Jump to content

Nokia 6


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηταν 10πύρινο το Redmi Note 4;;;;

Άνιση μάχη! ;)

 

Άνιση μάχη γιατί το νοκια είναι πιο ακριβό......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 770
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άνιση μάχη γιατί το νοκια είναι πιο ακριβό......

Εννοώ τα τεχνικά χαρακτηριστικά! ;)

Η Nokia έχει όνομα. Η Xiaomi τώρα το αποκτά!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ τα τεχνικά χαρακτηριστικά! ;)

Η Nokia έχει όνομα. Η Xiaomi τώρα το αποκτά!!!

 

Ξέρω τι εννοείς evris. Αυτό που σου λέω και που τελικά μετράει πάνω απ όλα είναι ότι με λιγότερα χρήματα παίρνεις καλύτερα specs οπότε πολλά μας ζητάει η Νοκια (κλασσικά).....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω τι εννοείς evris. Αυτό που σου λέω και που τελικά μετράει πάνω απ όλα είναι ότι με λιγότερα χρήματα παίρνεις καλύτερα specs οπότε πολλά μας ζητάει η Νοκια (κλασσικά).....
Παιδιά μη συγκρίνετε τις τιμές επισήμων καταστημάτων που σου παρέχουν εγγύηση, με τα ιντερνετικά κινεζομαγαζα. Εδώ οι τιμές των Nokia είναι στα ίδια ακριβώς επίπεδα με τα Xiaomi, και επειδή τα είδα δίπλα δίπλα σε μαγαζί, το Nokia 6 σε σχέση με το rn4 ήταν ξεκάθαρα πολυ καλύτερη κατασκευή. Τώρα το ότι θα είναι λίγο πιο αργό (σε ορισμένες φάσεις) είναι για να χουμε να λέμε στα συγκριτικά. Στην καθημερινότητα πιστεύω δεν προβληματίζει.

 

 

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη συγκρίνετε τις τιμές επισήμων καταστημάτων που σου παρέχουν εγγύηση, με τα ιντερνετικά κινεζομαγαζα. Εδώ οι τιμές των Nokia είναι στα ίδια ακριβώς επίπεδα με τα Xiaomi, και επειδή τα είδα δίπλα δίπλα σε μαγαζί, το Nokia 6 σε σχέση με το rn4 ήταν ξεκάθαρα πολυ καλύτερη κατασκευή. Τώρα το ότι θα είναι λίγο πιο αργό (σε ορισμένες φάσεις) είναι για να χουμε να λέμε στα συγκριτικά. Στην καθημερινότητα πιστεύω δεν προβληματίζει.

 

 

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σωστά. Προτιμώ να δώσω παραπάνω σε ένα Nokia παρά σε Xiaomi, που η διαφορά στη τιμή δεν είναι και απαγορευτική. Έχει πολύ καλύτερη κατασκευή το Nokia 6.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω κ εγω με τα 2 προηγουμενα παιδια. Εναι λαθος κατα την γνωμη μου να συνγκρινουμε τις τιμες του 6 με το xaiomi (το οποιο ειναι πολυ καλο μηχανακι), ειδικα οταν εχουν χασει αρκετη απο την μεταπωλειτικη τους αξια μεσα σε λιγους μηνες, ενω το 6αρι ειναι μεχρι στιγμης σταθερο
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ τα τεχνικά χαρακτηριστικά! ;)

Η Nokia έχει όνομα. Η Xiaomi τώρα το αποκτά!!!

Λαθος σε αυτο evris..H xiaomi αυτη την στιγμη ειναιι Πολλα χρονια μπροστα απο την <<σημερινη>> Νοκια...

Αντιθετα η Νοκια πρεπει να αποκτησει ξανα καποιο <<Ονομα>>...Δεν χρειαζεται περισσοτερο αναλυση πισετυω..

Σωστά. Προτιμώ να δώσω παραπάνω σε ένα Nokia παρά σε Xiaomi, που η διαφορά στη τιμή δεν είναι και απαγορευτική. Έχει πολύ καλύτερη κατασκευή το Nokia 6.

 

Συμφωνω οτι το Νοκια 6 εχει εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης..Αλλα να ακουω απο εσενα οτι θα επελεγες το Νοκια 6 σε σχεση με το αισθητα πιο γρηγορο Note 4 λογω ποιοτητας κατασκευης ΕΝΩ τα εχεις σκασει 2 φορες για την πλαστικουρα το 950 με κανει να απορω πραγματικα...Καταλαβαινεις τι θελω να πω πιστευω...

Link to comment
Share on other sites

@panos9553 στο πρώτο ίσως να ισχύει για μας στα φόρουμ μόνο. Στον έξω από δω κόσμο δεν ισχύει κάτι τέτοιο! ;)

Στο δεύτερο υπερισχύει για μένα λειτουργικό και κάμερα! Επίσης είναι πιο καλής ποιότητας από το πλαστικό. Που αν θες το αλλάζεις το καπάκι πίσω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε μια εποχή όπου υπάρχει ραλι ανόδου διαστάσεων των οθονών, όπου η κόκκινη γραμμή είναι οι 5,5" και σύντομα οι 6" τείνουν να γίνουν minimum ναυαρχίδων, η Nokia επέλεξε 5,2 και 5,3 (τουλάχιστον το 9 θα έχει 5,5). Λανθασμένη επιλογή και στον κόσμο του marketing που ζούμε θα της βγει σε πολύ κακό.

 

Διαφωνώ.

Αυτό που θα της βγει σε κακό είναι το ότι έβαλε 5.2 ίντσες και κινητό που χωρούσε 5.5 ίντσες.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο δεύτερο υπερισχύει για μένα λειτουργικό και κάμερα! Επίσης είναι πιο καλής ποιότητας από το πλαστικό. Που αν θες το αλλάζεις το καπάκι πίσω.

 

Ναι αλλά κάποια μηνύματα πριν αναφέρθηκες στην ποιότητα (όπου δεν υστερεί η xiami). Η ποιότητα κατασκευής είναι ένα ακόμη τρικ για να μας παίρνουν χοντρά. Θεωρώ πως το 80-90% έχουν τις συσκευές τους σε θήκη άρα ποιος βλέπει την ποιότητα κατασκευής? Το 950 το είχα γυμνο(με τζαμακι βέβαια) και το χάρηκα όσο κανένα άλλο. Μακάρι να είχα πάντα τέτοιες συσκευές (+την αποσπώμενη μπαταρία)

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι, θεωρω οτι τα ψευτοspers ειναι το τρικ των εταιριων για να τα παιρνουν χοντρα. Αντιθετα, η ποιοτητα κατασκευης ειναι για μενα παντα απο τους βασικοτερους λογους για αγορα κινητου. Τωρα αν θες να το εχεις γυμνο η με θηκη η σε καδρο, ειναι δικο σου θεμα
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά κάποια μηνύματα πριν αναφέρθηκες στην ποιότητα (όπου δεν υστερεί η xiami). Η ποιότητα κατασκευής είναι ένα ακόμη τρικ για να μας παίρνουν χοντρά. Θεωρώ πως το 80-90% έχουν τις συσκευές τους σε θήκη άρα ποιος βλέπει την ποιότητα κατασκευής? Το 950 το είχα γυμνο(με τζαμακι βέβαια) και το χάρηκα όσο κανένα άλλο. Μακάρι να είχα πάντα τέτοιες συσκευές (+την αποσπώμενη μπαταρία)

Αναφέρθηκα όμως και σε αξιοπιστία. ;)

Ακόμα και το 950xl είναι Nokia που γράφει Microsoft επάνω.

 

@Lostromos7 μήπως εννοείς ψευτοspecs... ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι, θεωρω οτι τα ψευτοspers ειναι το τρικ των εταιριων για να τα παιρνουν χοντρα. Αντιθετα, η ποιοτητα κατασκευης ειναι για μενα παντα απο τους βασικοτερους λογους για αγορα κινητου. Τωρα αν θες να το εχεις γυμνο η με θηκη η σε καδρο, ειναι δικο σου θεμα

 

Εσυ χρησιμοποιείς θήκη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναφέρθηκα όμως και σε αξιοπιστία. ;)

Ακόμα και το 950xl είναι Nokia που γράφει Microsoft επάνω.

 

Άσχετο το ένα με το άλλο. Η αξιοπιστία είναι άλλο κομμάτι. Τα περί ποιότητας κατασκευής? Δεν γίνεται αλλού να παίζουν ρόλο και αλλού όχι λόγω ονόματος...... ;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όλα παίζουν ρόλο. Αλλά τι να κάνουμε. Όλα σε μια συσκευή σπάνια υπάρχουν.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

@montoya,Όχι μέχρι στιγμής. Αν βρω κάποια διάφανη κ διακριτική, μπορεί να βαλω

 

Εμένα τρέμει η καρδιά μου χωρίς θήκη. Χωρίς υπερβολή, η συσκευή μένει στο κουτί της αν δεν παραλάβω πρώτα την θήκη. Και tempered glass βεβαίως βεβαίως......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να υπήρχαν τέτοιες θήκες για όλα τα κινητά.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

 

Σωστός. Είναι άψογη

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτη, https://www.mediamarkt.gr/el/product/_nokia-flip-cover-case-nokia-cp-301-for-nokia-6-black-1203099.html την οποία δεν έβρισκα Ελλάδα πριν ένα μήνα και την πλήρωσα 19€ από ebay Αγγλία. Τώρα βλέπω την φέρανε κι εδώ και σε καλή τιμη.
Link to comment
Share on other sites

Αυτη την θηκη εχω βαλει εγω .....ειναι απλα τελεια.

Αγορα απο εδω .....https://www.ebay.com/itm/TPU-BRUSHED-CARBON-SILICONE-CASE-FOR-NOKIA-6-ANTHRACITE-SOFT-COVER-SILICON/362086354723?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την θηκη εχω βαλει εγω .....ειναι απλα τελεια.

Αγορα απο εδω .....https://www.ebay.com/itm/TPU-BRUSHED-CARBON-SILICONE-CASE-FOR-NOKIA-6-ANTHRACITE-SOFT-COVER-SILICON/362086354723?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Πιο πάνω η ίδια θήκη εχει 12,90€ κι εδώ μόνο 5,40€;;;

Μεγάλη διαφορά!!!! :confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...