το έσβησα όμως αμέσως μετά και το έκανα unpair, μιας και δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσω έτσι.

 

Η οθόνη δεν μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα και μοιάζει καλούτσικη για κινεζικό ρολόι. Ανταποκρίνεται αρκετά καλά στα tap μου και ακόμη και στο qwerty πληκτρολόγιο πατιέται συνήθως αυτό που προσπαθώ να πατήσω, παρόλο που έχω και το screen protection που είχε δώρο η συσκευασία.

 

Σαν hardware είμαι ευχαριστημένος. Κάθεται ωραία στο χέρι, μου αρέσει το design και μοιάζει καλή κατασκευή. Το μόνο ηλίθιο σημείο του είναι το τρίτο κουμπί που η μόνη του λειτουργία είναι SOS και δεν ρυθμίζεται. Δεν περίμενα να έχει τόσο δυνατό ηχείο και ξενέρωσα ότι διαπίστωσα ότι στην πίσω πλευρά και φοβήθηκα ότι ο ήχος θα είναι χάλια. Στην πράξη ακούς πολύ δυνατά.

 

Γενικά δεν είμαι ευχαριστημένος σαν εμπειρία, θα το έκρινα ως ένα geek gadget καθόλου εύχρηστο. Π.χ. η ένταση του ήχου είναι μια ολόκληρη διαδρομή και γενικά βασικές επιλογές (κλείσιμο mobile network, data κτλ) είναι επίσης πολύ απομακρυσμένες. Αν το μετανιώνω, μάλλον όχι και σίγουρα δεν νιώθω ότι με κλέψανε. Απλά πρέπει να έχεις πολύ υπομονή.

 

Αν σε ενδιαφέρουν τα notification κοίτα το πακέτο εφαρμογών, δεν ξέρω πως ακριβώς λειτουργούν, ούτε τι ακριβώς κάνουν. Αν δεν καλύψει η default εφαρμογή, απλά να ξέρεις ότι έχεις μια εναλλακτική.

M2D Bluetooth Manager

M2D Receiver

M2D Sender

 

Κάτι τελευταίο μου έκανε θετική εντύπωση ότι χθες μου ήρθε update. Αν και δεν κατάλαβα τι άλλαξε, τουλάχιστον δείχνει ότι κάτι κάνουν. Ωστόσο στο update που με περίμενε μόλις άνοιξε η συσκευή με ξενέρωσε. Στην εργοστασιακή έκδοση είχαν δυο πληκτρολόγια τύπου αριθμητικό, των παραδοσιακών κινητών. Το ένα αγγλικό και το άλλο αγγλικό-κινεζικό. Μετά το update χάθηκε το πρώτο.

 

Υ.γ.: Μήπως κάποιος moderator να μας κάνει ένα split και να αποκτήσουμε ένα standalone thread για τα standalone android watches? :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στα περισσότερα δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Το πήρα από το Gearbest και έβαλα DHL, όποτε από την στιγμή που μου το έστειλαν έκανε 3 μέρες.

 

Νομίζω κάπου πήρε το μάτι μου χρήστης με Android 7 να γράφει για κάποιο πρόβλημα. Δυστυχώς ή ευτυχώς το κύριο κινητό μου είναι Lumia, ωστόσο από περιέργεια και μόνο κατέβασα το app σε ένα παλιό Moto G που έχει 6 (νομίζω), συνδέθηκε κανονικά και αναγνώρισε κάμποσες εφαρμογές για να προωθεί τα notification. Το έσβησα όμως αμέσως μετά και το έκανα unpair, μιας και δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσω έτσι.

 

Η οθόνη δεν μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα και μοιάζει καλούτσικη για κινεζικό ρολόι. Ανταποκρίνεται αρκετά καλά στα tap μου και ακόμη και στο qwerty πληκτρολόγιο πατιέται συνήθως αυτό που προσπαθώ να πατήσω, παρόλο που έχω και το screen protection που είχε δώρο η συσκευασία.

 

Σαν hardware είμαι ευχαριστημένος. Κάθεται ωραία στο χέρι, μου αρέσει το design και μοιάζει καλή κατασκευή. Το μόνο ηλίθιο σημείο του είναι το τρίτο κουμπί που η μόνη του λειτουργία είναι SOS και δεν ρυθμίζεται. Δεν περίμενα να έχει τόσο δυνατό ηχείο και ξενέρωσα ότι διαπίστωσα ότι στην πίσω πλευρά και φοβήθηκα ότι ο ήχος θα είναι χάλια. Στην πράξη ακούς πολύ δυνατά.

 

Γενικά δεν είμαι ευχαριστημένος σαν εμπειρία, θα το έκρινα ως ένα geek gadget καθόλου εύχρηστο. Π.χ. η ένταση του ήχου είναι μια ολόκληρη διαδρομή και γενικά βασικές επιλογές (κλείσιμο mobile network, data κτλ) είναι επίσης πολύ απομακρυσμένες. Αν το μετανιώνω, μάλλον όχι και σίγουρα δεν νιώθω ότι με κλέψανε. Απλά πρέπει να έχεις πολύ υπομονή.

 

Αν σε ενδιαφέρουν τα notification κοίτα το πακέτο εφαρμογών, δεν ξέρω πως ακριβώς λειτουργούν, ούτε τι ακριβώς κάνουν. Αν δεν καλύψει η default εφαρμογή, απλά να ξέρεις ότι έχεις μια εναλλακτική.

M2D Bluetooth Manager

M2D Receiver

M2D Sender

 

Κάτι τελευταίο μου έκανε θετική εντύπωση ότι χθες μου ήρθε update. Αν και δεν κατάλαβα τι άλλαξε, τουλάχιστον δείχνει ότι κάτι κάνουν. Ωστόσο στο update που με περίμενε μόλις άνοιξε η συσκευή με ξενέρωσε. Στην εργοστασιακή έκδοση είχαν δυο πληκτρολόγια τύπου αριθμητικό, των παραδοσιακών κινητών. Το ένα αγγλικό και το άλλο αγγλικό-κινεζικό. Μετά το update χάθηκε το πρώτο.

 

Υ.γ.: Μήπως κάποιος moderator να μας κάνει ένα split και να αποκτήσουμε ένα standalone thread για τα standalone android watches? :)

 

Ok! Σε ευχαριστώ φίλε για τις πληροφορίες! Το περιμένω και εγώ λοιπόν και μόλις το παραλάβω θα επανέλθω με σχόλια και εντυπώσεις… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν τα smartwatches που δέχονται κάρτα sim και μπορούν να λειτουργησουν ως αυτόνομα κινητά έχουν ακτινοβολία sar? Διότι καλοβλέπω το dz09 και δεν θέλω να το πάρω και να μου ψήσει τον εγκέφαλο :p
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς ποιος είναι ο εκάστοτε δείκτης sar σε κάθε smartwatches αντίστοιχα, η αλήθεια είναι ότι όντως δεν έχω βρει πουθενά κανένα τέτοιο νούμερο.

Τα καλά του Ευρωπαϊκού κεκτημένου, τα προϊόντα αυτά υποτίθεται ότι δεν προορίζονται στην Ευρώπη και για αυτό κάνουν πάρτι σε σχέση με αυτά που έχουμε συνηθίσει.

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει και περιμενω το no.1 d5+ και ηθελα να ρωτησω τα εξης,χωρις να εχω καρτα σιμ μεσα στο ρολοι και συνδεδεμενο στο κινητο μου(s7 edge)με bt,αν με καλεσουν μπορω να απαντησω και να μιλησω απο το ρολοι?δεδομενα για ιντερνετ θα τραβαει απο το κινητο για fb,youtube κτλ?απο μπαταρια πως τα παει?επισης μπορει να γινει ταυτοχρoνη συνδεση μεταξυ κινητου-ρολογιου και bt ακουστικων και να μιλαω απο τα ακουστικα?ευχαριστω εκ των προτερων και ελπιζω να μην την πατησα
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μάλλον θα σου βγάζει μια μέρα, με το ζόρι έστω.

 

Σίγουρα δεν θα μπορείς να παίρνεις internet από το bluetooth μέσα από το app του κατασκευαστή. Ίσως καταφέρεις κάποια πατέντα, όπως να έχεις ανοιχτό bt hotspot στο κινητό σου και να συνδέεις το ρολόι με το hotspot του κινητού. Μην ξεχνάς όμως ότι το ρολόι έχει από μόνο του wifi.

 

Η κεντρική ιδέα ότι αυτά τα ρολόγια επειδή θεωρούνται standalone, τα notification του κινητού έρχονται ως "dummy" στο ρολόι χωρίς καμία αλληλεπίδραση. Ξέρω στα σίγουρα όμως κλήση μπορείς να απαντήσεις από το ρολόι, αλλά δεν ξέρω αν μπορείς να μιλήσεις από το ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και όλους,

 

Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο full android standalone ρολόι που να φορτίζει επαγωγικά; Κάποιο με Android 6; Κάποιο που να είναι στα αλήθεια αδιάβροχο;

Όχι να κολυμπάς, αλλά να μπορείς με σιγουριά να πλύνεις χέρια ή να το ξεπλύνει στη βρύση αν λερωθεί.

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο full android standalone ρολόι που να φορτίζει επαγωγικά;

Δεν ξέρω κάποιο που να φορτίζεται επαγωγικά αλλά όλα σχεδόν όμως έχουν είτε έχουν μαγνητικό βύσμα το οποίο κουμπώνει αυτόματα, είτε έχουν κάτι σαν μαγνητική βάση, που κουμπώνει και αυτή εύκολα, και εκεί συνδέεις το κλασσικό φορτιστή.

 

Κάποιο με Android 6;

Όχι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάποιο με ραδιόφωνο και μέτρηση καρδιακών παλμών;

Είμαι αρκετά σίγουρος ότι δεν έχει κανένα ραδιόφωνο. Καρδιακούς παλμούς όλα. :)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες έχω στα χέρια μου το LEMFO LEM 5...Οι πρώτες μου εντυπώσεις για πρώτο smartwatch είναι καλές για τα λεφτά του...Για απλές ειδοποιήσεις που με ενδιέφερε είναι ok αν και είχα ένα θέμα με την εφαρμογή του messenger που δεν μπορούσα να εγκαταστήσω για να διαβάζω και να στέλνω μηνύματα μέσο fb τελικά το έλυσα με το fb mini...Ελληνικούς χαρακτήρες υποστηρίζει κανονικά...Με το καλημέρα μου ήρθε και ένα update αν και δεν κατάλαβα διαφορές...Κατά τα άλλα σε θέμα εμφάνισης είναι πολύ ωραίο και δίνει την αίσθηση premium κατασκευής μαζί με το δερμάτινο λουράκι.Έχει αρκετά watch faces και μπορείς να κατεβάσεις και άλλα ενώ μπορείς να προσθέσεις και επιπλέον εφαρμογές μέσο playstore ή applestore...Την μπαταρία δυστυχώς δεν την βλέπω και πολύ δυνατή, με bluetooth ενεργοποιημένο ζήτημα να βγάλει μια μέρα ενώ αν είναι και μόνιμα ανοιχτά wi-fi...gps και οθόνη συνέχεια αναμμένη μιλάμε για λίγες ώρες διάρκειας...Σε γενικές γραμμές για μια αγορά στα 100€ περίπου για αυτά που προσφέρει νομίζω είναι καλά...;)

 

Υ.Γ.:Κλήσεις από το ρολόι μέσο sim δεν έχω δοκιμάσει ακόμα οπότε θα επανέλθω με ένα σχόλιο και σε αυτό...Παραθέτω μερικές photos...;)

 

 

[/img]

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπερα!

ξεθαβω το θεμα μιας και εχω σχεδον καταληξει να παρω το lemfo lem5 pro απο gearbest απο ευρωπαϊκη αποθηκη περιπου στα 115ευρω με τα μεταφορικα....

μετα απο αρκετο καιρο που το εχετε ποια η γνωμη σας? αξιζει η αγορα του ή τελικα δεν ειναι τοσο πρακτικο και ενα φθηνο με 10-20 ευρω θα ηταν πιο vfm?

αυτο που θελω ειναι να εχω ειδοποιησεις απο μηνυματα και τηλεφωνα. αν μπορω να διαβαζω κιολας τα μηνυματα θα ηταν καλυτερο. αν μπορω να απαντησω σε μηνυμα σε περιπτωση που δεν μπορω να πιασω το κινητο (πανω στη μηχανη) ειμαι τελεια.

ξερω οτι κλησεις μπορω να απαντησω και να κανω μονο αν βαλω σιμ. αλλα δεν με ενδιαφερει τοσο αυτο μιας και εχω bluetooth ακουστικα και μιλαω παντα απο εκει. μονο να βλεπω ποιος καλει.

επισης αν δοκιμασατε να το δουλεψετε σαν gps με google maps ή καπιο αλλο προγραμμα?

το λουρακι ειναι ποιοτικο? γιατι ειδα οτι δεν αλλαζει ή αλλαζει πολυ δυσκολα...?

εμφανισιακα απο τις φωτογραφιες ειναι απο τα πιο ομορφα που εχω δει μεχρι τωρα. και βλεπω οτι εχει πολλα και ωραια "ρολογια" για να βλεπεις την ωρα.

Edited by johni41
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...