Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί ειδες το " note " ;

Η συσκευή η οποία αναφέρεται στα διάφορα site , εκτιμώ , ότι είναι το redmi 4 η 4x το οποίο κυκλοφόρησε περίπου έξι μήνες μετά την δικιά μας συσκευή . Εμείς , εκτιμώ , δεν θα πάρουμε τίποτα άλλο.

Edited by panosss567
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ειδες το " note " ;

4-11 Νοέμβρη

 

Redmi 5A

Redmi note 4

Redmi Y1

 

 

Ανανεώθηκε η λίστα, είμαστε μέσα!

https://gr.gizchina.com/2019/10/18/miui-11-global-rollout-device-list-updated/

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να μένει μόνιμα εμφανής η επάνω λωρίδα όπου εμφανίζονται οι διάφορες πληροφορίες (ποιότητα σύνδεσης 3G/4G, ποσοστό μπαταρίας κλπ)? Διότι τώρα μετά την εμφάνισή της για λίγο κρύβεται αυτόματα. Ο μόνος τρόπος που βρήκα για να το κάνω είναι απλώς κάνοντας πως μετακινώ την ώρα/Google και μετά μένει μόνιμα.

Μέχρι πριν λίγο καιρό αυτό γινόταν από μόνο του και για άγνωστο λόγο άλλαξε.Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση που εγώ δεν την βρίσκω?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μπορουμε να συνδεσουμε με καλωδιο otg usb στικακι?

 

Μπορείς, αλλά έχει θέμα το λειτουργικο (Android) με δίσκους που είναι formatted σε NTFS file system, δεν τους διαβάζει (βγάζει μήνυμα για unsupported file system μπλα μπλα μπλα). Αν είναι FAT32 file system, είναι ok. Δε θυμάμαι μόνο αν υποστηρίζει exFAT file system το δικό μας κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..είμαι κάτοχος του redmi note 4, global και έχω συνδεδεμένο το mi band 4 με ειδοποιήσεις εφαρμογών και κλήσεων. Από σήμερα πριν λίγη ώρα, χωρίς λόγο σταμάτησα να έχω ειδοποιήσεις στο mi band μόνο στις κλήσεις. Στην εφαρμογή mifit στο κινητό βγάζει αυτό. Ενημέρωση φυσικά δεν έχει βγει ακόμα.....υπάρχει κάποια λύση;;;;802f2da8ac1154a67ccb7bd1daae461b.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..είμαι κάτοχος του redmi note 4, global και έχω συνδεδεμένο το mi band 4 με ειδοποιήσεις εφαρμογών και κλήσεων. Από σήμερα πριν λίγη ώρα, χωρίς λόγο σταμάτησα να έχω ειδοποιήσεις στο mi band μόνο στις κλήσεις. Στην εφαρμογή mifit στο κινητό βγάζει αυτό. Ενημέρωση φυσικά δεν έχει βγει ακόμα.....υπάρχει κάποια λύση;;;;802f2da8ac1154a67ccb7bd1daae461b.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποια έκδοση mi fit έχεις?

Δοκίμασε να την απεγκαταστησεις και εκ νέου εγκατάσταση.

Μπορείς, αλλά έχει θέμα το λειτουργικο (Android) με δίσκους που είναι formatted σε NTFS file system, δεν τους διαβάζει (βγάζει μήνυμα για unsupported file system μπλα μπλα μπλα). Αν είναι FAT32 file system, είναι ok. Δε θυμάμαι μόνο αν υποστηρίζει exFAT file system το δικό μας κινητό.

Έχω την εντύπωση πως διαβάζει ΚΑΙ ntfs με εφαρμογή

 

Δυστυχώς έχω καιρό να ασχοληθώ με otg οπότε δε θυμάμαι ΑΝ και με ποια εφαρμογή γινόταν

ενω ειναι σε fat32 τιποτα με διαφορετικα στικ και otg

(Όπως λέω και παραπάνω) ψάξε στο play store κάποια εφαρμογή για να μπορείς να διαβάζεις φλασακια

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση mi fit έχεις?

Δοκίμασε να την απεγκαταστησεις και εκ νέου εγκατάσταση.

 

Έχω την εντύπωση πως διαβάζει ΚΑΙ ntfs με εφαρμογή

 

Δυστυχώς έχω καιρό να ασχοληθώ με otg οπότε δε θυμάμαι ΑΝ και με ποια εφαρμογή γινόταν

 

(Όπως λέω και παραπάνω) ψάξε στο play store κάποια εφαρμογή για να μπορείς να διαβάζεις φλασακια

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Την τελευταία έκδοση έχω....θα δοκιμάσω να κάνω αυτό που λες και θα σου πω τι έγινε...39816b5f1af3d1824ed3e237229f2656.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως διαβάζει ΚΑΙ ntfs με εφαρμογή

 

Είχα δοκιμάσει με αυτό το app που εννοείς (της Paragon είναι το πιο γνωστό), αλλά δεν μου δούλεψε όπως υποσχόταν. Δεν το πάλεψα παραπάνω από κει και πέρα...

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να μένει μόνιμα εμφανής η επάνω λωρίδα όπου εμφανίζονται οι διάφορες πληροφορίες (ποιότητα σύνδεσης 3G/4G, ποσοστό μπαταρίας κλπ)? Διότι τώρα μετά την εμφάνισή της για λίγο κρύβεται αυτόματα. Ο μόνος τρόπος που βρήκα για να το κάνω είναι απλώς κάνοντας πως μετακινώ την ώρα/Google και μετά μένει μόνιμα.

Μέχρι πριν λίγο καιρό αυτό γινόταν από μόνο του και για άγνωστο λόγο άλλαξε.Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση που εγώ δεν την βρίσκω?

 

Το ίδιο ακριβώς θέμα έχω κι εγώ, εντελώς ξαφνικά, χωρίς να πειράξω κάτι. Πότε μένει σταθερή και πότε εξαφανίζεται..:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εδώ και καιρό, όταν πατάω το home button καθυστερεί πολλά δευτερόλεπτα να εμφανίσει την home screen. Φαίνεται δηλαδή το φόντο αλλά τα εικονίδια καθυστερούν εμφανιστούν. Γνωρίζει κανείς τίποτα;

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εδώ και καιρό, όταν πατάω το home button καθυστερεί πολλά δευτερόλεπτα να εμφανίσει την home screen. Φαίνεται δηλαδή το φόντο αλλά τα εικονίδια καθυστερούν εμφανιστούν. Γνωρίζει κανείς τίποτα;

 

Το ίδιο και σε μενα, μου συμβαίνει πολλές φορές, εδώ και 1 χρόνο και βάλε. Και μου συμβαίνει πολλές φορές όταν τρέχω πιο πριν βαριά apps, όπως π.χ. παιχνίδια (οπότε γεμίζει κι η RAM). Γενικά πάντως, θεωρώ ότι παίζει μεγάλο ρόλο και το γεγονός ότι το έχω γεμάτο από apps εδώ και 2 χρόνια. Κι από τα 32GB, έχω πάντα άδεια γύρω στα 2 (δε χρησιμοποιώ sd card, λόγω dual SIM)...

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς θέμα έχω κι εγώ, εντελώς ξαφνικά, χωρίς να πειράξω κάτι. Πότε μένει σταθερή και πότε εξαφανίζεται..:confused:

 

Η μόνη λύση που έχω προς το παρόν είναι μετά από κάθε επανεκκίνηση να κάνω πως μετακινώ την ώρα/καιρός προς τα επάνω (υποτίθεται προς διαγραφή-χωρίς όμως να την ολοκληρώσω την διαγραφή).Μετά μένει επάνω μόνιμα.Σε κάθε επανεκκίνηση χρειάζεται η ίδια κίνηση και για αυτό ρώτησα εάν κάποιος ξέρει κάτι άλλο :confused:

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το mi bandμετς από κλείσιμο και άνοιγμα του bt έστρωσε και δείχνει τώρα και τις κλήσεις.....τι να πεις....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα. Οταν ειχα μα κληση και κοιτουσα την οθονη του κινητου αυτη αναβε. Τωρα δεν το κανει, παραμενει κλειστη και πρεπει να πατησω το πλαιονο κουμπι για ν αναψει. Δεν θυμαμαι εαν πατησα κατι και ακυρωσα αυτη την λειτουργια. Γνωριζει καποιος που να παω να ελεγξω την λειτουργια αυτη ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα. Οταν ειχα μα κληση και κοιτουσα την οθονη του κινητου αυτη αναβε. Τωρα δεν το κανει, παραμενει κλειστη και πρεπει να πατησω το πλαιονο κουμπι για ν αναψει. Δεν θυμαμαι εαν πατησα κατι και ακυρωσα αυτη την λειτουργια. Γνωριζει καποιος που να παω να ελεγξω την λειτουργια αυτη ?

 

Αυτό στο έκανε όταν τελείωνε η κλήση και η οθόνη ήταν ακόμα ανοιχτή..τότε το κοίταζες και με την αναγνώριση προσώπου σου άνοιγε..αποκλέιεται να σου άνοιγε απο κλειστή οθόνη.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Αυτό στο έκανε όταν τελείωνε η κλήση και η οθόνη ήταν ακόμα ανοιχτή..τότε το κοίταζες και με την αναγνώριση προσώπου σου άνοιγε..αποκλέιεται να σου άνοιγε απο κλειστή οθόνη.

 

Αναβε γραφει οχι ανοιγε. Μαλλον εννοει οτι την ωρα που καποιος τον καλουσε αναβε η οθονη και εδειχνε ποιος τον καλει ενω τωρα δεν αναβει η οθονη και πρεπει να πατησει το πλαινο κουμπι για να αναψει και να δει ποιος τον καλει.

Σε μενα τουλαχιστον η οθονη αναβει οταν καλει καποιος . Αλλωστε το συγκεκριμενο κινητο δε θυμαμαι να ειχε ποτε αναγνωριση προσωπου.

Link to comment
Share on other sites

αφού βάλω την Pixel Experience plus_9.0-20191024 και μπαίνει μια χαρά, προσπαθώ να βάλω τον Ethereal kernel 21 και βγάζει μύνημα λάθους unsupported android version. Δοκίμασα και ethereal kernel 20, Pixel Experience plus_9.0-20190905, Pixel Experience (όχι την plus) και πάντα το ίδιο βγάζει. Τι παίζει;

 

Λύθηκε, η recovery από xiaomi-miui.gr δεν ήταν συμβατή. Έβαλα μια official twrp και έγινε.

Edited by dchatz
Link to comment
Share on other sites

Συμφοριτες θέλω μια γνώμη αν έχει τύχει σε κάποιον από σας.. εντελώς ξαφνικά το πρωί (έχοντας την σιμ μου στη θέση 1 και κάρτα μνήμης στη θέση 2), σταμάτησα να δέχομαι κλήσεις όπως επίσης δεν μπορούσα να πάρω αλλά στις άλλες λειτουργίες η κάρτα ήταν εντάξει,δηλ. είχα δεδομένα και SMS.

Μετά από διάφορες δοκιμές σε άλλο κινητό και την αλλαγή στο δικό μου από την θέση 1 στην θέση 2 λειτούργησε κανονικά. Λέω τώρα μήπως υπάρχει περίπτωση να μην κάνει επαφή καλή στην θέση 1; κάποιο άλλο πρόβλημα; το μόνο που δοκίμασα ήταν με ένα σπρέι αέρος να φυσήξω εσωτερικά.. καμιά ιδέα;;;

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...