Jump to content

Nokia 6


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια τα φωτα σας!

 

Αυτη τη στιγμη ειμαι κατοχος ενος ΝΟΚΙΑ Lumia 920. Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο (παρολο που το store και καποιες εφαρμογες ειναι...)!

 

Εχω βαλει στο ματι το NOKIA 6 και θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα. Απαντα οποιος γνωριζει (ειτε κατοχος ειτε οχι) :

 

1. Αυτη τη στιγμη, το Lumia που εχω εχει χαλασμενο φλας. Ακομα κι ετσι ομως, τραβαει τρομερες φωτο ακομη και σε χαμηλο φωτισμο. Το ΝΟΚΙΑ 6 μπορει να τραβα φωτο με την αναλογη ποιοτητα; Δεν εννοω απαραιτητα σε χαμηλο φωτισμο (μαλλον μπορω να ζησω με αυτο), αλλα γενικα, φθανει τα επιπεδα του 920;

 

2. Διαβαζω πως κολλαει σε καποια παιχνιδια. Οταν λενε "κολλαει" εννοουν πως δεν μπορουν τα παιξουν ή πως απλα αργει να τα φορτωσει; Εγω αυτη τη στιγμη μονο Yu-Gi-Oh! Duel Links παιζω (σε Bluestacks) και μαλλον θα το περασω και στο κινητο (αν το παρω).

 

3. Προσωπικα χρησιμοποιω ενα αριθμο και ποτε μου δεν χρησιμοποιησα δευτερο και μαλλον δεν θα χρειαστω δευτερο. Αν το παρω, να παρω το dual sim ή να παω κατ' ευθειαν για το single; Υπαρχει καποια ουσιαστικη διαφορα (περα απο την προφανη);

 

4. Παρακολουθω την τιμη της συσκευης περιπου 1 μηνα τωρα (μεσω Skroutz). Ειναι η ιδεα μου ή όντως δεν υπαρχει σε πολλα καταστηματα; Υπαρχει καποιο προβλημα στη διαθεσιμοτητα; Επισης, πως και σε οσα καταστηματα υπαρχει η τιμη ειναι σχεδον ιδια; Σε αλλες συσκευες υπαρχει αρκετη διαφορα αναμεσα στα πιο γνωστα καταστηματα και στα Skroutzoμαγαζα.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Πάντως το Nokia 6 δεν έχει Zeiss και pureview, αν και έχει τα διπλάσια mp απο το 920!

Για ois δεν ξέρω αν έχει το 6. Το 920 έχει.

Πάντως κι εγώ στο Lumia 830 σπάνια χρησιμοποιούσα το φλας σε χαμηλό φωτισμό. Έβγαζε καλές φωτογραφίες και χωρίς φλας.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 770
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. Μια χαρά κάμερα έχει απ'όσο το έχω ψάξει

2. Στα απλά παιχνίδια δεν υπάρχει πρόβλημα,ενδεχομένως θα δυσκολεύεται σε games με βαριά γραφικα 3d κτλ..

3. Διαφορά single με dual δεν υπάρχει καμμία, το ίδιο τηλέφωνο είναι,προσωπικά θα πήγαινα για διπλή σιμ έτσι για να υπάρχει γιατί ποτέ δεν ξέρεις

4. Προς το παρόν το dual sim δεν υπάρχει σε πολλά μαγαζιά σε αντίθεση με το μονό το οποίο ήρθε πρώτο και το έχουν όλες οι γνωστές αλυσίδες στην ίδια τιμή βέβαια..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα 920: Το 6 έχει καλύτερη κάμερα.

Τα παιχνίδια δεν κολλάνε, αργούν λίγο στο φόρτωμα σε σχεση με ακριβότερα όπως samsung s6.

Το ds και ss ίδια χαρακτηριστικά έχουν, και ίδια τιμή.

Στα σκρουτζομαγαζα δεν έχει γιατί δεν τους συμφέρει η παραεισαγωγη πιστεύω. Η επίσημη αντιπροσωπεία το κοστολογεί στην Ελλάδα όπως και στο εξωτερικό. Μπαταρία όντως δεν είναι κάτι τρομερό. Τα wp γενικά έχουν καλύτερη αυτονομία λόγω λογισμικού πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα 920: Το 6 έχει καλύτερη κάμερα.

Τα παιχνίδια δεν κολλάνε, αργούν λίγο στο φόρτωμα σε σχεση με ακριβότερα όπως samsung s6.

Το ds και ss ίδια χαρακτηριστικά έχουν, και ίδια τιμή.

Στα σκρουτζομαγαζα δεν έχει γιατί δεν τους συμφέρει η παραεισαγωγη πιστεύω. Η επίσημη αντιπροσωπεία το κοστολογεί στην Ελλάδα όπως και στο εξωτερικό. Μπαταρία όντως δεν είναι κάτι τρομερό. Τα wp γενικά έχουν καλύτερη αυτονομία λόγω λογισμικού πιστεύω.

Εχει στα σκρουτζομάγαζα, απλά ειναι στην ίδια τιμή με των υπολοίπων καταστημάτων. Το γιατί δεν το ξέρω!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εχει στα σκρουτζομάγαζα, απλά ειναι στην ίδια τιμή με των υπολοίπων καταστημάτων. Το γιατί δεν το ξέρω!
Γιατί μάλλον ένας προμηθευτής υπάρχει όλο και όλο
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα 920: Το 6 έχει καλύτερη κάμερα.

Τα παιχνίδια δεν κολλάνε, αργούν λίγο στο φόρτωμα σε σχεση με ακριβότερα όπως samsung s6.

Το ds και ss ίδια χαρακτηριστικά έχουν, και ίδια τιμή.

Στα σκρουτζομαγαζα δεν έχει γιατί δεν τους συμφέρει η παραεισαγωγη πιστεύω. Η επίσημη αντιπροσωπεία το κοστολογεί στην Ελλάδα όπως και στο εξωτερικό. Μπαταρία όντως δεν είναι κάτι τρομερό. Τα wp γενικά έχουν καλύτερη αυτονομία λόγω λογισμικού πιστεύω.

 

Αν και συγκρίνεις συσκευή του 2011 με μια του 2017, θα ήθελα να δω δείγματα σε διάφορες συνθήκες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μίλησες για κάμερα. Επίσης το έχω χάσει εδώ και 2 χρόνια οπότε μια σύγκριση είναι δύσκολη.

Ποιό Lumia έχεις τώρα; Κάνε τη σύγκριση μ' αυτό.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μίλησες για κάμερα. Επίσης το έχω χάσει εδώ και 2 χρόνια οπότε μια σύγκριση είναι δύσκολη.

 

Δεν εννοούσα να σε βάλω στη διαδικασία συγκριτικου. Απλά λέω ότι πρέπει να δούμε δείγματα της συσκευής και όχι από το νερό γενικά αλλά από μέλη που το έχουν στα χέρια τους.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήρε τη συσκευή ο αδερφός μου άλλαξε τη sim του με νέα, ενεργοποίησε το 4g αλλά δεν έχει πιάσει πουθενά. Έχει κανένας άλλος τη συσκευή να μας πει?? (έχει Vodafone)

 

Σε σημείο που ένα s5 και ένα redmi note 4 έχουν 4g αυτό έχει 3g

Edited by lefkal
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήρε τη συσκευή ο αδερφός μου άλλαξε τη sim του με νέα, ενεργοποίησε το 4g αλλά δεν έχει πιάσει πουθενά. Έχει κανένας άλλος τη συσκευή να μας πει?? (έχει Vodafone)

 

Σε σημείο που ένα s5 και ένα redmi note 4 έχουν 4g αυτό έχει 3g

Το ρύθμισε για να πιάνει 4G;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου επιασε 4g κανονοκα, χωρις καμια ρυθμιση (wind)

Θα ήταν εξαρχής ρυθμισμένο.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει άλλη ρύθμιση νομίζω. Θα δοκιμάσω τη sim σε άλλο κινητό και άλλη sim στο κινητό μπας και φταίει κάτι από τα δύο

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε κ κανένα τηλέφωνο στην voda μήπως το ρυθμίσουν εκείνοι..

Πιο πάνω λέει ότι ενεργοποίησαν ήδη το 4g. Λογικά στη Vodafone. Τι άλλο να ρυθμίσουν;

Εκτός κι αν έχει θέμα με το 4g η συσκευή.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν εξαρχής ρυθμισμένο.

 

Και ο φίλος παραπάνω το ίδιο έχει evris. Αλλού είναι το θέμα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως λείπει η 800αρα ρε παιδιά;;; Από πού έχει αγοραστεί το κινητό; Ίσως αν είναι από τα μοντέλα που προορίζονται για Κίνα να μην έχει και έτσι δεν θα έχει 4g στην επαρχία, ή με wind

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως λείπει η 800αρα ρε παιδιά;;; Από πού έχει αγοραστεί το κινητό; Ίσως αν είναι από τα μοντέλα που προορίζονται για Κίνα να μην έχει και έτσι δεν θα έχει 4g στην επαρχία, ή με wind

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχει Vodafone. Έχει η κόκκινη 800αρες? Επίσης λέει ότι το redmi note 4 το οποίο δεν πιάνει 800αρες, έχει 4g (εκτός κι αν έχει με τον snapdragon)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχει Vodafone. Έχει η κόκκινη 800αρες?

γιατί να μην έχει?όλες έχουν

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι αγορασμένο από mediamarkt και ψάχνει να βρει σήμα στην Αθήνα...

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

γιατί να μην έχει?όλες έχουν

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω την εντύπωση πως μόνο η Wind χρησιμοποιεί την 800άρα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...