Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περνώντας την τελευταία stable από εδώ ο dialer μου βγαίνει στα ρωσικά πλέον. ξέρει κανείς πως αλλάζει?

επίσης, ενώ βάζω region είτε ελλάδα είτε ηπα αυτό επιστρέφει μετά από λίγο σε κίνα, πως γκενεν αυτό?

τελευταίο, φλασάροντας το 9.5.8 face id mod μπορείς να απενεργοποιήσεις το άχρηστο vault

 

μηπως δεν εχεις την global εκδοση με την 800αρα μπαντα γι αυτο σε γυρναει σε Κινα παλι;

και σε μενα το κανει προφανως για αυτο τον λογο

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως έχω το σωστό μοντέλο, με την 800αρα. Στη συσκευασία έγραφε και τον σωστό κωδικό και global. Υπάρχει όμως και κάποιο app να το τσεκάρω;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, εγώ που χρησιμοποιώ εδώ και 2-3 μέρες την lineage 15.1 είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Βέβαια, επειδή έχω συνηθίσει με τον Nova launcher, θα μείνω για λίγες μόνο μέρες στον stock launcher και μετά θα πάω nova.

 

ΥΓ: 1 ερώτηση έχω μόνο, για όποιον έχει ιδέα περί lineage. Υπάρχει η δυνατότητα των dual apps που έχει η miui?

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: 1 ερώτηση έχω μόνο, για όποιον έχει ιδέα περί lineage. Υπάρχει η δυνατότητα των dual apps που έχει η miui?

 

Υπάρχει η εφαρμογή parallel space στο play store που κάνει το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η lineage δεν εχει dual apps..τη χρησιμοποιησα οταν βγηκε αλλα εχω παει σε omni..τη βρισκω πιο smooth

 

Υπάρχει η εφαρμογή parallel space στο play store που κάνει το ίδιο.

 

Καλημέρα (όσο καλή μπορεί να είναι μετά τον χθεσινό τελικό...) Όντως, δεν έχει και κατέβασα το parallel space. Το μόνο κακό είναι οι συνεχείς διαφημίσεις όποτε μπαίνω στην εφαρμογή. Πάντως, αν βρω πως μπορώ να αφαιρέσω τις "πρόσφατες εφαρμογές" στον app drawer, μπορεί να μη βάλω Nova. Μου φαίνεται αρκετά smooth το κινητό με την 15.1 και με καλή αυτονομία.

 

Edit: Βρήκα πως βγαίνουν και οι "πρόσφατες επιλογές". Ίσως να είναι η πρώτη φορά που δεν θα βάλω Nova...

Edited by achilleas10
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και πως την περναμε?

 

 

Το δύσκολο είναι να ξεκλειδώσει μπουτλοαντερ απο ζιαομι. Ισως και να περάσεις twrp. Μετα είναι πανευκολο να αλλάζεις ρομς. Αν εψαξες στο youtube θα επεσες σε 100 βιντεο με Ινδους που τα αναλύουν ολα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς, ότι στην lockscreen εμφανίζεται το σύμβολο 4G, έστω και αν έχεις τα δεδομένα κλειστά; Είμαι στην τελευταία stable. Όταν το ξεκλειδώνεις,φεύγει.

Επίσης, ενώ το ηχείο σε youtube και άλλες multimedia apps είναι ικανοποιητικό, σε απλή κλήση με speaker δεν ακούγεται δυνατά. Το ίδιο και στις κλήσεις κανονικά, πρέπει να το πας τέρμα στο max,για να ακούς τον άλλον στο αυτί σου οριακά. Το βλέπω και αλλού να αναφέρεται αυτό (ένταση in-call κλήσεων) και δεν έχει λυθεί ακόμα (τουλάχιστον στα αρουτάριστα, όπως το έχω εγώ προσωρινά).

Τέλος, το hd voice (σε 3g), πώς μπορώ να καταλάβω αν το εφαρμόζει; (Δεν μιλάω για το θέμα με το VOLTE και το 4G, εξάλλου, αφού δε το έχουμε αγοράσει από Γερμανό κλπ. και δεν υποστηρίζει το συγκεκριμένο τηλέφωνο η COSMOTE δε θα το ακούσουμε μάλλον ποτέ).

 

Volte εχει αν το σκαλισεις αλλα δεν παιζει η αναμονη κλησεων νομιζω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας πώς ενεργοποιώ το split screen??

 

Από τα τρία πλήκτρα κάτω, πατάς το αριστερό. Και μετά πάνω γράφει διαχωρισμός οθόνης. Πατας, και επιλέγεις τις εφαρμογές που θες.

Link to comment
Share on other sites

Έχε στα υπόψιν σου ότι γνήσια μπαταρία δεν θα βρεις, όσες κυκλοφορούν είναι απλά συμβατές, καλά πόσα χρόνια έχεις το τηλέφωνο και θες να αλλάξεις μπαταρία;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου έλειψε το στοκ Android, λέω να φύγω από MIUI προς LineageOS. Πέραν από bugs που μπορεί να παίζουν, υπάρχουν features που θα είναι τελείως off εκεί; Όπως το IR ή το ραδιόφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Με lineage 15.1 λειτουργούν όλα εκτός από τις θήκες για smart lock unlock αλλά το ίδιο πρόβλημα από ότι έχω ψάξει έχουν όλες εκτός miui ROM
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου έλειψε το στοκ Android, λέω να φύγω από MIUI προς LineageOS. Πέραν από bugs που μπορεί να παίζουν, υπάρχουν features που θα είναι τελείως off εκεί; Όπως το IR ή το ραδιόφωνο;

 

 

Θα σε δυσαρεστήσει αν δεν έχει bugs???

Link to comment
Share on other sites

Ποιανού δικτύου; Αφού βγαίνει στην lockscreen και όταν έχω κλειστά τα δεδομένα.
Έτσι εμφανίζετε το όνομα του παροχου (cosmote 4g), μπες και σβήσε το 4g αν σε μπερδεύει. Το είχα πάθει και εγω. Ρυθμίσεις--ειδοποιήσεις και γραμμή κατάστασης, επεξεργασία ονόματος παροχου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 global

Edited by gregog7
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παρω για μια φιλη,πιο ειναι το πιο οικονομικο μαγαζι με εγγυηση infoquest?

 

edit:τα τσεκαρα ολα και εχουν ολα ακριβως την ιδια τιμη.Τους την καθοριζει η infoquest οποτε.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παρω για μια φιλη,πιο ειναι το πιο οικονομικο μαγαζι με εγγυηση infoquest?

 

edit:τα τσεκαρα ολα και εχουν ολα ακριβως την ιδια τιμη.Τους την καθοριζει η infoquest οποτε.

Όπως τα έγραψες. Αν θες εγγύηση infoquest πας σε κάποιο από τις αλυσίδες public kotsovolos media markt κλπ αλλά με κλειδωμένη τιμή, χωρίς εγγύηση infoquest αλλά καταστήματος με ότι σημαίνει αυτό πας σκρουτζομάγαζο και η φθηνότερη λύση gearbest κυρίως σε καμία ευρωπαϊκή αποθήκη για αποφυγή τελωνείου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μόλις απέκτησα το κινητό τηλέφωνο και φυσικά έχω μερικές απορίες.

Τον φάκελο με τα προγράμματα της Google μπορώ να τον διαγράψω εφόσον δεν τα θέλω;

το app themes που έχουν οι κινεζικές rom μπορώ να το βρω κάπως; έχουν ωραία δωρεάν θέματα

China stable rom μπορεί να μπει εύκολα, μαζί με play Store ;

Έρχομαι από redmi 1s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μόλις απέκτησα το κινητό τηλέφωνο και φυσικά έχω μερικές απορίες.

Τον φάκελο με τα προγράμματα της Google μπορώ να τον διαγράψω εφόσον δεν τα θέλω;

το app themes που έχουν οι κινεζικές rom μπορώ να το βρω κάπως; έχουν ωραία δωρεάν θέματα

China stable rom μπορεί να μπει εύκολα, μαζί με play Store ;

Έρχομαι από redmi 1s

πρεπει να ξεκλειδωσεις bootloader και μετα μπαινει ευκολα.Αλλα αν ειναι να πας china stable πηγαινε καλυτερα σε καποια custom rom που βασιζονται ολες σε china,ειτε stable ειτε dev.Η official εχει αρκετες αχρηστες κινεζικες εφαρμογες και το play πρεπει να το βαλεις εσυ.

 

Γενικα θελει προσοχη τι θα διαγραψεις γιατι ειναι λιγο ευαισθητες οι miui σ αυτο.Αν πας σε china stable δε νομιζω να χει φακελο google γιατι δεν εχει gapps μεσα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μόλις απέκτησα το κινητό τηλέφωνο και φυσικά έχω μερικές απορίες.

Τον φάκελο με τα προγράμματα της Google μπορώ να τον διαγράψω εφόσον δεν τα θέλω;

το app themes που έχουν οι κινεζικές rom μπορώ να το βρω κάπως; έχουν ωραία δωρεάν θέματα

China stable rom μπορεί να μπει εύκολα, μαζί με play Store ;

Έρχομαι από redmi 1s

Για να έχεις πρόσβαση στα θέματα επέλεξε Ινδία ή κάποια άλλη εκτός Ευρώπαικης Ένωσης χώρα (region) .

Link to comment
Share on other sites

Μου 'ρθε μικρή ενημέρωση 55 MB για 9.5.10 σε stable global, την οποία δε βλέπω ούτε εδώ: http://en.miui.com/download-309.html#468

Τί φάση είναι αυτή; Την κατέβασε κανείς;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...