Jump to content

Cosmote Prepaid Mastercard


alany
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, έχει χαλάσει το τσιπ της κάρτας μπορώ να βγάλω άλλη με τα ίδια στοιχεία;

 

Αναφέρεται και στους "Όρους Χρήσης της κάρτας COSMOTE Prepaid Mastercard"

https://www.cosmote.gr/mobile/prepaidmastercard/terms.html

 

14. Ισχύς

Κάθε Κάρτα έχει περιορισμένη χρονική ισχύ, μέχρι το τέλος του μήνα που είναι αποτυπωμένος στην Κάρτα. Εφ’όσον ο Κάτοχος επιθυμεί την έκδοση νέας Κάρτας πρέπει να υποβάλλει νέα Αίτηση. Το ίδιο ισχύει και στην περίπτωση φθοράς ή καταστροφής της παλαιάς Κάρτας.

 

Δηλαδή, πρέπει να αιτηθείς την έκδοση νέας κάρτας, δεν αντικαθίσταται ούτε επανεκδίδεται.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος-άκυρο.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα!

Έκανα μια αναζήτηση στο νήμα, αλλά δε βρήκα απάντηση σχετική.

Μήπως ξέρει κανείς τη διαδικασία για το πώς φορτίζεις την prepaid στο ΑΤΜ της εθνικής; Έχω χρεωστική της εθνικής, αλλά δεν το έχω προσπαθήσει να φορτίσω την prepaid με λεφτά από τη χρεωστική στο ΑΤΜ. Πάντα τη φόρτιζα στο Γερμανό, αλλά βολεύει να ξέρω το πώς κι από το ΑΤΜ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έκανα μια αναζήτηση στο νήμα, αλλά δε βρήκα απάντηση σχετική.

Μήπως ξέρει κανείς τη διαδικασία για το πώς φορτίζεις την prepaid στο ΑΤΜ της εθνικής; Έχω χρεωστική της εθνικής, αλλά δεν το έχω προσπαθήσει να φορτίσω την prepaid με λεφτά από τη χρεωστική στο ΑΤΜ. Πάντα τη φόρτιζα στο Γερμανό, αλλά βολεύει να ξέρω το πώς κι από το ΑΤΜ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Πώς μπορώ να φορτίσω την COSMOTE Prepaid Mastercard;

Με την COSMOTE Prepaid Mastercard μπορείς να κάνεις τις αγορές σου μέχρι να εξαντληθεί το διαθέσιμο υπόλοιπό της. Μπορείς να τη φορτίσεις εύκολα και άμεσα, οποιαδήποτε στιγμή. Επίλεξε το ποσό φόρτισης και φόρτισέ την όσες φορές επιθυμείς εντός των προβλεπόμενων ορίων* μέσω:

 

της εφαρμογής COSMOTE Prepaid,

 

των καταστημάτων COSMOTE και ΓΕΡΜΑΝΟΣ

 

των υπηρεσιών i- bank Internet Banking και Phone Banking της Εθνικής Τράπεζας

 

του δικτύου i-bank ATM** της Εθνικής Τράπεζας

του δικτύου καταστημάτων ή του Internet Banking άλλης Τράπεζας (σε αυτή την περίπτωση η φόρτιση ολοκληρώνεται την επόμενη εργάσιμη ημέρα)

 

Φορτίζοντας την COSMOTE Prepaid Mastercard μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις αμέσως για τις αγορές σου.

 

*Κατά την έκδοση τα όρια φόρτισης της κάρτας διαμορφώνονται σε 250€ τη φορά ή 500€ ανά ημέρα και 2.500€ ανά έτος, με δυνατότητα αναβάθμισης σε 25.000€ ανά έτος.

 

**Στα i-bank ATM που δέχονται κατάθεση μετρητών χωρίς φάκελο.

πηγη : https://www.cosmote.gr/mobile/prepaidmastercard/faq.html

 

αρα πρεπει να ξερεις καποιο ατμ που δεχεται online καταθεση μετρητων χωρις φακελο.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα mb τα πιστώνει πλέον πιο γρήγορα από παλιά. Θυμάμαι που ήθελαν μέχρι 24 ώρες να τα δείς στην εφαρμογή, ενώ τώρα παρατήρησα σε κάποιες απογευματινές αγορές μου ότι είχαν μπεί τα mb μέχρι το βράδυ.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι 1=10μβ ακόμη δεν το έχουν κάνει, τι περιμένουν;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι 1=10μβ ακόμη δεν το έχουν κάνει, τι περιμένουν;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλλον τις εκπτώσεις περιμένουν
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να φορτίσω την COSMOTE Prepaid Mastercard;

Με την COSMOTE Prepaid Mastercard μπορείς να κάνεις τις αγορές σου μέχρι να εξαντληθεί το διαθέσιμο υπόλοιπό της. Μπορείς να τη φορτίσεις εύκολα και άμεσα, οποιαδήποτε στιγμή. Επίλεξε το ποσό φόρτισης και φόρτισέ την όσες φορές επιθυμείς εντός των προβλεπόμενων ορίων* μέσω:

 

της εφαρμογής COSMOTE Prepaid,

 

των καταστημάτων COSMOTE και ΓΕΡΜΑΝΟΣ

 

των υπηρεσιών i- bank Internet Banking και Phone Banking της Εθνικής Τράπεζας

 

του δικτύου i-bank ATM** της Εθνικής Τράπεζας

του δικτύου καταστημάτων ή του Internet Banking άλλης Τράπεζας (σε αυτή την περίπτωση η φόρτιση ολοκληρώνεται την επόμενη εργάσιμη ημέρα)

 

Φορτίζοντας την COSMOTE Prepaid Mastercard μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις αμέσως για τις αγορές σου.

 

*Κατά την έκδοση τα όρια φόρτισης της κάρτας διαμορφώνονται σε 250€ τη φορά ή 500€ ανά ημέρα και 2.500€ ανά έτος, με δυνατότητα αναβάθμισης σε 25.000€ ανά έτος.

 

**Στα i-bank ATM που δέχονται κατάθεση μετρητών χωρίς φάκελο.

πηγη : https://www.cosmote.gr/mobile/prepaidmastercard/faq.html

 

αρα πρεπει να ξερεις καποιο ατμ που δεχεται online καταθεση μετρητων χωρις φακελο.

 

Οπότε αναγκαστικά πρέπει να κάνεις ανάληψη από την χρεωστική και κατάθεση με μετρητά στην prepaid στο ΑΤΜ... Ωραίο σύστημα...

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Η χρεωστική είναι συνδεδεμένη με κάποιον λογαριασμό. Στην ουσία θες να φορτίσεις την κάρτα από χρήματα που έχεις στο λογαριασμό. Αν δεν έχεις, φτιάξε e banking, και θα την φορτίζεις χωρίς να έχεις καν ανάγκη το ATM.

 

Sent from my moto g(6) play

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί δεν έχουν σκοπό να το κάνουν 1=10 για τις γιορτές, σίγουρα για να αγοράσουμε πακέτα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Η χρεωστική είναι συνδεδεμένη με κάποιον λογαριασμό. Στην ουσία θες να φορτίσεις την κάρτα από χρήματα που έχεις στο λογαριασμό. Αν δεν έχεις, φτιάξε e banking, και θα την φορτίζεις χωρίς να έχεις καν ανάγκη το ATM.

 

Sent from my moto g(6) play

 

Έβγαλα άκρη. Δε χρειάζεται να κάνεις e-banking με τη χρεωστική. Απλά κάνεις login την prepaid στο ibank app, πατάς φόρτιση, βάζεις τα στοιχεία της χρεωστικής και κάνεις άμεσα φόρτιση από τη χρεωστική χωρίς να χρειαστεί να ενεργοποιήσεις το e-banking της χρεωστικής. Απλά συνδέεις τη χρεωστική με την prepaid στην εφαρμογή της εθνικής.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Αν σε βολεύει το κάνεις έτσι.

Πάντως αν έχεις e banking δεν Εθνική, δεν χρειάζεται κάποιου είδους ενεργοποίηση. Η prepaid φαίνεται άμεσα εκεί.

 

Sent from my moto g(6) play

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να κάνεις e-banking με τη χρεωστική. Απλά κάνεις login την prepaid στο ibank app...

Εννοείς την εφαρμογή NBG Mobile Banking;

Τί εννοείς λέγοντας «κάνεις login την prepaid στο ibank app»; Βλέπω ότι ζητάει User ID και Password, δηλαδή στοιχεία e-banking, για να μπεις.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Απευθείας μέσα από το Prepaid Card app επιλέγεις με το [+] Φόρτιση Κάρτας και μετά Φόρτιση με Κάρτα μέσω i-bank Pay. Πρέπει να έχεις εγκατεστημένο το i-bank Pay.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα γνωρίζουμε εάν τα mb της cosmote prepaid mastercard ισχύουν και στο εξωτερικό(Ε.Ε.);

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by simos_s
Link to comment
Share on other sites

Όχι, τι γράφει.Από αύριο έχουμε χρέωση στο Ίρις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Όχι, τι γράφει.Από αύριο έχουμε χρέωση στο Ίρις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μου έκανες την καρδιά περιβόλι τώρα...Τα χρησιμοποιώ συνέχεια.Ξέρεις πόσο θα είναι η χρέωση?Θα πάει αναλογικά με το ποσό μεταφοράς?

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Δεν έχω στείλει χρήματα ακόμη , θα ενημερώσω.πάλι έχω θέμα με την κάρτα γράφει ότι δεν εγκρίνεται, δεν ξέρω εάν έχει χαλάσει το τσιπακι.αηδία έχει καταντήσει το όλο θέμα.4 κάρτα είναι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζουμε εάν τα mb της cosmote prepaid mastercard ισχύουν και στο εξωτερικό(Ε.Ε.);

 

Όχι, "τα mb της cosmote prepaid mastercard" δεν ισχύουν εκτός Ελλάδος.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, τι γράφει.Από αύριο έχουμε χρέωση στο Ίρις

 

Από το ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ & ΤΟΚΟΦΟΡΩΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΩΝ με ΗΜΕΡ. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗΣ: 21.01.2019, στη σελίδα 4 για την "Επαγγελματική" χρήση παραπέμπει στη Σημείωση (5) «Από 28/1/2019 θα είναι σε ισχύ η ακόλουθη τιμολόγηση: 0,7% min €0,01 max €3,50».

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες παίδες.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά μέσω IRIS ήταν και είναι δωρεάν. Τσεκαρισμενο.
Έχω μήνυμα από την Πειραιώς που γράφει ότι θα χρεώνεται

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έχω μήνυμα από την Πειραιώς που γράφει ότι θα χρεώνεται

 

Αν είναι για "Επαγγελματική" χρήση...

Λες να κατάλαβα λάθος; Διάβασες το Τιμολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...