Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με την τελευταία beta η διαχείριση μνήμης είναι χειρότερη από πριν. αντί για 1.9 μίνιμουμ ελεύθερα από τα 4 τώρα με το ζόρι 1.6 ελεύθερα και αυτό φαίνεται επειδή αργούν να ανοίξουν οι εφαρμογές πιο πολύ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι είναι αυτό το πράγμα τώρα με την εφαρμογή games της xiaomi που τις τελευταίες 2 μέρες ανέβηκε πολύ στην χρήση μπαταρίας; μπορώ να την κλείσω εντελώς κάπως χωρίς ρουτ; 688ec195f7b4d257551a8203a6fbeb89.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

εννοείται δεν παίζω καθόλου παιχνίδια ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

με την τελευταία beta η διαχείριση μνήμης είναι χειρότερη από πριν. αντί για 1.9 μίνιμουμ ελεύθερα από τα 4 τώρα με το ζόρι 1.6 ελεύθερα και αυτό φαίνεται επειδή αργούν να ανοίξουν οι εφαρμογές πιο πολύ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Εγω που έχω την 3/32 η διαχείριση συνεχίζει στο 1.6-1.7

Link to comment
Share on other sites

παρατηρώ 2 κινητά το ενα με stable και το άλλο με dev οπου και τα 2 εμφανίζουν σημάδια κόπωσης.. ειδικά με το home button .

Το stable είναι ελαφρώς φορτωμένο και το dev πολύ.

Τι γίνεται μας "σπρώχνουν" να πάρουμε καινούργιο κινητό, είναι σύμπτωση.. η τίποτα άλλο?

Link to comment
Share on other sites

παρατηρώ 2 κινητά το ενα με stable και το άλλο με dev οπου και τα 2 εμφανίζουν σημάδια κόπωσης.. ειδικά με το home button .

Το stable είναι ελαφρώς φορτωμένο και το dev πολύ.

Τι γίνεται μας "σπρώχνουν" να πάρουμε καινούργιο κινητό, είναι σύμπτωση.. η τίποτα άλλο?

τι εννοείς με το home button? τι έχει πάθει;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παρατηρώ 2 κινητά το ενα με stable και το άλλο με dev οπου και τα 2 εμφανίζουν σημάδια κόπωσης.. ειδικά με το home button .

Το stable είναι ελαφρώς φορτωμένο και το dev πολύ.

Τι γίνεται μας "σπρώχνουν" να πάρουμε καινούργιο κινητό, είναι σύμπτωση.. η τίποτα άλλο?

 

Δε δουλεύει σωστά το touch?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Πριν λιγο καιρο αγορασα τα Wireless Bluetooth 4.2 + EDR In-ear Headphone απο TomTop μεσο ενος μειλ που ελαβα απο την xiaomi-miui hellas , δουλευουν πολυ καλα και σε μουσικα κομματια και σε τηλεφωνικες κλησεις, το μονο προβλημμα που εχω (και ειναι σημαντικο) ειναι οτι αυτος με τον οποιο συνομιλω στο τηλεφωνο ακουει και την δικη μου και την δικη του την φωνη και μαλιστα σε επαναληψη (σαν αντιλλαλο). Δεν ξερω αν καποιος εχει συναντησει κατι παρομοιο και μπορει να βοηθησει..... και συγνωμη αν η ερωτηση δεν βρισκετε σε σωστο μερος αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι σχετικο στην αναζητηση!!!
Δοκίμασε να χαμηλώσεις την ένταση στ ακουστικό σου όσο πιο χαμηλά γίνεται και δοκίμασε να μιλήσεις με κάποιον. Είναι πιθανό ο ήχος από τ ακουστικά να φτάνει στο μικρόφωνο και γι αυτό ν ακούει ο συνομιλητής και τη δική του φωνή

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το παιδί πιο πάνω εννοει σημάδια κόπωσης ότι έχει αρχίσει κ γίνεται αργό το κινητό μάλλον... Και σε μένα με την τελευταία stable το παρατηρώ αυτό, κ όχι μόνο στην τελευταία αλλά και σε 4-5 προηγούμενες. Πιάνω στα χέρια μου το rn2 της γυναίκας μου και νομίζω ότι είναι πιο σβέλτο από το δικό μου!
Link to comment
Share on other sites

αυτό που λες έχει αρχίσει και είναι λίγο αργό και το ένα και το άλλο..

και πες οτι για το ένα μπορεί να δικαιολογηθει με την dev και τις επαναφορές... στο άλλο στο stable δεν έχει μπει "ούτε" εφαρμογή πρόσφατα.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου φαινεται αργο ισως ειναι καιρος για ενα καθαρο φλασαρισμα απο fastboot με mi flash να σβηστουν ολα να καθαρισει.Και δε μιλαω για factory reset.

Με τον καιρο μαζευεται σαβουρα απο παλια cache και υπολειμματα apps κλπ και αρχιζει και γινεται πιο αργο.Επισης μπορουν να υπαρχουν conflicts για το ιδιο λογο που να το κανουν επισης αργο.

Σε ολα τα τηλεφωνα γινεται αυτο.Ειναι ακριβως το ιδιο οπως στα windows,καπου καπου ενα format χρειαζεται.

 

Αλλα υπαρχει και το αλλο,αν το ενα που εχεις ειναι 3/32 και το αλλο 4/64 τοτε τα πραγματα ειναι απλα γιατι το 4/64 ειναι πιο γρηγορο εκ κατασκευης,εχει πιο γρηγορο storage.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Από χτες το απόγευμα και με την χρήση ενός Nokia 8 φίλου ενεργοποίησα κανονικά το VoLTE, το οποίο και δουλεύει άψογα. Έβαλα την Sim μου στο κινητό του, έστειλα το γνωστό WIFICALL στο 1333 και 2-3 λεπτά αργότερα ενεργοποιήθηκε. Μετά ξανά την κάρτα στο κινητό μου και όλα κομπλέ. Για μένα ίσως ένα από τα πιο χρήσιμα features. Πάροχος Cosmote εννοείται.7578ddcabad0f194a99a2ec06e2eed8b.jpg

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Από χτες το απόγευμα και με την χρήση ενός Nokia 8 φίλου ενεργοποίησα κανονικά το VoLTE, το οποίο και δουλεύει άψογα. Έβαλα την Sim μου στο κινητό του, έστειλα το γνωστό WIFICALL στο 1333 και 2-3 λεπτά αργότερα ενεργοποιήθηκε. Μετά ξανά την κάρτα στο κινητό μου και όλα κομπλέ. Για μένα ίσως ένα από τα πιο χρήσιμα features. Πάροχος Cosmote εννοείται.7578ddcabad0f194a99a2ec06e2eed8b.jpg

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

 

καλημερα αυτο το volte τι κανει?

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είσαι σε 4g διατηρεί το 4g και κατά τη διάρκεια της κλήσης. Voice over LTE.

καλημερα αυτο το volte τι κανει?

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είσαι σε 4g διατηρεί το 4g και κατά τη διάρκεια της κλήσης. Voice over LTE.

 

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

 

ok και πως ενεργοποιειτε?

Link to comment
Share on other sites

ok και πως ενεργοποιειτε?
Δεν ενεργοποιείται απευθείας στη συσκευή μας. Εγώ το έκανα με τον τρόπο που περιέγραψα. Άλλοι σε διπλανό νήμα πήρανε στην Cosmote και δήλωσαν ότι έχουν άλλη συσκευή, από αυτές που υποστηρίζει επίσημα η Cosmote.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Και εγώ ενεργοποίησα το volte. Έβαλα απλώς την κάρτα μου σε ένα Α8 ενός φίλου και έστειλα SMS wificall και έτοιμος σε 2 λεπτα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενεργοποιείται απευθείας στη συσκευή μας. Εγώ το έκανα με τον τρόπο που περιέγραψα. Άλλοι σε διπλανό νήμα πήρανε στην Cosmote και δήλωσαν ότι έχουν άλλη συσκευή, από αυτές που υποστηρίζει επίσημα η Cosmote.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Αλλαξες και region για να σου βγαλει την επιλογη η συσκευη μας για volte;Εγω το εχω Ελλαδα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλαξες και region για να σου βγαλει την επιλογη η συσκευη μας για volte;Εγω το εχω Ελλαδα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εκανα το "κόλπο" που περιεγραψες και μου εχει ερθει το μηνυμα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλαξες και region για να σου βγαλει την επιλογη η συσκευη μας για volte;Εγω το εχω Ελλαδα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκανα το "κόλπο" που περιεγραψες και μου εχει ερθει το μηνυμα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απλα οταν ξαναεβαλα την καρτα sim στην συσκευη μας δεν μου εβγαλε στο μενου την επιλογη volte.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ πλέον με τίποτα να έχω το νούμερο των νέων μηνυμάτων στο εικονίδιο του viber με nova launcher. και επανεγκατάσταση έκανα του νοβα και του TeslaUnread. τίποτα. είμαι με dev εάν έχει σημασία.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα οκ με το volte cosmote.Βρηκα οδηγο στο miui hellas κι ολα δουλευουν αψογα!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το miui optimization το έχουμε ενεργοποιημενο η όχι?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

η επιλογή 1080 60fps video καταργήθηκε πάλι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν σου φαινεται αργο ισως ειναι καιρος για ενα καθαρο φλασαρισμα απο fastboot με mi flash να σβηστουν ολα να καθαρισει.Και δε μιλαω για factory reset

δεν εχω κανει ποτέ.. είναι απλό χωρίς κωδικούς κλπ?

θα έχει λες διάφορα από το hard reset..?

Αλλά φαντάζομαι αν κανω επαναφορά απο backup θα ειναι δώρο άδωρο..?

 

Αν και αυτό που καίει περισσότερο ειναι να του ενεργοποιήσω το Eis αλλά ειναι ιστορία..

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...