Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είχα κάνει πριν από σχεδόν δύο χρόνια , με το λινκ που αναφέρεις. Σήμερα από περιέργεια ξαναμπήκα και όντως ενώ μου δίνει την δυνατότητα να απεγκαταστήσω ακόμα και τα Google services , το games δεν υπάρχει στην λίστα.

 

Δεν ειναι google app το συγκεκριμενο αν δεν κανω λαθος. Μαλλον μπηκε με την 10 (νομιζω δεν υπηρχε καν πριν) και ειναι app της xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι google app το συγκεκριμενο αν δεν κανω λαθος. Μαλλον μπηκε με την 10 (νομιζω δεν υπηρχε καν πριν) και ειναι app της xiaomi.

 

Με τη 10 δεν μπήκε. Έκανα update σε 10, όχι σε μία μόνο συσκευή, και δεν εγκαταστήθηκε ποτέ το games.

 

Σε κάποιο παιχνίδι θα στο ζήτησε. Μου το είχε ζητήσει παλιότερα, αλλά δεν το εγκατέστησα. Δε μπορώ να καταλάβω την ύπαρξη του συγκεκριμένου app.

 

Σαν εφαρμογή δεν το βλέπεις;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με τη 10 δεν μπήκε. Έκανα update σε 10, όχι σε μία μόνο συσκευή, και δεν εγκαταστήθηκε ποτέ το games.

 

Σε κάποιο παιχνίδι θα στο ζήτησε. Μου το είχε ζητήσει παλιότερα, αλλά δεν το εγκατέστησα. Δε μπορώ να καταλάβω την ύπαρξη του συγκεκριμένου app.

 

Σαν εφαρμογή δεν το βλέπεις;

 

Ισως να μπηκε με καποιο game.

Παντως για να βγει ακομα δεν εχω βρει τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Ισως να μπηκε με καποιο game.

Παντως για να βγει ακομα δεν εχω βρει τροπο.

 

Για δοκίμασε αυτό εδώ το παλιό... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7311240#post7311240

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αυτό εδώ το παλιό... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7311240#post7311240

 

Thnx φιλε μου.

Το δοκιμασα αλλα οχι παραμενει ανενεργο το κουμπι Disable.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα

 

Φοράω την pixel experience 9 και στο download υπάρχει κόφτης(max 100kb/s με το ζορι-συνηθως 70-80 πιάνει)) όταν συνδέομαι σε wifi.

Με δεδομένα όλα καλά.

 

Τι παίζει? Καμιά ιδέα???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Με το που πήγα σε MIUI10, το escore δεν ειδοποιεί πια με τίποτα στα γκολ κτλ. Υπάρχει καμία λύση;
Αν τρέχει η εφαρμογή στο παρασκήνιο δεν παίζει ειδοποιήσεις.

Έλεγξε και τις ειδοποιήσεις αν είναι ανοιχτές.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα

 

Φοράω την pixel experience 9 και στο download υπάρχει κόφτης(max 100kb/s με το ζορι-συνηθως 70-80 πιάνει)) όταν συνδέομαι σε wifi.

Με δεδομένα όλα καλά.

 

Τι παίζει? Καμιά ιδέα???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως έχεις και bluetooth ανοιχτό/συνδεδεμένο; Υπάρχει πρόβλημα σε όλες τις Pie ROMs μέχρι στιγμής, αν είναι ενεργά και τα δύο η ταχύτητα του WiFi είναι χαμηλή.

Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη φορά μετά από σχεδόν 2 χρόνια χρήσης η μπαταρία πλησιάζει την απόδοση που είχε με την 8 2 10 και ο αισθητήρας φωτεινότητας δεν δουλεύει σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη φορά μετά από σχεδόν 2 χρόνια χρήσης η μπαταρία πλησιάζει την απόδοση που είχε με την 8 2 10 και ο αισθητήρας φωτεινότητας δεν δουλεύει σωστά.

 

Δηλαδή η μπαταρία προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο;πόσο σου κρατάει τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Και γω είχα να δω 11 ώρες SOT από την 8.2.10 όπως σωστά έγραψε ο φίλος. Έλεγα άντε,τα παίξε μετά δύο χρόνια το τηλεφωνάκι... Και τώρα πετάει και από ταχύτητα και από μπαταρία...

Υγ η αυτόματη φωτεινότητα έχει θέμα, όχι τόσο τραγικό όσο το περίμενα αλλά έχει... Ελπίζω να το δουν κι αυτό σε επόμενο update.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι τελικά και εμένα και με την τελευταία dev πάλι το games ανεβαίνει ενώ στην αρχή νόμιζα ότι σταμάτησε γμτ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε δοκιμασε να πας στο Battery - Power Usage να επιλεξεις απο πανω δεξια στο μενου να σου δειξει και τα system apps και μετα να επιλεξεις το games και να κανεις restrict background activity. Το εκανα και για το Games & Google Play Games για να ειμαι σιγουρος.

Μετα απο καμποσες ωρες σημερα που ειναι ετσι εχει πεσει το usage του games απο 2ο σε 3ο και μολις στο 8% σε σχεση με το 11+ που ηταν. Δεν εξαλειφει το προβλημα αλλα οκ το μειωνει.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η μπαταρία προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο;πόσο σου κρατάει τώρα;

Η μπαταρία κρατάει περισσότερο σε σχέση με τις τελευταίες Ρομ.

Στην 8 2 10 στις 9:30 ώρες sot είχα περίπου 27% μπαταρία. Με την τελευταία έχω στις 9:30 ώρες sot περίπου 20% μπαταρία. Στις ενδιάμεσες και ειδικά στις τελευταίες δεν είδα τόσο sot κι ας το άφησα να φτάσει στο 5% .

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω και μία ερώτηση. Στο τηλέφωνό μου το spotify στην οθόνη κλειδώματος δείχνει τα χειριστήρια του , στου γιου μου Όχι . Ελέγξαμε όλα τα permissions και είναι ίδια . Εχει κανείς ιδέα από τι μπορεί να προέρχεται ;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις και bluetooth ανοιχτό/συνδεδεμένο; Υπάρχει πρόβλημα σε όλες τις Pie ROMs μέχρι στιγμής, αν είναι ενεργά και τα δύο η ταχύτητα του WiFi είναι χαμηλή.

Ναι έχω το mi band 2

Αλήθεια??? Δε το ήξερα. Θα κάνω δοκιμή άμεσα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ το εξής, στα notifications μου εμφανίζει κανονικά τα εικονίδια των gmail, yahoo mail, youtube αλλά δεν μου εμφανίζει τα notification εικονίδια της κίνησης και του καιρού της google, ενω κατεβάζοντας την κουρτίνα υπάρχει η ενημέρωση.

Το παράδοξο είναι ότι όταν υπάρχει τελικό αποτέλεσμα στο NBA μου έρχεται notification από την google και έχει και το χαρακτηριστικό εικόνιδιο της μπάλας του μπάσκετ.

 

Το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό?

 

Την αναβάθμιση σε 10 γίνεται μέσω OTA έχει έρθει; Όχι μέσω αρχείου ή link

 

Ναι, ΟΤΑ έχει έρθει.

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις και bluetooth ανοιχτό/συνδεδεμένο; Υπάρχει πρόβλημα σε όλες τις Pie ROMs μέχρι στιγμής, αν είναι ενεργά και τα δύο η ταχύτητα του WiFi είναι χαμηλή.

Το τσεκαρα τελικά και ισχύει...

Περίεργο

Θα αναγκαστώ να πάω σε 8.1...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Έχω και μία ερώτηση. Στο τηλέφωνό μου το spotify στην οθόνη κλειδώματος δείχνει τα χειριστήρια του , στου γιου μου Όχι . Ελέγξαμε όλα τα permissions και είναι ίδια . Εχει κανείς ιδέα από τι μπορεί να προέρχεται ;

 

Μήπως κάποιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Μέσω OTA την μόνη αναβάθμιση που μου βγάζει είναι η 9.5.10.0 σα να έχει σκαλώσει εκεί όσες φορές και να το ελέγξω.

 

Και εισαι ηδη στην 9,5; Αν οχι πρεπει να πας πρωτα σε αυτην και μετα να προχωρησεις στην 10

Link to comment
Share on other sites

Έχει μείνει το εικονίδιο των ακουστικών στην μπάρα χωρίς να έχει ακουστικά με αποτέλεσμα να μην με ακούνε στις κλήσεις. Στην ανοιχτή ακρόαση όλα καλά.. Έχω δοκιμάσει όλα τα γνωστά κόλπα πχ φύσημα, μέσα έξω τα ακουστικά, μπατονετες, τεστ, επανεκκίνησεις, 5 δέυτερα πατημένο το κουμπί ον οφφ στα ακουστικά, δεήσεις τάματα κλπ.. Υπάρχει κάτι άλλο ή πάω για αλλαγή ακουστικού;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η 10 μου καταπίνει την μπαταρία. Εχω 1 εβδομαδα που την περασα.
Σβήσε τα όλα και στήσε τα από την αρχή δυστυχώς... Μια χαρά είναι η 10. Η ψάξε τι εφαρμογή σου γονατίζει το κινητό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν επειδή έβλεπα την εφαρμογή games να καταπίνει την μπαταρία έκανα hard reset. ταλαιπωρηθηκα να το ξανά στήσω αλλά πλέον games δεν φαίνεται στα στατιστικά της μπαταρίας. βέβαια δεν βλέπω κάτι μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας τώρα με τότε που υπήρχε το games... πάντως τώρα στα στατιστικά δεν δείχνει αυτό το λάθος 85% software και 15 "υλισμικο" (μια σωστή μετάφραση τόσους μήνες δεν έχουν κάνει)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...