Jump to content

Samsung Galaxy Tab S3 9.7 (SM-T820/SM-T825)


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έκανα καθαρή εγκατάσταση από 8 σε 9, και το τάμπλετ δουλεύει εξίσου καλά όπως πριν, αν όχι καλύτερα. Στα μεγάλα συν για μένα, το dark mode, το περίμενα πώς και πώς.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Που βρίσκεται η ρύθμιση για dark mode; Δεν την βρίσκω.

 

Άκυρο το βρήκα. Ρυθμίσεις --> Εμφάνιση --> Νυχτερινή Λειτουργία

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

καμια καλη θηκη-πληκτρολογιο που εχετε να προτεινετε;

 

η γνησια - η οποια δεν ειναι και διαθεσιμη - ειναι μονοδρομος;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε πόσο σας βγάζει η μπαταρία σας και με τι χρήση?

 

Περίπου 6ωρο οθόνης με χρήση λίγο από όλα, αρκετό beowsing και αυτόματη φωτεινότητα. Αν βλέπεις βίντεο ανεβαίνει και στο 7ωρο. Μιλάω για την wifi version.

 

Btw, μετά το update σε pie λαγκαρε αρκετά αλλά με επαναφορα σε εργοστασιακές έφτιαξε οπως πριν.

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ αργό ρε παιδιά? Διαβάζω αποθαρρυντικά σχόλια. Πείτε εσείς που το δουλευετε , επίσης σε LTE η μπαταρία είναι πιο χάλια ?
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ αργό ρε παιδιά? Διαβάζω αποθαρρυντικά σχόλια. Πείτε εσείς που το δουλευετε , επίσης σε LTE η μπαταρία είναι πιο χάλια ?

 

Δεν είναι ούτε "σφαίρα" ούτε πολύ αργό. Το χαντακώνει η Samsung με το bloatware που φορτώνει στις rom της όπως κάνει σε όλες τις συσκευές της. Σε όλα τα άλλα που αφορούν ένα τάμπλετ (οθόνη, ήχος, κατασκευή, βάρος) είναι κορυφή.

 

Για το LTE δεν έχω άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Περίπου 6ωρο οθόνης με χρήση λίγο από όλα, αρκετό beowsing και αυτόματη φωτεινότητα. Αν βλέπεις βίντεο ανεβαίνει και στο 7ωρο. Μιλάω για την wifi version.

 

Btw, μετά το update σε pie λαγκαρε αρκετά αλλά με επαναφορα σε εργοστασιακές έφτιαξε οπως πριν.

 

Και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα, μετά το update σε pie. Θα κάνω και εγώ επαναφορά μήπως και στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Στο Sammobile υπάρχει έκδοση firmware για το ελληνικό μοντέλο (EUR) που ανέβηκε χτες (24/12) και από ότι έψαξα λίγο δεν την έχει δώσει ακόμη για άλλες χώρες. Πρόλαβε να τη δοκιμάσει κανείς; Edited by sb68s

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Είναι η 2η pie που ανεβάζουν ελληνική ? Εμένα σήμερα μου ήρθε ένα update 380 mb Edited by godjet
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά.Το 4g μοντέλο, κάνει και δέχεται κανονικά κλήσεις μέσω της sim;
Κανονικά

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλημέρα.Με τις τελευταίες αναβαθμίσεις κάνει συνεχείς αποσυνδέσεις το wi-fi. Γνωρίζετε γιατί;Τι μπορούμε να κάνουμε για αυτό;
george cc
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Γεια σας ,αν και εχω καιρο να επισκευθω το φορουμ ,λογω πολλων υποχρεωσεων ,ηθελα να ρωτησω αν μπορει κανεις να με βοηθησει,σας παρακαλω.

Ειπα να το κανω root αφου ειναι και εκτος εγγυησης ,να το βελτιωσω λιγο.

Του περασα το recovery twrp ,πηγα να κνω και backup τη ρομ κλπ , αλλα μαλλον εχω κανει πατατουλα ,γιατι του ειχα και δακτυλικο αποτυπωμα και κωδικο ,αλλα δεν τα εβγαλα πριν και τωρα ενω του εβαλα καινουργια ρομ ,μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η επανεκκιμηση της συσκευης ,η επαληθευση της ακεραιοτητας απετυχε και οτι πρεπει να κανω φορματ κλπ ...το κανω αλλα παλι λεει τα ιδια  ..

Μπορει καποιος να με βοηθησει ??

 

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλημερα σε ολους.. εχω βρει ενα μεταχειρισμενο σε εξαιρετικη κατασταση... στα100 ευρω να το παρω?? ακουω γνωμες!!! Α και ειναι μαζι με την θηκη την απλη.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το χρησιμοποιώ ακόμα για ελαφριά χρήση (διάβασμα pdf για την εργασία μου). Δεν είναι το πιο γρήγορο tablet του κόσμου (και μάλλον ευγενικά το λέω), αλλά παρόλα αυτά το βασικό μου πρόβλημα είναι με την μπαταρία του, που κρατάει περίπου όσο χρειάζεται για να φορτίσει (!). Δεν βγάζει καν μια παρτίδα επιτραπέζιου dnd με χρήση της συνοδευτικής εφαρμογής (δεν την λες καν παιχνίδι). Σενάρια χρήσης του τύπου "ταινία σε αεροπλάνο", απλά δεν παίζουν.

Ίσως θα ήταν χρήσιμο αν μπορούσες να δεις στατιστικά αυτονομίας.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 21/2/2022 at 9:20 ΠΜ, Ermenegildo said:

Καλημερα σε ολους.. εχω βρει ενα μεταχειρισμενο σε εξαιρετικη κατασταση... στα100 ευρω να το παρω?? ακουω γνωμες!!! Α και ειναι μαζι με την θηκη την απλη.

Καμία άλλη γνώμη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...