Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@mrmatchris είναι το λουκέτο που βγάζει όταν έχεις κλειδώσει μια εφαρμογή για να μην την κλείνει το android.. δες στο mi fit μου πχ.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

0d422efbea60eaec7708771a546fdbfc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κάνει κανονικά. Το κουμπακι ειναι στην αριστερή πανω γωνια. Εφέ βάθους

Ολα καλα τελικα, το κανει το εφε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτή και είναι όπως την θέλεις.

Σιλικόνης, λεπτή και δεν χάνει τόσο στην αίσθηση.

Bakeey-Ultra-Slim-TPU-Soft-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-4X (banggood)

Επειδή την ψάχνω στο ebay και μου βγάζει διάφορες και σε διαφορετικές τιμές, μπορείς να στείλεις ένα λινκ να μου δείξεις ποια εννοείς εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση (10.1) δεν εμφανίζεται πλέον ο χρόνος που υπολείπεται για την πλήρη φόρτιση;

 

Το έχει παρατηρήσει κάποιος αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Εδώ και μέρες ψάχνω μία επιλογή να μη εμφανίζει την κουρτίνα με της ρυθμίσεις όταν είναι κλειδωμένο η συσκευή (δηλαδή να μη μπορεί να απενεργοποιεί το gps, data), μήπως γνωρίζει κανένας να με βοηθήσει?

Και κάτι άλλο... όταν είναι κλειδωμένη συσκευή να μη μπορεί να το απενεργοποιεί το τηλ. Δηλαδή να θελει χρήση κωδικό.

Ευχαριστώ.

 

Σήμερα παρατήρησα το εξής θέμα

Οταν συνδέομαι πχ σε μια τράπεζα που έχει wifi αλλά απαιτεί συμπλήρωμά κωδικό ή απλά ένα οκ δεν με συνδέει στην σελίδα της αλλά συνεχίζει να έχω internet μέσο κινητής τηλεφωνίας παρόλο που βλέπω το εικονίδιό του wifi ενεργό.

Δεν το είχα στην αυτό το πρόβλημα στην προηγούμενη έκδοσή 9 που είχα εν το μεταξύ βρήκα μια επιλογή που αναφέρει ταυτόχρονα σύνδεσή wifi και κινητής τηλεφωνίας σε περίπτωσή το wifi είναι αδύναμο αλλά δεν είναι ενεργό....

Edited by glamor
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μου έγινε και εμένα η αλλαγή σε miui10.1 χθες το βράδυ και άλλαξαν όλα. Θα ήθελα να μου πείτε παρακαλώ αν θυμάται κάποιος ένα θέμα που φαινόταν πιο μεγάλα τα γράμματα στην γραμμή κατάστασης (ας οψεται η πρεσβυωπια) γιατί έγιναν πάλι πολύ μικρά και δεν τα βλέπω καλά. Είχα ένα πολύ καλό θέμα αλλά δεν θυμάμαι πιο ήταν.

Φυσικά έχω γυρίσει τη χώρα σε Ινδία για να έχω πρόσβαση στα θέματα.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by timkos40
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μου έγινε και εμένα η αλλαγή σε miui10.1 χθες το βράδυ και άλλαξαν όλα. Θα ήθελα να μου πείτε παρακαλώ αν θυμάται κάποιος ένα θέμα που φαινόταν πιο μεγάλα τα γράμματα στην γραμμή κατάστασης (ας οψεται η πρεσβυωπια) γιατί έγιναν πάλι πολύ μικρά και δεν τα βλέπω καλά. Είχα ένα πολύ καλό θέμα αλλά δεν θυμάμαι πιο ήταν.

Φυσικά έχω γυρίσει τη χώρα σε Ινδία για να έχω πρόσβαση στα θέματα.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

νομίζω lineage N λέγεται! αλλά μήπως δεν είναι συμβατό με την miui 10;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχουν το χαρακτηριστικό λουκέτο κλείνουν κανονικά. Κάνε μια επανεκκίνηση...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ΟΚ, βρήκα τι εννοείς με το λουκέτο. Να είμαι ειλικρινής, δεν το είχα προσέξει ότι υπήρχε πάνω στο εικονίδιο. Να είσαι καλά για την βοήθεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως τώρα γνωρίζει κάποιος, γιατί ενώ φορτίζει το κινητό στην οθόνη κλειδώματος, δεν μου δείχνει πλέον πόση ώρα απομένει μέχρι την πλήρη φόρτιση? Είναι κάποια ρύθμιση απο κάπου που δεν έχω κάνει? Με την προηγούμενη ΡΟΜ αυτό το έβλεπα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω πως βάζουμε βγάζουμε το λουκέτο στις εφαρμογές
Κρατάς πατημένο το δάχτυλο πάνω στο παράθυρο της εφαρμογής που είναι κλειδωμένη και σου εμφανίζει επιλογές (λουκέτο κλπ)
Link to comment
Share on other sites

Φοράτε κάποια συγκεκριμένη θήκη στο κινητό;

Εγώ πειραματίστηκα με 2-3 από ebay (έψαχνα πλαστική και όσο πιο λεπτή γίνεται) αλλά απογοητεύτηκα και τώρα είμαι σε φάση να του βγάλω τελείως τη θήκη.

Το φοβάμαι λίγο, περισσότερο μήπως μου γλιστρήσει απ'τα χέρια, πέσει και σπάσει,

αλλά κακά τα ψέματα, είναι άλλη αίσθηση όταν είναι "γυμνό".

Τι λέτε, είναι μεγάλο το ρίσκο χωρίς θήκη;

 

Κι εγώ Nilkin θα σου πρότεινα, δες αυτές σε διάφανη ή frosted.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο το δάχτυλο πάνω στο παράθυρο της εφαρμογής που είναι κλειδωμένη και σου εμφανίζει επιλογές (λουκέτο κλπ)
Απλά σ'ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την ψάχνω στο ebay και μου βγάζει διάφορες και σε διαφορετικές τιμές, μπορείς να στείλεις ένα λινκ να μου δείξεις ποια εννοείς εσύ;

 

Αυτή είναι φίλε μου

 

https://www.banggood.com/Bakeey-Ultra-Slim-TPU-Soft-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-4X-p-1132088.html?cur_warehouse=CN

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πηρα καινουργια τη συσκευη 4/64 και εχει miui 8.5.4.0 NCFMIED

μεχρι στιγμη ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο τη μπαταρια (4 μερες με 7-8 ωρες χρησης κυριως Browsing), αναβαθμιζουμε στη τελευταια εκδοση ή η μπαταρια θα παει στα ταρταρα ;

 

Στη ενημερωση συστηματος μου βγαζειθ τη 9.5.10.0 υπαρχει και νεοτερη ή αυτη ειναι η τελευταια ;

 

Αν η μπαταρία είναι κάτι σημαντικό για σένα τότε κάτσε εκεί που είσαι. Την καλύτερη μπαταρία την είχα με 8.2.10.0. Με τις 9αρες, η τελευταία που έχω έχει τις καλύτερες επιδόσεις από αυτές (9.6.2.0) αλλά όχι σαν την πρώτη 8αρα. Τώρα διαβάζω καλά λόγια για την 10 οπότε αφού δεν μπορώ να γυρίσω στην 8, μάλλον θα περάσω στη 10.

Υ.Γ.: Αν κάνεις τη αναβάθμιση σε 10, θα ήθελα να μας ενημερώσεις για τις εντυπώσεις σου, σε σχέση με την αρχική 8άρα σου στο θέμα της μπαταρίας, με τη δική σου χρήση στο κινητό.

Edited by Giorgis4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μο

Φυσικά έχω γυρίσει τη χώρα σε Ινδία για να έχω πρόσβαση στα θέματα.

 

Τι διάφορες έχει +ή- η αλλαγή χώρας απο Ελλάδα σε Ινδία;

Link to comment
Share on other sites

 

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Μπορείς να μου πεις αν αυτή η θήκη "δένει" καλά με το κινητό;

Ρωτάω γιατί γενικά έχω θέμα, δεν μ' αρέσει να παίζει, θέλω να είναι ένα με το κινητό. Έχω αποκλείσει θήκη που μ' αρέσει πάρα πολύ επειδή στα πλάγια όταν το πιάνεις παίζει λίγο και με ενοχλεί.

Link to comment
Share on other sites

αυτό το games σε εσάς φαίνεται να τρώει τόση μπαταρία; 2,3 εβδομάδες τώρα έτσι είναι σε εμένα χωρίς να έχω κανένα παιχνίδι ούτε εγκαταστήσει ούτε παίξει! 1b03644c7b51ab45feef5745ba1622de.jpg98cfd20e2c29c5bd6e89774062b03a34.jpg332ae2ad5a7c6f3a0bf1b48caef8db71.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που έχω δηλώσει πως θέλω να εμφανίζεται το όνομα του παρόχου στο πάνω δεξιά μέρος της γραμμής κατάστασης τελικά δεν εμφανίζεται. Επειδή έχω 2 κάρτες θα ήθελα να ξέρω ποια είναι η πρώτη και ποια η δεύτερη.

Miui10 από σήμερα το πρωί.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μο

Φυσικά έχω γυρίσει τη χώρα σε Ινδία για να έχω πρόσβαση στα θέματα.

 

Τι διάφορες έχει +ή- η αλλαγή χώρας απο Ελλάδα σε Ινδία;

Δοκίμασε αυτό το θέμα. Νομίζω πως τα έχει λίγο μεγαλύτερα τα εικονίδια στη μπάρα.

themeMilich v10

Edited by conan1
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό το θέμα. Νομίζω πως τα έχει λίγο μεγαλύτερα τα εικονίδια στη μπάρα.

themeMilich v10

Δεν μπορώ να το βρω το συγκεκριμένο θέμα. Και όταν ψάχνω στην αναζήτηση μου βγάζει αδυναμία δικτύου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που έχω δηλώσει πως θέλω να εμφανίζεται το όνομα του παρόχου στο πάνω δεξιά μέρος της γραμμής κατάστασης τελικά δεν εμφανίζεται. Επειδή έχω 2 κάρτες θα ήθελα να ξέρω ποια είναι η πρώτη και ποια η δεύτερη.

Miui10 από σήμερα το πρωί.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Θα προτιμούσα να μου εμφανίζει δίπλα από την μπάρα σήματος το όνομα του παρόχου. Το μόνο που κατάφερα είναι να μου τα εμφανίζει στην οθόνη κλειδώματος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...