Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Μετά από αναβάθμιση σε 9.5.8.0 global stable, μου βγάζει στο λογαριασμό mi account κανονικά το όνομα κ.τ.λ. αλλά στο επαλήθευση id βγάζει ότι δεν επαληθεύτηκε. Όταν πατάω για επαλήθευση με βγάζει στο site mi account αλλά έχει κινέζικα και δεν μπορώ να κάνω επαλήθευση. Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο το treble;

Επισης επειδη δεν ξερω με ποια ρομ θα παρω το κινητο ποια θα μου προτεινατε για καλυτερη διαχειριση της μπαταριας; Για αρχη δεν θελω να βαλω custom rom

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει στο PC αυτο το update miui_HMNote4XGlobal_V9.5.8.0.NCFMIFA_30495e599d_7.0.zip

Ειναι το σωστο για τη συσκευη μας, κατ'αρχην, και ειναι καλυτερα να το περασω σαν .zip (copy στο τηλεφωνο) ή να το κανω μεσω updater τηλεφωνου.???

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει στο PC αυτο το update miui_HMNote4XGlobal_V9.5.8.0.NCFMIFA_30495e599d_7.0.zip

Ειναι το σωστο για τη συσκευη μας, κατ'αρχην, και ειναι καλυτερα να το περασω σαν .zip (copy στο τηλεφωνο) ή να το κανω μεσω updater τηλεφωνου.???

 

σωστη ειναι η rom . κοιτα εδω http://en.miui.com/a-232.html

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο το treble;

Επισης επειδη δεν ξερω με ποια ρομ θα παρω το κινητο ποια θα μου προτεινατε για καλυτερη διαχειριση της μπαταριας; Για αρχη δεν θελω να βαλω custom rom

θα πρέπει να πας στις τελευταίες της miui 8 ή τις πρώτες πρώτες της 9
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα κι εγώ την τελευταία σταθερή και δεν βλέπω καμία διαφορά ούτε σε ταχύτητα, ούτε σε αυτονομία. Είχα την προηγούμενη που είχε βγει αρχικά σαν σταθερή και μετά την έκαναν nightly.
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες κ 35 λεπτά sot με 50% μπαταρία μόνο με wifi από χθες το απόγευμα. Νομίζω ότι βελτιωνεται σιγά σιγά η μπαταρία, δεν είναι όπως παλιά αλλά λες ότι είναι ξανά το μεγαλύτερο + της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τον ήχο μέσω bluetooth που γίνεται ρομποτικός κατά την διάρκεια κλήσης, όταν είναι συνδεδεμένο το κινητό με WiFi 5g, ακόμα δεν έχει λυθεί πάντως.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου ήρθε η νέα αναβάθμιση (V9.5.8.0.NCFMIFA), αλλά σε αντίθεση με τις προηγούμενες OTA αναβαθμίσεις, υπάρχει κάποιου είδους αδυναμία εγκατάστασης και μπαίνει σε recovery mode. Επειδή πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό, υπάρχει κάποιο πρόβλημα εκ μέρους μου ή πρέπει υποχρεωτικά να περάσω την ενημέρωση μέσω pc?
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες κ 35 λεπτά sot με 50% μπαταρία μόνο με wifi από χθες το απόγευμα. Νομίζω ότι βελτιωνεται σιγά σιγά η μπαταρία, δεν είναι όπως παλιά αλλά λες ότι είναι ξανά το μεγαλύτερο + της συσκευής.

 

Παλιότερα πόσο καλύτερα ήταν; Ρωτάω από περιέργεια, γιατί είμαι νέος στη συσκευή και 11 ώρες χοντρικά το θεωρώ πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα πόσο καλύτερα ήταν; Ρωτάω από περιέργεια, γιατί είμαι νέος στη συσκευή και 11 ώρες χοντρικά το θεωρώ πολύ καλά.

Παλιότερα εβγαζα 3 μερες με 9 ωρες sot.

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα πόσο καλύτερα ήταν; Ρωτάω από περιέργεια, γιατί είμαι νέος στη συσκευή και 11 ώρες χοντρικά το θεωρώ πολύ καλά.

 

Περίπου 11 ώρες sot στο 19% της μπαταρίας με χρήση κυρίως wi-fi και μισή ώρα πλοήγηση σε διάστημα δύο ημερών .Με την 8.2.10

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα αντιμετωπιζω ενα προβλημα αλλα δεν γνωριζω εαν οφειλεται στο κινητο. Συγκεκριμενα οταν ειχα το τηλεφωνο κλειστο η σε λειτουργια πτησεως παλιοτερα οταν με καλουσαν και φυσικα εδειχνε απενεργοποιημενο μου ερχοταν μετα απο λιγο μηνυμα οπου μου ελεγε πως ειχα μια κληση απ το ταδε νουμερο. εδω και αρκετο καιρο πλεον τετοιο μηνυμα δεν ερχεται πλεον. Εννοειται πως τετοιες κλησεις εχουν γινει με κλειστο το κινητο. Γνωριζει καποιος εαν οφειλεται σε καποια ρυθμιση που πρεπει να γινει απ την συσκευη η κατι αλλο ?
Link to comment
Share on other sites

παιδες συνυπολογιζεται την φθορα της μπαταριας? γιατι καποιοι το εχουμε κανα χρονο τωρα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τον ήχο μέσω bluetooth που γίνεται ρομποτικός κατά την διάρκεια κλήσης, όταν είναι συνδεδεμένο το κινητό με WiFi 5g, ακόμα δεν έχει λυθεί πάντως.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Τι σχεση εχει το ενα με το αλλο κανεις κλησεις μεσω wifi?

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου ήρθε η νέα αναβάθμιση (V9.5.8.0.NCFMIFA), αλλά σε αντίθεση με τις προηγούμενες OTA αναβαθμίσεις, υπάρχει κάποιου είδους αδυναμία εγκατάστασης και μπαίνει σε recovery mode. Επειδή πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό, υπάρχει κάποιο πρόβλημα εκ μέρους μου ή πρέπει υποχρεωτικά να περάσω την ενημέρωση μέσω pc?
1)Κάνε εκαθάριση δεδομένων του updater

2)Πήγαινε στα αρχεία σου στο φάκελο download rom και διέγραψε τον, μπορεί να μην έχει κατέβει σωστά η ρομ και να μην μπορεί να τη φλασαρει.

3) Δες αν έχει αρκετή ελεύθερη μνήμη το τηλέφωνο, περίπου 1,5GB είναι η ρομ

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

παιδες συνυπολογιζεται την φθορα της μπαταριας? γιατι καποιοι το εχουμε κανα χρονο τωρα

 

ε ενταξει υπαρχει οσο να ναι φθορα, αλλα οκ οχι μεγαλη θα ελεγα....καλα πηγαινει ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να το συνδέσει σε PC μετά την τελευταία αναβάθμιση; Στο δικό μου όταν το συνδέω για μεταφορά δεδομένων, στο φάκελο DCIM δε φαίνεται να έχει καμία φωτογραφία, παρόλο που στο κινητο τις βλέπω κανονικά. Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να έγινε;
Η ΤΥΧΗ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΑΤΥΧΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ
Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχει το ενα με το αλλο κανεις κλησεις μεσω wifi?
Έλα ντε, τι σχέση έχει... Κι όμως συμβαίνει. Είναι πρόβλημα που συμβαίνει εδώ και πολύ καιρό και έχει αναφερθεί και εδώ ξανά αρκετές φορές. Μιλάμε για κανονικές κλήσεις, όχι μέσω WiFi. Αν το WiFi είναι κλειστό ή συνδεμένο σε 2,4g συχνότητα όλα είναι μια χαρά. Αν είναι συνδεμένο σε 5g τότε η φωνή μέσω Bluetooth κατά την διάρκεια κλήσης γίνεται περίεργη σαν ρομπότ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε, τι σχέση έχει... Κι όμως συμβαίνει. Είναι πρόβλημα που συμβαίνει εδώ και πολύ καιρό και έχει αναφερθεί και εδώ ξανά αρκετές φορές. Μιλάμε για κανονικές κλήσεις, όχι μέσω WiFi. Αν το WiFi είναι κλειστό ή συνδεμένο σε 2,4g συχνότητα όλα είναι μια χαρά. Αν είναι συνδεμένο σε 5g τότε η φωνή μέσω Bluetooth κατά την διάρκεια κλήσης γίνεται περίεργη σαν ρομπότ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Τι να σκεφτώ εγω δε ξερω αν ειναι σε 5gη 2.4g?

Οτι κανει αυτοματα το κανει και οι κλησεις μια χαρά σε μαμα κινητό παντα. Αλλα περίεργο αυτο. :blink:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μου ηρθε καποιο μηνυμα ειδα μεσω του mi unlock πως μπορει να προχωρησει η διαδικασια για το ξεκλειδωμα ομως μου βγαζει error. Υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να γινει ή θα πρεπει να περιμενω;

 

261026645adf717b2ef0428a80741c33963d744ea4643f07bd66df3ea81c2cd927854fbf.jpg

Edited by manthes
Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε, τι σχέση έχει... Κι όμως συμβαίνει. Είναι πρόβλημα που συμβαίνει εδώ και πολύ καιρό και έχει αναφερθεί και εδώ ξανά αρκετές φορές. Μιλάμε για κανονικές κλήσεις, όχι μέσω WiFi. Αν το WiFi είναι κλειστό ή συνδεμένο σε 2,4g συχνότητα όλα είναι μια χαρά. Αν είναι συνδεμένο σε 5g τότε η φωνή μέσω Bluetooth κατά την διάρκεια κλήσης γίνεται περίεργη σαν ρομπότ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Γνωστό και το πρόβλημα και οι λόγοι: τα υποσυστήματα (κεραία/πομποδέκτης) των bt και wifi είναι κοινά. Και υπάρχουν σε κάποιες περιπτώσεις παρεμβολές.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μου ηρθε καποιο μηνυμα ειδα μεσω του mi unlock πως μπορει να προχωρησει η διαδικασια για το ξεκλειδωμα ομως μου βγαζει error. Υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να γινει ή θα πρεπει να περιμενω;

 

 

Η εικόνα που παραθέτεις το λέει καθαρά, πρέπει να περιμένεις 59 ώρες ακόμα. Όλοι μας περιμέναμε, δεν είναι κάτι καινούργιο.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...