Jump to content

Μετά το LG V10 τι να αγοράσω;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλημερα.Εχω αγορασει το εν λογω κινητο απο τον Νοέμβριο 2016.Χρονια με lg απο το G2 και επειτα διοτι με ικανοποιούσε η καμερα του,που ειναι το πρωτο πραμα που με ενδιαφερει σε συσκευη.Και κατα δευτερον η μεγαλη οθονη σε ιντσες δηλ από 5.5 μεχρι 6...Σε τι να κοιταξω, εαν τελικα αποφασισω να το δωσω;Και σε μεταχ/νο εαν υπαρξει κατι πολυ καλο και μεχρι τα 400 ευρω να δωσω.Ευχαριστω. Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Εχω αγορασει το εν λογω κινητο απο τον Νοέμβριο 2016.Χρονια με lg απο το G2 και επειτα διοτι με ικανοποιούσε η καμερα του,που ειναι το πρωτο πραμα που με ενδιαφερει σε συσκευη.Και κατα δευτερον η μεγαλη οθονη σε ιντσες δηλ από 5.5 μεχρι 6...Σε τι να κοιταξω, εαν τελικα αποφασισω να το δωσω;Και σε μεταχ/νο εαν υπαρξει κατι πολυ καλο και μεχρι τα 400 ευρω να δωσω.Ευχαριστω.

 

OnePlus 3T αξιζει και lg g5.Νομιζω εκει κοντα παιζει και το Huawei P9.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 3T αξιζει και lg g5.Νομιζω εκει κοντα παιζει και το Huawe P9.

Iσως το OnePlus 3T. Για G5 οχι λογω ελευσης του G6 kai to Huawe P9 παλι οχι λογω 5.2 ιντσων.Το S7 edge δε ξερω εαν εχει καλα εφαμιλα χαρακτηειστικα με το v10.Θα το ψαξω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με v10 s7 edge και p9.

 

Θα σου πρότεινα ενα απο τα παρακατω.

 

S7 edge.

P9 plus

1+ 3t

Mate 9

Lg v20.

Τα 2 τελευταια θα πρεπει να ανεβασεις κανα 100 το μπαντζετ σου για μεταχειρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Iσως το OnePlus 3T. Για G5 οχι λογω ελευσης του G6 kai to Huawe P9 παλι οχι λογω 5.2 ιντσων.Το S7 edge δε ξερω εαν εχει καλα εφαμιλα χαρακτηειστικα με το v10.Θα το ψαξω.

 

εμ καλυτερο ειναι το s7 edge

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με v10 s7 edge και p9.

 

Θα σου πρότεινα ενα απο τα παρακατω.

 

S7 edge.

P9 plus

1+ 3t

Mate 9

Lg v20.

Τα 2 τελευταια θα πρεπει να ανεβασεις κανα 100 το μπαντζετ σου για μεταχειρισμένο.

Ευχαριστω.Μαλλον για P9 plus η το S7 edge θα κοιταξω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Μαλλον για P9 plus η το S7 edge θα κοιταξω.

 

δε νομιζω να αξίζει η μετάβαση περίμενε λίγο και παρε το g6 δείχνει πολύ υποσχόμενο

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω να αξίζει η μετάβαση περίμενε λίγο και παρε το g6 δείχνει πολύ υποσχόμενο

Ε ναι δεν καιγομαι να αλλαξω τωρα το v10.Ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα επειδη συνηθιζω να παιρνω συσκευη αλλη,μεσα στο χρονο(κουσουρι)για ανανεωση.Για το G6 που λες θα βγει μεσα στον Απριλιο με τιμη 750 ευρω...Πολλα ειναι.Οταν θα πεσει η τιμη και φυσικα δεν εχει θεματα, τοτε το κοιταζω εαν δεν εχω παρει κατι αλλο απο τα παραπανω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι δεν καιγομαι να αλλαξω τωρα το v10.Ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα επειδη συνηθιζω να παιρνω συσκευη αλλη,μεσα στο χρονο(κουσουρι)για ανανεωση

να κάτσεις εκεί που κάθεσαι

τηλ σάν τό v10 δεν βγαίνουν εύκολα

και στην τιμή που είχε...

Δόξα τω θεώ κάθε τόσο βγαίνουν νέα μοντέλα δεν χάθηκε δα ο κόσμος να περιμένεις να βγουν στην αγορά....

 

 

 

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Mate 9 αν σε παίρνει οικονομικά

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απο τα καλυτερα οντως,πολυ δυνατο σε ολα του αλλα η τιμη...Εαν πεσει οταν ερθει η ωρα ναι σιγουρα ειναι οτι καλυτερο σε συσκευη.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα χάσει αρκετά σε καμερα

Με ενδιαφέρει η κάμερα να είναι πολύ καλή όπως του v10.Και κατόπιν οι ίντσες.Όσο μεγαλύτερο τόσο καλυτερα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Εχω αγορασει το εν λογω κινητο απο τον Νοέμβριο 2016.Χρονια με lg απο το G2 και επειτα διοτι με ικανοποιούσε η καμερα του,που ειναι το πρωτο πραμα που με ενδιαφερει σε συσκευη.Και κατα δευτερον η μεγαλη οθονη σε ιντσες δηλ από 5.5 μεχρι 6...Σε τι να κοιταξω, εαν τελικα αποφασισω να το δωσω;Και σε μεταχ/νο εαν υπαρξει κατι πολυ καλο και μεχρι τα 400 ευρω να δωσω.Ευχαριστω.

 

Καλημέρα.Σου προτείνω το Huawei mate 8.Απλα κορυφαίο,πιο φθηνό σε σχέση με το Mate 9 ,χωρίς να του λείπει κάτι.Αυτο ετοιμαζομαι να πάρω και εγώ. :) Μπορείς να το βρεις και 420 αν ψάξεις μπορεί και πιο φθηνά.Για μεταχειρισμένο σίγουρο θα το βρεις φθηνότερα.Επισης και το lg g6 πρέπει να διαθέτει καλή κάμερα.

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αν θέλεις να διατηρήσεις τα κεκτημένα, μετά το V10 μόνο το V20 υπάρχει. Πέραν αυτού υπάρχουν πολλά καλά τηλέφωνα που θα σε καλύψουν, αλλά ως features δε θα σου προσφέρουν όσα σου προσφέρουν τα V.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by MeddlingMageGR
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αν θέλεις να διατηρήσεις τα κεκτημένα, μετά το V10 μόνο το V20 υπάρχει. Πέραν αυτού υπάρχουν πολλά καλά τηλέφωνα που θα σε καλύψουν, αλλά ως features δε θα σου προσφέρουν όσα σου προσφέρουν τα V.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτο φοβαμαι καπως διοτι καλομαθα με το v10.Tωρα για το mate 8 εχω επιφυλαξεις σε καμερα εαν ειναι καλη.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Έχε στο νου σου και το Asus Zenfone 3 Deluxe. https://www.asus.com/us/Phone/ZenFone-3-Deluxe-ZS570KL/ Kαμερα κορυφαίας ποιότητας στα 23 Mp! και εξαιρετικά χαρακτηριστικά στις 5,7".Τώρα κυκλοφορεί...Στα 700 τώρα..Οπότε ξεπερνά το budget που έχεις θέσει , :) Παντως έχε το στο νου σου...Σε λίγο καιρό θα χει πέσει κ η τιμή σχετικά οπότε πιστεύω είναι καλή πρόταση.Και γω το σκέφτομαι...Αν και έχω καταλήξει στο mate 8. Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Έχε στο νου σου και το Asus Zenfone 3 Deluxe. https://www.asus.com/us/Phone/ZenFone-3-Deluxe-ZS570KL/ Kαμερα κορυφαίας ποιότητας στα 23 Mp! και εξαιρετικά χαρακτηριστικά στις 5,7".Τώρα κυκλοφορεί...Στα 700 τώρα..Οπότε ξεπερνά το budget που έχεις θέσει , :) Παντως έχε το στο νου σου...Σε λίγο καιρό θα χει πέσει κ η τιμή σχετικά οπότε πιστεύω είναι καλή πρόταση.Και γω το σκέφτομαι...Αν και έχω καταλήξει στο mate 8.

Θα το κοιταξω αυτο που λες φιλε μου.Παντως η γνωμη μου ειναι να μην παρεις το mate 8...απο καμερα ειναι πολυ πισω.Προσεξετο αυτο.Στο λεω διοτι εχω διαβασει καποια συγκριτικα της συσκευης και εκει δεν τα παει καλα οσο πρεπει.Καπου μαλιστα διαβασα οτι απο την σειρα P9 lite και μετα εδωσαν εμφαση η Huawei σε θεμα καλυτερης καμερας. Απο mersedes να παμε σε ford πχ. βρε φιλε....:)

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιταξω αυτο που λες φιλε μου.Παντως η γνωμη μου ειναι να μην παρεις το mate 8...απο καμερα ειναι πολυ πισω.Προσεξετο αυτο.Στο λεω διοτι εχω διαβασει καποια συγκριτικα της συσκευης και εκει δεν τα παει καλα οσο πρεπει.Καπου μαλιστα διαβασα οτι απο την σειρα P9 lite και μετα εδωσαν εμφαση η Huawei σε θεμα καλυτερης καμερας. Απο mersedes να παμε σε ford πχ. βρε φιλε....:)

 

Γιώργο με ενδιαφέρει πολύ το dual active που έχει το huawei για αυτό το λόγο ειδικά καίγομαι να το πάρω κυρίως ,αλλά και γιατί γενικά σαν συσκευή την έχω πιάσει στα χέρια μου και μου άρεσε πάρα πολύ.Η κάμερα δεν με ενδιαφέρει τόσο όσο το να μπορώ να σερφαρω και να μιλάω ταυτόχρονα από δύο ενεργές σιμ.Δεν διαφωνώ και η κάμερα παίζει πολύ μεγάλο ρόλο στην επιλογή συσκευής αλλά για μένα όχι τον πρώτο. :) Και το Asus είναι κορυφή ..Δε σ κρύβω πως ταλαντεύομαι...Χαχαχα.Ποιος ξέρει ίσως αν πέσει η τιμή και δεν έχω πάρει το mate να πάρω αυτό.Παντως γνώμες θα ακούσεις πολλές από παντού.Απο κει και πέρα τις λαμβάνεις υπόψιν και επιλέγεις. :)

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο με ενδιαφέρει πολύ το dual active που έχει το huawei για αυτό το λόγο ειδικά καίγομαι να το πάρω κυρίως ,αλλά και γιατί γενικά σαν συσκευή την έχω πιάσει στα χέρια μου και μου άρεσε πάρα πολύ.Η κάμερα δεν με ενδιαφέρει τόσο όσο το να μπορώ να σερφαρω και να μιλάω ταυτόχρονα από δύο ενεργές σιμ.Δεν διαφωνώ και η κάμερα παίζει πολύ μεγάλο ρόλο στην επιλογή συσκευής αλλά για μένα όχι τον πρώτο. :) Και το Asus είναι κορυφή ..Δε σ κρύβω πως ταλαντεύομαι...Χαχαχα.Ποιος ξέρει ίσως αν πέσει η τιμή και δεν έχω πάρει το mate να πάρω αυτό.Παντως γνώμες θα ακούσεις πολλές από παντού.Απο κει και πέρα τις λαμβάνεις υπόψιν και επιλέγεις. :)

Εγω παλι που με τρωει λιγο να παω αργοτερα στο S7 edge σε μεταχ/νο ενοειτε...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι που με τρωει λιγο να παω αργοτερα στο S7 edge σε μεταχ/νο ενοειτε...

 

Ναι όντως πολύ καλή επιλογή και αυτή!Θα πέσει και η τιμουλα του λογικά, και μεταχειρισμένο αν το βρεις ακόμα καλύτερα. Κάμερα από όσο λένε πάρα πολύ καλή.. :)

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως πολύ καλή επιλογή και αυτή!Θα πέσει και η τιμουλα του λογικά, και μεταχειρισμένο αν το βρεις ακόμα καλύτερα. Κάμερα από όσο λένε πάρα πολύ καλή.. :)

Το εχω βρει ελαφρως μεταχ/νο στα 440 ευρω και του κουτιου στα 470... Σου λεω με τρωει καπως....Αλλα και απο την αλλη σιγουρα θα πεσει η τιμη κατα το καλοκαιρι.Ιδωμεν.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το εχω βρει ελαφρως μεταχ/νο στα 440 ευρω και του κουτιου στα 470... Σου λεω με τρωει καπως....Αλλα και απο την αλλη σιγουρα θα πεσει η τιμη κατα το καλοκαιρι.Ιδωμεν.

 

Περιμένεις λίγο και βλέπεις. :)Οτι σε βολευει.Προσωπικα είμαι υπέρ του καινούργιου.Ποτε δε ξέρεις τι έχει το κινητό και πως το έχει μεταχειριστεί ο προηγούμενος κάτοχος. :) Εκτός αν είναι κάποιος που τον ξέρεις π.χ και τον εμπιστεύεσαι. :)

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...