Jump to content

SDSL Telepassport


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cableguy (25 Νοέ. 2004 , 13:48)

 

twra pou evale kai sta8era poios thn pianh....

 

Τι εννοείς σταθερά; :confused:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 327
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ennow oti mporeis na kaneis kleishs kai se sta8era giati prin den mporouses..... Oso gia thn sugrish ADSL kai SDSL egw den sukrina tipota,kserw oti einai teliws diaforetika pragmata to ena Asynchronous kai to allo Synchronous,aplos eipa ligo h polu oti xriazese to upload....Oso gia to an exei kalo hxo h oxi ti na sas pw mporei na exw provlhma me ta autia mou. Alla o hxws den fenetai otan to thlefwniko kentro einai busy dhladh se peak time, giati an to paroume etsi elaaa me akous nai apo ton OTE pernw.Pantos exei quality service kai den xwrane sxoleia se auto....Mesa se 2 xronia to polu ekane mpa kai twra posh exoune Telepassport mesa sta spitia tous mono h Tellas antagwnizetai stis THL kleishs oso gia to internet den sugrinetai sponsorari allo service.....

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cableguy (25 Νοέ. 2004 , 21:31)

 

Ennow oti mporeis na kaneis kleishs kai se sta8era giati prin den mporouses.....

 

 

Με SDSL;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (25 Νοέ. 2004 , 21:35)

 

Με SDSL;

 

 

oxi kanwntas kleish sto 1787... Den kserw an to paketw tis SDSL sou epitrepei kai thlefwnikes kleishs h plos mono provider gia na mpeneis sto internet.

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις κάνει μια σαλάτα από ότι κατάλαβα.

Λες ότι το SDSL rules, ειδικά τώρα που παρέχει κλήσεις προς σταθερά (in fact από όταν πρωτοβγήκε παρείχε κλήσεις προς κάθε αριθμό, στον αντίποδα το 1787 δεν παρείχε από την αρχή κλήσεις όχι προς σταθερά αλλά προς αστικούς προορισμούς), αλλά τελικά δεν ξέρεις αν το SDSL περιλαμβάνει καν υπηρεσίες τηλεφωνίας!

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (25 Νοέ. 2004 , 21:49)

 

Τα έχεις κάνει μια σαλάτα από ότι κατάλαβα.

Λες ότι το SDSL rules, ειδικά τώρα που παρέχει κλήσεις προς σταθερά (in fact από όταν πρωτοβγήκε παρείχε κλήσεις προς κάθε αριθμό, στον αντίποδα το 1787 δεν παρείχε από την αρχή κλήσεις όχι προς σταθερά αλλά προς αστικούς προορισμούς), αλλά τελικά δεν ξέρεις αν το SDSL περιλαμβάνει καν υπηρεσίες τηλεφωνίας!

 

 

Mpa den nomizw.Egw pote den eipa oti an valeis SDSL 8a mporeis na pareis kai thlefwnw. Aplos auto pou eipa einai oti twra pou evale h tele kai astikes klisis poios tin pianh.Stin arxei mporouses na pareis me to 1787 mono se ektos athina thlefwna(uperastika) kai se kinita,twra evale kai gia astika.auto einai olo.....

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

πέρα από το ανακάτωμα του 1787 με το sdsl...

 

Alla o hxws den fenetai otan to thlefwniko kentro einai busy dhladh se peak time, giati an to paroume etsi elaaa me akous nai apo ton OTE pernw.
Φυσικά και θα το δούμε όταν το κέντρο είναι busy! τότε δοκιμάζεται! Και πότε ο ΟΤΕ έκανε προβλήματα στη ποιότητα λόγο υπερφόρτωσης;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Το κέντρο της TelePassport στις γραμμές sDSL θα αργήσει πάαααααααρα πολύ για να γίνει busy.

Τα δίκτυα θα αρχίσουν να φορτώνουν σε 1-2 χρόνια αλλα μέχρι τότε οι 34 κόμβοι της TelePassport θα φτάσουν τους 65 (ισως και παραπάνω).

 

Προς το παρόν πάντως συνεχίζω και έχω 100% επιτυχία στις κλήσεις και το internet Αριστο. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Η TELEPASSPORT ΜΑΣ ΞΑΦΝΙΑΖΕΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ...

ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΕΧΟΥΝ ΠΕΣΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΩΣ ΚΑΙ 50% !!! ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΞΟΔΟ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ Η ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΚΡΥΦΟ ΕΞΟΔΟ !!! ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΗΟΜΕ ΔΙΝΕΙ STATIC-IP ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ !!! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χτές εμφανίστηκαν τα πρώτα προβλήματα όπου το σύστημα "επεσε" για λίγα λεπτά. :(

Το καλό είναι οτι απο μόνοι τους μας πήραν τηλέφωνο να μας ενημερώσουν οτι είναι γνώστες της βλάβης και πως φταίει ο ΟΤΕ για την βλάβη (Σε αυτό το σημείο βέβαια αντε βρές ποιός φταίει πραγματικα).

Σήμερα το σύστημα έπεσε πάλι κανα 2 φορές αλλα αυτό έγινε για 2-3 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (25 Νοέ. 2004 , 21:49)

 

Τα έχεις κάνει μια σαλάτα από ότι κατάλαβα.

Λες ότι το SDSL rules, ειδικά τώρα που παρέχει κλήσεις προς σταθερά (in fact από όταν πρωτοβγήκε παρείχε κλήσεις προς κάθε αριθμό, στον αντίποδα το 1787 δεν παρείχε από την αρχή κλήσεις όχι προς σταθερά αλλά προς αστικούς προορισμούς), αλλά τελικά δεν ξέρεις αν το SDSL περιλαμβάνει καν υπηρεσίες τηλεφωνίας!

 

 

 

Για να ξεκαθαριστεί το Θέμα: H Telepassport οταν σου δίνει SDSL σύνδεση σου δίνει ταυτόχρονα 2 κανάλια φωνής minimum! οπότε ο ΟΤΕ δεν είναι απαραίτητος πλέον! :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τρελλό πρόβλημα έχει προκύψει με τις συνδέσεις sDSL...

Υπάρχουν αιτήσεις που περιμένουν σύνδεση εδώ και 3 μήνες! :eek:

Τωρα ποιός φταίει; Τρέχα γύρευε. Η TelePassport πετάει το μπαλάκι στον ΟΤΕ, λέγοντας στους πελάτες πως ο ΟΤΕ τους λέει οτι δεν υπάρχει διαθέσιμος βρόγχος. Μπάς και μας δουλεύουνε;

Απο την άλλη είναι δυνατον να έχει η TelePassport αίτησεις και να μην θέλει να τις συνδέσει; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος telePS (12 Ιαν. 2005 , 01:55)

Απο την άλλη είναι δυνατον να έχει η TelePassport αίτησεις και να μην θέλει να τις συνδέσει; :worry:

 

 

Προφανώς όχι.

Η ίδια καθυστέρηση γίνεται και με πολλές συνδέσεις της Vivodi.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος telePS (12 Ιαν. 2005 , 01:55)

 

Απο την άλλη είναι δυνατον να έχει η TelePassport αίτησεις και να μην θέλει να τις συνδέσει; :worry:

 

 

Υπαρχει και η περιπτωση να μη μπορει ομως!Να μην εχει διαθεσιμο χωρο για νεους συνδρομητες. Μη βλεπουμε παντου τον μπαμπουλα πΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Paidia to provlhma einai ena oti o OTE eu8inete gia tin ka8hsterhs,lete h opoiadhpote telepassport,na ka8hsterh tis ethshs,den nomizw,eksalou sugekrimena h telepassport einai etoimh gia pollous parapanw user apo oti exei twra :D

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Tha sumfoniso kai ego, dustuxos o OTE talaiporei kai pali !!!

Exo pelati me aitisi gia sdsl apo telos oktobri k me epikoinonia me tph k ote, diapistonete oligoria k kathisterisi apo ton ote na paradosei ton brogxo...

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

Telika o OTE tin exei dei polu monopoleio kai me eknevrizh,giati 8a prepei na exoume panta to ntavatzhlhkh tou OTE apo panomas (p.x. PAGIO). Elpizw se ligo kairo na mporoume na kanoume mono mia sundesh thlefwnou p.x Only Telepassport h otidhpote allo :D

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg (12 Ιαν. 2005 , 13:06)

 

Υπαρχει και η περιπτωση να μη μπορει ομως!Να μην εχει διαθεσιμο χωρο για νεους συνδρομητες. Μη βλεπουμε παντου τον μπαμπουλα πΟΤΕ.

 

 

Τόσο μικρή χωρητικότητα; Πόσους λες να έχει ήδη βάλει;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg (12 Ιαν. 2005 , 13:06)

 

Υπαρχει και η περιπτωση να μη μπορει ομως!Να μην εχει διαθεσιμο χωρο για νεους συνδρομητες. Μη βλεπουμε παντου τον μπαμπουλα πΟΤΕ.

 

 

Απ'ότι ξέρω αυτήν την στιγμή οι πελάτες sDSL tp στην Πάτρα είναι 3 (τρείς)...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (12 Ιαν. 2005 , 14:23)

 

Τόσο μικρή χωρητικότητα; Πόσους λες να έχει ήδη βάλει;

 

Απ'ότι ξέρω αυτήν την στιγμή οι πελάτες sDSL tp στην Πάτρα είναι 3 (τρείς)...

 

Για την vivodi δεν παιρνω ορκο, αλλα δεν θυμαμαι καποια ανακοινωση-καταγγελια κατα του πΟΤΕ για εσκεμενη καθυστερηση, αλλα για την tps παιρνω ορκο οτι δεν εχω δει κατι τετοιο. Γιατι λοιπον αφου ο κακος οτε ταλαιπωρει αυτες τις μεγαλες εταιριες, με καταπληκτικο προσωπικο-φιλικο-γνωστες του αντικειμενου και πανω απ'ολα τρομερη εξυπηρετητηση (γραψου εσυ και μετα σε γραφω κι εγω στα @@ μου), γιατι λοιπον ξαναλεω δεν κανουν καποια καταγγελια?

Link to comment
Share on other sites

malon giati polu apla poios 8a ta valei me to dhmosio?

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cableguy (12 Ιαν. 2005 , 18:42)

 

malon giati polu apla poios 8a ta valei me to dhmosio?

 

 

Πραγματικα δεν ξερω τι να σου απαντησω! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ma den sunferei thn opoiadhpote etairia p.x Telepassport pou exei parei award na ka8hsterh tis sundeseis internet, apo tin stigmh pou evale thn uperesia auth,akoma logo grafio kratias,ote ktl h telepassport 8elei na valei kai ena neo service cable tv na to pw (kati san thn NTL stin agglia) Internet,Telephone,TV...... Enas allos logo mporei na einai giati me thn ka8hsterhsh pou dimiourgh stis alles etairies, dixnei perissotero thn TELLAS<---- Dhmosio sou lene meta :D....Elpizw ola na pane kala kai grigora oi filoi mas na exoune internet Good Luck

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα και τις 8 σελίδες ... αλλά δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα και πολλά! Και αυτό γιατί εδώ μέσα οι απόψεις δυιστανται, τριιστανται και τετραιστανται!!! Οπότε θέτω εγώ τα δεδομένα μου, τις ερωτήσεις μου και ελπίζω σε μία απάντηση από κάποιον γνώστη του θέματος!

 

Είμαι πελάτης telepassport (1787)

Δεν θέλω να πειράξω την γραμμή του πΟΤΕ, θέλω να πληρώνω πάγια και ιστορίες για μια ζωή!

Μπορώ να βάλω SDSL TP χωρίς να πειράξω την γραμμή του ΟΤΕ;

Και αν μπορώ πως γίνεται; Τι ακριβώς χρειάζεται να κάνω;

και τι θα πληρώνω στο τέλος στην χαμηλότερη ταχύτητα και τι θα έχω;

Θα έχω και νέο νούμερο ας πούμε;

 

Λίγο μπερδεμένα τα έχουνε και στην σελίδα τους για κάποιον άσχετο από τα DSLοειδή! Δεν είμαι άσχετος από Ιντερνετ αλλά ομολογώ πως δεν κατάλαβα σχεδόν τίποτε! parlez vous chinese?? :D :D

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον άγιο άνθρωπο καταφέρει να με διαφωτίσει :)

 

Και καλή χρονιά να έχουμε !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος roborge (13 Ιαν. 2005 , 03:02)

 

Μόλις διάβασα και τις 8 σελίδες ... αλλά δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα και πολλά! Και αυτό γιατί εδώ μέσα οι απόψεις δυιστανται, τριιστανται και τετραιστανται!!! Οπότε θέτω εγώ τα δεδομένα μου, τις ερωτήσεις μου και ελπίζω σε μία απάντηση από κάποιον γνώστη του θέματος!

 

Είμαι πελάτης telepassport (1787)

Δεν θέλω να πειράξω την γραμμή του πΟΤΕ, θέλω να πληρώνω πάγια και ιστορίες για μια ζωή!

Μπορώ να βάλω SDSL TP χωρίς να πειράξω την γραμμή του ΟΤΕ;

Και αν μπορώ πως γίνεται; Τι ακριβώς χρειάζεται να κάνω;

και τι θα πληρώνω στο τέλος στην χαμηλότερη ταχύτητα και τι θα έχω;

Θα έχω και νέο νούμερο ας πούμε;

 

Λίγο μπερδεμένα τα έχουνε και στην σελίδα τους για κάποιον άσχετο από τα DSLοειδή! Δεν είμαι άσχετος από Ιντερνετ αλλά ομολογώ πως δεν κατάλαβα σχεδόν τίποτε! parlez vous chinese?? :D :D

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον άγιο άνθρωπο καταφέρει να με διαφωτίσει :)

 

Και καλή χρονιά να έχουμε !

 

 

Μπορείς να έχεις και τα 2 αλλά θα πρέπει ή να τραβήξεις νέο καλώδιο μέχρι τον υπολογιστή ή να έχει το σπίτι σου διπλά καλώδια.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...