Jump to content

Cosmote Prepaid Mastercard


alany
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχετε δει αν τα έξοδα με την κάρτα από τις 1/2 έχουν καταχωρηθεί στον υπολογισμό του αφορολόγητου στο λογαριασμό της εθνικής γιατί σε έμενα από τότε δεν υπολογίζονται μέσα στα εξοδα για το αφορολόγητο μου.
Επιβεβαιώνω ότι δεν περνάνε από τέλη Γενάρη και μετά

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vrwmiaris said:

Επιβεβαιώνω ότι δεν περνάνε από τέλη Γενάρη και μετά

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μίλησα την τετάρτη το απόγευμα με τις κάρτες της εθνικής και με παρεπεμψαν να επικοινωνήσω με υποκατάστημα της Εθνικής.Μίλησα χθες το πρωι με το υποκατάστημα της εθνικης της περιοχής μου και με βάση το ΑΦΜ μου έστειλε την κατηγοριοποίηση του αφορολόγητου που φαίνεται στην Εθνική τράπεζα για τις συναλλαγές μου. Στον πίνακα που μου έστειλε φαίνονται κανονικά οι συναλλαγές με την prepaid cosmote μέχρι και προχθές. Το έστειλε σαν πρόβλημα στην μηχανογράφηση της τράπεζας και μου είπε να επικοινωνήσω την δευτέρα το πρωί για νεότερα.Αρα φαίνεται ότι είναι πρόβλημα του συστηματός τους που δεν φαίνονται σε εμάς οι συναλλαγές στο αφορολόγητο.

Edited by spyrosfra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Σήμερα μου είπαν από διάφορα καταστήματα ότι καταργήθηκε η συγκεκριμένη κάρτα εδώ και μερικούς μήνες. Μόνο στο κατάστημα που είναι στην Πετρούπολη είπαν ότι θα έχουν την Πέμπτη κάρτες prepaid.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσέ μας τι ημερομηνία λήξης γράφει, γιατί οι τελευταίες που δόθηκαν εδώ και πάνω από 1 έτος έιχαν 11/2024, αν έχει μετέπειτα ημερομηνία, που δε νομίζω.

Ενημερωτικά, τα ΜΒ μπορούν να μοιράζονται και μήνες μετά τη λήξη της prepaid και η κάρτα στο app της δείχνεται κομμένη παρόλ'αυτά μπορεί να δίνει data.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Pppe said:

Ενημέρωσέ μας τι ημερομηνία λήξης γράφει, γιατί οι τελευταίες που δόθηκαν εδώ και πάνω από 1 έτος έιχαν 11/2024, αν έχει μετέπειτα ημερομηνία, που δε νομίζω.

Ενημερωτικά, τα ΜΒ μπορούν να μοιράζονται και μήνες μετά τη λήξη της prepaid και η κάρτα στο app της δείχνεται κομμένη παρόλ'αυτά μπορεί να δίνει data.

Την έχω καταργήσει την κάρτα οπότε δεν γνωρίζω. Μου είπαν ότι δεν γίνεται φόρτιση πλέον από κατάστημα Γερμανός / Cosmote αλλά από web banking ή από την τράπεζα. 

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα τι κόλλημα έφαγε η εφαρμογή; γράφει ότι έχω δώσει τα δικαιώματα της κάρτας σε άλλο χρήστη

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Βρήκε κάνεις πουθενά καρτα;

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, vrwmiaris said:

Βρήκε κάνεις πουθενά καρτα;

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εχει καταργηθεί η συγκεκριμένη κάρτα, κάλεσε στην Εθνική ή στην Cosmote να σου πουν.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα . Έχω κάρτα με ημερομηνία λήξης 08/24.

Τυχόν υπόλοιπο μετά τη λήξη της κάρτας είναι δυνατόν να το χρησιμοποιώ για online ανανεώσεις (και μόνο γι αυτό ),  η το χάνω ;

Δεν θέλω να το κάνω ανάληψη .

Απλά ρωτάω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω ότι περισσέψει μετά τη λήξη της .

Γίνεται αυτό; Δεν ξέρω, γι αυτό ρωτάω .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα . Έχω κάρτα με ημερομηνία λήξης 08/24.
Τυχόν υπόλοιπο μετά τη λήξη της κάρτας είναι δυνατόν να το χρησιμοποιώ για online ανανεώσεις (και μόνο γι αυτό ),  η το χάνω ;
Δεν θέλω να το κάνω ανάληψη .
Απλά ρωτάω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω ότι περισσέψει μετά τη λήξη της .
Γίνεται αυτό; Δεν ξέρω, γι αυτό ρωτάω .
Δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις αλλά δε χάνεται. Πρέπει να το κάνεις αποφορτιση στο λογαριασμό σου αλλά έχει εφάπαξ χρέωση. Η συμβουλή μου είναι χρησιμοποίησε τα πριν λήξη κάρτα
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pn1fon1 said:
On 27/8/2022 at 7:06 ΠΜ, panarmon74 said:
Καλησπέρα . Έχω κάρτα με ημερομηνία λήξης 08/24.
Τυχόν υπόλοιπο μετά τη λήξη της κάρτας είναι δυνατόν να το χρησιμοποιώ για online ανανεώσεις (και μόνο γι αυτό ),  η το χάνω ;
Δεν θέλω να το κάνω ανάληψη .
Απλά ρωτάω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω ότι περισσέψει μετά τη λήξη της .
Γίνεται αυτό; Δεν ξέρω, γι αυτό ρωτάω .

Δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις αλλά δε χάνεται. Πρέπει να το κάνεις αποφορτιση στο λογαριασμό σου αλλά έχει εφάπαξ χρέωση. Η συμβουλή μου είναι χρησιμοποίησε τα πριν λήξη κάρτα

Έχω 92 λεπτά στην κάρτα και έληξε.. και για την αποφόρτιση ζητάει 92 λεπτά!!! Χαχαχαχα θα την αφήσω έτσι να δω ως πότε θα είναι εκεί..

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν πλέον κάρτες καθώς μεταβαίνουμε σιγά σιγά στην νέα υπηρεσία payzy by COSMOTE PAYMENTS για πλήρης απεξάρτηση από την Εθνική Τράπεζα. Ποιο πολλά εδώ https://myphone.gr/forum/topic/194934

 

Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2022 at 9:08 ΜΜ, pn1fon1 said:
On 27/8/2022 at 7:06 ΠΜ, panarmon74 said:
Καλησπέρα . Έχω κάρτα με ημερομηνία λήξης 08/24.
Τυχόν υπόλοιπο μετά τη λήξη της κάρτας είναι δυνατόν να το χρησιμοποιώ για online ανανεώσεις (και μόνο γι αυτό ),  η το χάνω ;
Δεν θέλω να το κάνω ανάληψη .
Απλά ρωτάω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω ότι περισσέψει μετά τη λήξη της .
Γίνεται αυτό; Δεν ξέρω, γι αυτό ρωτάω .

Δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις αλλά δε χάνεται. Πρέπει να το κάνεις αποφορτιση στο λογαριασμό σου αλλά έχει εφάπαξ χρέωση. Η συμβουλή μου είναι χρησιμοποίησε τα πριν λήξη κάρτα

Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΠΟ 31/12/22 Η COSMOTE PREPAID ****6634 ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ. group.nbg.gr/3U4LnKK
 

Μου ήρθε  σήμερα στο Viber !Το θέμα είναι τα gb που έχουμε συγκεντρώσει έως τις 31/12/22 θα χαθούν σε κάποιο επόμενο διάστημα ή θα είναι διαθέσιμα έως την κατανάλωσή τους ; (Δεν εννοώ την τυχόν λήξη τους ) 

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Ποια ληξη γραφει πανω η prepaid σου?  Μηπως οντως γραφει 12/22 οποτε τυπικα σε ενημερωνουν για τη ληξη δυνατοτητας χρησης της, που θα μπορουσαν και να μην σε ενημερωσουν;

Σε μια Cosmote prepaid δικια μου που εχει ηδη ληξει απο 01/22 μπορω ακομη να μοιραζω τα ελαχιστα ΜΒ που εχει ακομη, ενω εαν περασουν καποιοι μηνες διαγραφονται μερικα απο αυτα, σιγουρα πανω απο 6 μηνες απο την αποκτηση τους αλλα δεν εχω καταλαβει ποσοι μηνες μετα.

Link to comment
Share on other sites

Όντως: Το link που σου έστειλαν στο sms παραπέμπει σε αυτό:

https://www.nbg.gr/el/idiwtes/kathimerines-sunallages/trapezikes-kartes/proplirwmenes-kartes/Cosmote-Prepaid-Mastercard-Announcement

Λήξη χρήσης της συγκεκριμένης Prepaid τέλος αυτού του έτους, λοιπόν, πρόωρα από την αναγραφόμενη σε όσες έχουν εκδοθεί και δε ξέρω κατά πόσο είναι νόμιμο αυτό. Αλλά στην Ελλάδα ζούμε: Υπάρχει κανείς δικηγόρος ανάμεσά μας για τη νομιμότητα αυτής της "κίνησης" από την Εθνική Τράπεζα;

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σε κατάστημα Cosmote και υπάλληλος που έδειχνε να γνωρίζει για την prepaid μου είπε πως θα μπορώ να χρησιμοποιώ τα Gigabytes έως αδειάσει η κάρτα. Χρήση μετά την 31η Δεκεμβρίου τέλος. Σχετικά με Mbytes κάτι αντίστοιχο της prepaid σε payzy, δεν υπάρχει .

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τέλος το φόρτωμα της Prepaid μέσω Iris του i-bank Pay της Εθνικής:
Βγάζει Error getting value from 'Byte' on 'Shine.L2.StaticComArea.MemoryBuffer' και δε μεταφέρει κανένα ποσό στην Prepaid.

Αν έχει κανείς κάποια λύση φόρτωσή της, ας μου στείλει pm, αλλιώς θα την βάλω για το Liquid του CU αφού θα καταργηθεί σε λίγες μέρες , πριν την 11/2024 που λήγει η δικιά μου.

Link to comment
Share on other sites

Το payzy ίσως συμφέρει αντί της κάρτας αυτής πλέον

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τέλος το φόρτωμα της Prepaid μέσω Iris του i-bank Pay της Εθνικής:
Βγάζει Error getting value from 'Byte' on 'Shine.L2.StaticComArea.MemoryBuffer' και δε μεταφέρει κανένα ποσό στην Prepaid.
Αν έχει κανείς κάποια λύση φόρτωσή της, ας μου στείλει pm, αλλιώς θα την βάλω για το Liquid του CU αφού θα καταργηθεί σε λίγες μέρες , πριν την 11/2024 που λήγει η δικιά μου.
Έχεις πιάσει το όριο θαρρώ

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Όχι, διαφωνώ, αλλά ας μη το συζητήσουμε εδώ, Τα έχω γράψει εκεί.

Αν έχει κανείς κάποια λύση να φωρτωθεί, ας μου στείλει pm.

2 minutes ago, vrwmiaris said:

 

Έχεις πιάσει το όριο θαρρώ

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καμιά μεταφορά προς την Prepaid δεν έχω κάνει μες στον Δεκέμβρη. Ούτε οι αγορές με την Prepaid ξεπερνούν τα 50Ε μες στον Δεκέμβρη.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, διαφωνώ, αλλά ας μη το συζητήσουμε εδώ, Τα έχω γράψει εκεί.
Αν έχει κανείς κάποια λύση να φωρτωθεί, ας μου στείλει pm.
Καμιά μεταφορά προς την Prepaid δεν έχω κάνει μες στον Δεκέμβρη. Ούτε οι αγορές με την Prepaid ξεπερνούν τα 50Ε μες στον Δεκέμβρη.
Έχω πιάσει το όριο για φέτος από 1η θα σε πω

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και από άλλες τράπεζες με Iris και μεταφέρει όντως μικροποσά χωρίς προμήθεια, αλλά στον κυρίως λογαριασμό της Εθνικής και όχι στην Prepaid της Cosmote με την οποία ήταν συνδεδεμένος ο αριθμός τηλεφώνου μέχρι πριν 1 μήνα και μετέφερε κανονικότατα στη Prepaid. Αλλά όχι πια: Με τον ίδιο αριθμό τηλεφώνου τα μεταφέρει στον κυρίως λογαριασμό της Εθνικής και όχι στην Prepaid κάρτα πια.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...