Jump to content

Nokia 6


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 770
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και σε μένα δεν ανάβει η οθόνη όταν χτυπάει, αλλά μόνο όταν έχω συνδεμένο το Bluetooth. Ξεκλειδώνει κανονικά όμως. Για να δω ποιος με καλεί πατάω ένα οποιοδήποτε κουμπί να ανοίξει η οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δεν ανάβει η οθόνη όταν χτυπάει, αλλά μόνο όταν έχω συνδεμένο το Bluetooth. Ξεκλειδώνει κανονικά όμως. Για να δω ποιος με καλεί πατάω ένα οποιοδήποτε κουμπί να ανοίξει η οθόνη.

Μαλιστα... Αυτό ακριβως ειδα τωρα.... το θεμα είναι όμως ότι δεν το εκανε αυτό . Δεν το ειχα προσεξει απλα συνεπεσε με την εγκατασταση του Nova και υπεθεσα ότι καποια ρυθμιση χρειαζεται. Από την άλλη λεω μηπως εγινε κατι με την τελευταια ενημερωση σε 7.1.2.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δεν ανάβει η οθόνη όταν χτυπάει, αλλά μόνο όταν έχω συνδεμένο το Bluetooth. Ξεκλειδώνει κανονικά όμως. Για να δω ποιος με καλεί πατάω ένα οποιοδήποτε κουμπί να ανοίξει η οθόνη.

 

Μαλιστα... Αυτό ακριβως ειδα τωρα.... το θεμα είναι όμως ότι δεν το εκανε αυτό . Δεν το ειχα προσεξει απλα συνεπεσε με την εγκατασταση του Nova και υπεθεσα ότι καποια ρυθμιση χρειαζεται. Από την άλλη λεω μηπως εγινε κατι με την τελευταια ενημερωση σε 7.1.2.

 

κάτι συμβαίνει με όλα τα Nokia (3,6,8) και δεν ανάβει η οθόνη, ενώ φαίνεται να λειτουργεί κανονικά.

Μάλλον φταίει η αυτόματη φωτεινότητα. Αν την απενεργοποιήσετε λύνεται το πρόβλημα.

Αν κολλήσει και δεν ανάβει με τίποτα, vol up + power μέχρι να γίνει επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Απ'την τελευταία ενημέρωση το κάνει και μόνο όταν είναι συνδεδεμένο με BT handsfree. Με soft reset δοκίμασα και δεν διορθώθηκε κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Στο υπάρχων νοκια 6 υπάρχει το Dolby Atmos, στο νοκια 6 2018 όμως δεν διάβασα πουθενά αν θα έχει Dolby Atmos, ξέρει κανείς να πει αν θα έχει ή όχι;
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω εχω ακουσει κατι για dolby atmos. Θα ειναι κριμα παντως να μην υπαρχει, γιατι το ηχειακι ειναι εξαιρετικο.Το μονο καινουριο ειναι οτι ΠΙΘΑΝΟΝ να βγουνε 2 εκδοσεις με διαφορετικη αναλογια οθονης 18:9 και 16:9..https://techingreek.com/yparchei-nea-katachorisi-tou-nokia-6-2018-stin-vasi-dedomenon-tis-kinezikis-tenaa/ Edited by Lostromos7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Χρονιά σε όλους!

Αυτό το πρόβλημα με το κόλλημα στην οθόνη που δεν ανάβει όταν σε καλούν το κάνει και στη συσκευή της γυναίκας μου, ενώ στην δική μου όχι . Είναι πολύ σπαστικό γιατί έχει χάσει και κλήσεις κάποιες φορές. Θα δοκιμάσω να απενεργοποιησω την αυτόματη φωτεινότητα να δω αν θα διορθωθεί...

Του πέρασα και την 8.0 μέσω beta labs αλλά δεν διορθώθηκε το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Με την 8 πάει καλά η συσκευή. Ένα κλικ πιο γρήγορη.... Όμως μετά από 3 μήνες χρήση μπορώ να πω ότι ο snapdragon 430 δείχνει κάποιες φορές ότι δεν είναι αρκετός. Όχι κάποιο σπουδαίο κόλλημα αλλά θα ήταν αψεγάδιαστο το πακέτο με τον 625...

Εν αναμονή του 6 2018

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Χρονιά σε όλους!

Αυτό το πρόβλημα με το κόλλημα στην οθόνη που δεν ανάβει όταν σε καλούν το κάνει και στη συσκευή της γυναίκας μου, ενώ στην δική μου όχι . Είναι πολύ σπαστικό γιατί έχει χάσει και κλήσεις κάποιες φορές. Θα δοκιμάσω να απενεργοποιησω την αυτόματη φωτεινότητα να δω αν θα διορθωθεί...

Του πέρασα και την 8.0 μέσω beta labs αλλά δεν διορθώθηκε το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Με την 8 πάει καλά η συσκευή. Ένα κλικ πιο γρήγορη.... Όμως μετά από 3 μήνες χρήση μπορώ να πω ότι ο snapdragon 430 δείχνει κάποιες φορές ότι δεν είναι αρκετός. Όχι κάποιο σπουδαίο κόλλημα αλλά θα ήταν αψεγάδιαστο το πακέτο με τον 625...

Εν αναμονή του 6 2018

 

Μα αυτό ακριβώς λεω για τον επεξεργαστή και με έβγαλαν hater. Είναι αδύναμος. Όχι πως κολλάει αλλά η συσκευή δεν έχει αέρα. Είναι αργή. Και δεν μιλάω για παιχνίδια αλλά για καθημερινή χρήση. Και μοιραία θα το συγκρίνω και πάλι με το j7 που τα έχω δίπλα δίπλα και πραγματικά είναι η μέρα με την νύχτα σε όλα και μόλις με 235€ στα media markt.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό ακριβώς λεω για τον επεξεργαστή και με έβγαλαν hater. Είναι αδύναμος. Όχι πως κολλάει αλλά η συσκευή δεν έχει αέρα. Είναι αργή. Και δεν μιλάω για παιχνίδια αλλά για καθημερινή χρήση. Και μοιραία θα το συγκρίνω και πάλι με το j7 που τα έχω δίπλα δίπλα και πραγματικά είναι η μέρα με την νύχτα σε όλα και μόλις με 235€ στα media markt.

Δεν έχω το j7 για να συγκρίνω. Αλλά βλέπω στο GSM arena, αν μιλας για το μοντέλο του 2017, οτι έχει CPU χρονισμενη στα 1,6 έναντι 1,4 του Νόκια 6.

Εμένα αυτό που με ενοχλεί είναι ότι έχει καθυστέρηση αρκετές φορές στο να ανοίξει τον dialer και να μπει στο ιστορικό κλήσεων. Δεν ειναι σοβαρά πράγματα αυτά. Συμφωνώ ότι του λείπει ο αέρας αυτός που λες. Μέχρι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το j7 για να συγκρίνω. Αλλά βλέπω στο GSM arena, αν μιλας για το μοντέλο του 2017, οτι έχει CPU χρονισμενη στα 1,6 έναντι 1,4 του Νόκια 6.

Εμένα αυτό που με ενοχλεί είναι ότι έχει καθυστέρηση αρκετές φορές στο να ανοίξει τον dialer και να μπει στο ιστορικό κλήσεων. Δεν ειναι σοβαρά πράγματα αυτά. Συμφωνώ ότι του λείπει ο αέρας αυτός που λες. Μέχρι εκεί.

 

Στην πράξη η διαφορά είναι πολύ μεγάλη.

Δυστυχώς οι καθυστερήσεις δεν είναι μόνο στον dialer. Είναι σε όλες τις χρήσεις. Απλά στον dialer πονάει πολύ γιατί είναι μια λειτουργία που την θέλεις εδώ και τώρα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που με ενοχλεί είναι ότι έχει καθυστέρηση αρκετές φορές στο να ανοίξει τον dialer και να μπει στο ιστορικό κλήσεων. Δεν ειναι σοβαρά πράγματα αυτά. Συμφωνώ ότι του λείπει ο αέρας αυτός που λες. Μέχρι εκεί.

 

Αυτό το παρατήρησα και στο Asus ZenFone3 max που έχω, αλλά νομίζω ότι είναι θέμα λογισμικού και όχι επεξεργαστή, το λεω το αυτό γιατί ο dialer δεν είναι καμιά βαριά λειτουργία ώστε να ζορίσει τον επεξεργαστή

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι ο dialer λογικά δεν θέλει φοβερούς πόρους. Όπως και να έχει δεν είναι λογικό να αργεί. Πρέπει να το φτιάξουν
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω καποιες φωτο απο το νεο 6, και δεν μπορω να καταλαβω τι την ηθελαν αυτη τη κοκκινη ριγα στα περιγραμματα...

Θα ειναι αραγε σε ολα τα μοντελα;

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω καποιες φωτο απο το νεο 6, και δεν μπορω να καταλαβω τι την ηθελαν αυτη τη κοκκινη ριγα στα περιγραμματα...

Θα ειναι αραγε σε ολα τα μοντελα;

 

Δεν είναι άσχημη. Το κυριότερο είναι πως αναβαθμιστηκε πραγματικά (κυρίως ο επεξεργαστής) και θα είναι όπως θα έπρεπε να είναι και το υπάρχον 6αρι που το βγάλανε ψόφιο. Μένει να δούμε την τιμή του. Μάλλον αλμυρή αλλά τουλάχιστον θα τα αξίζει. Πιστεύω πως θα τα πάει καλά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, κάτι μιας και δεν έχω παρακολουθήσει.Η ΝΟΚΙΑ, είναι η ΝΟΚΙΑ που ξέρουμε, ή έχει άλλο ιδιοκτήτη;Κάτι θυμάμαι για πωλήσεις κλπ;Ευχαριστώ.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, κάτι μιας και δεν έχω παρακολουθήσει.Η ΝΟΚΙΑ, είναι η ΝΟΚΙΑ που ξέρουμε, ή έχει άλλο ιδιοκτήτη;Κάτι θυμάμαι για πωλήσεις κλπ;Ευχαριστώ.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/HMD_Global

https://www.nokia.com/en_int/news/releases/2016/12/01/nokia-brand-licensee-hmd-global-is-now-the-new-home-of-nokia-phones

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος η τιμή λένε θα είναι η ίδια πάνω κάτω, και νομίζω ότι παρουσιάζεται σήμερα το νέο 6
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος η τιμή λένε θα είναι η ίδια πάνω κάτω, και νομίζω ότι παρουσιάζεται σήμερα το νέο 6

Μακάρι να είναι ίδια η τιμή....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος η τιμή λένε θα είναι η ίδια πάνω κάτω, και νομίζω ότι παρουσιάζεται σήμερα το νέο 6

 

Δυστυχώς όχι. Θα είναι τσιμπημένη αλλά τουλάχιστον τώρα αξίζει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άσχημη. Το κυριότερο είναι πως αναβαθμιστηκε πραγματικά (κυρίως ο επεξεργαστής) και θα είναι όπως θα έπρεπε να είναι και το υπάρχον 6αρι που το βγάλανε ψόφιο. Μένει να δούμε την τιμή του. Μάλλον αλμυρή αλλά τουλάχιστον θα τα αξίζει. Πιστεύω πως θα τα πάει καλά.

 

Δεν ξερω. Ειδικα γυρω απο την καμερα μου χτυπαει καπως στο ματι.

Οσο για την ουσιαστικη αναβαθμιση, αυτο ελειπε! Και με το κραξιμο που εφαγαν, σιγα που δεν θα εκαναν κατι.

 

Δεν εχω κοιταξει περισσοτερα απο τις φωτο που κυκλοφορησαν (ισως το βραδυ) αλλα δεν βλεπω το ZEISS στην καμερα και δεν μ' αρεσει...

 

Γενικα παντως, ειναι η πρωτη φορα που περασε απο το μυαλο μου πως ισως αλλαξω κινητο στον ενα χρονο. Ειδικα αν μπορεσω να πουλησω το 6 που εχω τωρα...

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε που θα πάει η τιμή του, τώρα που βγήκε το νέο.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Του νέου 6,2018,ποτε θα ξεκινήσουν οι πωλήσεις στην Ελλάδα;
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Του νέου 6,2018,ποτε θα ξεκινήσουν οι πωλήσεις στην Ελλάδα;

Απο οτι εμαθα ειναι προγραμματισμενες για Μαρτιο. Σε τιμη λιγο πιο πανω απο το ΝΟΚΙΑ 6 2017.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα

Θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει καποιος κατοχος του 6 που να καταφερε να παρει την beta oreo ROM.

Αν και εχω κανει register στην ΝΟΚΙΑ δεν εχει εθει καμια ειδοποιηση.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...