Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστούμε για την προσπάθειά σου.

Θα προσθεσω και μερικες φωτο ακομα αργοτερα.Εσεις σαν myphone.gr δε μπορειτε να κανετε καποια ενεργεια, ας πουμε μια συνεντευξη σχετικα με το θεμα μπαταρια με το xiaomi center, οχι αποκλειστικα για το RN4X, γενικα.Η με καποιον υπευθυνο της xiaomi ο οποιος να εχει γνωση επι του θεματος.Αυτο θα βοηθουσε πραγματικα ολους μας και νομιζω οτι θα ειναι μεγαλη επιτυχια για το site.Οπως και για το xiaomi center επισης, εγω εχω δωσει σχεδον 30 ε και αυθεντικη μπαταρια δεν εχω, αν ηξερα οτι θα συνεβαινε αυτο ευχαριστως να τα δινα στο επισημο σερβις.Η δικια μου προσπαθεια οσο και καλη να ειναι δε δινει απαντηση στο βασικοτατο ερωτημα, που βρισκουμε αυθεντικη μπαταρια...

ευχαριστούμε πολύ .

θα παραγγειλω μια απο αυτες που λες αλλα αναρωτιέμαι τι παιζει με το batteries.gr

αυτοι ειναι απο τους παλιους στον χωρο και αναφερουν παρομοιες επιδοσεις.

Σε ερωτημα αν την αλλαζουν λεει ο τεχνικος οτι θα δω το βιντεο στο YouTube και αν ειναι ευκολο στοιχίζει 5 ευρω .

Μπορω να του ζητησω να την μετρησει χωρις να την βαλει επανω σε τηλεφωνο?

ευχαριστούμε πολύ .

θα παραγγειλω μια απο αυτες που λες αλλα αναρωτιέμαι τι παιζει με το batteries.gr

αυτοι ειναι απο τους παλιους στον χωρο και αναφερουν παρομοιες επιδοσεις.

Σε ερωτημα αν την αλλαζουν λεει ο τεχνικος οτι θα δω το βιντεο στο YouTube και αν ειναι ευκολο στοιχίζει 5 ευρω .

Μπορω να του ζητησω να την μετρησει χωρις να την βαλει επανω σε τηλεφωνο?

Δε το ξερω καθολου το καταστημα απλα οταν εψαχνα για Greencell εμφανιστηκε σαν αποτελεσμα στο γκουγκλαρισμα.Το να την αλλαξει ειναι πανευκολο, για εναν εμπειρο τεχνικο οχι πανω απο 10 λεπτα, και μονος σου μπορεις να το κανεις αλλα αν δεν εμπιστευεσαι τον εαυτο σου 5 ε δεν ειναι και κανενα σπουδαιο ποσο.Τωρα για να τη μετρησει θα χρειαστει μια πληρη φορτιση κατι που σημαινει οτι πρεπει πρωτα να την ξεφορτισει και μετα να τη φορτισει, θελει πολυ χρονο αυτο.Και επισης για να γινει αυτο η μπαταρια εχει χρησιμοποιηθει οποτε δε νομιζω να δεχθει κανεις να σου δωσει τη δυνατοτητα να μην την αγορασεις εκ των υστερων.Δε ξερω αν υπαρχει τροπος να μετρηθει εκτος τηλ. αλλα δεν εχει σημασια παλι υποχρεωμενος να την αγορασεις εισαι.

να η batteries gr

https://www.batteries.gr/gr/antikatastasis/kataskevastis/xiaomi-mpataria/xiaomi-redmi-note-4.html

η greencell στο global store κανει περιπου 23 ευρω και 12 η αποστολη για οσες μπαταριες και να παραγγειλεις με χρονο παραδοσης 2 μερες.

https://greencell.global/en/phone-batteries/2435-battery-bn43-for-xiaomi-redmi-note-4x.html

εδω λεει οτι εχει 15 ευρω.

https://batteryworld.gr/index.php?route=product/product&product_id=16122&search=bn43

εσυ που την βρηκες την greencell δεν καταλαβα?

να η batteries gr

https://www.batteries.gr/gr/antikatastasis/kataskevastis/xiaomi-mpataria/xiaomi-redmi-note-4.html

η greencell στο global store κανει περιπου 23 ευρω και 12 η αποστολη για οσες μπαταριες και να παραγγειλεις με χρονο παραδοσης 2 μερες.

https://greencell.global/en/phone-batteries/2435-battery-bn43-for-xiaomi-redmi-note-4x.html

εδω λεει οτι εχει 15 ευρω.

https://batteryworld.gr/index.php?route=product/product&product_id=16122&search=bn43

εσυ που την βρηκες την greencell δεν καταλαβα?

Α σορυ φιλε μπερδεψα το batteries.gr με το batteryworld.Το batteryworld εννοουσα εγω.Το batteries.gr δε μου γεμιζει το ματι ιδιατερα, μιλωντας παντα για την μπαταρια που εχει για το κινητο μας, οχι γενικα.Εγω αν επαιρνα θα επαιρνα την Greencell γιατι εχει μια παρουσια σαν εταιρια στις μπαταριες, εχει ενα site.Καθαρα προσωπικη αποψη ολα αυτα ομως, μερικες φορες τα φαινομενα απατουν.

Και εγω η μια θα ειναι green cell σίγουρα απλά αυτή η διαφορά στην τιμή με κάνει και σκέφτομαι μήπως υπάρχουν μαϊμού ακομα και σε αυτην

Και εγω η μια θα ειναι green cell σίγουρα απλά αυτή η διαφορά στην τιμή με κάνει και σκέφτομαι μήπως υπάρχουν μαϊμού ακομα και σε αυτην

Στα global store ειναι συχνο φαινομενο να ειναι πιο ακριβα, και με τα κινητα νομιζω το ιδιο συμβαινει.Στο amazon.it τη βρηκα στην ιδια τιμη, σε store που φαινεται να ειναι της greencell

https://www.amazon.it/Green-Batteria-Xiaomi-Li-Polymer-4000mAh/dp/B07V7DH356

Γενικα το batteryworld εχει απο οτι βλεπω πολλα προιοντα greencell και τα διαφημιζουν και στη σελιδα τους στο fb, φαινεται να ναι legit.

Ομως με τα κουφα που βλεπω τοσο καιρο με την υποθεση μπαταρια δυστυχως φιλε μου δε μπορω να σε βεβαιωσω οτι δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι μαιμου.

Για να καταλαβω, θα παρεις δυο μπαταριες?Εχεις δυο κινητα η για να χεις μεγαλυτερες πιθανοτητες να πετυχεις καλη μπαταρια?

Έχω 2 και απο περιέργεια έλεγα να πάρω 2 διαφορετικές έτσι ώστε στο μέλλον να κοιτάω απευθείας σε μια μάρκα για οτι μπαταρία μου χρειαστεί.

Με το batteryworld.gr που μίλησα ήταν πολύ ευθείς και καθώς πρέπει και απο οτι καταλαβα είναι αντιπρόσωποι.

Καλό για εμάς.

Έχω 2 και απο περιέργεια έλεγα να πάρω 2 διαφορετικές έτσι ώστε στο μέλλον να κοιτάω απευθείας σε μια μάρκα για οτι μπαταρία μου χρειαστεί.

Με το batteryworld.gr που μίλησα ήταν πολύ ευθείς και καθώς πρέπει και απο οτι καταλαβα είναι αντιπρόσωποι.

Καλό για εμάς.

Αν ειναι αντιπροσωποι καλα νεα γιατι αν βγει σχετικα καλη, 3500+ mah, θα σωθει αρκετος κοσμος, οχι μονο οσοι εχουν RN4X αλλα και πολλοι αλλοι.Το μονο κακο ειναι οτι δεν ειναι αμεσα διαθεσιμη αλλα αφου θα παρεις και την αλλη μια χαρα!

Το καλυτερο, το ξαναγραφω παλι, θα ηταν να γινει μια "ερευνα" γυρω απο το θεμα αυθεντικες μπαταριες απο το site.Ωραιες οι παρουσιασεις νεων μοντελων κτλπ αλλα αυτο θα ειναι παραγματικα χρησιμο για πολυ κοσμο.

αν ειναι 3500+ και με ζωη respect και ευχαριστουμε. δεν κοιταμε ξανα πουθενα αλλου

μιλησα και θα αρχισουν σιγα σιγα να φερνουν για 3 ετων κινητα ενα μικρο στοκ ..

Edited by drdedus

αν ειναι 3500+ και με ζωη respect και ευχαριστουμε. δεν κοιταμε ξανα πουθενα αλλου

μιλησα και θα αρχισουν σιγα σιγα να φερνουν για 3 ετων κινητα ενα μικρο στοκ ..

Οποια μπαταρια και αν παραλαβεις πρωτα, αν θελεις βοηθεια να τη μετρησεις αξιοπιστα ενημερωσε με.

Καλησπέρα, πριν από περίπου 2+ εβδομάδες, παρουσίασε ένα πρόβλημα το κινητό μου, μου δείχνει συνέχεια συνδεδεμένα τα ακουστικά με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω κλήσεις γτ δεν ακούω τίποτα απολύτως. Έχω δοκιμάσει να βάλω και να βγάλω τα ακουστικά απειρες φορές χωρίς αποτέλεσμα.Οταν καθαρίζω με οινόπνευμα την θύρα ακουστικων γίνεται το αντίθετο, μου δείχνει κανονικά αλλά μόλις βάλω τα ακουστικά δεν τα εμφανίζει καθόλου, αλλά το συγκεκριμένο γίνεται για κανα 10-15 λεπτά και μέτα ξαναγίνεται όπως πριν ,δηλαδή με δείχνει συνέχεια σαν συνδεδεμένα ακουστικά. Υπάρχει κάποιος που να αντιμετώπισε παρόμοιο πρόβλημα ή κάποιος να ξέρει κάτι παραπάνω??

Καλησπέρα, πριν από περίπου 2+ εβδομάδες, παρουσίασε ένα πρόβλημα το κινητό μου, μου δείχνει συνέχεια συνδεδεμένα τα ακουστικά με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω κλήσεις γτ δεν ακούω τίποτα απολύτως. Έχω δοκιμάσει να βάλω και να βγάλω τα ακουστικά απειρες φορές χωρίς αποτέλεσμα.Οταν καθαρίζω με οινόπνευμα την θύρα ακουστικων γίνεται το αντίθετο, μου δείχνει κανονικά αλλά μόλις βάλω τα ακουστικά δεν τα εμφανίζει καθόλου, αλλά το συγκεκριμένο γίνεται για κανα 10-15 λεπτά και μέτα ξαναγίνεται όπως πριν ,δηλαδή με δείχνει συνέχεια σαν συνδεδεμένα ακουστικά. Υπάρχει κάποιος που να αντιμετώπισε παρόμοιο πρόβλημα ή κάποιος να ξέρει κάτι παραπάνω??

Μπατονετα ελαφρα νοτισμενη με καθαρο οινοπνευμα και αρκετη υπομονη.Αν δε γινει κατι πιθανοτατα κατι εχει στραβωσει στη θυρα και ισως χρειαστει να την αλλαξεις αν και δε ξερω κατα ποσο γινεται αυτο.Υπαρχει και μια εφαρμογη που ελεγχει την εξοδο του ηχου αλλα υποθετω οτι χρειαζεται ρουτ για να δουλεψει.Μηπως πηρε θαλασσινο νερο μεσα?

Μπατονετα ελαφρα νοτισμενη με καθαρο οινοπνευμα και αρκετη υπομονη.Αν δε γινει κατι πιθανοτατα κατι εχει στραβωσει στη θυρα και ισως χρειαστει να την αλλαξεις αν και δε ξερω κατα ποσο γινεται αυτο.Υπαρχει και μια εφαρμογη που ελεγχει την εξοδο του ηχου αλλα υποθετω οτι χρειαζεται ρουτ για να δουλεψει.Μηπως πηρε θαλασσινο νερο μεσα?

Όχι δεν μπήκε καθόλου νερό 100%. Μία μέρα εκεί που έβγαλα τα ακουστικά παρατήρησα ότι έδειχνε ακόμα συνδεδεμένα ακουστικά.

Δοκίμασε να τα βάλεις/βγάλεις γρήγορα και απότομα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε να τα βάλεις/βγάλεις γρήγορα και απότομα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στις πρώτες 1-2 ημέρες του προβλήματος το έκανα το συγκεκριμένο κόλπο και λειτουργούσε,αργοτερα σταμάτησε να ανταποκρίνεται και δεν βοηθάει

Δοκιμασε αν θέλεις αυτό το toggle από το μαγαζί. Μπορεί να σε βοηθήσει https://play.google.com/store/apps/details?id=com.indianservers.headphonetoggle

Δυστυχώς ούτε αυτό βοήθησε τώρα που το δοκιμασα.Ευχαριστω πάντως

Δοκίμασε άλλα ακουστικά, βάλε το βίσμα στην υποδοχή, βγάλτο, κάνε μια επανεκκίνηση, και πες μου το αποτέλεσμα.

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Δοκίμασε άλλα ακουστικά, βάλε το βίσμα στην υποδοχή, βγάλτο, κάνε μια επανεκκίνηση, και πες μου το αποτέλεσμα.

Ευχαριστώ.

Τα έκανα όλα αυτά που μου ειπατε όλοι και πάλι το αποτέλεσμα είναι το ίδιο...

Οποια μπαταρια και αν παραλαβεις πρωτα, αν θελεις βοηθεια να τη μετρησεις αξιοπιστα ενημερωσε με.

Και βέβαια.

Απλά έχει μέρες ακόμα αρκετές

Τα έκανα όλα αυτά που μου ειπατε όλοι και πάλι το αποτέλεσμα είναι το ίδιο...

Δε θέλω να σου προτείνω factory reset γιατί δεν είναι εύκολο το να στήνεις κινητό. Αυτή τη στιγμή δηλαδή, επειδή τα ακουστικά δείχνουν συνδεδεμένα, το ηχείο σου δε λειτουργεί;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Καθάρισε με μπατονετα/οινόπνευμα,μετα βάλε ένα κομμάτι να παίζει και βαλε μετά τα ακουστικά , κλείσε το πρόγραμμα της αναπαραγωγής και μετά βγαλε τα ακουστικά. Έτσι ξεμπλοκαρει σε μενα

Σε μια τελευταια ερευνα που εκανα περισσοτερο απο περιεργεια εντοπισα ενα καταστημα το οποιο εχει αρκετες πιθανοτητες να εχει αυθεντικη μπαταρια.Επαναλαμβανω, δεν ειναι σιγουρο οτι εχει αυθεντικες, στηριζομαι στο γεγονος οτι εχει μπαταριες του 18 και παλιοτερες ισως, το γιατι αυτο ειναι καλο μπορει καποιος να διαβασει το ποστ μου στην σελιδα 1019.Δυστυχως δεν εχουν διαθεση να στειλουν φωτο για να μπορεσω να κρινω καλυτερα και καθως μενω επαρχια ειναι αδυνατον να παω στο μαγαζι για να τσεκαρω.Οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει πμ για να του πω.

Καλησπερα παιδες. Τις τελευταιες 3-4 μερες εχω το εξης θεμα. Το κινητο ανα στιγμες αργει υπερβολικα να ανταποκριθει. Οκ ναι ειναι παλιο πλεον αλλα τοσο μεγαλο θεμα ποτε δεν ειχε.

Πχ παταω το κουμπι να σβησει η οθονη και δεν κανει τπτ. Το ξαναπαταω παλι τπτ. Στην τριτη ξαφνικα σβηνει και μετα αναβει-σβηνει και μια ακομα γρηγορα σα να ειχε κολλησει και να πηρε ολες τις εντολες με τη μια. Το ιδιο εχει συμβει και σε Browser μεσα και σε αλλα. Παταω ενα λινκ και δεν κανει τπτ. Περιμενω 3-4 δευτερα το ξαναπαταω παλι τπτ. Στην 3η (που παλι περιμενω) ανοιγει μετα απο λιγο 3 παραθυρα. Το 3 ειναι τυχαιο ε. Καμια φορα κολλαει για 2 κινησεις, αλλες για 3, αλλες για 4. Υποπτευομαι καποιο malware αλλα πως το βρισκω? επαναλαμβανω, ΔΕΝ εγκατεστησα τπτ τις τελευταιες μερες.

• The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)