Jump to content

Cosmote Prepaid Mastercard


alany
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο go4more η κάρτα συνδέεται αυτόματα δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Αρκεί να έχεις εγγραφεί από παλαιότερα στην υπηρεσία.

Εν το μεταξύ δεν μπορώ να συνδεθώ στην εφαρμογή εδώ και κάποιες ώρες. Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

 

MI 5 using Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να την αποκτήσω για να μπορώ να ανανεώνω την συνδρομή μου στο spotify και να αγοράσω κάποια πράγματα από ebay Αγγλίας. Για το spotify θα δουλέψει ή θα χρειαστεί να την συνδέσω με το paypal; Ωστόσο για το ebay, θα μου κρατήσει προμήθεια ή κάποιο ποσοστό μιας και θα είναι σε λύρες γιατί θα είναι από Αγγλία αυτό που θέλω να αγοράσω.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω εγγραφή στο go4more τις τελευταίες 5 μέρες και δεν μπορώ. Έχω δοκιμάσει το app και την ιστοσελίδα αλλά δεν δουλεύει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω εγγραφή στο go4more τις τελευταίες 5 μέρες και δεν μπορώ. Έχω δοκιμάσει το app και την ιστοσελίδα αλλά δεν δουλεύει τίποτα.
Πάρε τηλέφωνο στην εθνική τράπεζα τη Δευτέρα
Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να την αποκτήσω για να μπορώ να ανανεώνω την συνδρομή μου στο spotify και να αγοράσω κάποια πράγματα από ebay Αγγλίας. Για το spotify θα δουλέψει ή θα χρειαστεί να την συνδέσω με το paypal; Ωστόσο για το ebay, θα μου κρατήσει προμήθεια ή κάποιο ποσοστό μιας και θα είναι σε λύρες γιατί θα είναι από Αγγλία αυτό που θέλω να αγοράσω.
Εγώ την έχω συνδέσει στο paypal κανονικά. Έχω κάνει και αγορές και εκτός paypal από εξωτερικό χωρίς πρόβλημα. Αν τη βάλεις στο paypal τότε μπορείς να επιλέξεις αν θα κάνει τη μετατροπή νομίσματος αυτό ή η τράπεζα. Αν πληρώσεις χωρίς PayPal εννοείται τη μετατροπή θα την κάνει η τράπεζα

 

MI 5 using Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Στο go4more η κάρτα συνδέεται αυτόματα δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Αρκεί να έχεις εγγραφεί από παλαιότερα στην υπηρεσία.

Εν το μεταξύ δεν μπορώ να συνδεθώ στην εφαρμογή εδώ και κάποιες ώρες. Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

 

MI 5 using Tapatalk

Την go4more εννοείς ή την εφαρμογή της prepaid?Στην go4more μπαίνω κανονικά αλλά η εφαρμογή της prepaid μου κάνει νερά και εμένα.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει και αγορές και εκτός paypal από εξωτερικό χωρίς πρόβλημα. Αν τη βάλεις στο paypal τότε μπορείς να επιλέξεις αν θα κάνει τη μετατροπή νομίσματος αυτό ή η τράπεζα. Αν πληρώσεις χωρίς PayPal εννοείται τη μετατροπή θα την κάνει η τράπεζα

 

Συγγνώμη αλλά ίσως να μην εξήγησα καλά αυτό που θέλω και δε θέλω, λάθος μου. Δε θέλω να την συνδέσω με paypal μιας και θα χρειαστεί να κάνω λογαριασμό. Θα μπορώ να ανανεώνω την συνδρομή μου στο spotify και να κάνω αγορές από ebay χωρίς να έχω paypal; Επίσης βρήκα ότι κρατάει 1% αν είναι διαφορετικό νόμισμα από ευρώ, ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Την go4more εννοείς ή την εφαρμογή της prepaid?Στην go4more μπαίνω κανονικά αλλά η εφαρμογή της prepaid μου κάνει νερά και εμένα.
Η εφαρμογή της prepaid μου κάνει νερά

 

MI 5 using Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά ίσως να μην εξήγησα καλά αυτό που θέλω και δε θέλω, λάθος μου. Δε θέλω να την συνδέσω με paypal μιας και θα χρειαστεί να κάνω λογαριασμό. Θα μπορώ να ανανεώνω την συνδρομή μου στο spotify και να κάνω αγορές από ebay χωρίς να έχω paypal; Επίσης βρήκα ότι κρατάει 1% αν είναι διαφορετικό νόμισμα από ευρώ, ισχύει;

 

Από ebay εάν όχι όλοι οι περισσότεροι θέλούν paypal . Για συναλλαγές σε άλλο νόμισμα εκτός ευρώ σου κρατάνε προμήθεια 1%

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πρόσφατα και γνωρίζω.

 

Την κάρτα την πήρα πακέτο με μια what's up (καρτοκινητή cosmote). Το πακέτο κοστίζει 10 ευρώ και περιέχει:

 

Στην prepaid:

5 ευρώ και 1GB Δώρο.

(Μέχρι της 8/1/18 1 ευρώ = 10mb)

 

Στην what's up:

8,93 euro διαθέσιμα για αγορά πακέτων ή απλή κατανάλωση

Δώρο: 400 λεπτά προς what's up, 100 λεπτά προς όλα τα σταθερά και κινητά και 700mb data.

Επιπλέον σου δίνουν να διαλέξεις ένα ακόμη δώρο. Εγώ διάλεξα +600mb για ένα μήνα.

 

Εδώ θα βρεις την προσφορ: https://www.whatsup.gr/el/prepaid_mastercard

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πρόσφατα και γνωρίζω.

 

Την κάρτα την πήρα πακέτο με μια what's up (καρτοκινητή cosmote). Το πακέτο κοστίζει 10 ευρώ και περιέχει:

 

Στην prepaid:

5 ευρώ και 1GB Δώρο.

(Μέχρι της 8/1/18 1 ευρώ = 10mb)

 

Στην what's up:

8,93 euro διαθέσιμα για αγορά πακέτων ή απλή κατανάλωση

Δώρο: 400 λεπτά προς what's up, 100 λεπτά προς όλα τα σταθερά και κινητά και 700mb data.

Επιπλέον σου δίνουν να διαλέξεις ένα ακόμη δώρο. Εγώ διάλεξα +600mb για ένα μήνα.

 

Εδώ θα βρεις την προσφορ: https://www.whatsup.gr/el/prepaid_mastercard

 

ΠΡΟΣΦΟΡΑ!

 

Δεν έχεις What’s Up; Δεν έχεις ούτε COSMOTE Prepaid Mastercard; Τυχερούλη!

 

Με την COSMOTE Prepaid Mastercard πληρώνεις τον καφέ, τα εισιτήρια, τις online αγορές σου και ό,τι άλλο θες με ασφάλεια και κερδίζεις 5MB για κάθε 1€ αγορών ή 10 ΜΒ, αν είσαι φοιτητής. Καλό;

 

Τι την κάνω και τι κερδίζω;

 

Έλα ΤΩΡΑ στο What’s Up, βάλε 10€ και πάρε πίσω 5€ στην COSMOTE Prepaid Mastercard, την οποία αποκτάς δωρεάν και τσιμπάς και 1GB δώρο! .

 

1) Μπορεί να κάνει χρήση των:

....α) 10ΜΒ/1€ αγορών (αντί για 5ΜΒ/1€ αγορών) ΚΑΙ...

....β) 5€ επιστροφή μέσα στην prepaid σε 10€υρη "κάρτα" ανανέωση

κάθε φοιτητικό WU;

Ακόμα κι ΑΝ έχει ήδη την prepaid και έχει ήδη φοιτητικό WU;

 

ΑΝ ΝΑΙ: Πολύ καλό κίνητρο για 10€ "κάρτα" (αντί για απλή 5€υρη).

 

2) Τα 10ΜΒ/1€ αγοράς με την prepaid θα ισχύουν για "πάντα" σε φοιτητικό WU ή μόνο "Χριστουγεννιάτικα" όπως σε άλλες περιπτώσεις

Πώς διαπιστώνεται το "φοιτητικόν" του πράματος; Απλά με το δηλωμένο αριθμό στην prepaid;

 

3) Ή τα παραπάνω ισχύουν μόνο για:

ΠΡΟΣΦΟΡΑ!

 

Δεν έχεις What’s Up; Δεν έχεις ούτε COSMOTE Prepaid Mastercard; Τυχερούλη!

 

4) Τα 5€ επιστροφή με 10€υρη "κάρτα" ισχύουν μόνο υπό "Χριστουγεννιάτικες" προϋποθέσεις για νέες WU sim (και η δήλωση πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα με την έκδοση της prepaid) ή μπορεί πχ κάποιος που έχει ήδη το ένα (πχ prepaid) να ζητήσει ταυτοποίηση WU και να γίνει η δουλειά;

Ή θα ισχύει η 5€υρη επιστροφή στην prepaid σε όλα τα φοιτητικά πχ WU και μετά τις γιορτές;

 

Ζητώ πολλά; :lol:

Ερωτήσεις, εννοώ!!

Link to comment
Share on other sites

Τα 10mb ανά € αγορών θα ισχύουν μέχρι κάποια ημερομηνία δεν είναι για πάντα. Το είχε ξανακάνει για κανένα τριήμερο όταν ήταν η blackFriday.

Μετά πάλι κανονικά, δηλαδή 5mb ανά € αγορών

 

MI 5 using Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τα 10mb ανά € αγορών θα ισχύουν μέχρι κάποια ημερομηνία δεν είναι για πάντα. Το είχε ξανακάνει για κανένα τριήμερο όταν ήταν η blackFriday.

Μετά πάλι κανονικά, δηλαδή 5mb ανά € αγορών

 

MI 5 using Tapatalk

 

Και αυτό που "κολλάει";

......ή 10 ΜΒ, αν είσαι φοιτητής. Καλό;

 

Για να δούμε.....:)

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα τις παλιότερες συναλλαγές μου και είδα ότι έχω βάλει και 160€. Θα ξαναδοκιμάσω από εβδομάδα και θα επανέλθω.

 

Έκανα μια προσπάθεια εκ νέου χθες το απόγευμα και προχώρησε επιτυχώς.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξαν τα δεδομένα των bonus mb που δίνει η καρτα

 

50 MB για 1 ημέρα

250MB για 2 ημέρες

1000MB για 7 ημέρες

 

Συμπερασματικά...πρεπει να κάνει κάποιος αγορές 200 ευρώ για να πάρει mb για 1 εβδομαδα...

 

Στο συρτάρι η κάρτα....

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ισχύει αυτό που λες

Ίσως και να αλλάξουν το bonus γενικότερα και να παγιωθούν τα 10mb ανά ευρώ.

Θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά εμένα με βολεύει καλύτερα αυτό με το 1 γιγα για μια εβδομάδα

 

MI 5 using Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παίδες, μπείτε στην εφαρμογή του go4more και παίξτε ένα παιχνιδάκι με τον Αϊ Βασίλη. Σας δίνει 500 πόντους στο go4more και τα παίρνεις στις 8/1/2018.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Αύριο πάω να βγάλω μια σε κατάστημα ΟΤΕ.λογικά θα ή φορτώσω με 20€ και θα κρατήσουν 1 ευρώ προμήθεια έτσι; τα μβ που θα μαζεύω σε μια συναλλαγή και θα έχουν διάρκεια 6 μήνες, σε κάθε νέα συναλλαγή μεταφέρεται ο εναπομείνων χρόνος άλλους 6 μήνες ή έχουν διαφορετική ημερομηνία λήξης;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Βολική για πληρωμές λογαριασμών ηλικιωμένων. Άντε να πείσεις την 81 ετών γιαγιά σου που θέλει να πληρώνεις τους λογαριασμούς της, να βγάλετε κάρτα. Ακούει τράπεζες ή κάρτες και φοβάται.

 

Της έδειξα την δική μου και της είπα «Είναι σαν πορτοφολάκι, όσα βάζεις τόσα έχει. Ούτε λογαριασμός από πίσω να σου πάρουν λεφτά (φόβος1), ούτε τράπεζες (φόβος2). Nα, λέει Cosmote, όχι τράπεζα. Είναι όπως βάζουμε στο κινητό λεφτά (είχε, ξέρει) αλλά αντί να μιλάμε και να τα κρατάει η Cosmote, τα δίνει στους λογαριασμούς όταν πληρώνουμε».

 

Κάπως έτσι της το έφερα για να μην με φάνε οι ουρές ή να φαίνονται στην δικά μου κάρτα στην εφορία. Μου μένουν και τα ΜΒ.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Φίλε talos_2002 πραγματικά διάβασα το ποστ σου και σε νιώθω 1000%!Χαχαχα!

 

Φίλε vrwmiaris εγώ όταν είχα πρωτοπάρει την κάρτα πέρυσι τον Μάη,είχα καταλάβει ότι για κάθε συναλλαγή που κάνεις και σου μπαίνουν mb,αυτά τα mb λήγουν σε ένα εξάμηνο ντε φάκτο.Αλλά δεν ισχύει,μιάς και δεν έχω χρησιμοποιήσει mb από την εφαρμογή ακόμα και έχω μαζέψει 9GB,χωρίς να μου αφαιρεθεί ποτέ ο,τιδήποτε.Οπότε πρέπει να ανανεώνονται όλα τα mb για ένα εξάμηνο όταν κάνεις συναλλαγή.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...