Jump to content

Cosmote Prepaid Mastercard


alany
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια ερώτηση. Πήρα κάρτα whatsup με promo 1500 λεπτά και 1.5 gb με 8.5 € ανανέωση το μήνα. Θέλω να βάλω αυτή στο κινητό αλλά στην prepaid έχω δηλωμένο τον αριθμο cosmote που έχω τώρα και με αυτόν μπαίνει στην εφαρμογή. Γίνεται να αλλάξω τον αριθμό τηλεφώνου που συνδέεται με την κάρτα και πως; Edited by matsilas
Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα πας σε ένα κατάστημα Cosmote. Το έκανα κι εγώ. Αν δεν είναι το νούμερο που χρησιμοποιείς δεν βολεύει, καθώς κάθε φορά που θες να δώσεις mb σε κάποιον πάει εκεί SMS με κωδικό.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Δε διαβασα κάτι τέτοιο στους ορους της κάρτας. Διαβασε και εσύ να το επιβεβαιώσειις.

Το μόνα όρια που διάβασα ειναι τα όρια συναλλαγών ανα ημέρα και ανά έτος. Οπότε βγαινουν αυτόματα και τα μέγιστα mb που μπορείς να πάρεις.

 

Σε ευχαριστώ πολύ . Διάβασα και εγώ τους όρους και το διαφημιστικό στο site της cosmote και όντως δεν γράφει κάτι .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα πας σε ένα κατάστημα Cosmote. Το έκανα κι εγώ. Αν δεν είναι το νούμερο που χρησιμοποιείς δεν βολεύει, καθώς κάθε φορά που θες να δώσεις mb σε κάποιον πάει εκεί SMS με κωδικό.

 

Sent from my Moto X Play

Πήγα σε κατάστημα cosmote και με παρέπεμψαν να πάω στην τράπεζα....με κοίταζαν και σαν εξωγήινο (μάλλον ήμουν ο πρώτος που το ζήτησε)
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα cosmote και με παρέπεμψαν να πάω στην τράπεζα....με κοίταζαν και σαν εξωγήινο (μάλλον ήμουν ο πρώτος που το ζήτησε)

Bγάλε αλλη κάρτα, πιο απλό είναι. Κάπου διαβασα στους ορους πως τα MB δε μεταφέρονται απο μία σύνδεση σε άλλη αλλά ψαξτο και εσυ...

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Bγάλε αλλη κάρτα, πιο απλό είναι. Κάπου διαβασα στους ορους πως τα MB δε μεταφέρονται απο μία σύνδεση σε άλλη αλλά ψαξτο και εσυ...
Έβγαλα άλλη κάρτα τελικά........και άλλαξα χρήστη μέσα από την εφαρμογή στην πρώτη κάρτα βάζοντας το νέο κινητό και τώρα βλέπω και τις 2 κάρτες μέσα από την εφαρμογή απλώς στην πρώτη δεν είμαι ο "κύριος κάτοχος" αλλά την μεταβιβασα " στο νεο νουμερο που αποκτησα
Link to comment
Share on other sites

Τα MB μεταφέρθηκαν ή χάθηκαν?

 

MI 5 Tapatalk

Τα mb δεν χάθηκαν γιατί την κάρτα την "έδωσα" μέσω της εφαρμογής στο καινούργιο νούμερο και έχει τα mb που είχε και πριν
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πήρα και εγώ την prepaid!! Έχω μια απορία αν πληρώσω μέσω POS απλά αν δεν έχω λεφτά πάνω μου θα με χρεώσει 2 ευρώ επιπλέον ή ισχύει για άλλης τράπεζας εκτός εθνικής;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις κάποια χρέωση αν χρησιμοποιήσεις την κάρτα για πληρωμή σε pos. Όσο είναι το ποσό που οφείλεις να πληρώσεις, τόσο θα σου αφαιρεθεί από το υπόλοιπο της κάρτας. Προμήθεια υπάρχει μόνο με τη φόρτιση(όταν θες να προσθέσεις υπόλοιπο στην κάρτα) κάτι που γλυτώνεις ανεπίσημα έναν έχεις e banking εθνικής και επιχειρήσεις να τη γεμίζεις επιλέγοντας πληρωμή πιστωτικής και δίνοντας τον αριθμό της αντί να πας να κάνεις φόρτιση.

 

Sent from my BLN-L21

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάω να τη βγάλω και εγώ τη κάρτα. Χρειάζεται κάτι άλλο εκτός από αριθμό τηλεφώνου και τη ταυτότητα που γράφουν στη σελίδα τους ; ΑΦΜ δεν ζητάνε, επειδή το νούμερο που έχω είναι WU και δεν φαίνεται το ΑΦΜ στο σύστημά τους ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάω να τη βγάλω και εγώ τη κάρτα. Χρειάζεται κάτι άλλο εκτός από αριθμό τηλεφώνου και τη ταυτότητα που γράφουν στη σελίδα τους ; ΑΦΜ δεν ζητάνε, επειδή το νούμερο που έχω είναι WU και δεν φαίνεται το ΑΦΜ στο σύστημά τους ;

 

ΑΦΜ ζητάνε κανονικά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις κάποια χρέωση αν χρησιμοποιήσεις την κάρτα για πληρωμή σε pos. Όσο είναι το ποσό που οφείλεις να πληρώσεις, τόσο θα σου αφαιρεθεί από το υπόλοιπο της κάρτας. Προμήθεια υπάρχει μόνο με τη φόρτιση(όταν θες να προσθέσεις υπόλοιπο στην κάρτα) κάτι που γλυτώνεις ανεπίσημα έναν έχεις e banking εθνικής και επιχειρήσεις να τη γεμίζεις επιλέγοντας πληρωμή πιστωτικής και δίνοντας τον αριθμό της αντί να πας να κάνεις φόρτιση.

 

Sent from my BLN-L21

Αν δεις όμως εκεί που λέει 2€ θα καταλάβεις γιατί ρώτησα... ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που έκανες να μου λύσεις την απορία!!97ddfad0217b79981da3e7bc363b9c60.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για το τρόπο φόρτισης που ειπώθηκε μέσα από το i-bank χωρίς να κρατάει προμήθεια, πρέπει η "πληρωμή πιστωτικής" να γίνει από λογαριασμό i-bank που έχει το ίδιο αφμ με τη προπληρωμένη κάρτα της cosmote, ή από οποιοδήποτε λογαριασμό i-bank εθνικής ;
Link to comment
Share on other sites

Η φόρτιση της κάρτας μέσω πληρωμής πιστωτικής γίνεται άμεσα;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δοκιμασα να πληρωσω ΕΦΚΑ απο το ebanking της εθνικης και δεν βγαζει την prepaid στις επιλογες...μονο τον/τους λογαριασμους.

Φανταζομαι το ιδιο θα γινεται με ΕΝΦΙΑ/ΔΕΗ/Τηλεφωνια

 

EDIT:την ΔΕΗ την πληρωσα χτες ,οποτε γινεται...

Edited by Tankwart
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να πληρωσω ΕΦΚΑ απο το ebanking της εθνικης και δεν βγαζει την prepaid στις επιλογες...μονο τον/τους λογαριασμους.

Φανταζομαι το ιδιο θα γινεται με ΕΝΦΙΑ/ΔΕΗ/Τηλεφωνια

 

EDIT:την ΔΕΗ την πληρωσα χτες ,οποτε γινεται...

 

Ναι ΕΦΚΑ τώρα που το δοκιμασα απο το PC δε γίνεται

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέτε, δεν έχει να κάνει με την prepaid. Είναι θέμα του e-banking που για πληρωμές με αυτό δεν σε αφήνει να χρησιμοποιήσεις παρά μόνο τον τραπεζικό σου λογαριασμό. Όπου γίνεται πληρωμή με κάρτα, περνάει η prepaid.

 

Sent from my Honor 6X

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Μπείτε στο http://www.simplepay.gr με τους κωδικούς του internet banking της Εθνικής. Γίνεται με πληρωμή της Cosmote prepaid.

Όσον αφορά την ΔΕΗ μπείτε στο site της ΔΕΗ https://epos.dias.com.gr/emerchant/dei-paybill/input.html και κάντε την πληρωμή από εκεί χωρίς προμήθεια

Edited by alany
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Μπείτε στο http://www.simplepay.gr με τους κωδικούς του internet banking της Εθνικής. Γίνεται με πληρωμή της Cosmote prepaid.

Όσον αφορά την ΔΕΗ μπείτε στο site της ΔΕΗ https://epos.dias.com.gr/emerchant/dei-paybill/input.html και κάντε την πληρωμή από εκεί χωρίς προμήθεια

Ωραία να είσαι καλά!

Ξέρεις μήπως με easy pay αν παίρνεις τους πόντους του go4more?

 

MI 5 via Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ωραία να είσαι καλά!

Ξέρεις μήπως με easy pay αν παίρνεις τους πόντους του go4more?

 

MI 5 via Tapatalk

 

Όχι το easypay είναι της Τράπεζας Πειραιώς.

Link to comment
Share on other sites

Όχι το easypay είναι της Τράπεζας Πειραιώς.
Το simple pay ήθελα να γράψω...

 

MI 5 via Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ξερετε αν τα ΜΒ που δινει η prepaid της Εθνικής μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε κινητό με whats up?
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν τα ΜΒ που δινει η prepaid της Εθνικής μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε κινητό με whats up?

 

Με αυτή την prepaid που γράφει ο τίτλος του topic (όχι οποιαδήποτε prepaid της Εθνικής): ΝΑΙ. Και σε WU.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...