Jump to content

Samsung Galaxy Tab S3 9.7 (SM-T820/SM-T825)


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To επίσημο thread για να κουβεντιάζετε για το νέο Tab S3!

 

galaxy-tab-s3-official-1.png?resize=590%2C392

 

H Samsung προχώρησε στα επίσημα αποκαλυπτήρια του Samsung Galaxy Tab S3 στο MWC 2017, το οποίο παρακολουθήσαμε στενά την περίοδο που πραγματοποιήθηκε και όπως μπορούμε να πούμε από την πρώτη του ματιά φαίνεται εντυπωσιακό σε πολλά του σημεία. Επιπλέον, ένα ωραίο χαρακτηριστικό είναι η υποστήριξη ψηφιακής γραφίδας, το κακό είναι ότι δεν υπάρχει κάποια θέση πάνω στην συσκευή για να αποθηκεύεται το πενάκι, αλλά μικρό το κακό.

 

Τεχνικά χαρακτηριστικά:

 

Το Galaxy Tab S3 διαθέτει 9.7’’ Super AMOLED οθόνη, κύρια κάμερα 13MP με auto focus και μία εμπρόσθια κάμερα 5MP για φωτογραφίες υψηλής ποιότητας. Παρέχει αυτονομία έως 12 ώρες για video playback. Επίσης υποστηρίζει πληκτρολόγια Pogo, χωρίς να απαιτείται ξεχωριστή φόρτιση ή συγχρονισμός. "Φοράει" τον Qualcomm® Snapdragon™ 820, 4GB RAM/32GB ROM, GPS + GLONASS, BEIDOU, GALILEO, USB 3.1(Type-C), υποδοχή για κάρτα μνήμης microSD έως 256GB. Ενσωματώνει μπαταρία 6000mAh (με λειτουργία ταχείας φόρτισης) και Android 7.0 Nougat.

 

Δείτε τα υπόλοιπα εδώ

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κλασικό μαύρο για μένα. Το περιμένω με αγωνία να έρθει Ευρώπη. Εχουμε κάποιο roadmap ;

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπαιξα μαζί του για κανά 10-λέπτο. Είναι όμορφο και στιβαρό. Το γυαλί πίσω κορυφαίο ενώ η οθόνη όπως πάντα σε άλλο επίπεδο.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί κανονικά το πενάκι από το Note 4 ;

 

(Νote Edge δηλαδή :p )

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δε βλέπω ιδιαίτερο ενδιαφέρον :X . Ξέρουμε κάτι για το release date ;

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω ιδιαίτερο ενδιαφέρον :X . Ξέρουμε κάτι για το release date ;

 

Περιμενουμε την επισημη ανακοινωση. Βασικα περιμενω μηπως δωσουν σε προπαραγγελια και το πληκτρολογιο μαζι.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για διάθεση πάντως , το amazon.de λέει 24 Μαρτίου. Όσον αφορά το ενδιαφέρων που λέτε , προσωπική μου άποψη είναι ότι πολλοί μπορεί να το σκέφτονται λόγω τιμής, γιατί σε αυτή την τιμή αγοράζεις windows tablet. Επιπλέον θα αγοράζετε από τις πρώτες μέρες χωρίς να δείτε αν έχει κάποιο πρόβλημα, δεδομένου του ιστορικού της samsung ; Edited by kapar
Link to comment
Share on other sites

Για διάθεση πάντως , το amazon.de λέει 24 Μαρτίου. Όσον αφορά το ενδιαφέρων που λέτε , προσωπική μου άποψη είναι ότι πολλοί μπορεί να το σκέφτονται λόγω τιμής, γιατί σε αυτή την τιμή αγοράζεις windows tablet. Επιπλέον θα αγοράζετε από τις πρώτες μέρες χωρίς να δείτε αν έχει κάποιο πρόβλημα, δεδομένου του ιστορικού της samsung ;

 

Άλλη χρήση τα windows tablet και για άλλη τα android. Προσωπικά σε tablet προτιμώ android με τις έτοιμες εφαρμογές ενώ τα windows τα επιλέγω σε laptop.

 

Αλήθεια τι ιστορικό έχει η Samsung και μάλιστα στα tablets :cool:;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον δεν το είδε, η samsung μαζί με το s3 και τα book ανακοίνωσε και ένα pen που μοιάζει με μολύβι Staedtler, το οποίο μου άρεσε πολύ σαν ιδέα και απορώ γιατί δεν το είχε κάνει κάποιος ως τώρα

t_V3yt1m.png

 

και ένα λινκ http://www.theverge.com/circuitbreaker/2017/2/27/14748442/samsung-staedtler-noris-pencil-stylus-mwc-2017

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε ηδη σήμερα Παρασκευη η διάθεσή του. Για παράδειγμα το amazon το εχει κανονικά σε stock και η αποστολή πραγματοποιείται αυθημερόν. Και τωρα περιμενω να το βρω στα 400 ευρω + ΦΠΑ σε σκρουτζομάγαζο, ιδανικά την LTE έκδοση :ninja: :w00t::mobile: .

 

:shifty: :shifty: :shifty:

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Κλασικη σαμσουνγκ. Δινει ενα καλο (s pen & usb-C) και αφαιρει αλλο ενα (μικροτερη μπαταρια και "παιδικο" πληκτρολογιο, σε συγκριση με το tab S).

Γιατι ρε γμτ???:mad::mad:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170323/9b2adf649a47a61760c54711813b1929.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170323/be496e01eadc796107f76e9ecfacb856.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι στην Αγγλία σε προπαραγγελία θα δοθεί ως δώρο το πληκτρολόγιο αξίας 150€.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον δεν το είδε, η samsung μαζί με το s3 και τα book ανακοίνωσε και ένα pen που μοιάζει με μολύβι Staedtler, το οποίο μου άρεσε πολύ σαν ιδέα και απορώ γιατί δεν το είχε κάνει κάποιος ως τώρα

t_V3yt1m.png

 

και ένα λινκ http://www.theverge.com/circuitbreaker/2017/2/27/14748442/samsung-staedtler-noris-pencil-stylus-mwc-2017

 

Υπέροχο, πράγματι. Μακάρι να το εισάγει κάποιος. Δίνει «άλλη πινελιά».

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος ποτε θα είναι διαθέσιμο στα καταστήματα Ελλάδα;Επικοινώνησα με Samsung Hellas μου είπαν ότι όντως έχει γίνει η εισαγωγή αλλά δεν γνωρίζουν ποτε τα καταστήματα λιανικής θα το διαθέσουν.Να επικοινωνήσω μαζί τους μου είπαν για σίγουρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα έπαιξα μαζί του για κανά 10-λέπτο. Είναι όμορφο και στιβαρό. Το γυαλί πίσω κορυφαίο ενώ η οθόνη όπως πάντα σε άλλο επίπεδο.

 

 

 

Που ακριβώς το βρήκες και έπαιξες μαζί του;;Να υποθέσω δεν είσαι Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου απάντησαν από Κωτσόβολο και πλαίσιο.Και οι δυο μου είπαν ότι η επίσημη κυκλοφορία Ελλάδα είναι Παρασκευή 7/4!
Link to comment
Share on other sites

... Που ακριβώς το βρήκες και έπαιξες μαζί του;;Να υποθέσω δεν είσαι Ελλάδα.

 

Πριν 2 εβδομαδες στην εκθεση image & tech στη Helexpo ειχε περιπτερο η Samsung και το ειχε σε stand.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μολις μου απάντησαν από Κωτσόβολο και πλαίσιο.Και οι δυο μου είπαν ότι η επίσημη κυκλοφορία Ελλάδα είναι Παρασκευή 7/4!

 

Αυτό ισχύει τελικά; θα ναι διαθεσιμο αυριο Παρασκευή ; δε βλέπω ιδιαίτερη κίνηση σε skroutz/bestprice.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος ποτε θα είναι διαθέσιμο στα καταστήματα Ελλάδα;Επικοινώνησα με Samsung Hellas μου είπαν ότι όντως έχει γίνει η εισαγωγή αλλά δεν γνωρίζουν ποτε τα καταστήματα λιανικής θα το διαθέσουν.Να επικοινωνήσω μαζί τους μου είπαν για σίγουρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ΤΟ πιστευεις αυτο?δηλαδη η αντιπροσωπεια τα εχει και τα μαγαζια δεν τα βγαζουν σε πωληση ?,δυσκολο να το πιστεψω ,εδω η αντιπροσωπεια δεν το εχει βαλει ακομα στο σιτε της ενω το s8 το εβαλε την ιδια μερα της παρουσιασης

Link to comment
Share on other sites

σε ελληνικό unboxing που είδα πριν λίγο λένε επίσης ότι κυκλοφορεί την Παρασκευή και το μοντέλο 820 (δηλαδή σκέτο wifi) θα κάνει 709 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Σωστο, 709 το 9.7" wifi και 799 το 9.7" LTE. Και χωρις πληκτρολογιο-θηκη, μονο με s pen.

Απελπιστηκα γιατι αν χρεωνει τοσα για το tab S3, ποσα θα μας ζητησει για το galaxy book που ζαχαρωνω?

Προβλεπω να καθομαι αλλα 2 χρονια τουλαχιστον με το πιστο μου tab S (που μου στοιχισε "μονο" €450 μαζι με το πληκτρολογιο-θηκη της σαμσουνγκ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...