Jump to content

Nokia 6


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, 1758mb

Κάπως πιο γρήγορο μου φαινεται, αλλα με την χρηση θα το δουμε. Καποιες αλλαγές σε μενού κλπ, μένει να το συνηθίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 770
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Σε κάθε Nokia έχει διαφορετικό μέγεθος η ενημέρωση;

 

Διαφορετικά μοντέλα, διαφορετικό μέγεθος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μολις ανακαλυψα προβλημα.... Δεν μπορω να μεταφερω αρχεια απο τον υπολογιστη στο τηλεφωνο... και το καλυτερο ?...

ουτε απο τα 2 "συννεφα" (One Drive & Google Drive )

Link to comment
Share on other sites

Τωρα με την 9 εχω δει οτι το WiFi δεν παει καλα.

Τι εννοω. Εχω εγκαταστησει το Internet Speed Meter για να βλεπω με την ταχυτητα κατεβαζω ή ανεβαζω .

Ενω με την Vodafone ή Cosmote εχω ταχυτητες πανω απο 4-5 MBps με το WiFi μεχρι 500KBps και αυτα με το ζορι.

Υπαρχει καποια κρυφη ρυθμιση που εβαλαν στην 9 .....???? Γιατι με την 8,1 ολα ηταν χαρουμενα και ευτυχισμενα.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μετα την αναβαθμιση σε android 9 , εχω προβλημα με το μικροφωνο , σε 2 ΝΟΚΙΑ 6 που εχω συμβαινει αυτο.

το προβλημα ειναι μονο στις τηλεφωνικες κλησεις και οχι σε viber , messenger κτλ

 

Το εχει παρατηρησει καποιος? υπαρχει λυση?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει αναφερθεί και από άλλους το ίδιο πρόβλημα μετά την αναβάθμιση σε Oreo και στο Nokia 6 και στο Nokia 5. Ας ελπίζουμε σε σύντομο fix. Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση σε android 9 , εχω προβλημα με το μικροφωνο , σε 2 ΝΟΚΙΑ 6 που εχω συμβαινει αυτο.

το προβλημα ειναι μονο στις τηλεφωνικες κλησεις και οχι σε viber , messenger κτλ

 

Το εχει παρατηρησει καποιος? υπαρχει λυση?

 

Μέχρι σήμερα δεν έχω κανένα πρόβλημα....

Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι ότι απο την 8 και μετά αφαίρεσαν την ένδειξη 3G/4G

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Με αναζητηση στο ιντερνετ βλεπω οτι υπαρχει προβλημα, ακριβως αυτο που περιγραφω . Βεβαια σε κανενα απο τα 2 δεν εκανα hard reset ,αν και στο ενα προσπαθησα και δεν τα καταφερα
Link to comment
Share on other sites

δεν κανω καμια αναβαθμιση προσωπικα, στο 7.1 ειμαι απο τοτε που το πηρα και παιζει μια χαρα,

αν κανω αναβαθμιση ουτε το floatify θα μου παιζει, ουτε θα μπορω να το κανω ρουτ αν θελησω (οταν ληξει η εγγυηση αυτο)

Link to comment
Share on other sites

δεν κανω καμια αναβαθμιση προσωπικα, στο 7.1 ειμαι απο τοτε που το πηρα και παιζει μια χαρα,

αν κανω αναβαθμιση ουτε το floatify θα μου παιζει, ουτε θα μπορω να το κανω ρουτ αν θελησω (οταν ληξει η εγγυηση αυτο)

 

Να το κάνεις ROOT για ποιό λόγο ?

Έτσι και αλλιώς καθαρό ANDROID είναι.....

Εκτός άν θέλεις να παίξεις με ROM ...Όπως έκανα βέβαι και εγώ παλιά με τα Lenovo μου

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

μπα, όχι για ρομ, όπως το είπες, μια χαρά είναι η ρομ του, πολύ καλή, για καμιά εφαρμογή έλεγα, οκ, δεν το έχω και σίγουρο, γιατί είναι και μανίκι η διαδικασία είδα, απλά ήθελα να έχω την επιλογή
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μετα την αναβαθμιση σε android 9 , εχω προβλημα με το μικροφωνο , σε 2 ΝΟΚΙΑ 6 που εχω συμβαινει αυτο.

το προβλημα ειναι μονο στις τηλεφωνικες κλησεις και οχι σε viber , messenger κτλ

 

Το εχει παρατηρησει καποιος? υπαρχει λυση?

 

Καλησπέρα.

Μετά την αναβάθμιση ασφαλείας που έκανα προχθές , δυστυχώς έσκασε και σε μένα το ίδιο θέμα.

Δεν έκανα reset ακόμα αλλά δεν ξέρω αν λυθεί το θέμα με reset.

Τώρα στις μέρες αυτές που θα κάθομαι θα το δοκιμάσω....

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα συνεχίζει να υπάρχει και μετά την τελευταία ενημέρωση.

Δεν το κάνει πάντα, αλλά το κάνει συχνά και μάλιστα πολύ έντονα, ο συνομιλητής μου λεει πως ακούει πολύ θόρυβο, σαν να φυσάει. Επίσης μπορεί να ξεκινήσω μία κλήση χωρίς πρόβλημα και μετά από λίγη ώρα να εμφανιστεί ο θόρυβος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δεν μου έχουν αναφέρει για θόρυβο αλλά πολύ χαμηλό επίπεδο της φωνής μου.

Σαν να μιλάω απο πηγάδι μου είπε κάποιος

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

μαλλον αυτο εννοουσε αυτος που μου ειπε οτι ακουει φυσιμα.

 

βεβαια οταν μιλουσα με ακουστικά , δεν υπηρχε προβλημα

 

 

Edit

Παρατήρησα ότι σε ανοιχτή ακρόαση δεν υπάρχει πρόβλημα, επίσης όταν ξεκινήσεις μια κλήση, το πρόβλημα εμφανίζεται την ώρα που σβήνει η οθόνη και μπαίνει σε αναμονή ενώ η κλήση είναι ενεργή

Edited by tempes
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κάνεις καταφέρει σε Nokia να απενεργοποιήσει τον ήχο κατά την εκκίνηση του κινητού ?? Αυτόν τον χαρακτηριστικό ήχο της Nokia ??

Ευχαριστώ.

ex WM10, now android pie.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα με το μικρόφωνο .

Κάνοντας κατάργηση τον dialer που έχει από προεπιλογή , τον επαναφέρει στην εκδοσή που είχε με την ενημέρωση σε android 9.

Έτσι καταργώντας την ενημερωμένη έκδοση του dialer . Δουλεύει το μικρόφωνο χωρίς πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και σήμερα , παρά τις προσπάθειες για ενημέρωση μου λέει οτι δεν υπάρχει κατι νεότερο !!!

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...