Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, ολοκλήρωσα την εγκατάσταση της pixel rom, στην έκδοση του Android 10. Κάτι περίεργο που είδα είναι ότι τα δεδομένα του κινητού είναι μόνιμα στο H+. Βέβαια, δεν έχω κυκλοφορήσει και πολύ με το κινητό, αλλά μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω; Στις ρυθμίσεις είδα ότι έχει να επιλέξεις κάπου το δίκτυο σύνδεσης, αν θελςι;ς LTE, GSM κτλ, αλλά δεν ξέρω ποια επιλογή είναι η καλύτερη. Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ολοκλήρωσα την εγκατάσταση της pixel rom, στην έκδοση του Android 10. Κάτι περίεργο που είδα είναι ότι τα δεδομένα του κινητού είναι μόνιμα στο H+. Βέβαια, δεν έχω κυκλοφορήσει και πολύ με το κινητό, αλλά μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω; Στις ρυθμίσεις είδα ότι έχει να επιλέξεις κάπου το δίκτυο σύνδεσης, αν θελςι;ς LTE, GSM κτλ, αλλά δεν ξέρω ποια επιλογή είναι η καλύτερη. Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει;

LTE επιλέγεις φυσικά. Αν δεν έχει καλό σήμα πάει στο H+.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι χρησιμοποιω lte, αλλά...δεν το αναγνωρίζει.

Δοκίμασα μάλιστα και lte only, και τότε...δεν είχα καθόλου σήμα.

Στο σπίτι μου έχω γενικά καλό σήμερα στην cosmote, οπότε θα έπρεπε να έχει σήμα, αλλά δεν βλέπει κανένα άλλο δίκτυο πάνω από H+

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα μόνος μου τη λύση: Στην προηγούμενη rom (miui), είχα ενεργοποιημένη τη μια sim υποδοχή για 4g, αλλά τώρα που άλλαξα ROM έβαλα τη sim στην άλλη υποδοχή.

Απ' ότι φαίνεται, η άλλη αυτή υποδοχή είναι ακόμα απενεργοποιημένη, σε ότι αφορά το 4g. Όταν έβαλα τη sim στην προηγούμενη υποδοχή της, το 4g έπαιξε κανονικά.

Βέβαια, αναρωτιέμαι πώς θα μπορούσα να αλλάξω την υποδοχή της sim στην οποία είναι ενεργοποιημένο το 4g - στην miui προφανώς υπήρχε η σχετική επιλογή, αλλά στην pixel δύσκολο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους!

Η γυναίκα μου έχει το 3/32 με MIUI Global 11.0.2 και Android 7.0 NRD90M. Χρειαζόμαστε μια κάρτα μνήμης και με βάση τις γνώσεις και τις εμπειρίες σας, σας παρακαλώ για τις συμβουλές σας!

Η κάρτα μνήμης θα είναι σχεδόν αποκλειστικά για φωτογραφίες και βίντεο. Εάν παίρναμε μια 64 ή 128 θα δούλευε κανονικά ή θα είχε προβλήματα καθυστέρησης ή και άλλα θέματα;

 

Σημειώστε ότι επειδή το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρά δεν σκέφτομαι για ρουτ ή τέτοιου είδους διαδικασίες...

 

Θα με βοηθούσαν πάρα πολύ οι συγκεκριμένες προτάσεις σας. π.χ. "SanDisk microSDXC Action SC 64GB Extr.160MB A2 SDSQXA2-064G-GN6AA" και με link: https://orizonstore.gr/index.php?route=product/product&search=04168&product_id=148750&search=04168

 

Παρεμπιπτόντως, τη συγκεκριμένη όντως την βλέπω αλλά δεν είμαι σίγουρος εάν η υψηλή της ταχύτητα είναι 'συμβατή' με τον επεξεργαστή του τηλεφώνου και θα έπρεπε να περιοριστώ σε 100 ή 120MB

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πολύτιμες συμβουλές σας!

Link to comment
Share on other sites

αυτη η pixel experience 11 plus μια παει μπαλα μια κολλάει οσο δεν παει αλλο. και εχω απενεργοποιήσει και το settings services.

τι αλλο να κανω? οτι και να εχω παγωσει η με greenify και παλι κολλάει.

Link to comment
Share on other sites

αυτη η pixel experience 11 plus μια παει μπαλα μια κολλάει οσο δεν παει αλλο. και εχω απενεργοποιήσει και το settings services.

τι αλλο να κανω? οτι και να εχω παγωσει η με greenify και παλι κολλάει.

 

Πιο σταθερη 11ρα ειναι η LOS του Zeelog.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι αυτη εβαλα και την εστησα και τωρα δεν το κανω ξανα

 

Προσωπικη μου αποψη καλυτερα να παιδευτεις μια φορα και να ξεμπερδεψεις παρα να παιδευεσαι συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά αν υπάρχει κάποιος/α που έχει το κινητό αχρηστευμένο, ας μου στείλει pm, μηπως μπορέσει και με εξυπηρετήσει. Ήθελα το back cover (ιδανικά σε μαύρο, αλλά δε θα με χαλούσε και κάνα άλλο χρώμα - όχι και ροζ βέβαια ε :D).
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σήμερα το πρωί ξαφνικά η εφαρμογή Google άρχισε να βγάζει σφάλμα χωρίς λόγο. Το ίδιο έκανε και στο MiA1 της γυναίκας μου.

Καμία ενημέρωση δεν διόρθωνε το πρόβλημα. Η μόνη λύση που βρήκα (τουλάχιστον μέχρι στιγμής) ήταν η εκκαθάριση τόσο της προσωρινής μνήμης όσο και αυτής με τις αναζητήσεις.

Έχετε το ίδιο πρόβλημα?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έκανε και το RN8 Pro της κόρης μου.

Κάνε απεγκατάσταση ενημερώσεων.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Και στο νήμα του poco F1, αν δείτε και εκεί παρουσιάζει το ίδιο θέμα.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Χρειάζομαι οθόνη κάποιος που να έχει αγοράσει και να είναι για το συγκεκριμένο κιν. Επίσης τι διαφορά έχει with frame και no frame?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι οθόνη κάποιος που να έχει αγοράσει και να είναι για το συγκεκριμένο κιν. Επίσης τι διαφορά έχει with frame και no frame?

Frame είναι τα πλαϊνά αν δεν κάνω λάθος. Υπάρχει περίπτωση να σε δώσουν οθόνη με πλαϊνά; Δεν ξέρω...

Ή αν εννοούν όλο το μπροστά μαζί με τα bezels.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι οθόνη κάποιος που να έχει αγοράσει και να είναι για το συγκεκριμένο κιν. Επίσης τι διαφορά έχει with frame και no frame?
Καλύτερα να την πάρεις έτοιμη με Frame.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα αναζητήσω την οθόνη; ποιο μοντέλο να επιλέξω xiaomi redmi note 4 ή 4x

 

Οκ ευχαριστώ. υπάρχει κάποια ρομ για να περάσω; ή να μείνω στην τελευταία αναβάθμιση; κολλάει λίγο το κιν με την τελευταία αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)
  • 1 month later...

καλησπέρα χρόνια πολλά.

Για να περάσω από pixel experience 11 σε los16 τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να μην μείνουμε απο κινητό?

Φοράω κανονικά custom recovery κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...