Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εν τω μεταξύ χανω και κλήσεις, με καλουν και δεν είμαι διαθέσιμος.
Εγώ στη θέση σου θα έκανα όπως σου έγραψα καθαρή εγκατάσταση το miui 10. Το έχω καιρό τώρα και σήμερα πχ έχω κλείσει 2 μέρες με 7 ώρες SOT που είχα να τα δω όπως το πήρα... Είσαι με to Snapdragon έτσι; Αυτό έχω και για αυτό γράφω. Ελπίζω να σε βοηθήσει και να μην ταλαιπωρηθείς άδικα... Αλλά αφού πλέον έχεις πρόβλημα και στα βασικά κλήσεις κλπ μάλλον είναι αναπόφευκτο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως θετω ηχο ξεκλειδωματος της συσκευής σε miui 10?
Ρυθμίσεις >ήχοι και δόνηση
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Νεο φλασαρισμα χτες!

Απολυτως ικανοποιημενος!

 

 

 

https://imgur.com/a/UjO6pUa

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

Νεο φλασαρισμα χτες!

Απολυτως ικανοποιημενος!

 

 

 

UjO6pUa

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

δεν φαίνεται η φώτο (τουλάχιστον στο Tapatalk)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα στην καταναλωση της μπαταριας ισως να εχει να κανει με το αν καποιος εκανε την μεταβαση στην 10 απο την 9.5 ή την 9.6.

Στην δικη μου περιπτωση που πηγα απο την 9.2 στην 9.5 και μετα απευθειας στην 10 σιγουρα δεν θα πω οτι καταπινε την μπαταρια αλλα η χρηση της μπαταριας ειναι χειροτερη σε σχεση με την 9.2.

Ξαναγυρισα πισω και για αυτον τον λογο αλλα και λογω της καμερας επειδη ηθελα να εχω την δυνατοτητα της φωτοσφαιρας που δινει η gcam

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις ενώ έχω ανοιχτό WiFi κάθε φορά που ανοίγω το mesenger μου βγάζει πως δεν υπάρχει σύνδεση. Γιατί αυτό;
Link to comment
Share on other sites

δεν φαίνεται η φώτο (τουλάχιστον στο Tapatalk)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άφησα μονο το λινκ ;)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει μείνει το εικονίδιο των ακουστικών στην μπάρα χωρίς να έχει ακουστικά με αποτέλεσμα να μην με ακούνε στις κλήσεις. Στην ανοιχτή ακρόαση όλα καλά.. Έχω δοκιμάσει όλα τα γνωστά κόλπα πχ φύσημα, μέσα έξω τα ακουστικά, μπατονετες, τεστ, επανεκκίνησεις, 5 δέυτερα πατημένο το κουμπί ον οφφ στα ακουστικά, δεήσεις τάματα κλπ.. Υπάρχει κάτι άλλο ή πάω για αλλαγή ακουστικού;

 

Το είχα πάθει αυτό στο RN3 και το πήγα στην infoquest όπου μου έκαναν αλλαγή πλακέτας. Αν είσαι οκ με την εγγύηση επικοινώνησε μαζί τους.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις ενώ έχω ανοιχτό WiFi κάθε φορά που ανοίγω το mesenger μου βγάζει πως δεν υπάρχει σύνδεση. Γιατί αυτό;

 

Κι εμένα μου το κάνει αυτό και δεν ξέρω γιατί. Πάντως τα μηνύματα έρχονται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου το κάνει αυτό και δεν ξέρω γιατί. Πάντως τα μηνύματα έρχονται κανονικά.

 

Όντως τα μηνύματα έρχονται κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάθει αυτό στο RN3 και το πήγα στην infoquest όπου μου έκαναν αλλαγή πλακέτας. Αν είσαι οκ με την εγγύηση επικοινώνησε μαζί τους.

 

Από Κίνα το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου το κάνει αυτό και δεν ξέρω γιατί. Πάντως τα μηνύματα έρχονται κανονικά.
σε redmi note 5 και μενα το ιδιο κανει πρεπει να ναι της εφαρμογης αλλα μετα το χθεσινο update παλι το ιδιο κανει
Link to comment
Share on other sites

Αν η μπαταρία είναι κάτι σημαντικό για σένα τότε κάτσε εκεί που είσαι. Την καλύτερη μπαταρία την είχα με 8.2.10.0. Με τις 9αρες, η τελευταία που έχω έχει τις καλύτερες επιδόσεις από αυτές (9.6.2.0) αλλά όχι σαν την πρώτη 8αρα. Τώρα διαβάζω καλά λόγια για την 10 οπότε αφού δεν μπορώ να γυρίσω στην 8, μάλλον θα περάσω στη 10.

Υ.Γ.: Αν κάνεις τη αναβάθμιση σε 10, θα ήθελα να μας ενημερώσεις για τις εντυπώσεις σου, σε σχέση με την αρχική 8άρα σου στο θέμα της μπαταρίας, με τη δική σου χρήση στο κινητό.

 

Μετά από 5 μέρες με την 10άρα Stable έχω να πω τα καλύτερα!!! Επιτέλους μου έφυγε από το μυαλό το downgrade στην 8άρα. Επιτέλους είδα SOT, με τη χρήση μου, στις 10 ώρες...και όντως πιο smooth, ωραία αίσθηση περιήγησης στο κινητό. Πρώτη φορά βλέπω τέτοια αίσθηση σε αναβάθμιση λειτουργικού μετά από 2 χρόνια κυκλοφορίας!!! Μπράβο στους developers και στην Xiaomi...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια dev είχαν δώσει ρύθμιση βίντεο με 60 fps πλέον το έχουν αφαιρέσει. Θα το δώσουν σωστά κάποτε; όπως και το portrait Mode?
Link to comment
Share on other sites

αυτές οι ρομ είναι για το κινητό μας; θέλω μέσω updater να κάνω την αναβάθμιση και στην σταθερή της γυναίκας και στην beta του δικού μουdcae14384922a37a176ecdb77e18a285.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν χάνονται δεδομένα έτσι;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια dev είχαν δώσει ρύθμιση βίντεο με 60 fps πλέον το έχουν αφαιρέσει. Θα το δώσουν σωστά κάποτε; όπως και το portrait Mode?

Στην 10 άρα stable υπάρχει η ρύθμιση για 60 fps

Link to comment
Share on other sites

Νεο φλασαρισμα χτες!

Απολυτως ικανοποιημενος!

 

 

 

https://imgur.com/a/UjO6pUa

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Να ξέρεις, το είχα κι εγώ το θέμα και άλλαξα 4 ROM, τελικά παρατήρησα ότι και στην 8.1 AOSP Extended το είχα. Μόνο με MIUI δεν, αλλά με 7.0 δεν πάμε πουθενά. Τώρα έχω ξαναβάλει AOSP Extended 9.0 και βλέπουμε. Επίσης btw, δεν είναι σε όλα τα wifi.

Link to comment
Share on other sites

Έχει μείνει το εικονίδιο των ακουστικών στην μπάρα χωρίς να έχει ακουστικά

 

Δοκίμασε την εφαρμογή "Headset toggle" από το Play Store ή κάποια παρόμοια.

Link to comment
Share on other sites

αυτές οι ρομ είναι για το κινητό μας; θέλω μέσω updater να κάνω την αναβάθμιση και στην σταθερή της γυναίκας και στην beta του δικού μουdcae14384922a37a176ecdb77e18a285.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν χάνονται δεδομένα έτσι;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά ποια κατέβασες; χάθηκαν δεδομένα; ζήτησε factory reset;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποια κατέβασες; χάθηκαν δεδομένα; ζήτησε factory reset;
την beta αλλά δεν προχώρησα μέχρι κάποιος να μου επιβεβαιώσει ότι δεν γίνεται και φορματ και δεν θα χάσω δεδομένα!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω καποια ρυθμιση εκει για ηχο ξεκλειδωματος.
έχει............. τώρα που το είπες το δοκίμασα. κάνει ήχο και στο κλείδωμα και στο ξεκλείδωμα 09db45baf518ff2e838cef9c0cf03a89.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...