Jump to content

Samsung Galaxy Tab S3 9.7 (SM-T820/SM-T825)


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με προβληματισατε τωρα με lag και αυτονομία. Τοσο πολυ lag για high end tablet ρε παιδια ; Η αληθεια είναι παντως οτι η μπαταρία 6000 ειναι μικρη για τετοια αναλυση και CPU.

Δηλαδη η πιο φθηνη εναλλακτική που κοιταω Lenovo Tab 4 Plus 10 ( 4gb ram, cpu sd625, σίγουρα βεβαια χειροτερη οθονη αλλά καλυτερη αυτονομια) θα εχει λιγοτερο lag;

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

Με προβληματισατε τωρα με lag και αυτονομία. Τοσο πολυ lag για high end tablet ρε παιδια ; Η αληθεια είναι παντως οτι η μπαταρία 6000 ειναι μικρη για τετοια αναλυση και CPU.

Δηλαδη η πιο φθηνη εναλλακτική που κοιταω Lenovo Tab 4 Plus 10 ( 4gb ram, cpu sd625, σίγουρα βεβαια χειροτερη οθονη αλλά καλυτερη αυτονομια) θα εχει λιγοτερο lag;

 

μετα τα τελευταια uptdae δεν εχει lag ,τελος ,αυτονομια ειναι μετρια οχι απαραδεκτη,το ipad air2 ειχε πολυ καλυτερη ,αν ξερει καποιος καλυτερο android ταμπλετ να μου το πει να το αλαξω ευχαριστως

Link to comment
Share on other sites

μετα τα τελευταια uptdae δεν εχει lag ,τελος ,αυτονομια ειναι μετρια οχι απαραδεκτη,το ipad air2 ειχε πολυ καλυτερη ,αν ξερει καποιος καλυτερο android ταμπλετ να μου το πει να το αλαξω ευχαριστως
Αφού ξεφωρτοθικα το Samsung σήμερα περελαβα το mediapad m5. Θα ενημερώσω στο ανάλογο θέμα για περισσότερα.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού ξεφωρτοθικα το Samsung σήμερα περελαβα το mediapad m5. Θα ενημερώσω στο ανάλογο θέμα για περισσότερα.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλοριζικο φιλε μου. Ελπιζω να πηρες καποια χρηματα απο αυτη την κινηση σου, γιατι πηγες σε ενα ταμπλετ με πολυ κατωτερη οθονη, UI (τραγικο EMUI σε εμφανιση), ηχο, χωρις spen κλπ κλπ. Τουλαχιστον πηρες το προ, για να εχεις, την εστω κι υποδεεστερη γραφιδα της Huawei?

Edited by arxif
Link to comment
Share on other sites

Αφού ξεφωρτοθικα το Samsung σήμερα περελαβα το mediapad m5. Θα ενημερώσω στο ανάλογο θέμα για περισσότερα.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ενδιαφερον τα χαρακτηριστικα του,γραψε τις εντυπωσεις σου θα με ενδιεφερε πολυ ,απο που το πηρες και ποσο αν επιτρεπετε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφού ξεφωρτοθικα το Samsung σήμερα περελαβα το mediapad m5. Θα ενημερώσω στο ανάλογο θέμα για περισσότερα.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ενδιαφερον τα χαρακτηριστικα του,γραψε τις εντυπωσεις σου θα με ενδιεφερε πολυ ,απο που το πηρες και ποσο αν επιτρεπετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε μου. Ελπιζω να πηρες καποια χρηματα απο αυτη την κινηση σου, γιατι πηγες σε ενα ταμπλετ με πολυ κατωτερη οθονη, UI (τραγικο EMUI σε εμφανιση), ηχο, χωρις spen κλπ κλπ. Τουλαχιστον πηρες το προ, για να εχεις, την εστω κι υποδεεστερη γραφιδα της Huawei?
Το έχω με Nova launcher οπότε δεν έχω θέμα με emui. Με γραφίδα το πήρα αλλά δεν την χρησημοποιισα ποτέ..

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε μου. Ελπιζω να πηρες καποια χρηματα απο αυτη την κινηση σου, γιατι πηγες σε ενα ταμπλετ με πολυ κατωτερη οθονη, UI (τραγικο EMUI σε εμφανιση), ηχο, χωρις spen κλπ κλπ. Τουλαχιστον πηρες το προ, για να εχεις, την εστω κι υποδεεστερη γραφιδα της Huawei?

περα απο την οθονη δεν το βλεπω και τοσο υποδιεστερο οσο για την γραφιδα του samsung ,νταξ δεν τρελαθηκα κιολας

Link to comment
Share on other sites

περα απο την οθονη δεν το βλεπω και τοσο υποδιεστερο οσο για την γραφιδα του samsung ,νταξ δεν τρελαθηκα κιολας

 

Στα specs μπορω να σου βρω καμια δεκαρια ταμπλετ στα ιδια επιπεδα, στα χαρτια παντα. Στην πραξη (ui, fonts, στησιμο), την οθονη (οταν λεμε περα απο την οθονη σε ενα ταμπλετ, ειναι σαν να λες, περα απο το 90% της αξιας ενος ταμπλετ - ειπαμε καταναλωση περιεχομενου, το Α και το Ω σε ενα ταμπλετ η οθονη), τον ηχο κλπ κλπ

Για τη γραφιδα δεν τρελαθηκες γιατι μαλλον δε σου χρειαζεται. Ειναι μακραν η καλυτερη υλοποιηση ο wacom digitizer που χρησιμοποιει η samsung και βασικοτατο selling point σε οποιον θελει γραφιδα σε ταμπλετα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω με Nova launcher οπότε δεν έχω θέμα με emui. Με γραφίδα το πήρα αλλά δεν την χρησημοποιισα ποτέ..

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλοριζικο και παλι φιλε μου. Εξακολουθω να πιστευω πως δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης, αλλα σημασια εχει να εισαι εσυ, ο κατοχος του, ευχαριστημενος!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα παιδιά έκανα κ εγώ την παραγγελία μου κ το περιμένω μέχρι Τετάρτη θα είναι στα χέρια μου θα γράψω εντυπώσεις ψάχνω να βρω από το εξωτερικό το πληκτρολόγιο του το έχει βρει κανενας φθηνό κ αν ναι κανένα λινκ. Ευχαριστώ πολυ
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω να βρω από το εξωτερικό το πληκτρολόγιο του

 

Φαντάζομαι θα το ξέρεις, αλλά τουλάχιστον μέχρι πριν λίγες βδομάδες το είχε και ο κωτσόβολος.

 

Πάντως μεγειά, νομίζω θα το ευχαριστηθείς, εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος!

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι θα το ξέρεις, αλλά τουλάχιστον μέχρι πριν λίγες βδομάδες το είχε και ο κωτσόβολος.

 

Πάντως μεγειά, νομίζω θα το ευχαριστηθείς, εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος!

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ ναι το ξέρω απλά η τιμή του είναι πολύ τσιμπημενη κ έλεγα μήπως το βρω λίγο φθηνότερα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα τηννσυσκευη πρώτη εντύπωση τρελή είναι λεπτό σαν ψαλίδα κ είναι κ πολύ ελαφρύ σίγουρα θήκη ήταν γλιστράει πάρα πολύ.....

Σε ποια έκδοση android είσαστε παιδιά εσείς

Ένα πράγμα που με χαλάει είναι ότι δεν έχει θέση στον σασί για το πενακι

Edited by dafly7
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι και εγώ να έρθω στην παρέα. Ελπίζω να μείνω ευχαριστημένος με την αυτονομία όσο έχω μεινει και με το Galaxy tab A 10.1 που έχω τώρα. Θα πάρω το LTE μοντέλο, φαντάζομαι αν το δουλεύω μόνο wifi θα έχει την ίδια αυτονομία περίπου με το wifi μοντέλο ε; Από standby times πως πάει. Με το Galaxy tab A την τελευταία φορά είδα 8 μέρες χρήση με 8.5 ώρες οθόνη και ακόμα 30% μπαταρία! Εννοείται ότι δεν περιμένω τέτοια νούμερα αλλά ελπίζω να έχει καλό standby. Είχα μπει και στον πειρασμό για iPad pro αλλά τα ζυγισα και κατέληξα στο S3.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α! Τώρα που το θυμήθηκα κάποια πρόταση για θήκη που να γίνεται και stand;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα μια κλασική θήκη που είναι book κ 360 rotate είναι μια χαρά κλείνει με λάστιχο πολύ με βόλεψε όσο για την αυτονομία λίγες μέρες το έχω αλλά με έχει εκπλήξει ευχάριστα το περίμενα χειρότερα από ότι είναι κάτι που δεν περίμενα λόγια μεγέθους μπαταρίας καλός ήχος ποιοτικός απλά τον ήθελα λίγο πιο δυνατό κ επίσης ακόμα δεν έχει πάρει αντροιντ 8
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα μια κλασική θήκη που είναι book κ 360 rotate είναι μια χαρά κλείνει με λάστιχο πολύ με βόλεψε όσο για την αυτονομία λίγες μέρες το έχω αλλά με έχει εκπλήξει ευχάριστα το περίμενα χειρότερα από ότι είναι κάτι που δεν περίμενα λόγια μεγέθους μπαταρίας καλός ήχος ποιοτικός απλά τον ήθελα λίγο πιο δυνατό κ επίσης ακόμα δεν έχει πάρει αντροιντ 8
Καλορίζικο το εργαλείο! Καμία θήκη τύπου book cover που να κρατάει και το πενάκι δεν υπάρχει άραγε;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το εργαλείο! Καμία θήκη τύπου book cover που να κρατάει και το πενάκι δεν υπάρχει άραγε;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι έχω βρει μια μόνο από aliexpress αν βρεις καμία στείλε να την δούμε μεγάλη απογοήτευση το ότι δεν παιρνει κάπου στο σασί του το πενάκι με χαλάει τόσο που δεν το δουλευω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έκανα κ εγώ την παραγγελία μου κ το περιμένω μέχρι Τετάρτη θα είναι στα χέρια μου θα γράψω εντυπώσεις ψάχνω να βρω από το εξωτερικό το πληκτρολόγιο του το έχει βρει κανενας φθηνό κ αν ναι κανένα λινκ. Ευχαριστώ πολυ

 

Εγώ πάντως το είχα πάρει πέρυσι το καλοκαίρι από το amazon Γερμανίας στα 83€ όταν εδώ είχε 130€. Γενικά είναι ποιοτικό αν και δεν το έχω πολύ χρησιμοποιήσει.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το είχα πάρει πέρυσι το καλοκαίρι από το amazon Γερμανίας στα 83€ όταν εδώ είχε 130€. Γενικά είναι ποιοτικό αν και δεν το έχω πολύ χρησιμοποιήσει.

 

Ενδιαφέρεσαι να το πουλησεις;αν ναι σε τι τιμή κ τι κατάσταση ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρεσαι να το πουλησεις;αν ναι σε τι τιμή κ τι κατάσταση ειναι;

 

Στα 99€ από το Αmazon Γερμανίας

 

https://www.amazon.de/Samsung-EJ-FT820BSEGDE-Keyboard-Galaxy-dunkel/dp/B06XBZPKMC/ref=sr_1_sc_11?ie=UTF8&qid=1522751365&sr=8-11-spell&keywords=galaxy+tab+s3+keyboard+case

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Η αυθεντική book cover θηκη αξίζει ή μπα; Ακούω ότι δεν έχει δυνατούς μαγνήτες και δεν κρατάει καλά το tablet. Άλλοι πάλι είναι ευχαριστημένοι...Σαν θήκη για μια υποτυπώδη προστασία που θέλω μου αρέσει, αρκεί να μην φεύγει κάθε λίγο και λιγάκι.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αυθεντική book cover θηκη αξίζει ή μπα; Ακούω ότι δεν έχει δυνατούς μαγνήτες και δεν κρατάει καλά το tablet. Άλλοι πάλι είναι ευχαριστημένοι...Σαν θήκη για μια υποτυπώδη προστασία που θέλω μου αρέσει, αρκεί να μην φεύγει κάθε λίγο και λιγάκι.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το παράγγειλα το εργαλείο κι εγώ από αμαζον γερμανίας....στα 400 με επαγγελματικό αφμ.

θήκη περιμένω αυτή από ebay....πάλι γερμανία για να έρθει γρήγορα.

https://www.ebay.co.uk/itm/SLIM-SMART-KUNSTLEDER-CASE-F%C3%9CR-SAMSUNG-GALAXY-TAB-S3-9-7-T820-T825-SCHWARZ/292413699239?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

τι θα είναι δεν ξέρω...το πενάκι στο λαιμό με κορδόνι...χαχαχαχα

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Η αυθεντική book cover θηκη αξίζει ή μπα; Ακούω ότι δεν έχει δυνατούς μαγνήτες και δεν κρατάει καλά το tablet. Άλλοι πάλι είναι ευχαριστημένοι...Σαν θήκη για μια υποτυπώδη προστασία που θέλω μου αρέσει, αρκεί να μην φεύγει κάθε λίγο και λιγάκι.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε εμένα πάντως οι μαγνήτες κάνουν καλή δουλειά, δεν μου έχει φύγει μία φορά και το χειρίζεται και ο 6-χρονος γιος μου :).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το έχει 499€ το eshop απο newsletter μεχρι 21-4. Νομιζω ειναινη καλυτερη τιμη που έχει παίξει μεχρι τωρα Ελλαδα και amazon
Link to comment
Share on other sites

Το έχει 499€ το eshop απο newsletter μεχρι 21-4. Νομιζω ειναινη καλυτερη τιμη που έχει παίξει μεχρι τωρα Ελλαδα και amazon
Μόλις χθες το πήρα 68 ευρώ παραπάνω, Ωραία.... Το wifi ή το LTE;

Πήρα τελικά το αυθεντικό book Cover. Εντάξει αν μη τι άλλο στολίδι, με ωραία υφή, εξαιρετικά ελαφρύ και πολύ βολικό.

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...