Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγορασα απο Αλι ενα φτηνο σελφι στικ με βυσμα, αλλα δεν δουλευει στο κινητο μας. Σε ενα αλλο (ΗΟΜΤΟΜ) δουλεψε.

Πρωτη φορα χρησιμοποιω τετοιο γκατζετ και δεν ξερω αν ετυχε η θελει καποιες ρυθμισεις.

Εχει ασχοληθει καποιος παραπανω να ριξει καμμια ιδεα?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν συνδέεται το κινητό σε routers που έχουν ασφάλεια wep. Αν το γυρίσεις σε wpa2 ή χωρίς ασφάλεια, τότε συνδέεται.

Πάντως έχω διαβάσει πολλά "κουφά" με την τελευταία stable. Ευτυχώς ήμουν και εγώ από τους τυχερούς που δεν αντιμετώπισα θέματα.

τι κουφα δλδ ?
Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία με τον Chrome να μη δουλεύει στην πρόσφατη Global Beta ROM με έχει εκνευρίσει, αν δε το φτιάξουν την Παρασκευή με βλέπω για LineageOS. Σε μια αναζήτηση στο επίσημο forum της Xiaomi το μόνο που πρότειναν σε έναν χρήστη είναι να χρησιμοποιήσει τον Mi Browser, κάτι το οποίο αρνούμαι να κάνω, στον Chrome έχω όλα τα Bookmarks και logins αποθηκευμένα και τον χρησιμοποιώ χρόνια τώρα.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όντως είδα διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας, με την ίδια χρήση τουλάχιστον 1 ώρα περισσότερο διάρκεια.....

 

ΥΓ: Πριν από λίγο αγόρασα και τον αντικαταστατη του, το Xiaomi Redmi Note 5 Global 4GB/64GB.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, είμαι κάτοχος και εγω του Note 4x και θα ήθελα την βοήθειά.

Θέλω να βάλω την google camera hdr+ και υπάρχουν οι εξής απορίες:

1) Υπάρχει δυνατότητα;

2) Αν ναι πως;

3) Θα πρέπει να κάνω το κινητό root;

4) Αν το κάνω χάνω την 2ετη εγγύηση;

Ναι, υπάρχει, χρειάζεται ξεκλείδωμα bootloader, πέρασμα twrp και φλασάρισμα του supersu για το root και χάνεις εγγύηση.

Αυτό γίνεται για να ενεργοποιήσεις το api2 ώστε να λειτουργήσει η εφαρμογή. Εδώ το topic για τις εκδόσεις, ρυθμίσεις κτλ

Link to comment
Share on other sites

Εγω προς το χειρότερο, οτι ναναι τελικα. Βγάζεις αναβάθμιση καντο σωστά, αλλιως αστο το ρημάδι οπως είναι. Απο τους 5 μηνες που εχω το κινητό τους 2 πρώτους είμαι ικανοποιημενος.Σταθεροτητα 0. Και μην πει κανείς για κρασαρισματα και δεν ξέρω εγώ τι άλλο,αυτα γίνονται πλέον σε κινέζικα των 50-100ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πάνω ένας φίλος ανέβασε κάτι ήχους όμως πατάω πάνω στον ήχο και δε μου λέει ληωη
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα απο Αλι ενα φτηνο σελφι στικ με βυσμα, αλλα δεν δουλευει στο κινητο μας. Σε ενα αλλο (ΗΟΜΤΟΜ) δουλεψε.

Πρωτη φορα χρησιμοποιω τετοιο γκατζετ και δεν ξερω αν ετυχε η θελει καποιες ρυθμισεις.

Εχει ασχοληθει καποιος παραπανω να ριξει καμμια ιδεα?

 

εγώ έχω ένα selfie stick από ebay και λειτουργεί κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όντως είδα διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας, με την ίδια χρήση τουλάχιστον 1 ώρα περισσότερο διάρκεια.....

 

ΥΓ: Πριν από λίγο αγόρασα και τον αντικαταστατη του, το Xiaomi Redmi Note 5 Global 4GB/64GB.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Να υποθεσω οτι το πηρες απο το bangood? Ειναι αυτη η κινεζικη/global εκδοση με anroid oreo και τις βελτιωμενες καμερες?

Link to comment
Share on other sites

γιατί έχετε προβλήματα πάντως με την νέα αναβάθμιση?

 

είναι περίεργο που σε μερικά κινητά υπάρχουν προβλήματα και σε μερικά όχι

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω ένα selfie stick από ebay και λειτουργεί κανονικά

 

Εκανες καποια ρυθμιση , η απλα εβαλες το βυσμα?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα απο Αλι ενα φτηνο σελφι στικ με βυσμα, αλλα δεν δουλευει στο κινητο μας. Σε ενα αλλο (ΗΟΜΤΟΜ) δουλεψε.

Πρωτη φορα χρησιμοποιω τετοιο γκατζετ και δεν ξερω αν ετυχε η θελει καποιες ρυθμισεις.

Εχει ασχοληθει καποιος παραπανω να ριξει καμμια ιδεα?

 

Aν λειτουργει μεσω του βυσματος των ακουστικων και οχι μεσω bluetooth τοτε δεν προκειται να σου δουλεψει σε android 7.Σταματησε να υποστηριζεται απο το android στην εκδοση 6. Oπως και τα mi-button.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω οτι το πηρες απο το bangood? Ειναι αυτη η κινεζικη/global εκδοση με anroid oreo και τις βελτιωμενες καμερες?
Αυτό είναι....

 

https://m.aliexpress.com/item/32854848418.html

 

Θα αντικαταστήσει το υπάρχον 4Χ, που θα δωθει στη σύζυγο, προς αντικατάσταση του δικού της Note 3 Pro, το οποίο θα πωληθεί....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι....

 

https://m.aliexpress.com/item/32854848418.html

 

Θα αντικαταστήσει το υπάρχον 4Χ, που θα δωθει στη σύζυγο, προς αντικατάσταση του δικού της Note 3 Pro, το οποίο θα πωληθεί....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

ωραιος, ναι αυτο που σου ειπα ειναι, το ψηνω και εγω για αντικατασταση του δικου μας απλα στο banggood περιμενουν να στοκαρουν για να πουν αν ειναι σιγουρα αυτο. Σε ευχαριστω με το καλο να το δεχτεις!

Link to comment
Share on other sites

ωραιος, ναι αυτο που σου ειπα ειναι, το ψηνω και εγω για αντικατασταση του δικου μας απλα στο banggood περιμενουν να στοκαρουν για να πουν αν ειναι σιγουρα αυτο. Σε ευχαριστω με το καλο να το δεχτεις!

πληρωνεις τελωνεια κτλ ?

Link to comment
Share on other sites

γιατί έχετε προβλήματα πάντως με την νέα αναβάθμιση?

 

είναι περίεργο που σε μερικά κινητά υπάρχουν προβλήματα και σε μερικά όχι

Δεν είναι καθόλου περίεργο αφού η Xiaomi χρησιμοποιεί ανά παρτίδα διαφορετικούς τύπους hardware στο ίδιο μοντέλο. Αυτός μπορεί να είναι και ο λόγος που δημοσιεύονται σταθερές εκδόσεις λογισμικού και μετά χαρακτηρίζονται ασταθείς.

Link to comment
Share on other sites

Eχω την έκδοση 64giga εσωτερική μνήμη με 4giga rom global version.

Με την πρόσφατη αναβάθμιση εξαφανίστηκε η εφαρμογή των θεμάτων, και από τις ρυθμίσεις δεν μπορώ να αλλάξω πια θέμα. Αδύνατη σύνδεση με τον διακομιστή μου λέει. Αντιμετωπίζει κάποιος κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Eχω την έκδοση 64giga εσωτερική μνήμη με 4giga rom global version.

Με την πρόσφατη αναβάθμιση εξαφανίστηκε η εφαρμογή των θεμάτων, και από τις ρυθμίσεις δεν μπορώ να αλλάξω πια θέμα. Αδύνατη σύνδεση με τον διακομιστή μου λέει. Αντιμετωπίζει κάποιος κάτι παρόμοιο;

Έχει ερωτηθεί και απαντηθεί πολλάκις. Λόγω πνευματικών δικαιωμάτων το κατήργησε η Mi στην Ευρώπη. Αν θες όμως αλλάζεις region σε Ινδία και αλλάζεις θέμα και το ξαναγυρνάς Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

τι κουφα δλδ ?

Ευτυχώς εγώ δεν είχα πρόβλημα. Γίνονται διάφορες αναφορές για προβλήματα, σε διάφορα θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς ξαφνικά εξαφανίστηκε η εφαρμογή που αλλάζεις τα θέματα.

Ξέρεις κανείς πως μπορώ να την επαναφέρω;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου περίεργο αφού η Xiaomi χρησιμοποιεί ανά παρτίδα διαφορετικούς τύπους hardware στο ίδιο μοντέλο. Αυτός μπορεί να είναι και ο λόγος που δημοσιεύονται σταθερές εκδόσεις λογισμικού και μετά χαρακτηρίζονται ασταθείς.

 

Εγώ ξέρω για κάμερες και οθόνες διαφορετικές.

Κυκλοφορούν και με άλλες μητρικές ή επεξεργαστές-μνήμες;

Κάπου διάβασα πως κυκλοφορούν με κινέζικη rom και οι resellers τα βαφτίζουν global περνώντας άλλη rom, πάνω από την κινέζικη.

Αυτό ίσως έχει σχέση με τις αστάθειες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...