Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πορτραίτο λειτουργεί σωστά σε εσάς; σε εμένα δε θολώνει τίποτα. Μόνο στη selfie

Δεν ξερω γιατι το εκαναν ετσι, αλλα λειτουργει μονο στην σελφι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι το εκαναν ετσι, αλλα λειτουργει μονο στην σελφι.

 

Αν θυμάμαι καλά όταν βγήκε το feature αυτό είχα βγάλει κάνα δυο φωτογραφίες και δούλευε. Άρα κάτι πείραξαν....

Link to comment
Share on other sites

Το games εχει ξεφυγει πλεον.

Το κινητο με το ζορι βγαζει τη μερα ξεκινωντας απο τις 7 το πρωι και πηγαινοντας μεχρι τις 12 το βραδυ και ειναι πλεον στο 30% με το ζορι.

Screenshot_2018-11-27-13-22-19-756_com.miui.securitycenter.png?dl=1

ναι τελικά και εμένα και με την τελευταία dev πάλι το games ανεβαίνει ενώ στην αρχή νόμιζα ότι σταμάτησε γμτ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις περιοχή Ελβετία αντί Ελλάδα και μετά θα ανοίξεις το App, θέματα... Στην αναζήτηση γράφεις Silk v10 και το κατεβάζεις
Δοκίμασα να αλλάξω την περιοχή αλλά δεν βγάζει Ελβετία. Με ποια άλλη μπορεί να παίξουν τα θέματα;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θά το δοκιμάσω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

Για τα θέματα, βάζεις Ινδία. Σίγουρα την έχει και σίγουρα λειτουργεί

 

Λειτουργεί και με Ινδία και με Ελβετία (βγάζει επιπλέον την επιλογή "Βρείτε περισσότερα"). Έτσι απλώς από περιέργεια γνωρίζει κανείς γιατί δεν βγάζει αυτή την επιλογή όταν έχουμε Ελλάδα?

 

Επίσης νομίζω όταν βάλεις το Ινδία σου εγκαθιστά και κάποιες επιπλέον εφαρμογές (apps), που μπορείς βέβαια μετά να απεγκαταστήσεις.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

ναι τελικά και εμένα και με την τελευταία dev πάλι το games ανεβαίνει ενώ στην αρχή νόμιζα ότι σταμάτησε γμτ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου τσακιζει κι εσενα την μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Σου τσακιζει κι εσενα την μπαταρια?
συνήθως 2ο ανεβαίνει! έλεος! ναι! 89afbbfadee3e6410df50532589689d5.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί και με Ινδία και με Ελβετία (βγάζει επιπλέον την επιλογή "Βρείτε περισσότερα"). Έτσι απλώς από περιέργεια γνωρίζει κανείς γιατί δεν βγάζει αυτή την επιλογή όταν έχουμε Ελλάδα?

 

Επίσης νομίζω όταν βάλεις το Ινδία σου εγκαθιστά και κάποιες επιπλέον εφαρμογές (apps), που μπορείς βέβαια μετά να απεγκαταστήσεις.

 

Έχεις δίκιο.. Στην Ινδία που είχα βάλει παλαιότερα μου κάρφωσε εφαρμογές που όμως δεν μπορείς όλες να τις απεγκαταστησεις... Για αυτό μόνο Ελβετία για αλλαγή. Στην Ελλάδα και σε ολοκληρη την ευρωπαϊκή ένωση δεν λειτουργούν τα θέματα. Κάτι με την ευρωπαϊκή νομοθεσία έχει να κάνει

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο.. Στην Ινδία που είχα βάλει παλαιότερα μου κάρφωσε εφαρμογές που όμως δεν μπορείς όλες να τις απεγκαταστησεις... Για αυτό μόνο Ελβετία για αλλαγή. Στην Ελλάδα και σε ολοκληρη την ευρωπαϊκή ένωση δεν λειτουργούν τα θέματα. Κάτι με την ευρωπαϊκή νομοθεσία έχει να κάνει
Με επιλογή Τουρκία παίζει κομπλέ και δε σας κατεβάζει τίποτα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω εμένα δε ξέρω γιατί αλλά δε μου βγάζει ενημέρωση την 10 συνέχεια που το ελέγχω μου βγάζει αυτή 9.5.10.0 WTF;
Link to comment
Share on other sites

ναι τελικά και εμένα και με την τελευταία dev πάλι το games ανεβαίνει ενώ στην αρχή νόμιζα ότι σταμάτησε γμτ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου τσακιζει κι εσενα την μπαταρια?

 

Μπορώ να μάθω γιατί το έχετε ακόμα ενεργοποιημένο;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Με το που πήγα σε MIUI10, το escore δεν ειδοποιεί πια με τίποτα στα γκολ κτλ. Υπάρχει καμία λύση;
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να μάθω γιατί το έχετε ακόμα ενεργοποιημένο;
Απενεργοποιήστε το ρε παιδιά το games να ξενοιάσετε.
πως απενεργοποιειται;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γιατί πήγα να κάνω το κόλπο της απενεργοποιησης μέσω (στα αγγλικά) του play store και είναι γκρι η επιλογή! 8d4caaff68a1c73a3473d3b328b345f5.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Google camera παίζει κάπως τελικά με την τελευταία επίσημη stable rom ή όχι;

Βάλε την εφαρμογή manual camera από play store και θα καταλάβεις αν έχει ενεργοποιηθεί το api2 αν στα βγάλει όλα τσεκαρισμενα είσαι κομπλέ αλλά χλωμό το βλέπω γιατί έχω ακούσει πως δε το έχουν φτιάξει ακόμα.. εμένα μπορείτε να μου πείτε γιατί ακόμα να μου έρθει η 10; Και μου βγάζει σα τελευταία αναβάθμιση την 9.5.10.0; Όσες φορές και να το έχω ελέγξει.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την εφαρμογή manual camera από play store και θα καταλάβεις αν έχει ενεργοποιηθεί το api2 αν στα βγάλει όλα τσεκαρισμενα είσαι κομπλέ αλλά χλωμό το βλέπω γιατί έχω ακούσει πως δε το έχουν φτιάξει ακόμα.. εμένα μπορείτε να μου πείτε γιατί ακόμα να μου έρθει η 10; Και μου βγάζει σα τελευταία αναβάθμιση την 9.5.10.0; Όσες φορές και να το έχω ελέγξει.
Μπες στο επισημο site της xiaomi και κατεβασε την απο εκει.Ειδαλλιως πιο πανω αν ψαξεις καποια παιδια ειχαν ανεβασει το λινκ και θα το βρεις!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όταν έβαλα την 10, όταν ήσουν στην οθόνη κλειδώματος και έσερνες προς αριστερά σου έβγαζε αυτόματα την φωτογραφική

άλλαξα θέμα, έβαλα το default ξαναέβαλα αυτό που είχα, και αυτό τώρα δεν το κάνει

θέλει κάποια ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να μάθω γιατί το έχετε ακόμα ενεργοποιημένο;

 

Μπορω να μαθω πως απενεργοποιειται γιατι δεν το βρηκα οσο και να εψαξα? :p

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να μαθω πως απενεργοποιειται γιατι δεν το βρηκα οσο και να εψαξα? :p

 

Δεν δουλεύει ο τρόπος που αναφέρεται στην πρώτη σελίδα;

Link to comment
Share on other sites

Έσωσες τα ματάκια μας ,να είσαι καλά!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επίσης υπάρχει και το Θέμα POCO που το προτιμώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει ο τρόπος που αναφέρεται στην πρώτη σελίδα;

 

Οσο και να εψαξα στην 1η σελιδα δε βρηκα να λεει για απενεργοποιηση της εφαρμογης Games.

Αν εννοεις το λινκ για τα google apps μαλλον δεν ειναι google app αλλα και να ειναι το κουμπι Disable ειναι απενεργοποιημενο για το apps.

Link to comment
Share on other sites

Οσο και να εψαξα στην 1η σελιδα δε βρηκα να λεει για απενεργοποιηση της εφαρμογης Games.

Αν εννοεις το λινκ για τα google apps μαλλον δεν ειναι google app αλλα και να ειναι το κουμπι Disable ειναι απενεργοποιημενο για το apps.

 

Το είχα κάνει πριν από σχεδόν δύο χρόνια , με το λινκ που αναφέρεις. Σήμερα από περιέργεια ξαναμπήκα και όντως ενώ μου δίνει την δυνατότητα να απεγκαταστήσω ακόμα και τα Google services , το games δεν υπάρχει στην λίστα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...